Spojka

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: Spojka

Příspěvek od StanleyCZ »

Včera jsem se byl projet se splněným snem táty mého kamaráda, který si koupil krátký Landrover Defender. Auto, které má pohotovostní hmotnost téměř 1800Kg, nechcíplo při rozjezdu ani když se Vám "smekla" noha a spojkový pedál vyletěl nahoru. Takže tu je další situace, která rozuzlení tohohle problému ještě víc komplikuje.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Spojka

Příspěvek od Bofors »

tak je to velký diesel s velkým setrvákem a velkými rotačními hmotami, tohle stejný dělalo starý scorpio 2,5D které sem znal.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Roadtohill30
**
Příspěvky: 101
Registrován: 18 lis 2009, 00:45

Re: Spojka

Příspěvek od Roadtohill30 »

tiez nemam na elantre 79kw problem sa rozbehnut len na spojke, bez problemou
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Spojka

Příspěvek od mirpie »

tak rozjezd na rovině bez plynu zvládne skoro každej auták, když se ten pedá spojky pouští s citem. Zajímavější je tohle zkusit, když máš v autě 5lidí a kufr plnej krámů. U turbonafty ten rozdíl skoro neopoznáš, u atmobenzinu ti to chcípne, nebo tu spojku budeš pouštět mnohem déle s větším prozkluzem a celý se to bude klepat jak zmrzlej pes.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Spojka

Příspěvek od Bofors »

njn ale z dýzlu zas nedostaneš 6500 rpm, a ten zvukový doprovod :hyu:
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: Spojka

Příspěvek od StanleyCZ »

Jak jste nakonec vyřešili ten problém se spojkou zabírající až úplně nahoře dráhy pedálu?
Mám tenhle problém taky. Zatím ale klouzání spojky nepozoruju.

BTW: Udržíte při rozjezdu do kopce Elantru "na spojce" bez citelného couvnutí auta(byl bych rád za zkušenosti s motorem 2.0 104kw) ten kratičký moment než přendáte nohu z brzdy na plyn?? Mě se to s takhle "až nahoře" fungující spojkou totiž nedaří a musím to kompenzovat nárůstem otáček (3000+).
Díky

Koukal jsem, že sada od Valea stojí skoro 6000 a práce udajně je na servis a i tam to trvá dost hodin to vyměnit.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spojka

Příspěvek od Hardcam »

Ahoj krajane:) mel jsem Lantru 2.0 102kW, Elantru 2.0 ale diesel a ted mam 2.0 105kW (vlastne to samy co ty, jen v i30) a z kopce jsem nikdy necouval...to je nejaky divny, to by se dit nemelo (muzes treba do nekoho narazit atp). Jinak spojku ych Ti mohl dodat minimalne o 1500CZk levneji a servis bych Ti popr. zaridil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: Spojka

Příspěvek od StanleyCZ »

Tou spojkou bys mě hodně potěšil.
No mě se teď naskytla možnost koupit druhou sadu plechových půl roku jetých disků na elantru, tak se docela vážně rozhoduju je hned vzít, protože jsou po 450Kč/kus,
tak ikdybych radši hlínikový, tak ta cena je moc lákavá. Ale za měsíc bych už byl s pěnězma bejt ok tak bychom se mohli domuvit.
No s tím pocouvnutím je to hodně nepříjemné, protože když se auto "pověsí" v kopci na spojku, tak motoru okamžitě padají otáčky a bez pozornosti není
daleko k tomu, aby auto chcíplo. Takové to "chcípání" je znatelné i třeba při popojíždění, nebo při začátku couvání a to nemusím couvat ani do kopce. Stačí se začínat rozjíždět vpřed nebo vzad a auto
chcípá. Musím se pořád "soustředit" na to, abych přidával otáčky. Motor na volnoběžné otáčky auto neutáhne.
Jinak pedál spojky je po většinu chodu "mrtvý", a funguje až v posledních horních centimetrech chodu, takže dávkování spojky zrovna moc citlivé není.
Když si vzpomenu na všechny benzínová auta, se kterými jsem jezdil v minulosti a pominu tedy diesely, tak to byly například Škoda Favorit, Peugeot 305 1.6(kamaráda), Daewoo Espero 1.8 a u všech nebyl problém alespoň "udržet" auto na spojce. Pak to byla třeba Škoda Fabia 1.2 HTP a u té mi ze začátku pořád motor chcípal, ale stačilo se trochu projet a hlavně párkrát rozjet a už to šlo.
Ale takové chování, jaké předvádí 2.0 Elantra se mi i po takové době(3 měsíce) nepodařilo rozluštit a hlavně dostat pod kontrolu, když teda nepočítám slušnou dávku otáček(3000+ ...situace při rozjezdu do středního kopce ). Auto musí být stále min. 1500 otáček.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spojka

Příspěvek od Hardcam »

450Kc/kus mi prijde hodne (resp. 1800Kc za sadu) :roll:
jestli na to nejak extra nespechas, tak za tu cenu bysme uz mohli splasit normalne vypadajici elektrony.

