Bodová koroze?

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od alarm »

Na piatych dverách som to spozoroval asi pred mesiacom. Zopár pupákov, niektoré už praskli a vidno bodku hrdze.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od iGz »

Tiez som sa na to zameral a sem-tam som si nejake vsimol (horna cast podbehu, na ktoru doliehaju dvere ). Uz to leze aj na mna, ale normalne to vidiet nie je, zatial na to potrebujem pomaly lupu aby som to videl. Uvidime ako bude dalej...
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od orion »

Ja to chci dat hned dolu, aby se to nerozlejzalo nebo nezazralo zkrze lak, ale je to fakt pakarna. Ten asfalt jde dolu dobre, to je pohoda, ale ta koreze jde dolu jen tempem a to hodne blbe, smedlat tuplik po tupliku, to je na nekolik hodin. Tu korozi bych ocekaval jinde teda.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od 69pavel »

neco podobneho jsem mel taky ,nekde jsem projel za autem ktere vezlo asfalt ci co to bylo za sajrajt, mel jsem to vsude od predku pres boky, strechu az vzadu,dokonce i pod lemy kapoty co kryje kufr,proste pruvan to zanesl do vsech moznych dir a neslo to dolu,pracne jsem to daval dolu lestenkou,nicmene clovek by si rekl ze do prostoru mezi dvere by se to nemelo dostat ale tam zrovna toho bylo nejvic,daval jsem to hned dolu takze efekt pozdejsi koroze vubec nenastal, pote se mi to stalo jeste jednou ale diky predeslemu osetreni lestenkou to slo jiz jak po masle dolu.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od orion »

Tak dneska hotovy, blatniky, predni i zadni dvere z obou stran vycisteny od koroze, doufam, ze driv jak za rok se to tam neukaze, nechtel bych to delat kazdej mesic :D
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od tatchwud »

V Rusku u žigulíka se odstraňuje rez coca colou: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... NfartrdfI0
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
floutek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 črc 2011, 18:49

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od floutek »

Výměna 5.dveří

Ahoj,někdy v létě jsem objevil na 5. dveřích ve spodní části pupínek,po dalších 2 měsících už bylo vidět,že to kvete.Zajel jsem tedy do servisu,abych zjistil co s tím.A tady se musím pozastavit a odpovědět některým.Mám i30 1.4 16V Comfort,r.v. 2009/03.Po vyhlášení Hyundai,že všechny vozy od roku 2009 mají 5ti letou záruku,mě tady někteří odrazovali od toho,abych se na to ptal.Napsal jsem tedy přímo na zastoupení Hyundai a dostal jsem odpověď,že mám nárok na 5 let.S tímto dopisem,jsem šel do znač. servisu a ptal se na to samé.Ověřovali si to v Praze.Bylo to v době,kdy jsem tam přivezl auto s tím,že se ozývá klepání v převodce řízení.Po hodině mi volali,že vůz je hotov.Jaké bylo mé překvapení,když mi sdělili,že za opravu nic neplatím,že je v rámci záruky.Dokonce i do servisní knížky dali nálepku: "Plná záruka 5 let".
A tak jsem loni v prosinci jel znovu do servisu s těmi 5.dveřmi.Vyfotili si to ze všech úhlů s tím,že mi zavolají.Opravdu,za 3 dny volali,abych se přišel domluvit na opravě /výměně dveří/.V úterý jsem auto přivezl ráno,dostal jsem v rámci mobility novou i30 combi,která měla najeto 9 km.V pátek byla oprava hotova,vozy jsme si vyměnili.Podotýkám,že faktura na půjčení náhr.vozu zněla na 0,- Kč.Pouze benzín.S opravou jsem spokojen,lak trefili,dveře sedí,auto umyté a vyčištěné,takže žádný problém.Jsem docela překvapen přístupem servisu.
vlado2
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 úno 2010, 19:01
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od vlado2 »

