Klepání od přední nápravy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Hardcam »

staflik, Rexcor =D>

wyre, i na mobilu se da psat cesky a dokonce bez nadavek...ale klidne mi nejakou venuj, pokud to bez nich neumis...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od štaflík »

Time, koukám, že máš najeto nejvíc s i30, co jsem viděl. 60 tkm sice není extra porce, ale o autě už něco řekne. Můžeš popsat svoje zkušenosti s autem? Opotřebení, spolehlivost, servis... Kromě té přední nápravy a přístupu k její opravě zbytek auat i serviu OK? Do jakého servisu chodíš? Díky.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od matysekul »

i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
karel78
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2009, 11:26

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od karel78 »

Tak dnes jsem se byl objednat v servisu,kvůli klepání přední nápravy a řekli mi,že se už setkali i se špatným upevněním tlumičů.Jsem zvědavý,jak to v pátek dopadne.
karel78
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2009, 11:26

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od karel78 »

Ještě jsem nenapsal,že mám najeto 10 tis.
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

Takze jsem take minuly tyden absolvoval servis s tim, ze mi neco klepe od predni napravy (spise praveho predniho kola). Ale bylo to trosku zapeklitejsi, protoze treba na kratke nerovnosti to nic nedelalo, ale kdyz jsem projel prohlubni a auto se zhouplo, tak bylo slyset klepani. Najeto 13k.

Verdikt: Tlumice a tycky stabilizatoru jsou v poradku, ale v ulozeni tlumicu byl pry prach a nejaky bordel. Takze to vycistili, dali olejovou lazen a je ticho.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

CistiC píše:Takze jsem take minuly tyden absolvoval servis s tim, ze mi neco klepe od predni napravy (spise praveho predniho kola). Ale bylo to trosku zapeklitejsi, protoze treba na kratke nerovnosti to nic nedelalo, ale kdyz jsem projel prohlubni a auto se zhouplo, tak bylo slyset klepani. Najeto 13k.

Verdikt: Tlumice a tycky stabilizatoru jsou v poradku, ale v ulozeni tlumicu byl pry prach a nejaky bordel. Takze to vycistili, dali olejovou lazen a je ticho.
Mám přesně tento samý problém, jak popisuje "Čistič". Auto je prakticky nové, najeto 2500. Příští týden jsem objednaný do servisu, tak jsem zvědavý. Bude to asi nějaká výr. vada na nových autech, protože když jsem se objednával, tak mi technik řekl, že stejný problém řeší také na nějakém novém autě. Původně to odhadoval na vadné tlumiče, ale po několika dnech jsem s ním volal a říkal, že tam odpadávají nějaké prachovky tlumičů, a proto to při uvolnění klepne.
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
Uživatelský avatar
jmicro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2009, 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od jmicro »

Aha, takze v tom nejsem sam, psal sem do vedlejsi diskuze, a tady koukam, ze padaj prachovky :-)) Takze je to jasny proc mi to taky klepe. Levej zadni tlumic - prachovka uplne volne, je spadla dole.. Takze servis..
Hyundai i30 Classic 1,4i + A/C, Shine Red
Obrázek
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

CistiC píše:Takze jsem take minuly tyden absolvoval servis s tim, ze mi neco klepe od predni napravy (spise praveho predniho kola). Ale bylo to trosku zapeklitejsi, protoze treba na kratke nerovnosti to nic nedelalo, ale kdyz jsem projel prohlubni a auto se zhouplo, tak bylo slyset klepani. Najeto 13k.

