Radio a vše okolo

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Demontáž rádia i20

Příspěvek od Poka »

Já nevím, viděl jsi někdy rádio v i20? Je to celý panel s displejem v PP a na displeji rádia jsou kontrolky bezpečnostních pásů a airbagu spolujezdce. To chceš celý tenhle panel odstranit a nahradit nějakým autorádiem?!?!
Nehledě na to, že celé audio v i20 je velmi kvalitní... ](*,) [-o<
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Reklama
 

Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od bartiik18 »

No hele tak jak jsem na to koukal tak to rádio by šlo vyndat nejspíš po odstranění stropu v kasliku :-) je to normální 2DIN rádio takže by neměl být problém ho vysunout. To je moje představa jak ho vyndat...ale stejně nechápu proč ho vyndávat když hraje skvěle ;-) a navíc má i USB teda pokud to máš ve výbavě...Pokud tam chceš dotykový rádio s navigací a velikým displayem tak to chápu, ale pokud ho chceš vyměnit za nějaký do 2500kč tak to nemá smyls...;-) jak říkám moje představa je odšroubovat strop v kasliku velkým a tím by se tam podle mě dalo dostat...:-) jinak nvm
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od jirikstbk »

stana85 píše:Ahoj mám dotaz. Zkoušel jste někdo funkci SDVC ovládání hlasitosti v závislosti na rychlosti? Zkoušel jste to ale při zrychlení hraje pořád stejně. Jak je to u vás?
Zkusím obnovit mou otázku. Kde se ta funkce zapíná? Docela by se vzhledem k tom, že se zvyšující se rychlostí roste rychle hluk zvenčí, hodila.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od Amalfi »

Ja ji zkousel a taky mi nefunguje. Stisknes na radiu SETUP a pak pravym koleckem rolujes na SDVC pak na nem kolecko stisknes pro potvrzeni a dalsim otacenim prepinas hodnoty ON a OFF
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od jirikstbk »

Amalfi: Díky za přesné navedení.

Protože ctím zásadu "funguje to, tak do toho nehrabej", tak vrcholem mého snažení u audia bylo nastavení předvoleb stanic. :-$ Až teď jsem zjistil, že tam existuje nějaký Setup a tak jsem se díval i na další volby. Význam některých mi ale zůstává utajen i když je popsán třeba zde.

TA - mělo by se jednat o zapnutí/vypnutí dopravního vysílání, zde to ale funguje spíše jako vyhledání nejbližší stanice s dobrým signálem
PTY/FLDR - Program Type/Folder - typ programu/složka - k čemu to v praxi u rádia slouží? Význam FLDR u listování mezi MP3 rozumím, pro rádio nikoliv.
RDS - AF - automatické přelaďování na alternativní frekvence - tomu bych rozuměl
RDS - REG (Auto/On/Off) - Přepnutí na regionální vysílání? V tom případě, jaký bude v praxi rozdíl mezi Auto a On?
RDS - NEWS - předpokládám, že po aktivaci se budou na dislayi zobrazovat během příjmu nějaké zprávy. Je to tak?
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od Had21 »

No nie som ded vševed, ale podľa mňa tie využiteľnosť tých funkcií závisí hlavne od toho, čo všetko obsahuje signál rádia (to čo ide z vysielača) - O tom je RDS, lebo signál nenesie len zvuk (pesničku), ale môže aj všeličo iné: napr. popis typu vysielania (dopravné správy, správy, klasická hudba, rock, alebo aj presný čas). Takže keď si na rádiu nastavíš preferenciu, že chceš NEWS, tak rádio ti vyhľadá stanicu, ktorej signál nesie v sebe že vysiela správy. Naše rádiá týchto dát do svojho signálu pridávajú minimálne. Maximum čo som sa stretol, tak zapínajú "dopravné spravodajstvo" (vtedy keď ho vysielajú) aj to ho niekedy zapnú po polovici prvej vety a vypnú až v polovici reklamy čo nasleduje :roll: - poznám to podľa toho, že na TA mám nastavenú vyššiu hlasitosť, než na ostatné vysielanie a niekedy to ide a niekedy nie - záleží, či to technik vo vysielaní v danej chvíli zapne... Z iných dát som sa stretol už hádam len z presným časom.

Skús si tie možnosti ponastavovať a uvidíš čo to spraví.
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od koloman.brutus »

Tiez som si zapol SDVC a nic. Resp. od 0 až po 120km/h to hralo rovnako.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od jirikstbk »

Tak jsem to vyzkoušel. :-)

Zapnul jsem SDVC, RDS - REG (Auto/On) i RDS - NEWS a výsledkem bylo to, že SDVC je beze změny, NEWS - když jsem přes předvolbu přepnul na Impuls, tak i když tam nebyly žádné motozprávy, tak hlasitost skokem vyletěla o 6 stupňů. Ale jen u Impulzu. A přelaďování regionálních zpráv REG? Ověřil jsem si to na rádiu Čas, kdy se kousek nad Vyškovem začaly přetahovat vysílání z Brna a z Olomouce a to nezávisle na tom, zda to bylo Auto nebo On nebo OFF.

