Pojištění

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Foxy
**
Příspěvky: 126
Registrován: 08 čer 2021, 17:57

Re: Pojištění

Příspěvek od Foxy »

Boryš jasne že aj ten ich odkaz je reklama, ale platená. Je tu zákaz neplatenej reklamy. Inak súhlasím že zrovnávače online môžu ale nemusia pomôcť, hlavne tam neviete komu presne dávate svoje kontaktné údaje a budú otravovať, kľudne po roku či rokoch keď budú myslieť že vám poistka končí. Niekomu sa plne identifikovať len na to aby som si pozrel ponuku, tak to je pre mňa až na pár výnimiek veľké no-no [-X

A málokedy sú to naozaj odborníci čo tým produktom do hĺbky rozumejú a vedia čo je pre vás výhodné, väčšinou sú to len veľkoobrátkoví rýchlici čo porovnávajú štýlom "toto má napísané že je pzp, aj toto má napísané že je pzp, a toto prvé je lacnejšie", všetko pekne automatizované. A to v tom lepšom prípade, v horšom vás kvôli svojim "dobrým skúsenostiam" dotlačia aj do toho drahšieho kde majú lepšiu províziu. :roll: Tých poisťovákov poznám snáď 10 a jeden jediný z nich je človek čo má nejakú expertízu a snaží sa pre klienta urobiť niečo dobré a vie mu ušetriť peniaze, ostatní sú hlboko pod úrovňou priemerného človeka čo sa nudí cez upršaný víkend a tie zmluvy a ponuky si len prečíta.

Ja myslím že poistenie +- stovečka neurobí rozdiel. Nešetrím na gumách, neukupujem najlacnejší benzín, a preto ani nehľadám nutne najlacnejšiu poistku. Vyberám si partnera ktorému (relatívne) dôverujem. ...Aj keď teraz budem mať to čo mi sprostredkoval Hyndai až kým nesplatím auto, ale to je výnimka :lol:
i30 Fastback 1,5 T-GDI MHEV IMT Family Smart (11/2021)
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Pojištění

Příspěvek od Boryš »

Jak poznám placenou a neplacenou reklamu na tomto fóru? U tohohle konkrétního odkazu to já nepoznám. Ale nejspíš jsem úplně blbý...

Tento konkrétní případ bude nejspíš dle přísloví Co je dovoleno bohovi není dovoleno volovi.

A k pojistce: snažil jsem se hledat ne nejlevnější, ale nějakou která by mi vyhovovala. Podle informace od toho s kým jsem mluvil jsem si vybral z jejich tří nabídek (trochu málo od odborníků, ale neměl jsem čas a chuť to extra řešit) (konkrétně klik.cz). No a pak nějak až v průběhu doby jsem zjistil, že není vše tak jak mi tvrdili... Ale je fakt že co jsem tak zběžně procházel, tak všude jsou nějaké podivnosti.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Pojištění

Příspěvek od milosh »

Propagace sluzeb je jasna na prvni pohled, nejcasteji kdyz je to novy uzivatel, co ma 1 prispevek a hned sem cpe spam a dela, jako ze objevil treba tu a tu sluzbu, vyrobek atd a jak je s ni spokojen.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Pojištění

Příspěvek od Boryš »

Ty máš příspěvků momentálně 1261 :wink:. No jo, takže placená , to se pozná dle toho že nemáš jen jeden příspěvek. Ale spokojený jsi. A hlavně jsi hlavní šéf. No jen mě to tak zaujalo... Jinak mně to může být tak říkajíc u zadele.
Tím to z mé strany uzavírám.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Stringo »

Spam a reklamu mají na starosti admini, oni dobře vědí co je a není "reklama" a nám ostatním to může být jedno. Já sem taky někdy dám odkaz na něco v dobrém úmyslu a mohlo by to být bráno jako reklama :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Pojištění

Příspěvek od Boryš »

Tak ještě do toho vstoupím: mě jen zaujalo že kritizoval reklamu a pak tam nahodil jinou s tím jak je s tím odkazem spokojený (já s takovou "kalkulačkou" nejsem, ale to jsem již psal). Tam jsem jako laik nepoznal že je to placená reklama... Ale jak jsem si pak uvědomil, je to hlavní administrátor fóra, tak je to jeho věc jak a co zde řeší. Jen mi to připadlo takové zvláštní ta kritika reklamy a nahození odkazu na cosi co je co se nějak tváří a je to něco jiného...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Stringo »

Ty srovnávače jsou všeobecně pitomost. Nakonec to ve většině případů nebylo tak, jak prvotně slíbili... Proto na ně nechodím.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Pojištění

Příspěvek od Odjinud »

Tak nejak obzivl ten muj pojistovak a udelal mi nejake nabidky. Cenu plus minus par stovek taky neresim, to jsem delal jen u staryho auta, kde bylo jen POVko.

