Plyn do auta

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Dr Meduza »

Nexusek píše:2meduza: otázka jestli je to nejlepší :!: :roll: na první pohled ušetříš, to je to co vidíš a vnímáš. Otázka druhá je, jaký systém a hlavně kdo ho tam dával a může být zprasená montáž a to na první pohled ani projížďku zjistit nemusíš. Já naštěstí koupil už přestavěný a za 9 měsíců nalítal 25tis km, takže můžu konstatovat že funguje. Uff :D/
no ot je otazka
plyn si nastesti ale servisuju sam, protoze sem este nenasel servis co umi kulturne nastavit smesovac tak aby se s nim dalo jezdit :roll:
otazka je co nazyvas zprasenou montazi, kdyz to funguje jak ma a je to akorat "nevzhledne" namontovany tak mi je to jedno a kdyz ti pri navrtavani vstriku do sani nasypou spony do motoru tak s tim stejne nic neudelas ani kdyz si to nechas montovat :roll:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Plyn do auta

Příspěvek od black_sheep »

Jerry159 píše:
black_sheep píše:kdybych coupé přestavel na LPG hned po koupi, tak jsem to měl do roka zpátky a pak už jen šetřil. :lol:
jj toje to kdyby chyby...taky jsem to měl hned udělat...a nejezdil bych tady ted za 10l benzínu ale plynu a měl bych 1,50kč/km a to je rozdíl oproti 3,50kč
no já s tím už beztak moc nejezdím tak jsem rád - o starost míň :lol: ale jen jako příklad, že ne vždycky to je nutné mít 10 let :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Dr Meduza píše:co tam mas za smesovac?
me vychazi spotreba tak na 10 a to je misto vejfuku trubka
Tak ju mam tu prvni vysledky :D:D odjel jsem za 646 kacek nejakej 320 km to je spotreba nejakejch 2,02 kc/km -> 11,35 l/100 km pri cene lynu 17,80 Kč / litr. Doufam ze jsem tam neudelal zadnou chybu. Nic mene je to 80% mesto (-jako ze fakt mesto, ale s lehouckou nohou:D ) a 20% ( mimo mesto, se stredni nohou ) :D/ tak uvidime jestli si to jeste sedne prece jenom je to prvni tank :-k
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Dr Meduza »

M.4.K píše:
Dr Meduza píše:co tam mas za smesovac?
me vychazi spotreba tak na 10 a to je misto vejfuku trubka
Tak ju mam tu prvni vysledky :D:D odjel jsem za 646 kacek nejakej 320 km to je spotreba nejakejch 2,02 kc/km -> 11,35 l/100 km pri cene lynu 17,80 Kč / litr. Doufam ze jsem tam neudelal zadnou chybu. Nic mene je to 80% mesto (-jako ze fakt mesto, ale s lehouckou nohou:D ) a 20% ( mimo mesto, se stredni nohou ) :D/ tak uvidime jestli si to jeste sedne prece jenom je to prvni tank :-k
no to by melo bejt tak o litr dva mensi, jestli nemas nakej hustej tuning motoru :twisted:
za 12 po meste jezdim se sonatou v automatu
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Dr Meduza píše:
M.4.K píše:
Dr Meduza píše:co tam mas za smesovac?
me vychazi spotreba tak na 10 a to je misto vejfuku trubka
Tak ju mam tu prvni vysledky :D:D odjel jsem za 646 kacek nejakej 320 km to je spotreba nejakejch 2,02 kc/km -> 11,35 l/100 km pri cene lynu 17,80 Kč / litr. Doufam ze jsem tam neudelal zadnou chybu. Nic mene je to 80% mesto (-jako ze fakt mesto, ale s lehouckou nohou:D ) a 20% ( mimo mesto, se stredni nohou ) :D/ tak uvidime jestli si to jeste sedne prece jenom je to prvni tank :-k
no to by melo bejt tak o litr dva mensi, jestli nemas nakej hustej tuning motoru :twisted:
za 12 po meste jezdim se sonatou v automatu
Mno tak jeste pojedu na doserizeni po 500 kilakach tak uvidime. :D mno tak snad to jeste klesne ale tak zase nadruhou stranu jsem rad ze to v tom meste je za 11 kdyz stojim temer na kazdy krizovatce no.Jsem zvedavej na dalku kolik si to vezme :-k :) Prece jenomo ty si to muzes sestelovat sam ze jo :D ale ja se v tom nevyznam ja si zase moc piskat nemuzu :D:D :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
peleho
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 22:40

