PORADNA PRO MAJITELE I30

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od 89majlo96 »

tak este nieco:
benzin, klima manual, korea :D
Vzdy po vypnuti radia sa mi ulozene hodnoty nastavenia vysok, basov stredov vynuluju, ale cislo hodnoty ostane ulozene, ale ked s tym pohnem o cislo hore alebo dole tak je pocut ze to bolo na 0
Treba nove radio, alebo staci len prehrat software ?
Dalsia vec...
Ako rozoberiem vonkajsie spetne zrkadla?Su bez elektriky... Lebo chcel by som ich dat do laku a moc napadov ako na to prave nemam 8-[
A teraz ma napadla jedna vec, co by mozno zaujmala ostatnych. Dlho sa tu riesila otazka ostrekovacov, ze striekaju nizko, daju sa nastavit vyssie? Mne osobne to neprekaza, ale pytam sa pre druhych :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od i30poradna »

matysekul píše:Tak se taky zeptám ;) Praskající výdechy klimatizace u obou A slupků.Mám korejce a diesel,ale jak jsem tak vypozoroval,jde to napříč spektrem motorů i výrobců.Projevuje se při změnách teplot.V létě po zapnutí klimy do vychlazení interiéru,v zimě po zapnutí topení do ohřátí interiéru.Dají se ty plasty nějak sundat,popřípadě podlepit?
Díky moc a přeji dlouhou výdrž ;)
Praskající, myslíš drnčení? nebo lupání? výdechy se daji jednoduše sundat - aspon ten jeden co je v pravo ano, zundas bocni kryt a pak drzi na svou krizovych vrutech, povolis, a pravou rukou ( sroubovackem) podeberes packu s pojistkou, a levou rukou si zapres palcem o palubovku, ostatni prsty na plastovy pruduch a tahem prstu ( smerem nahoru ) ho vytahnes.

Montáž zase naopak. První vrch uchytis ( 2 packy ) a nasmerujes uchyceni celeho pruduchu, pote jemne klepnes na horni cast pak na dolni. Je to fakt jedoduche. bez poskozeni !!! Neboj se. dotahnes vruty a nasadis bocni kryt mozna budes muset si pohrat s gumou, sundat a nasadit znovu... Gumu postupne dookola zasouvej a jemne klepej dlani. Bud si jisty ze se zasouva mezi karoserii a palubovku.

Jinak muj TIP: Zaslepky na ackovy sloupek - AIRBAG pokud se hybou tak vytahnout a doplnit za ne nejaky material treba vatu, pokud se nehybou tak je nechat.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od i30poradna »

89majlo96 píše:tak este nieco:
benzin, klima manual, korea :D
Vzdy po vypnuti radia sa mi ulozene hodnoty nastavenia vysok, basov stredov vynuluju, ale cislo hodnoty ostane ulozene, ale ked s tym pohnem o cislo hore alebo dole tak je pocut ze to bolo na 0
Treba nove radio, alebo staci len prehrat software ?
Dalsia vec...
Ako rozoberiem vonkajsie spetne zrkadla?Su bez elektriky... Lebo chcel by som ich dat do laku a moc napadov ako na to prave nemam 8-[
A teraz ma napadla jedna vec, co by mozno zaujmala ostatnych. Dlho sa tu riesila otazka ostrekovacov, ze striekaju nizko, daju sa nastavit vyssie? Mne osobne to neprekaza, ale pytam sa pre druhych :mrgreen:
Odstrikovace asi budou problem z koreje... no nevim jak je na tom ceska verze.
venkovni zrcadla - napisu do konce pristiho tydne. Dulezite at je informace bez poskozeni dilu ;) tak vyckej
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od matysekul »

i30poradna píše:
matysekul píše:Tak se taky zeptám ;) Praskající výdechy klimatizace u obou A slupků.Mám korejce a diesel,ale jak jsem tak vypozoroval,jde to napříč spektrem motorů i výrobců.Projevuje se při změnách teplot.V létě po zapnutí klimy do vychlazení interiéru,v zimě po zapnutí topení do ohřátí interiéru.Dají se ty plasty nějak sundat,popřípadě podlepit?
Díky moc a přeji dlouhou výdrž ;)
Praskající, myslíš drnčení? nebo lupání? výdechy se daji jednoduše sundat - aspon ten jeden co je v pravo ano, zundas bocni kryt a pak drzi na svou krizovych vrutech, povolis, a pravou rukou ( sroubovackem) podeberes packu s pojistkou, a levou rukou si zapres palcem o palubovku, ostatni prsty na plastovy pruduch a tahem prstu ( smerem nahoru ) ho vytahnes.

Montáž zase naopak. První vrch uchytis ( 2 packy ) a nasmerujes uchyceni celeho pruduchu, pote jemne klepnes na horni cast pak na dolni. Je to fakt jedoduche. bez poskozeni !!! Neboj se. dotahnes vruty a nasadis bocni kryt mozna budes muset si pohrat s gumou, sundat a nasadit znovu... Gumu postupne dookola zasouvej a jemne klepej dlani. Bud si jisty ze se zasouva mezi karoserii a palubovku.

