Nova Santa Fe - zkusenosti cerstveho majitele

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
SantaNew
*
Příspěvky: 30
Registrován: 31 bře 2006, 23:12

Příspěvek od SantaNew »

1jaromir píše:Ta spotřeba je supr ja se pohybuji na starší Sante kolem 8 - 8,5 l .
Zajímalo by mě jaké má pokrytí navigace Garmin v ČR, jezdím po celé ČR více však Moravu Dík za zprávy.
Věřím, že až budu někam hodně spěchat, tak při 140km/h si Santička vezme i přes osm litrů, ale já se snažím nejezdit stylem brzda plyn, a už se nehoním s každým GTIčkem, jako v dobách dávno minulých.

Garmin má podle mě nejlepší mapové podklady. Které se navíc bezplatně (zatím) aktualizují na serveru Picodasu. Na mapě je každá "díra", včetně nakreslených ulic. U městeček nad 2000obyvatel jsou obvykle i názvy ulic, u větších měst to je samozřejmostí. Taky POI jsou docela slušný. A není problém do SDcka dohrát jakoukoli mapu. Třeba i TOPO, což se hodí právě u SUVcek.

Barvy se nebojte, moje přítelkyně má černé a když je pod mrakem, tak vypadají stejně, na sluníčku to moje zhnědosfialoví, často až do tmavě vínova. A špiní se stejně jako černá. Stříbrná se skoro nešpiní, ale Santička v ní vypadá menší a taková obyčejnější ( 40procent nových aut s metalízou má v ČR stříbrnou ).
Hyundai Santa Fe 3/2006 Dynamic 2,2CRDi VGT 4x4 5míst M/T
Reklama
 

1jaromir
*
Příspěvky: 16
Registrován: 20 čer 2005, 20:56

Příspěvek od 1jaromir »

Díky za rady už jsem se díval na www stránky Garminu asi to vyhraje ještě se rozhodnout jaký typ. Na nový Santa Fe mám už stříbrnou metlu mě se ta tmavě červená moc nelíbila když už tak ta černá ta mám šmrnc.
SantaNew
*
Příspěvky: 30
Registrován: 31 bře 2006, 23:12

Příspěvek od SantaNew »

1jaromir píše:Díky za rady už jsem se díval na www stránky Garminu asi to vyhraje ještě se rozhodnout jaký typ. Na nový Santa Fe mám už stříbrnou metlu mě se ta tmavě červená moc nelíbila když už tak ta černá ta mám šmrnc.
Kup si StreetPilot 320 - to je optimalni volba. Detailni CR50R + západní Evropa, zbytek se da dohrat na SD kart, nebo levnejsi Gar.SP 310 - pouze CR10R a zbytek dokoupit treba z druhe ruky ( u vetsiny produktu jsou dve licencni cisla, a druhé se dá koupit za tretinu ceny noveho SW )
Hyundai Santa Fe 3/2006 Dynamic 2,2CRDi VGT 4x4 5míst M/T
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

new santa a +

Příspěvek od neon »

Ta barbva tm.vínová je snad nejlepší ze všech,je super,protože na tom autě sedí a mění se podle světla.Je pravda že je údržbová,ale u té mojí černé je to stejné,ale terenní vůz má být tmavý vč skel a potom chrom to vše.Stříbrná barva je pro osobní vozy a má to každý a nesedí tomu.

Pokud se týká navidgace tak mám tomtom910 nyní vyšel,podívejte se na techn.parametry ty odpovídají skutečnosti,stejná je cena i ostatních navigací ale pozor - tomtom910 nový displej,nové podrobné mapy do čísel domů ,dále mp3, H F sada uvnitř bez napojování vše v jednom což je výhoda,v české řeči muž,žena,signalizace překroč.rychlosti,signalizace radarů,dopravní hlášení a další co ž á d n á navigace nemá. Garmin stojí taky 20 t. a není to ono při testech vedle sebe a zkus to v autě u prodejce dejte na sklo obě a potom uvidíš kdo lépe a přesně navádí a uvidíš ten rozdíl. TOM910 je doopravdy super bomba - než koupíš zvažuj jsou to stejné Kč už kvůli HF co ti šetří další Kč. Ověř si to a hodně štěstí - čau.
SantaNew
*
Příspěvky: 30
Registrován: 31 bře 2006, 23:12

Re: new santa a +

Příspěvek od SantaNew »

Jo, TomTom 910 je technicky o generaci výše, i když velkou část služeb nelze v ČR využívat, a v zahraničí jsou zpoplatněné celkem draze ( raoming GSM). Mapy mě připadají podobně dobré jako u Garminu jen u větších měst, Garmin u mě zvítězil cenou 9.500,- s DPH (se slevou v Alzasoftu), a taky tím, že Garminů jsem měl už celou řadu, a na rozdíl od PDAček, a jiných navigací se tolik nekousají ( jo a taky absencí HDD). Bohužel s Tom Tomem 910 nemám žádnou zkušenost, a tak nemůžu porovnávat, ale věřím, že to bude vynikající přístroj, protože to je horká novinka a stojí dvakrát tolik co můj Garmin.


neon píše:Ta barbva tm.vínová je snad nejlepší ze všech,je super,protože na tom autě sedí a mění se podle světla.Je pravda že je údržbová,ale u té mojí černé je to stejné,ale terenní vůz má být tmavý vč skel a potom chrom to vše.Stříbrná barva je pro osobní vozy a má to každý a nesedí tomu.

