Konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Hardcam »

No co no, jsem se spletl, pac mam mramovorovou desku v kuchyn a vypada docela podobne....nicmene ani hlinik, ani karbon, ani drevo nepreferuju, spis jen nakou tenkou listu - asi jako to ma Sonata.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Taky tyhle náhražky nemám rád, ale co jsem měl dělat, v Sonátě ta linka přes palubku prostě je. A naštěstí vypadá i celkem věrohodně a líbí se mi. Ale ve staré Sonátě jsem měl palubku celou z bakelitového dřeva a nic moc.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Hardcam »

Mr. H: jj, 2003-2004ky to meli jako Elantra, proste komplet...no co no, vzdycky se to da vymenit (zaplatit) :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Výměnu jsem vyřešil razantně, vyměnil jsem celý auto :lol:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Borek »

Cruze jsem nedávno důkladně prolezl ve všech 3 výbavách a za sebe říkám,že se mě to auto jako celek líbí.Cena je vzhledem k výbavám,provedení také dobrá.Auto má "svůj" vzhled,trochu úzká sedadla bez většího boč.vedení,vzhled palubky je fajn,prostor na kolena OK, i když je to sedan,má dobře sklopná opěradla zad.sedadel s velkou dírou do kufru......Mě se z celkového pohledu na auto(včetně běžně výkonných motorů-zaplať bůh,že u Chevroletu nepracuje nějaký debil jako ve Škodovce,který by tam rval 1,4l veteránský motůrek s mini výkonem jako do Octavie,ale už 1,6l motor).Myslím,že si své zájemce najde a až přijde v dalších karos.provedeních-bude z jeho prodejů mít Chevy radost. :wink:
Zatím jako konkurence :hyu: není,to by byl,kdyby se tady prodávalo provedení Elantry pro USA,co sem dával Hard. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Mexican »

je to super ze je to sedan. Vychadza to z americkeho modelu Volt (ktory je hybrid, resp eko-horor).. velkostne je tak o triedu vacsi ako accent (teda tak 10 a viac cm navyse na razvore, co znamena lepsiu stabilitu na dialniciach na ktore je urceny. Dneska by som za 350-370 tis asi volil prave Cruze, pretoze HB nepotrebujem a sedan vyzera elegantnejsie. Zrejme by som sa rozhodol pre dieslovy dvojliter s nizsim vykonom (myslim okolo 90kW) a 6. st prevodovku

Hyundaiu to asi konkurovat v Europe nebude, je to asi o 80 tis drahsie ako Accent, takze kupcov malych sedanov to nepretiahne... Zaujemcov o Sonatu tiez nie, pretoze Sonata je predsa len o kusok vacsia, aj ked ak by bolo zle tak kupcov strati prave Sonata

EDIT: tak razvor Cruze je 268 cm, co je o 18 cm viac nez u Accentu... 270 razvor som mal teraz v pozicanom Mitsu Galant a miesta tam bolo skutocne dostatocne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Tringi »

Teda, musím říct že mě se Cruze líbí hodně. Má takovou drsnou americkou držku :) Původně jsem chtěl sedan, protože jsem byl odchován na Škodě 120, a od Avea mě naštěstí odlákalo až nadšení současným Coupé. Kdyby před těmi dvěma lety (sákra to už je dlouho) bylo na výběr i tohle, nevím nevím. Výbava je taky hodně slušná.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
viki_
*
Příspěvky: 58
Registrován: 19 dub 2005, 08:37
Bydliště: Pardubice

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od viki_ »

Mexican píše:...Vychadza to z americkeho modelu Volt...
To je asi nejaka dezinformace ne ? Nebo muzes uvest zdroj ? Volt je kompletne jine auto.
Ex Lantra 1.8 GT, Ceed SW 1.6 benzin
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Pokud mě pamět neklame (v mém věku to nelze vyloučit :D ), tak pod Voltem, Cruzem i budoucí Astrou je stejná platforma (tuším, že se jmenuje Delta).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Mexican »

Mr. HYUNDAI píše:Pokud mě pamět neklame (v mém věku to nelze vyloučit :D ), tak pod Voltem, Cruzem i budoucí Astrou je stejná platforma (tuším, že se jmenuje Delta).
tak so to myslel.. dik za doplnenie... tie platformy su rovnake, samozrejme iste "drobnosti" su odlisne... napr zadna naprava
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Tudy »

Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od laufas »

Dobre rano.
Tak vcera jsem byl v Brune na autosalone a zasadne menim nazor ohledne Ch. cruze!!!
Kdyz jsem se na nej dival na netu, pripadal mi neco jako honda city nebo treba thalia (proste retardovanej malej sedan - čti maly nakoply auto s megakufrem a galuskama), jenze kdyz jsem ho videl na vlastni bulvy, presvedcil me, ze je to fakt krasne auto. Meli ho tam v modre metalize, vybavu nevim.
Posedal jsem si vsude a fakt me dostal! Moc peknej interier!!! Venek jakbysmet!!! Volant padl do ruky hned, radicka ma kratsi drahy nez i30, jen mi pripada stisnenejsi vnitrni prostor, ale ja jsem malej, takze no problemo. Ale abych jen nechvalil - i30 ma mekci sedaky :D
Kdybych si ted vybiral, asi bych bral cruze :oops: Tezce bych porovnaval, ale asi by vyhral
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Borek »

Laufas-modrý v Brně?Byl jsem tam ve středu a byl tam v černé barvě(asi dozrál :D ).Černá perleť mu ani trochu neslušela.Viděl jsem ho v modré,červené i bílé barvě a v nich vypadá lépe.Jinak,jak jsem psal výše,mě se také líbí,prostor v zadu je veliký,včetně místa na kolena.Ale s velice malým prostorem řidiče a spolujezdce musím souhlasit.Pěkný,ale moc široký střední tunel,zabírá moc místa,takže se člověk cítí jako ve Fabii=jako sardinka 8-[ .Také polohování volantu je doslova mizerné-i v nejvyšší poloze volantu mě překážel na nohy a při vystupování jsem se musel kroutit,abych koleno pod volantem procpal. :?Vzhledem k dobré ceně-povedené auto,ale :hyu: i30 je uvnitř prostornější,lepší motor...... Kdo hledá sedan za dobrý peníz,měl by Cruze vzít v úvahu.:wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od saldy »

Asi větší konkurence bude ten novej megane, lidi ho berou jak diví.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: konkurence i30 - Chevrolet Cruze

Příspěvek od Mexican »

laufas tmavomodry Cruze na Autosalone Brno bol vo vybave LS Plus. U Cruze mi vsak chyba jedna vec - manualna prevodovka je len 5stupnova
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“