Jinak muj TIP: Zaslepky na ackovy sloupek - AIRBAG pokud se hybou tak vytahnout a doplnit za ne nejaky material treba vatu, pokud se nehybou tak je nechat.

Nevím,jestli drnčení nebo lupání.Je to spíš takový zvuk,jako když se u něčeho pevnějšího změní teplota.Výdechy praskají oba,ty směrem nahoru.

Tvůj postup na sundání vyzkouším,ale budu si ho muset vytisknout 8-[ Ale zkusím to až po garančce,jestli se jim to nezdaří.Díky za odpověď,třeba to pomůže někomu dalšímu.

P.S: Nepřipadáš si jako v práci :-k :lol:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od 89majlo96 »

i30poradna :ja sa citim ako na vianoce, alebo ako keby som isiel kupovat novu triciatku
Aj by som sa pred tebou poklonil, keby som ta stretol, fakt si borec. :wink:
Hardcam : Sprav mu tu na fore nejaku pametnu plaketu, alebo nieco podobne, clovek ako on si ju zasluzi :)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od i30poradna »

matysekul píše:
i30poradna píše:
matysekul píše:Tak se taky zeptám ;) Praskající výdechy klimatizace u obou A slupků.Mám korejce a diesel,ale jak jsem tak vypozoroval,jde to napříč spektrem motorů i výrobců.Projevuje se při změnách teplot.V létě po zapnutí klimy do vychlazení interiéru,v zimě po zapnutí topení do ohřátí interiéru.Dají se ty plasty nějak sundat,popřípadě podlepit?
Díky moc a přeji dlouhou výdrž ;)
Praskající, myslíš drnčení? nebo lupání? výdechy se daji jednoduše sundat - aspon ten jeden co je v pravo ano, zundas bocni kryt a pak drzi na svou krizovych vrutech, povolis, a pravou rukou ( sroubovackem) podeberes packu s pojistkou, a levou rukou si zapres palcem o palubovku, ostatni prsty na plastovy pruduch a tahem prstu ( smerem nahoru ) ho vytahnes.

Montáž zase naopak. První vrch uchytis ( 2 packy ) a nasmerujes uchyceni celeho pruduchu, pote jemne klepnes na horni cast pak na dolni. Je to fakt jedoduche. bez poskozeni !!! Neboj se. dotahnes vruty a nasadis bocni kryt mozna budes muset si pohrat s gumou, sundat a nasadit znovu... Gumu postupne dookola zasouvej a jemne klepej dlani. Bud si jisty ze se zasouva mezi karoserii a palubovku.

Jinak muj TIP: Zaslepky na ackovy sloupek - AIRBAG pokud se hybou tak vytahnout a doplnit za ne nejaky material treba vatu, pokud se nehybou tak je nechat.

Nevím,jestli drnčení nebo lupání.Je to spíš takový zvuk,jako když se u něčeho pevnějšího změní teplota.Výdechy praskají oba,ty směrem nahoru.

Tvůj postup na sundání vyzkouším,ale budu si ho muset vytisknout 8-[ Ale zkusím to až po garančce,jestli se jim to nezdaří.Díky za odpověď,třeba to pomůže někomu dalšímu.

P.S: Nepřipadáš si jako v práci :-k :lol:
Levy vydech se sundava hure ale spolecne to kdyz tak dame dohromady.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna pro majitele i30

Příspěvek od 89majlo96 »

i30poradna píše:
89majlo96 píše:tak este nieco:
benzin, klima manual, korea :D
Vzdy po vypnuti radia sa mi ulozene hodnoty nastavenia vysok, basov stredov vynuluju, ale cislo hodnoty ostane ulozene, ale ked s tym pohnem o cislo hore alebo dole tak je pocut ze to bolo na 0
Treba nove radio, alebo staci len prehrat software ?
Dalsia vec...
Ako rozoberiem vonkajsie spetne zrkadla?Su bez elektriky... Lebo chcel by som ich dat do laku a moc napadov ako na to prave nemam 8-[
A teraz ma napadla jedna vec, co by mozno zaujmala ostatnych. Dlho sa tu riesila otazka ostrekovacov, ze striekaju nizko, daju sa nastavit vyssie? Mne osobne to neprekaza, ale pytam sa pre druhych :mrgreen:
Odstrikovace asi budou problem z koreje... no nevim jak je na tom ceska verze.
venkovni zrcadla - napisu do konce pristiho tydne. Dulezite at je informace bez poskozeni dilu ;) tak vyckej
a co s tym radiom? Aj to mi skus prosim ta zistit
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od pinokio110 »