Pokud se týká navidgace tak mám tomtom910 nyní vyšel,podívejte se na techn.parametry ty odpovídají skutečnosti,stejná je cena i ostatních navigací ale pozor - tomtom910 nový displej,nové podrobné mapy do čísel domů ,dále mp3, H F sada uvnitř bez napojování vše v jednom což je výhoda,v české řeči muž,žena,signalizace překroč.rychlosti,signalizace radarů,dopravní hlášení a další co ž á d n á navigace nemá. Garmin stojí taky 20 t. a není to ono při testech vedle sebe a zkus to v autě u prodejce dejte na sklo obě a potom uvidíš kdo lépe a přesně navádí a uvidíš ten rozdíl. TOM910 je doopravdy super bomba - než koupíš zvažuj jsou to stejné Kč už kvůli HF co ti šetří další Kč. Ověř si to a hodně štěstí - čau.
Hyundai Santa Fe 3/2006 Dynamic 2,2CRDi VGT 4x4 5míst M/T
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

blue onyx santa fe

Příspěvek od dream23 »

Ahoj. nová santa mě na první pohled(i pojezd) prostě uchvátila a rozhodl jsem se jí koupit. Teď mám možnost koupit barvu blue onyx, oproti obrázku navíc s interiérem v béžový kůži ..
k videni tu Obrázek

v autosalonu ji ale budou mit az za mesic. Nevidel jste nekdo tuto barvu na živo? já jenom na fotkách a vzorníku a vím že tyhle hodně klamou(obzvlášť u barev na santafe) Zajímalo by mě jak ta barva vypadá v realu? Kdybyste věděli o autosalonu kde ji maj jako předváděčku dejte mi pls vědět.

díky david
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Zhruba pred mesicem ji meli u Hasi v Bohusovicich nad Ohri (mozna jeste maj)...neni tak svetla jako na obrazku, me neoslovila...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
1jaromir
*
Příspěvky: 16
Registrován: 20 čer 2005, 20:56

barva + navigátor

Příspěvek od 1jaromir »

K barvě blue onyx moc mě nechytla ale mají ji v Brně u Balvina navíc jsem tam vyděl i černou tak mužeš porovnávat, výpadovka na Svitavy, záleží odkud jsi.
S navigací ještě počkám u Garminu mě láká možnost turistických map což Tom Tom neumí. K telefonování používám Blu. sluchátko což se mě osvědčilo nejlépe krásně čistý hovor žádný problém při vyšších rychlostech.
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

barva

Příspěvek od dream23 »

díky všem za info o barvě. Na základě včerejšího příspěvku sem byl u Háši v Bohušovicích a viděl ji tam. Vubec se mi teda nelíbí, vypadá tak nějak... levně. Mnohem lepší je ta černá nebo stříbrná metalíza.

Nevíte jestli mají někde předváděčku SantaFe v béžový kůži? Chtěl bych si ji objednat ale béžovou kůžu jsem viděl jen na fotce. I ta látka v dynamiku je docela slušná, ale zajimá mě porovnání právě s béžovou kůží?

Otázka číslo dvě: jakou máte zkušenost s béžovým interiérem, opravdu se tak moc špiní?
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

No moj kolega ma Nissan Primera s bezovym interierom (latka) r.v. 2000, ale to auto vyzera vo vnutri dost biedne...Bezovu nebrat...Vyzera po par rokoch velmi staro.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

barva

Příspěvek od dream23 »

No moj kolega ma Nissan Primera s bezovym interierom (latka) r.v. 2000, ale to auto vyzera vo vnutri dost biedne...Bezovu nebrat...Vyzera po par rokoch velmi staro.
no právě mě zajimá ta kůže, ta by mohla vydržet ne?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Bezovou kuzi meli pro zmenu v HK Partner Kladno..ale jestli to bylo jejich auto nebo zakaznika, to nevim, stalo venku...to jsem rad, ze ji tam jeste meli v tech Bohusovicich..odkud jsi?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

barva

Příspěvek od dream23 »

Bezovou kuzi meli pro zmenu v HK Partner Kladno..ale jestli to bylo jejich auto nebo zakaznika, to nevim, stalo venku...to jsem rad, ze ji tam jeste meli v tech Bohusovicich..odkud jsi?
jsem z prahy z cernyho mostu takze do bohusovic celkem kousek po dalnici, jdu zkusit to kladno
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

barva

Příspěvek od dream23 »

tak jsem nakonec videl v butovicich tu bezovou kuzi v cernym aute a vypada to super.. pujdu do toho
Uživatelský avatar
pitrs33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2006, 10:06
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: blue onyx santa fe

Příspěvek od pitrs33 »

dream23 píše:Ahoj. nová santa mě na první pohled(i pojezd) prostě uchvátila a rozhodl jsem se jí koupit. Teď mám možnost koupit barvu blue onyx, oproti obrázku navíc s interiérem v béžový kůži ..
k videni tu Obrázek

v autosalonu ji ale budou mit az za mesic. Nevidel jste nekdo tuto barvu na živo? já jenom na fotkách a vzorníku a vím že tyhle hodně klamou(obzvlášť u barev na santafe) Zajímalo by mě jak ta barva vypadá v realu? Kdybyste věděli o autosalonu kde ji maj jako předváděčku dejte mi pls vědět.

díky david
Maji tu barvu v autosalonu GMP MIX v Ostravě, ve vybave Dynamic s cernym interierem. Vypada dobre, ale musi byt cisty. Ja jsem objednal blue titanium, vypada super (k videni v Trineckem autosalonu). Az na tu dodaci lhutu, bomba auto. Bude to moje 2. SF a uz se nemuzu dockat.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“