Az ta spojka bude aktual, staci se ozvat. Pokud chces, Tvoji Elu projedu a zjistime, jak se vec ma. Pokud chces, muzu Ti to preventivne projet diagnostikou (zadarmo samozrejme).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: Spojka

Příspěvek od StanleyCZ »

NO já našel plecháče jen za +-1500/kus(nové) a litý kola od 1800/kus. Ale když říkáš, že by za ty peníze (1800+) sehnat celá sada litejch kol tak koupi těch 4x450kč odpískám a časem bychom se mohli po něčem mrknout.
S tím, abys mi to projel, bych byl jedinně rád.
Díky moc
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spojka

Příspěvek od Hardcam »

Posli mi do SZ cislo.
Pokud chces, mivam pres den volno, pracuju prakticky jen v noci a rano...:)
zejtra se muzu stavit, pac stejne musim jet na Bucek zkontrolovat studnu (mame tam chatu)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kody26
*
Příspěvky: 80
Registrován: 12 črc 2007, 21:15
Bydliště: Prešov

Spojka

Příspěvek od kody26 »

to stanley cz:
ahoj, neviem ci si uz tu spojku medzicasom vymenil,alebo nie ...ja som prave dnes dal vymenit spojku stalo ma to aj s pracou v servise (nie origo servis) 200 euro....vraj sa s tym potrapili par hodin....ale uz zabera ako ma....povodna zaberala az uplne hore a uz dost smykala....tak som to uz dalej nechcel riskovat... :wink:
Hyundai Elantra 2011 1.6 Style ,biela
Ex-Chevrolet Cruze 2011,1.8 LS plus,strieborná metalíza
Ex-Hyundai Elantra 2001 2.0 i GLS,zlatá metalíza
Ex-Hyundai Accent 1996 1.5 12 V GLS,tmavozelená metalíza
Ex-Hyundai Pony 1993 1.5 GLS,tmavomodrá metalíza
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: Spojka

Příspěvek od StanleyCZ »

No já sí už nevzpomínám, kolik mě stála spojková sada, ale bral jsem jí od Hardcama, tak ten by si to mohl pamatovat.
Ale co se týče ceny práce, tak ta mě vyšla v origo servisu na 97EURO (2370Kč) s DPH.
ice29
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2009, 11:35

Re: Spojka

Příspěvek od ice29 »

caute, mam kratko Elu 2005ku 1.6, so 114000 kilometrami ... Ked pocas jazdy pustim plyn a zacnem brzdit (alebo necham auto dobiehat) so stale zaradenou rychlostou, tak citim na brzdovom a spojkovom pedali vyrazne vibracie. Ak rychlost vyradim, tak vibracie nikde (a auto je vyrazne tichsie). Myslite ze to moze byt spojkou? Zda sa mi tiez ze pri prudsom rozbiehani mi uz obcas spojka presmykla... Na predoslom aute (fiat marea 1.6 benzin) som spojku menil snad az po 220 000 km a posledny rok som jazdil s novou, takze som bol zvyknuty ze ide stlacit krasne zlahka a zabera plynulo, kdezdo tu na Ele ide stlacit dost tazko a zabera vyssie (co ako tu citam by az taky problem byt nemal), niekedy nechce zaradit na prvykrat spiatocku.
Vdaka za rady..
Elantra, 2005 GLS sedan, 1.6
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Spojka

Příspěvek od Davidos »

Já mám Lantru 1999 rok...1.6 16v 85kw....na spojku se rozjedu i couvám bez plynu...A jak se tu jeden kolega ptal jestli v kopci spojka udrží auto aniž by couvalo ...tak moje ano krásně drží v prudkým kopci než se rozjedu...a když zajíždím k baráku tak příjezdovka začíná ,že musím zatočit...vyšlápnu spojku mám tam dvojku a pak asi když tam mám tak 300 otáček spojku pustím tak mě auto vyjede kopec cca 10 metrů pak zatočit vetší nájezd a až k plotu...což je krása...švagrový ford eskort dojede jen k tomu hupu a chcípne a dvě feliny co jsou v rodině na tom kopci co je 10 metrů tak chcípnou...já měl felinu po starým pánovi a ta jela jak moje Lantra....tak snad moje spojka je OK... i když pochybuji :mrgreen:
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“