Pokec TUCSON I

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Cenový rozdíl diesel/benzin je cca 100t, v akci je (byl) diesel i benzin, takže ten rozdíl zůstal.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

frantisek Jenis
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2006, 13:12
Bydliště: nitra slovensko

Příspěvek od frantisek Jenis »

bernard.kratochvil píše:AHOJ chlapi, chtěl jsem se zeptat má někdo nějakou zkušenost, z benzínovým tucsonem 2,0, mám najeto asi 6500 km, průměrnou spotřebu od začátku mám asi 10,1 l a je to 50% město, a 50% mimo město, ale i tak se mi zdá, že ta ručička jede dolů jak hloupá. při dlouhé cestě asi 800 v kuse jsem se dostal na 8,6 to je můj rekord, jinak ve městě 12,5l, trochu mě to mate to co maji v tabulkách. dík

Ano konecne ma TUC 2,0 CVVT zatial som spokojny az na tu spotrebu okolo 10 - 10,5 l. Keby ju vyrobca udal v technickych parametroch urcite by to clovek bral inac
Tucson 2,0 CVVT Dynamic
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Příspěvek od neon »

Anonymous píše:Mám Tucson CRDI s AT+sekvence a nikdy bych ji po zkušenostech neměnil. Mám najeto 22tis.km. Super komfort při cestování, solidní prům. spotřeba po zajetí 8-9l nafty.
Jinak kdo se rozhoduje o 6-ti kvaltu s novým motorem CRDI mohu vzkázat toto: jezdil jsem s ním cca 30km, je o poznání žívější, na dálnici je delší 6 převod dobrý, zhruba jako největší převod u crdi 83kw s AT při 160km/hod točí cca 3300ot., jinak je ale hlučnější a spotřeba byla k 10l, asi sirovější motor, nic moc???

Tak u nového motoru CRDi 103 KW by jsi volil automat místo 6 manuál,já to mám na popojíždění město a kolem,proto i superba mám v automatu,je to bez starosti,tak ještě odepiš co koupit ?? Nebo šel by jsi do nového fé ? Má to cenu pro dvě osoby ? není lepší tedy tucson a AT ?? porad dík.
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

to máš pravdu, v servise říkali, že to co je udávané tak platí pro optimální podmínky, ale moc nechápu jak se třeba dá jezdit optimálně ve městě, místo 13 l tak 10,2
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Felotron

Příspěvek od Felotron »

optimum ve meste..... Hodis laso na tramvaj a mas to zadara. A kdyz te uvidi revizor, tak to ustrihnes a zahnes nekam z kopecka ;-)
frantisek Jenis
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2006, 13:12
Bydliště: nitra slovensko

Příspěvek od frantisek Jenis »

bernard.kratochvil píše:to máš pravdu, v servise říkali, že to co je udávané tak platí pro optimální podmínky, ale moc nechápu jak se třeba dá jezdit optimálně ve městě, místo 13 l tak 10,2

Po meste urcite nejazdim ani ja na 10 litroch, som okolo 12 - 13 litrov,
ale myslim ze pri studenych startoch a kratkych vzdialenostiach sa s tym da ratat. Je to zas vyvazene niekde inde, pri mojich vyletoch na ryby mi tento "tank" dost pomoze. Mam skusenost s 30. decembra 2005 ked som sa pracovne dostal na jednu dedinu o 8 rano a vdaka snehu som odisiel az o 16 a to som bol jediny, ktory sa odtial v ten den vobec dostal 4O cm sneh ziadny problem horsie to bolo vo vacsich zavejoch jednoducho v tejto situacii super kara. :lol:
Tucson 2,0 CVVT Dynamic
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

CSDi anonymní -

Příspěvek od neon »