Co resim je cena auta, na kterou je pojisteno. Na fakture mam 400kkc, ted stoji +25kkc vic, sam jse, ho zhodnotil nastrikem dutin za 15kkc, no a vysledna cena u ČPP je nejakych 364k Kc, u Kooperatovi dokonce jen 336. Auto je rok stare, ma najeto 11500km.
Kolik je tak realna cena? Ja myslel tak 380.

Druha vec, obe pojistovny maji 5000 kc / 5 % spoluucast. Na bouracku to chapu, ale spoluucast i pri odcizeni? To bych to musel cele nastrelit o tech 5 % vys.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Stringo »

1. Tržní cena není rozhodující, pro ně je cena zbytková (tabulková)
2. Navýšit pojistné můžeš jen tím, že si to připojistíš (a to celkem mastně)
3. Každá pojistka je lichva, nejde o to, abys na tom byl dobře ty, ale pojišťovna a žádná pojišťovna ti nenavýší cenu za úpravy, které do auta investuješ

Reálná cena auta je kus od kusu, můžeš ji nastřelit a zrovna bude nějaký zájemce, kterému půjde o tvoje konkrétní auto (vzhled, nájezd, výbava, region, úpravy, zaujetí inzerátem) a stejně tak můžeš mít stejný auto jako dalších 50 v nabídce a cena bude rozhodující a je jen na tobě, jestli auto potřebuješ nebo chceš prodat rychle případně vůbec...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Pojištění

Příspěvek od milosh »

Obecne plati, ze hned pote, co vyjedes z autosalonu, auto ztraci 10-20% ceny.
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Pojištění

Příspěvek od Odjinud »

Tak mi ted oboje precenil na 420, narust pojistky par stovek. Pocitam, ze je to hodnota na odcizeni / totalku, minus tedy tech 5 % spoluucasti, takze jsem pak na cca realne cene. Btw, spoluucast na odcizeni Vam prijde normalni? Ja jsem tedy nikdy havarijko nemel, proto se ptam (mel jsem same stare auta, ale logiku mi to moc nedava).
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Pojištění

Příspěvek od Boryš »

No že to máš pojištěné na nějakou cenu neznamená že ji dostaneš... Mně bylo vysvětlené, že cena (hodnota) klesá každým dnem, tudíž i vyplacená částka, a na udržení ceny (na pojistku vyplacené částky za totálku nebo krádež) po nějakou dobu že je cosi co se nazývá GAP. Náhrada se počítá z hodnoty auta těsně před škodou a myslím že pojišťovně bude celkem u zadele, na kolik si to ceníš ty a kolik kvůli tomu platíš pojistku.

A celkem nechápu proč musím přesně v nějakou dobu žádat o přepočet pojistky kvůli snížení časové ceny auta. Proč to neudělají automaticky... Já si na to vzpomněl pozdě a nyní musím čekat další rok, aby mi to přepočetli.
Naposledy upravil(a) Boryš dne 07 říj 2021, 11:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění

Příspěvek od Stringo »

A dostat malus se spoluúčastí za to, že ráno přijdeš k autu na parkovišti a ono je nabourané (nemáš viníka) to je logické?

No alespoň necáluje člověk všechno ze své kapsy, takhle to beru já při dnešních cenách...

Jediná smluvní cena s pojišťovnou je GAP, jinak musíš každý rok žádat o přepočet (což většinou nikdo nedělá), protože oni každý rok budou plnit méně, byť ty platíš pořád stejně...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Pojištění

Příspěvek od milosh »

Ehm, znáte někdo někoho, komu ukradli Hyundaie? Možná tak stěrače z auta ale že by celý?
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Pojištění

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Znám - tady z fóra...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Pokec“