Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od matysekul »

Mexican píše:tych 4000 toci pri cca 180, do takych rychlosti sa ale uz trochu bojim :-0
To já sice taky,ale je to spíš pud sebezáchovy. Na můj vkus sedí i30CW i ve vyšších rychlostech dobře. Přece jen je těžší a ten dlouhý rozvor je hodně znát.A dá se to i na D1,třeba v sobotu odpoledne je skoro prázdná dálnice a levý pruh ještě celkem ujde. Jak je to v accentu,nemohu soudit,nikdy jsem v tom autě nejel.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od Vilda »

Radim napsal to, co jsem vysledoval u Accenta taky ... že ve 130ti se mi zdá motor hlučnější a to i při nižších otáčkách, než když jedu 150 km/h a motor točí okolo 4 000 - 200. Při téhle rychlosti se mi připadá, že je v autě větší ticho .... jestli to dělá vyšší zvuk motoru, který je pro lidské ucho přijatelnější .?.? prostě ho nějak míň slyšim .. Je mi ale divný, že by do i30ky v 1.6ce, která má ještě o 10kw silnější motor než Accent, dávaly kratší pětku :? nějak to postrádá smysl ... protože tenhle motor má síly na rozdávání ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
markus78
*
Příspěvky: 75
Registrován: 21 říj 2009, 13:26

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od markus78 »

Tak tomu dám ještě šanci, prodejce v Táboře totiž nemá tu 1.6, ale jenom 1.4, tak se budu muset poohlédnout nejspíše v Praze a potom dám vědět, pokud mě s tím vezmou na dálnici. Řeším to, protože po dálnici jedu 2x týdně, kdybych na ni vyjel 2x do roka, tak je mi to jedno.
Hyundai Elantra 1.6 100k (2006)
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCe 130k (2010)
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od pinokio110 »

Tak chlapci a chlapi,napsal jsem svuj názor,pokud to někoho namíchlo,tak je to věc toho,jak si to kdo přebere.Pro rejpaly-na chatu jezdím v 5h ráno,proto,abych se svezl a netrápil se cestou dlouhou 260km 3hodiny-toho mám dost v práci,např. když dojedu blba ze Superbem,který jede 78km-h,chci ho předjet,on mio to znechutí-omezovač na 88km-h,aby mohl v hospodě machrovat,že jezdí za 4,5litru?Proto tyto frajeři brzděj provoz?Každej nadává na nás,nákladáky,ale nebýt nás,tak NEJÍTE,NENAKOUPÍTE,což v našem Kocourkově chápe málo lidí.Jinak mám 1.4nepovedený kousek v benzínu,za 14dní s Accentem jsem najel pouhých 1500km,což si myslím,že to auto mohu posoudit.
Omlouvám se,ten Accent nebyl 1,6,ale 1,5CRDI,jak už jsem psal,bezva motor,krásná spotřeba,jinak na h...o,pokud má někdo něco proti,např.Vilda---mužeme se sejít a vyměnit si auta,nebo prubnout stejnou trat.
Mexican,Hardcam,Jarik---hoši,moc jste toho asi nenajezdili---tím nechci nikoho urazit,ale po dálnici to umí zmáčknout kdejakej blb,umění je jezdit svižně pořád,jinak ty zastánce Accentu klído povozím v obouch vozech,aby v zatáčkách pochopili ten generační rozdíl.Nic ve zlym pánové,snad se za pravdu neurazíte,krásnou dobrou :hyu:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od Hardcam »

pinkio: pokud nebudes psat takovy......, jako jsi napsal v poslednim odstavci posledniho prispevku, tak neni duvod se urazet. Zeptal jsem se, co to je "kopac" a ty odpovis "hoši,moc jste toho asi nenajezdil"...?

Co ty vis o tom, kolik ja, Mexican nebo jarik toho najezdime a jakou to ma spojitost s mym dotazem? To mam furt jak kokot jezdit co to da? To mozna zkousis ty svym kamionem na D1 v prosinci na univerzalech a pak se clovek nikam nedostane.

Jezdim tak, abych nemusel pany kamionaky jedouci v i30 nebo ve svem pracovnim povozu rychlosti 90km/h brzdit. A obcas jedu tak, ze nekdo brzdi me, ale neni to duvod k tomu, abych mu musel nadavat, pokud levymi koly nejede ve druhym pruhu a je ochoten me ve vhodnou chvili pustit a ja mu za to podekuju. Jezdim tak, abych si to uzil. Netouzim potom najezdit stovky tisic kilometru rocne, bejt tlustej, mit zada v hajzlu, abych mohl rikat, ze jsem kamionak, kterej zivi celej svet a 2 dny z mesice je doma. Nejakou dobu jsem jezdil dodavkou nocni rozvozy, takze trochu vim, co to obnasi.

