Zápach z klimatizace,čištění

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od Pajk »

Svata pravda Rade.Oni ti to stejně při výměně jen odsajou a pak doplní na správnou váhu.Ono by občas stačilo si pročíst návod a nedělat to stylem pokusů a omylů. :D :D :D Dezinfikujte Persterilem,ten zabije vše.Když budete přitom v autě,tak i vás. :D :D :D
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Reklama
 

rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od rade622 »

Hola Pajku
oni to ani neodsají, ví, že by to bylo stejně na prd. Takže, pokud mají manometry, tak to tam napichnou a podívají se jak chodí odpařovačka. Ale oni je většinou ani nemají, takže to otevřou, 700 gramů 134ky jde do vzduchu a pak tam s velkou slávou naplní to samé co vypustili. A zákazník zaplatí nějakých 250 kč za 100 gramů a je spokojený, že má na rok pokoj. Zlodějna.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od Pajk »

Mno,mě to takhle už léta dělá maník co k nám jezdí na klimošky na firmu.Odsaje je to a vrátí to zpět plus přidá to co chybí.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
HMMCudrzba
*
Příspěvky: 26
Registrován: 31 říj 2009, 01:26

2.0 Nějaké blátíčko v systému klimatizace?

Příspěvek od HMMCudrzba »

Doslechl jsem se od kolegovů z úseku co mají na starosti systémy plnění kapalin do vozidla, že je hodně i30 je na reklamaci z důvodu nefunkčnosti klimatizace. V systému se prý tvoří nějaké hrudky bordelu, kterým je klimatizace zacpaná. Týká se to jenom motoru 2.0 . Nevíte někdo o tom něco?
Hyundai i30 CW, 2012, 1.6 crdi, AT , Ice Blue.

Ex: Hyundai i30 1.4 cvvt 2009, comfort, hatchback.
to je on :o

http://www.autoesa.cz/hyundai/i30/hatchback/benzin/c-925111377.html
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

motor 2.0 nekdo kupuje?
i30 1.4 + kn, 12/2007
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od matysekul »

Tady snad dvoulitr nikdo nemá :-k
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

vsak jo
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od Hardcam »

Ma, aaaale neprispiva...jen myslim hlasoval v ankete o motorech.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od rade622 »

Nemůžeš to nějak konkretizovat? Výskyt nečistot v novém okruhu je dost zvláštní. Muselo by dojít k reakci chladiva s olejem, nebo s materiály použitými pro těsnění nebo trubky. To je dost průserová věc a nezdá se mi, že by toto někdo neměl ošéfované. A další divná věc je, proč to dělá jen na jednom typu motoru, hlavní ( možná že všechny ) klimy budou stejné. Chladivo a oleje určitě. Jestli to není nějaká kachna, pak by mě to skutečně zajímalo, pokud se něco dozvíš, napiš.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
HMMCudrzba
*
Příspěvky: 26
Registrován: 31 říj 2009, 01:26

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od HMMCudrzba »

Byly to reklamace s němcka kde si ridiči stěžovali po ujetí XXXX km klimatizaci. Kolega viděl fotky z toho co z ní vypustili a popisoval to jako rez smíchanou s kapalinou-prostě bahníčko. Přesněji to nedokázal kvalifikovat.
Hyundai i30 CW, 2012, 1.6 crdi, AT , Ice Blue.

Ex: Hyundai i30 1.4 cvvt 2009, comfort, hatchback.
to je on :o

http://www.autoesa.cz/hyundai/i30/hatchback/benzin/c-925111377.html
makulista
Příspěvky: 8
Registrován: 28 srp 2009, 09:04
Bydliště: praha

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od makulista »

Dobrý den potřeboval bych poradit mám hyundai elantru 1996 s klimatizací.nejak mi nefunguje vytápeni s koušel sem ovzdušnit a nis furd fouka studený vzduch .mohl bymi nekdo poradit díky makulista :(
Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od gustav »

Markusus píše:Zdravim... kedze zatial nikto nepopisal postup ako naozaj vykonat cistenie klimatizacie... tak chcem sa opytat...
Mam sprej (s dlhou hadickou) na cistenie ventilacie a klimatizacie - skratka na dezinfekciu a odsmradenie...

Ako postupovat ak to chcem aplikovat na I30 ventilaciu,klimu...?

Prosim o presny postup - teda aj ako da dostat k otvorom do ktorych to treba nastriekat a ako to dostat do celeho ventilacneho/klimatizacneho obehu auta?

diky...
Zdravím. Tak jsem se dnes rozhodl klimu vydezinfikovat.Zajel jsem do servisu,zeptat se, jak to dělají tam. Takže: demontují pylový(kabinový) filtr a pěnu prý aplikují přímo do prostoru filtru,půl až celé balení. Potom spustí motor na volnoběh a ventilátor na plno a postupně usměrňují proud vzduchu v autě do všech průduchů a nechají to běžet deset až patnáct minut.
Já si dal chvilku práce s tím,abych prostrčil tu dlouhou hadičku vrtulkou ventilátoru(nechci si ho poškodit a vyzkratovat :) ),který jde nahmatat v prostoru pod filterm,nastříkal jsem tam půl balení,ale ventilátor jsem zapnul jen na pár vteřin,aby se pěna dostala na kondenzátor a do vnitřních průduchů a pak jsem to nechal 15 min působit dle návodu. Poté jsem nastartoval,dal topení na max a ventilátor taky a při otevřeném autě to nechal 10 min odvětrat a vypařit. Dal jsem zpět filtr a hotovo. Najíždět na kanál nebo zvedat kolo a cpát tam pěnu přes odtokovou hadičku kondenzátu se mi zdá složité.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 8/2007
Uživatelský avatar
krakonoš
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2010, 19:05

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od krakonoš »

Tak jsem se pustil do čištění klimatizace a již nikdy více do servisu. Demontovat pilový filtr trvalo asi pět minut , příště to zvládnu do dvou.je to jednoduché a nepotřebuješ ani žádný nástroj. je to vše na packy které stačí vycvaknout. Zpět jsem to i s kastlikem dostal do minuty... A vystříkat tam tu pěnu byla hračka a z klimatizace se vine jen vůně po pomerančích.... :D Klidně to budu dělat každý měsíc.... Když si vzpomenu co si účtovali za výměnu filtru při garančce... Nebojte se toho je to pohoda.... :D/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od Hardcam »

Kazdy mesic to nebude potreba :mrgreen: bohate staci jednou pred sezonou a jednou po ni. Filtr vymenim 3x-|4x do roka, kdo ma mimino, mel by taky zvazit vymenu aleson 2x rocne, nez jednou pri garancce, kde ani neni 100% jistota, ze nauctovanou vymenu provedou - viz. matysekul.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od sedrik_7 »

Aký prípravok je teda najlepší na čistenie klimatizácie ?
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“