Po troch rokoch tiež pupence od hrdze na piatych dverách!hlavne!v servise sa to už nedalo reklamovať!záruka 3 roky na lak!?oprava v hyundai 160€!!! :oops: o pol roka ďalšia hrdza pri brzdovom svetle!kašlem na to!!! :x !lak je na hyundaii asi úplne na hovno!doma 14 ročne daewoo nubira a lak je lepší!!!!parkujem stále vonku!to má odrádza kúpiť si ďalší Hyundai do rodiny o čom teraz rozmýšľame!
i30cw 2.0 CRDi Premium
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od laufas »

Dneska jsem cely den venoval umyvani. Ruce mam vytahane az na zem, ale to k tomu patri. i30 me škovala. Si tak umyvam prvni kolo a porad si rikam, ze ta houba nejak spatne klouze...prejel jsem prstem a bylo jasno. Od prednich kol az za ty zadni miliarda milimetrovych cernych flicku. Misto vedle mista a fakt tak maly, ze sly videt jen z velke blizkosti. Vystrasilo me to, ze nesly nehtem dolu... Od prahu az po kliky dveri, cele posete tim bordelem. Diky bohu odstranovac asfaltu splnil svoji funkci na jednicku, i kdyz lak urcite dostal pekne zabrat. Ten bordel byl na obou stranach auta, predek a zadek nic, takze to muselo jit od kol. Jen absolutne nemam ahnung, kde jsem k tomu mohl prijit a v takove mire!? Nikde jsem nejezdil, kde by delali cestu ani nic.. Nejaky napady, kde se k takovymu povlaku prijde??
Prikaldam foto, co s tim udelal odstranovac asfaltu. Jsou tam videt i ty dupky a podotykam, ze auto uz za sebou melo prvni kolo myti, takze bezna spina byla fuc, tohle neslo houbou dolu..Pekna vrstvicka... :o A proc to davam do tohoto tematu? Obcas se tu asfaltovy tecky resi 8-[
Obrázek
Obrázek
Obrázek
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od 89majlo96 »

fuuu tak to je hardcore :shock:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od laufas »

Fakt uplny povlak z cernych tecek. By me zajimalo, kde jsem to nachytal
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od lukis01 »

laufas píše:Dneska jsem cely den venoval umyvani. Ruce mam vytahane az na zem, ale to k tomu patri. i30 me škovala. Si tak umyvam prvni kolo a porad si rikam, ze ta houba nejak spatne klouze...prejel jsem prstem a bylo jasno. Od prednich kol az za ty zadni miliarda milimetrovych cernych flicku. Misto vedle mista a fakt tak maly, ze sly videt jen z velke blizkosti. Vystrasilo me to, ze nesly nehtem dolu... Od prahu az po kliky dveri, cele posete tim bordelem. Diky bohu odstranovac asfaltu splnil svoji funkci na jednicku, i kdyz lak urcite dostal pekne zabrat. Ten bordel byl na obou stranach auta, predek a zadek nic, takze to muselo jit od kol. Jen absolutne nemam ahnung, kde jsem k tomu mohl prijit a v takove mire!? Nikde jsem nejezdil, kde by delali cestu ani nic.. Nejaky napady, kde se k takovymu povlaku prijde??
Prikaldam foto, co s tim udelal odstranovac asfaltu. Jsou tam videt i ty dupky a podotykam, ze auto uz za sebou melo prvni kolo myti, takze bezna spina byla fuc, tohle neslo houbou dolu..Pekna vrstvicka... :o A proc to davam do tohoto tematu? Obcas se tu asfaltovy tecky resi 8-[
Obrázek
Obrázek
Obrázek
spindiro :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od laufas »

V Ostrave se nad tim ani nepozastavujes, to chapu. Tam je to bezny. Ale ja tady na Olomoucku, kde mame cisty vzdousek jsem byl v soku :mrgreen: :wink:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od lukis01 »

kamaradka z Liberca kdyz semka prijede s bilou perleti taky nestaci koukat - odjizdi s sedomodrym nadechem :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Bodová koroze?

Příspěvek od Hardcam »

dobrej pomeranc :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“