Btw, nemam ani Accenta a ani i30 a pokud je budu chtit porovonat, ucinim tak sam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od jarik65 »

Začína se to zvrhávat někam jinam to co píše pinokio110 ani nebudu komentovat protože by se to zvrtlo na výživu národa že to bez kamionů nejde atd....Hele nerad bych viděl tvůj kamión ve zprávách převrácenej na boku D1 a vysypaným zbožím přes všechny pruhy....
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od Mexican »

pinokio110 mno uplne sa teraz citim zle :-& to ale nemeni nic na situacii, ze 1,6 u i30 pri 130km/h toci skutocne mnoho.. a ze si napr Vilda, Jarik uzivaju vyrazne nizsie ( a tym aj pohodovejsie otacky) na kopaci, co je o generaciu starsi. Ako pisal kolega, ktory vlastne toto vlakno zalozil na zaciatku, akusticka hladina je pre neho velmi dolezita, je to jeho kriterium. Preto tu neriesime situaciu ked nas zaprisahany kamionista vezme do zakrut s plynom na podlahe. Ani Accent ani i30 (a CW uz vobec nie kvoli relativne dlhemu razvoru k sirke) na to nie su. Tiez sem-tam jazdim 80 a vies preco? pretoze si viem spocitat ze na tych 260km ked pojdem na okreskach ako prasa tak ziskam mozno 10-15 minut. A nebudem riskovat len zivot svoj, ale aj zivoty ludi co su na ceste spolu so mnou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od Vilda »

markus78 píše:Tak tomu dám ještě šanci, prodejce v Táboře totiž nemá tu 1.6, ale jenom 1.4, tak se budu muset poohlédnout nejspíše v Praze a potom dám vědět, pokud mě s tím vezmou na dálnici. Řeším to, protože po dálnici jedu 2x týdně, kdybych na ni vyjel 2x do roka, tak je mi to jedno.
Já jsem si to při předváděčce v Praze Butovicích dal jako podmínku, že si chci auto vyzkoušet na dálnici a bez problémů ....

Pinokio :^o : Kopáč je hold kopáč .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od pinokio110 »

Tak včera bylo víc rumíčku Božkovského než je zdrávo,pak mívám psavou-někdy i rejpavou,jako rozrejpat jsem to tu nechtěl v žádném případě.
S tím zpřevodováním-na i30brát novej 6kvalt by ted byla finanční sebevražda,příští rok snad budou k sehnání náký jetý skříně,tak mi to vrtá hlavou,hodit výměnu.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od 89majlo96 »

[-X pozor na to, naco je ta tema hadky? Ked mate naladu tak sa chodte hrat tam
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od Tringi »

zello píše:A sprevodovane to tak divne maju vsetky 1,6 v benzinu.
Holt s tym nic nenarobis. Na zaciaktu ked som to auto kupil tak mi to fakt prislo trochu hlucnejsie ale casom som si bud zvykol alebo som to prestal vnimat, pripadne mam radio hlasnejsie ako zvuk motora.
Stejně zpřevodované to je i ve dvoulitru (protože dvoulitrová i30 má motor i převodovku stejnou jako Coupé) a taky mi to přišlo nejprve zvláštní, ale velmi rychle jsem si zvykl. Zase tak hlučné motory od Hyundaie nejsou, a těžko se bude hledat auto s lépe odhlučněným interiérem a přitom podobných kvalit a za podobnou cenu.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
pdmb
*
Příspěvky: 29
Registrován: 08 črc 2009, 14:41
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od pdmb »

Ahoj. Mám i30 cw a sám jsem říkal, že 6tka by se hodila, nebo lépe řečeno, motor by si ji mohl dovolit, ale 4200 ot. při 130Km/h je nesmysl. Točí 4000 ot. Mám auto koupené v červenci a je vyrobené v Nošovicích.
prodáno
Uživatelský avatar
Martensio
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 srp 2009, 21:05
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od Martensio »

Tak dneska jsem to zase po delší dobš vyzkoušel. A 130km/h jsem měl těsně pod 4000 otáček. Před Hyundaiem jsem mel 2.0 Peugeot 307 a je pravda,že tam jsem slyšel motor až tak při 150 km/h a tady to začíná u 120 km/h. Ale je to jen o zvyku.
Škoda Favorit

Peugeot 307 Break

Hyundai i30 CW 1,6i CVVT Classic Plus
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od pavkt »

Já nemám naprosto žádné problémy s řazením Z, 1, 2, 3, 4. Zato pětka si mě vychutnává. Na tachometru musí být min. 65 (čím víc, tím lépe se řadí) a řadit musím velmi zvolna - ve spěchu jde pětka zařadit jen vyjímečně.
Je mi divné, že si dosud nikdo na podobné chování nestěžoval? (CVVT1,6 .... 6000km)
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: Převodovka u i30 CW 1.6 CVVT

Příspěvek od dalibordn »

Tak mě jdou překrásně všechny. 5klidně a lehoučce i v 50km/h,chtělo by to v servisu doladit nebo poradit.
Hyundai i30 made in cz
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“