Parkovací senzory

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

Dextrone píše:Můj tip je také na vodu, neboť skoro celý týden pršelo a tak se mohla dostat nějaká voda skrze průřezy v blatníku nebo se tam něco orosilo. Nemrzlo, mrzne až dnes ráno a dnes senzory fungují.
Je to voda na 100% nechal bych si to v Hyundai pořádně zatěsnit - Pravě se o této závadě bavím s kamarádem a měl to stejné u Škodovky... Nechtělo se jim to nijak opravovat, ale je třeba na servis kleknout a ono to půjde samo.
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od enjoy »

Potvrzuju, že je to vodou.. a nespoléhej na tom, že už to bude dobrý..bude se to stupňovat, až to nakonec přestane jít úplně.
Takže reklamovat dokud to jde.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Dextrone »

Dle včerejšího sdělení servisu na problém občasných výpadků pípáku v parkovacím asistentu je problém dostávající se vlkosti do řídící jednotky parkovacího asistenta. Řídící jednotka je v boku kufru za tapecírungem. Řídící jednotku v servisu vysušili a pípák fungoval, leč než mi předali auto tak ho celé umyli (moc děkuji za ochotu a především slušnost servisu v Ústí) ale díky tomu mytí řídící jednotka asistenta zase nefungovala a celý problém s dostávající se vlkostí se tak projevil. Auto si vzali opět na garáž a tu vlkost potvrdili. Pokud se k ní dostává nějakým způsobem vlkost, tak jak mi sdělili, je třeba to řešit. Nějakým způsobem řídící jednotku utěsnit nebo strčit do igelitu, aby se k ní vlkost nedostávala. Prostě najít příčinu. V pátek budu vědět více, tak dám zase vědět.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

Možná bych nechal najít i místo průniku vody, aby se utěsnilo. Dát řídící jednotku do sáčku je dočasné řešení. Musíš trvat na tom, aby bylo zajištěno neproniknutí vlhkosti do auta, pokud by tam pronikala vlhkost tak taky může začít plesnivět tapecírung.
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Dextrone »

Vlhkost se tam prý asi dostává otvory pro odvětrání karoserie. Spíše si myslím, že ta samotná krabička s řídící jednotkou by měla být vodotěsná nebo vlhkotěsná. Vlhkost je kolikrát i uvnitř auta zvláště teď v zimě, kdy jsou boty od sněhu, mokré gumové podlážky, atp. Zkusím se na to pořádně zeptat.
Naposledy upravil(a) Dextrone dne 15 led 2013, 10:11, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od David PLEVA »

No, já mám řídící jednotku taky v kufru pod tapecírem u levého zadního světla a naprosto bez problémů. Problémy s vlhkostí zaplaťpánbůh nemám. Jednotku mám přidělanou plastovými stahovacími pásky ke kabelům vedoucím k levému zadním světlu. A to mám nějaké obyčejné senzory i LED displejem za nějakých 500Kč.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Dextrone »

Davide, takhle přesně jak to máš to mám na Sonátě také, jen nevím kde se tam bere ta vlhkost :-k
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od David PLEVA »

Tak to ti bohužel neporadím, napadá mě snad jen špatná průchodka, kterou prochází kabely od čidel. Já použil originál, co tam byla, ale zároveň jsem všude kolem ní použili i silikonový tmel. Na některé věci jsem jako pan Monk, musí to být uděláno alespoň na 200% :-D
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Dextrone »

Přesně tak, také rád dělám věci pořádně. No počkám až co mi v pátek v :hyu: řeknou a pak uvidím co s tím případně svedu sám.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od enjoy »

Tak to už mi dává rozum, proč mi při výměně čidel řekli, že byly vyhořelé až k řídící jednotce :D .Nebylo to čidly, ale samotnou jednotkou.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

Jednim slovem odflaknuta prace. Spatne zatesnene :-( reklamoval bych at to daji do cajku popripade pozadovat dodatecnou slevu a pote si to sam zatesnit.
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Dextrone »

Dnes mi vyměnili řídící jednotu asistenta za novou. Jakmile bude tepleji, tak se podívám, jakým způsobem by šlo provést opatření proti zamezení vnikání vlkosti.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Odpovědět

Zpět na „SONATA“