Verdikt: Tlumice a tycky stabilizatoru jsou v poradku, ale v ulozeni tlumicu byl pry prach a nejaky bordel. Takze to vycistili, dali olejovou lazen a je ticho.
Tak ted auto tyden stalo a uz jsem nenastartoval, teda neslo vubec nic, museli me zapnout externim zdrojem. Trosku podivne u pul roku stareho auta, ale to sem nepatri.
Kdyz jsem se teda nakonec rozjel, zjistil jsem, ze to klepe znovu. Je to podstatne markantnejsi, kdyz jedu sam. Pokud nekdo sedi na miste spolujezdce, neni to klepani tolik slyset. Koukal jsem do podbehu a prachovky sedi na svych mistech a ani se nehnou. Jedine co se mi nezda, ze krizovy sroub, ktery drzi podbeh je pomerne volne a velka cast toho plastu ma tedy znacnou vuli. Jen nevim, jestli to treba neni schvalne, aby se neco neutrhlo, kdyz to dotahnu!
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

CistiC píše:
CistiC píše:Takze jsem take minuly tyden absolvoval servis s tim, ze mi neco klepe od predni napravy (spise praveho predniho kola). Ale bylo to trosku zapeklitejsi, protoze treba na kratke nerovnosti to nic nedelalo, ale kdyz jsem projel prohlubni a auto se zhouplo, tak bylo slyset klepani. Najeto 13k.

Verdikt: Tlumice a tycky stabilizatoru jsou v poradku, ale v ulozeni tlumicu byl pry prach a nejaky bordel. Takze to vycistili, dali olejovou lazen a je ticho.
Tak ted auto tyden stalo a uz jsem nenastartoval, teda neslo vubec nic, museli me zapnout externim zdrojem. Trosku podivne u pul roku stareho auta, ale to sem nepatri.
Kdyz jsem se teda nakonec rozjel, zjistil jsem, ze to klepe znovu. Je to podstatne markantnejsi, kdyz jedu sam. Pokud nekdo sedi na miste spolujezdce, neni to klepani tolik slyset. Koukal jsem do podbehu a prachovky sedi na svych mistech a ani se nehnou. Jedine co se mi nezda, ze krizovy sroub, ktery drzi podbeh je pomerne volne a velka cast toho plastu ma tedy znacnou vuli. Jen nevim, jestli to treba neni schvalne, aby se neco neutrhlo, kdyz to dotahnu!
Kde jsi byl na servisu? Dnes jsem tedy předával auto s touto samou závadou do Autopalace Vysočany a oni říkali, že to někomu opravovali, a že to stačilo jen vyčistit a promazat, přesně jak píšeš ty. Nic jsem neříkal, ale hned se mi to nezdálo, protože to jsou jasný klepance. Uvidím, co mi s tím udělají.
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

libi píše:
CistiC píše:
CistiC píše:Takze jsem take minuly tyden absolvoval servis s tim, ze mi neco klepe od predni napravy (spise praveho predniho kola). Ale bylo to trosku zapeklitejsi, protoze treba na kratke nerovnosti to nic nedelalo, ale kdyz jsem projel prohlubni a auto se zhouplo, tak bylo slyset klepani. Najeto 13k.

Verdikt: Tlumice a tycky stabilizatoru jsou v poradku, ale v ulozeni tlumicu byl pry prach a nejaky bordel. Takze to vycistili, dali olejovou lazen a je ticho.
Tak ted auto tyden stalo a uz jsem nenastartoval, teda neslo vubec nic, museli me zapnout externim zdrojem. Trosku podivne u pul roku stareho auta, ale to sem nepatri.
Kdyz jsem se teda nakonec rozjel, zjistil jsem, ze to klepe znovu. Je to podstatne markantnejsi, kdyz jedu sam. Pokud nekdo sedi na miste spolujezdce, neni to klepani tolik slyset. Koukal jsem do podbehu a prachovky sedi na svych mistech a ani se nehnou. Jedine co se mi nezda, ze krizovy sroub, ktery drzi podbeh je pomerne volne a velka cast toho plastu ma tedy znacnou vuli. Jen nevim, jestli to treba neni schvalne, aby se neco neutrhlo, kdyz to dotahnu!
Kde jsi byl na servisu? Dnes jsem tedy předával auto s touto samou závadou do Autopalace Vysočany a oni říkali, že to někomu opravovali, a že to stačilo jen vyčistit a promazat, přesně jak píšeš ty. Nic jsem neříkal, ale hned se mi to nezdálo, protože to jsou jasný klepance. Uvidím, co mi s tím udělají.
Hadej!