i30poradna-mám na Tebe dotaz.Zřejmě jsi ze servisu,nebo z :hyu: fabriky,chodíš na servisní stránky?Nehodlám je zveřejnovat [-X ,jen mě zajímá,jestlis tam četl o mým problému?To byl ten povolený přítlačák,spojkové ložisko,po300km opět ložisko,rezonance nad 5000ot-min-nemuže se to najít,až příjde vypínací páka spojky,tak skřín zase ven ](*,) ](*,) ](*,)
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od kowalski1410 »

for i30poradna;
měl bych na tebe dotaz;čím v nošovicích se patlají ty podvozky?je tady pár případu,že dochází k praskaní nátěru.
dík
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od i30poradna »

kowalski1410 píše:for i30poradna;
měl bych na tebe dotaz;čím v nošovicích se patlají ty podvozky?je tady pár případu,že dochází k praskaní nátěru.
dík
nevím přesně složení, to možná napoví v servisu, ale já bych použil třeba stavební materiál

například 1K nebo 2K hydroizolační stěrku na beton. to znamená jednosložkovou nebo dvousložkovou hydroizolační stěrku na beton, stavaři o tom budou vědět více. Pytlík vyjde cca na 600 ale natřeš s tím podle mě podvozek i 2x2 nátěry vždy po 1mm. Normálně štětcem.

Je to něco jako směs jako lepidlo na kachle, takova řidčí směs po namíchání, ale úspěch je zaručen. nanášení je jednoduché štětcem. S účinností jsem si jist, po zaschnutí vytvoří látkový potah na nášeném materiálu.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od i30poradna »

pinokio110 píše:i30poradna-mám na Tebe dotaz.Zřejmě jsi ze servisu,nebo z :hyu: fabriky,chodíš na servisní stránky?Nehodlám je zveřejnovat [-X ,jen mě zajímá,jestlis tam četl o mým problému?To byl ten povolený přítlačák,spojkové ložisko,po300km opět ložisko,rezonance nad 5000ot-min-nemuže se to najít,až příjde vypínací páka spojky,tak skřín zase ven ](*,) ](*,) ](*,)
O tomto prolbému boužel nic nevím.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od SKV »

i30poradna: Drnčí mi zrcátko, protože když do něj cvrnknu prstem, má dozvuk. Schránku na brýle jsem dokonce i demontoval, a tam to nebylo.
K drnčení palubky - po úderu pěstí je to zvuk jakoby dvě blízko umístěné plochy plastu o sebe drnčeli, těžko se to popisuje. Směr nejsem schopen poznat. Opětovně vyzkouším a budu se snažit upřesnit.
K lupání ve volantu - opět musím lépe vypozorovat, ale jsem přesvědčen, že to není vázané na žádnou z krajních poloh ani směr otáčení. Vždy je to jenom při rozjezdu, když zaberu a začnu točit. Není to ostré lupnutí, ale spíš takovej pazvuk lupnutí se blížící.

Taky si tady hodně lidí stěžovalo na rezonance od mechanizmu výškové regulace bezp. pásů, mně to dělají na střídačku oba dva, existuje i zde nějaké řešení?
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od pinokio110 »

i30poradna píše:
pinokio110 píše:i30poradna-mám na Tebe dotaz.Zřejmě jsi ze servisu,nebo z :hyu: fabriky,chodíš na servisní stránky?Nehodlám je zveřejnovat [-X ,jen mě zajímá,jestlis tam četl o mým problému?To byl ten povolený přítlačák,spojkové ložisko,po300km opět ložisko,rezonance nad 5000ot-min-nemuže se to najít,až příjde vypínací páka spojky,tak skřín zase ven ](*,) ](*,) ](*,)
O tomto prolbému boužel nic nevím.
Je to pulroční 1,4benzín,v 10000km se to začlo takhle sypat,asi jsem chytl auto montované před obědem :roll: ,projížděli to bez plastu a tapecírungu,bez palubky,dali nový pedály,bodování kastle taky OK,aspon až to tam zas budou hledat,že daj jiný auto-minule to měli 14dní-hruza-s tou rezonancí neměli problém ani Korejci.
i30poradna
*
Příspěvky: 59
Registrován: 10 říj 2009, 02:00
Bydliště: Kraj Razovity

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od i30poradna »

SKV píše:i30poradna: Drnčí mi zrcátko, protože když do něj cvrnknu prstem, má dozvuk.
Myslím že demontáž je jednoduchá drží to pouze na klipech, takže podebrat a zarvat cca myslim 3ks, nemelo by to jit moc zhuta..

pokud ti to drnčí zevnitř doporučuji zkusit první přitlačit zrcátko (ten plast ze vnitr). pokud nepomuze tak asi sundat a kuknout na to.
Jezdím:

Škoda Favorit 1.3 karburátor, 91 r.v.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: PORADNA PRO MAJITELE I30

Příspěvek od alarm »

i30poradna:
Chcel by som, aby centrálne bolo aktívne aj po naštartovaní.Nevieš kde je umiestnené?Stačilo by ho potom napájať priamo z aku, respektíve objísť jeho vypnutie po naštartovaní.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“