Anonymous píše:Mám Tucson CRDI s AT+sekvence a nikdy bych ji po zkušenostech neměnil. Mám najeto 22tis.km. Super komfort při cestování, solidní prům. spotřeba po zajetí 8-9l nafty.
Jinak kdo se rozhoduje o 6-ti kvaltu s novým motorem CRDI mohu vzkázat toto: jezdil jsem s ním cca 30km, je o poznání žívější, na dálnici je delší 6 převod dobrý, zhruba jako největší převod u crdi 83kw s AT při 160km/hod točí cca 3300ot., jinak je ale hlučnější a spotřeba byla k 10l, asi sirovější motor, nic moc???
Mám ještě v tomto týdnu poslední možnost koupit v akci CRDi 83kx za 630 vč. 4 z.pneu/paket/ nový s motorem 103 je bez paketu za 750 t.kč a bez 4 pneu.z. Ptám se ty máš s tím zkušenost,postačí te 83 kw na běžný provoz popojíždění v okruhu 20 km - minimum dálnice /Jeseník-Špk-OL/ co mi doporučíš po zkušenosti.Možná ten nový je živější,ale snad to zas takový rozdíl??? Prosím odpověd pokud možné obratem,akce končí. Díky.
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Hodnocení TUCSONA CRDi 83kw a 103 kw - rozdíly

Příspěvek od neon »

Dotazuji se všech co mají TUCSONA CRDi 83 kw jak jsou spokojeni s tímto motorem,zda je dostačující pro běžný provoz spíše na běžné ježdění pro rodinu hlavně pro zimní období mimo dálnic ,zda by jste jej znovu jej 83kw koupili a nebo volit již nový 103 kw s přev.6 st. Jaké jsou asi v tom rozdíly. Nyní již končí zvýhodněná akce 83kw je za 630 vč. zimních pneu a nová 103kw za 750 bez paketu,což je rozdíl min.100 tis.Kč a před zimním období ještě investovat do zimní sady dalších 30 tkč. Je v těch motorech či jízdě tak podstatný rozdíl za podstatný rozdíl v ceně ???? Odpovězte kdo jezdí z 83 kw a kdo 103 Kw -- akce končí tak to spěchá- dík.

ps. rovněž rozdíl automat či manuál
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2006, 21:57
Bydliště: Bratislava

Tucson 103kW

Příspěvek od fixxxer »

Ahoj, ahoj.

Mam cerstvo kupeneho 103kW Tucsona a momentalne s nim jazdim druhu nadrz a spotreba je podla pocitaca 8,3 l. Som absolutne spokojny. Auto paradne akceleruje a ma uplne vyborny krutiaci moment.
Mam rad sviznu akceleraciu ak je treba a tento motor ma zatial maximalne uspokojuje. Na prvu nadrz som urobil 626 km v pomere mesto 70% mimo mesta 30%.

Marcel
Tucson Elegance 2.0 CRDI VGT 103kW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Neone, nezda se Ti, ze to zbytecne rozsirujes do nekolika diskusi....na vice msitech resis stejny otazky..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Je to tak, myslím si ,že budeme všichni klidnější, (s tou spotřebou), až bude tepleji a nebudou na cestách ty sračky, které aspoň u nás jsou v kuse od listopadu. Už toho máme asi dost všichni. Doufám, že ta spotřeba půjde dolů, a taky aspoň já budu jezdit delší trasy, kde to tak prostě je. No když tak nad tím přemýšlím, přeji nám všem tak o 4 litry menší spotřebu jak máme teď , ahoj BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

pro hardcman- ok

Příspěvek od neon »

Tak jo - O K
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Dekujuuu.Aspon to mas prehledne na jednom miste a kdysby nekdo vahal stejne jako ty, tak se to docte tam, kde to resis...mimochodem, ve svete motoru je test novy santy, tak si ho kup nebo to naskenuju....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Už máte na Tucsonu modrý majáky?

Příspěvek od Hardcam »

Ne? Chyba, spechat se vyplati:)
pribyl nam ve Slanym Tucson s majakama, dneska se kolem nem sebehlo nase mistni policejni komandu...neuspeli:)
tak tady mate foto:
https://www.hyundaiclub.net/album_pic.php?pic_id=644
https://www.hyundaiclub.net/album_pic.php?pic_id=640

omlouvam se za zmatky v galerii, omylem jsem tam nahral 2 obrazky a nelze je smazat:(
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
lomikar
Příspěvky: 9
Registrován: 03 čer 2006, 22:17

Cenové prázdniny Hyundai

Příspěvek od lomikar »

Co říkáte na novou akci cenové prázdniny Hyundai. Zajímám se o Tucsona, ale mají diesely jenom v bílé barvě a žádný prodejce o akci nic moc neví.
Tonda
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“