Chci koupit nového Matrixe

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Blesk »

Jasně, nemůžu posoudit v Accentu 1,4 jsem nejel, ale tu vitalitu máš změřenou nebo to prostě tak cejtíš? Subjektivní vnímání rychlosti je dost zavádějící. Jinak Rio je bratříček Accentu a v něm
mě doslova šokovalo jak málo místa je vzadu. Zvenku vypadá Accent prostorný, ale když si sednu za řidiče jehož sedačku jsem si seřídil podle sebe tak dřu fest kolenama.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Blesk »

Proč jsem se svojí 1,6 v Matrixu spokojenej? Pár postřehů z reálného života: moje 1,6 umí táhnout na laně víc jak stovkou fabii 1,4 16V(55kw,1150kg) do táhlých stoupání. moje 1,6 nezná kopec na českých dálnicích kde by jí padla rychlost pod 150 když potřebuju. Jasně majiteli dvoulitra to bude připadat slabý, ale netvrdě mi, že tahle 1,6 je slabá. Jestli je tvá 1,4 v Riu lepší tak budiš, gratuluju, ale můj motor mi bohatě stačí. Důležité je, že nemusím rodinu nejdřív zmáčknout do kuličky než ji naložím. :-&
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od rastos »

Jasne ze v priestrannosti Matrix vedie aj o dve triedy. Ale ked hovorime o motore, tam je ta ne-vitalita evidentna. Presne sa to vola NELINEARNY ZATAH motora, ako som sa dozvedel z tohto vystizneho clanku:

http://auto.pravda.sk/hyundai-matrix-od ... azdene_P39
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Engineer »

=D>
Ano, ja som nespokojný s výkonom auta. No bohate stačí na bežnú premávku! Nemožno brať aerodynamicke vajce za športové auto :)
Rodinné autíčko zo slušným motorom a zo slušnou spotrebou (resp. rovnakou) ako iné autá menších tried s rovnakým objemom motora a s omnoho menším priestorom vo vnútri!
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Hardcam »

Blesk: i ja jako byvaly a soucvasny majitel 1.6ku v Matrixu chvalim. Ten samy motor je napriklad v Elantre pofaceliftu a byli jsme s nim spokojeni. Mimoto patri Matrix 1.6 spolu s Getzem k vubec nejspolehlivejsim Hyundaium.
nedavno vysla i statistika ojetin snad do 9 nebo 7mi let stari a tam byl Matrix s timto motorem na zacatku tabulky.
Radeji spolehlivy dostatecny motor nez laborovat s o neco malo silnejsi novinkou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od rastos »

Engineer píše:=D>
Ano, ja som nespokojný s výkonom auta. No bohate stačí na bežnú premávku! Nemožno brať aerodynamicke vajce za športové auto :)
Engineer ty si v inej situacii. Ak mas Matrix 2004, pravdepodobne mas motor Euro 3 - nepriskrteny. Tie slapali ako drak, samozrejme za vyssiu spotrebu. Svagor ho ma, takze viem porovnat. Ale Euro 4 priskrtili, tam isla vitalita dolu.
Pri roku vyroby 2004 rozoznas typ motora podla toho, ci mas na nom taky cierny velky plastovy kryt (Euro 4), alebo strieborny vrch (Euro 3).
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Blesk »

Jasně, Matrix je vyšumělej model. 1,6 je vněm stará a nemůže se z novýma motorama srovnávat co se spotřeby,emisí a kultivovanosti týče. :cry:
Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Blesk »

to rastos: To je zajímavý. Já mám ročník 2008 a mám malej stříbrnej kryt! To všechno vysvětluje! :D/
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od rastos »

Zial, nie. Od roku 2006 (facelift) uz boli vsetko Euro 4 bez ohladu na kryt :?
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Blesk »

to rastos: Ty umíš zkazit radost. #-o Teď vážně, měl jsem "v kapse" 30000 navíc. Mohl jsem si koupit 1,5CRDi, ale jak napsal Hardcam zvolil jsem jednoduchost. Turbo je přes veškerý pokrok extrémní zařízení a je velmi drahé. navíc tyhle motory jsou velmi náchylné na kvalitu nafty.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Hardcam »

Blesk: to vyznelo, jakoby ta jednoduchost byla spatne. Tak jsem to nemyslel. S tim CRDi je to do puntiku pravda. CRDi motor jsem 3 roky mel a vim, co to je jet s hladovym okem s par kapkami v nadrzi kolem neznackove pumpy a cekat dalsich 20km nez bude nejaka renomovana.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Blesk »

to Hardcam: Jednoduchost ve smyslu: Čím méně součástek v motoru tím menší šance, že něco odejde. :wink:
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od rastos »

Ano, vysoka spolahlivost je dalsou predostou Matrixa popri priestrannosti.
Ja som inac fanusik tohto auticka, viem sa nad vselico povzniest. Ale stve ma ta otravna hlucnost motora nad 90 km/h. To je uz dnes ostuda.
Keby kedysi v Hyundaji dali Matrixy 1.6 ako sluzobne vozy pre svoj vrcholovy manazment, dnes by mali bud 6-stupnovu prevodovku, alebo solidne odhlucneny motor a podvozok.
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tady je křivka výkonu a krouťáku motoru 1,6i Alpha, který se montoval do Elanter XD F/L. Je to vlastně identický motor jako momentálně v Matrixu. Moc nelineární mi nepřipadá :-k
Přílohy
krivka.jpg
krivka.jpg (30.82 KiB) Zobrazeno 1362 x
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Chci koupit nového Matrixe

Příspěvek od Blesk »

Od nějakejch 2700 do 5000ot. 140Nm dost slušný. Je vidět, že se na místo top výkonu snažili vyvážit vlastnosti motoru. Vsadím se, že takovej průběh (ne hodnotu) krouťáku nemá ani 1,4CVVT.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“