Takže ve výsledku je to opět vše vypnuté.

Možná to funguje někde v technicky pokročilejší cizině, u nás (na Moravě) ne.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od Had21 »

Hlavne že to dobre hrá 8) !

Ináč ešte ma napadla jedna možnosť (nevyskúšam ju lebo Hyundajku má moja drahá...). Že tie predvoľby (TA, NEWS, ....) sa prejavia, kebyže máš pustené cedečko, alebo usb a keď na stanici čo je predvolená budú v signále RDS info, že vysiela dopravné správy, alebo čo... tak sa prehrávanie cd preruší a hodí ti správy z rádia a keď to skončí tak to dá naspäť. Takto mi to robí Panasonic čo mám v Corse.... (využívam to minimálne, lebo je to dosť otravné).

Doplním sem, čo som sa dočítal v múdrej knižke: Takto to funguje len na dopravné spravodajstvo (TA).
Naposledy upravil(a) Had21 dne 26 zář 2011, 07:47, celkem upraveno 1 x.
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od amaize »

no myslím,že pomalu a jistě přihořívá
je zajímavé , že tu nenapíše žáden :hyu: technik , ale to už jsme tu probírali dávno ... a zbytečně
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od suah »

Mne to SDVC funguje. Kym som to nemal zapnute, tak som pri vyssich rychlostiach musel zvysovat hlasitost radia minimalne o 3-4 stupne, aby som nieco pocul, predsa len ten hluk pri 110-130 uz nie je najmensi :lol: teraz si vystacim s jednou urovnou, pripadne to zvysim o 1. Som rad, ze to tu odznelo, lebo v manuali som to asi odignoroval..

Co sa tyka news, tiez mam pocit, ze ste trafili. Lebo mam to zapnute a niekedy to islo a niekedy nie. Chcel som to nahlasit pri rocnej prehliadke, lebo specialne kvoli tomu sa mi do servisu ist nechcelo. Ale ono to naozaj zavisi od stanice, ktora bola naladena pred pocuvanim CD/USB. Overene praxou. Takze dnes mate u mna dva plusove body =D>
toky2
Příspěvky: 7
Registrován: 21 zář 2009, 19:40

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od toky2 »

A když jsme u těch rádií, nevíte náhodou, jaké rozměry má to rádio u i20? Chtěl bych si pořídit 2din GPS navigaci (včetně digitálního tuneru a couvací kamery), ale v obchodě www.astoncb.cz po mě chtějí přesné rozměry. Myslel jsem, že je to u všech auto normalizované. Ale ty rozměry po mě chtějí a momentálně nemám auto k dispozici, abych si to šel se šuplerou přeměřit.
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od suah »

Vcera sa mi pokazila lava strana ovladania radia na volante. Ovladac znizovania/zvysovania hlasitosti funguje tak, ze smerom dole (povodne znizenie hlasitosti) nerobi nic, smerom hore (povodne zvysenie hlasitosti) hlasitost znizuje, a tlacitko mute, ktore je hned vedla, hlasitost zvysuje. Funkcia mute sa bohuzial neposunula nikam, tu momentelne cez volant dat neviem ](*,)
Zvysne tlacitka zatial funguju korektne. Myslel som, ze je to len nieco softwarove, ale ani po celonocnom stati sa to rano nevratilo do normalu. Este ze idem tento mesiac na prehliadku, tak sa na to budu moct pozriet.
Nestalo sa to doteraz nikomu?
svo
Příspěvky: 6
Registrován: 18 říj 2011, 09:18

Pomoc s rádiem i20

Příspěvek od svo »

Naladěná stanice se mi každou chvíli přepne na jinou s větším signálem. Je to i při stojícím autě, takže se asi signál nemění. Zkoušel jsem vyhodit vše v SETUPu, ale nic nepomáhá. Poradí někdo?
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Radio a vše okolo

Příspěvek od Had21 »

Aby sme sa správne chápali - hodí úplne inú stanicu (z Impulsu na Český rozhlas napr.) alebo len prehodí inú frekvenciu tej istej stanice??

Ak len to druhé, tak to môže byť tým že si v nejakom mieste kde je signál z oboch vysielačov s rôznymi frekvenciami veľmi podobne silný a raz preváži jeden a raz druhý a rádio to vyhodnotí akože ideš a treba sa preladiť. Ak je to to prvé treba ísť do servisu.
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“