Jedu tam dnes v pul ctvrte, aby mi zmerili baterku a koukli na ten povolenej podbeh, protoze vycisteni evidentne nepomohlo. Borec ze servisu rikal, ze uz si dopisuje s Hyundaiem, jak se bude resit to klepani. Asi diky tomu, ze uz jsme dva.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

Dík za potvrzení servisu, myslel jsem si to :( . Nemyslím si, že jsme jenom my dva, Karel78 výše popisuje stejný problém, taky u prakticky nového auta. Zajímalo by mě, jak dopadl v tom servisu a v jakém byl. Třeba jinde jsou již s identifikací této závady dál???
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

Jsem zvedav, co mi reknou na ten povolenej podbeh, protoze jestli sundali kola, vyndali tlumice, ulozeni vycistili a namazali, udelali geometrii a nakonec to bude povolenej sroubek, tak to se potrham smichy.

Myslim, ze ostatni servisy na tom asi lepe nebudou, vzhledem k tomu, ze se mi, kdyz jsem tam volal, typek predstavil jako "bla bla autoapalace sporilov" a vzapeti se opravil, tak mam pocit, ze vsichni delaj vsude.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

CistiC píše:Jsem zvedav, co mi reknou na ten povolenej podbeh, protoze jestli sundali kola, vyndali tlumice, ulozeni vycistili a namazali, udelali geometrii a nakonec to bude povolenej sroubek, tak to se potrham smichy.

Myslim, ze ostatni servisy na tom asi lepe nebudou, vzhledem k tomu, ze se mi, kdyz jsem tam volal, typek predstavil jako "bla bla autoapalace sporilov" a vzapeti se opravil, tak mam pocit, ze vsichni delaj vsude.
Taky jsem zvědavý, ale moc tomu šroubku nevěřím. Mě to totiž začalo postupně jen od pravého kola a teď mi to udělá občas i od levého. Tam se to tak neprojevuje, protože je vždy levá strana zatížená řidičem. Od pravé strany to bouchá pravidelně, když jedu sám, ale když jsem naložil 100 kilového kolegu, tak to prakticky zmizelo. Typuju to na špatné uložení tlumičů nebo na samotné tlumiče, uvidíme...
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
mirisko2
*
Příspěvky: 61
Registrován: 01 bře 2009, 23:06

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od mirisko2 »

libi píše:
CistiC píše:Jsem zvedav, co mi reknou na ten povolenej podbeh, protoze jestli sundali kola, vyndali tlumice, ulozeni vycistili a namazali, udelali geometrii a nakonec to bude povolenej sroubek, tak to se potrham smichy.

Myslim, ze ostatni servisy na tom asi lepe nebudou, vzhledem k tomu, ze se mi, kdyz jsem tam volal, typek predstavil jako "bla bla autoapalace sporilov" a vzapeti se opravil, tak mam pocit, ze vsichni delaj vsude.
Taky jsem zvědavý, ale moc tomu šroubku nevěřím. Mě to totiž začalo postupně jen od pravého kola a teď mi to udělá občas i od levého. Tam se to tak neprojevuje, protože je vždy levá strana zatížená řidičem. Od pravé strany to bouchá pravidelně, když jedu sám, ale když jsem naložil 100 kilového kolegu, tak to prakticky zmizelo. Typuju to na špatné uložení tlumičů nebo na samotné tlumiče, uvidíme...
Daj vediet ako to dopadlo... U mna sa zacina prejavovat presne ta ista zavada ako popisujete... a pritom mam 9500Km.
i30 1.5 T-GDI 2023 PLAY, Bordový
+
i30 1.4 CVVT 2009 Confort ,Strieborny
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“