Re: Plyn do auta

Příspěvek od peleho »

Já jsem byla na seřízení po 1200km a ukazovalo mě to 11,5l a po doplnění se reál změnil na 12-12,5l. Po výměně vstřik. za silnější a seštelování to ukazuje 8,9, tak uvidím jak dotankuji a jak to ještě sedne. Jinak spokojenost velká.
Hyundai ix35 2.0i, 4X4 Style, 2010, LPG Prins VSI
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

peleho píše:Já jsem byla na seřízení po 1200km a ukazovalo mě to 11,5l a po doplnění se reál změnil na 12-12,5l. Po výměně vstřik. za silnější a seštelování to ukazuje 8,9, tak uvidím jak dotankuji a jak to ještě sedne. Jinak spokojenost velká.
Mno ja mam bouzel jenom "teoreticko-prakticko" :D ptz nemam pocitac, tak musim pocitat ruco :D uvidime po sestelovani no :)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Plyn do auta

Příspěvek od mirpie »

piš si to na spritmonitor.de, vedl jsem to tam asi 2roky, na benál mi to průměrně bralo 8,3l/100km
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Nexus »

Taky nemám PP a ostatně ten není moc přesný. Nejpřesnější je od plné do plné, ochraný ventil o sobě dá vždy vědět, když je nádrž naplněná na 80% takže dle mého to změříš výrazně přesněji než benzin/naftu... a spotřeba by ti určitě měla klesnout po seřízení (moje doporučení, dej tomu víc než 500, aspoň tisícovku pokud to nebude dělat problém při jízdě). Já mám dlouhodobou kombinovanou s plným autem 9.7l a to tomu docela nakládám, město tak 25%. Pokud jenom město tak sem lehce přes 11, ale musíš brát vpotaz že mám o dva válce a skoro třičtvrtě tuny víc :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Tak spotreba klesla o neco :D 10,6 litru ve meste :D
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Dr Meduza »

to je porad docela dost jestli mas vejfuk
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Tak po tech par mesicich mam tady prvni vysledky:D najetou pouze pres 5tis km na plyn.
Po vymene svicek jezdim
Mesto jako fakt mesto kolem 10ti litru i kdyz buh da tak i lehounce pod 10 ale je to o tom kolikrat se musim rozjizdet.
Dalku kdyz se hodne snazim dam pod 9 , jinak kdyz na to slapu tak je to lehce pres 9.
Nevim asi uz to lepsi nebude.:)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Jerry159 »

jj ale plynu :) který je o polovic levnější jak benzín :) takže jak kdyby jsi jezdil za 4,5 -5l tak si myslím že to je super :) já už taky pořídil auto na plyn :) i když už to není hyundai ale bmw :)
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od Nexus »

pokud nebudeš okresky jezdit 70 jako čepičkáři, tak to moc asi nesnížíš, ikdyž 8 by nemělo být nereálný? Myslím že 9l plynu je lahoda ne? Kdejakej ropák ti může závidět náklady na cestování :) a když vezmeš vpotaz jízdní komfort? Škoda mluvit... od doby co jsem vyměnil NGK svíčky za bosch, tak mi spotřeba vzrostla o dobrý litr a k tomu místo 110 na okreskách jezdím 140-150 na dálnici (Ol-Brno) a hned jsem lehce přes 12l, což se mi zdá hodně :-k
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyn do auta

Příspěvek od M.4.K »

Jerry: to uz si prodal coupatko?:):(..no prave ze je o polovicku levnejsi tak spokojenost:)na me je zatim BMW moc drahy..tam se asi nedopracuju :D a co sis to poridil?....ale libi se mi druha generace coupatka:D

Nexus: no jasny no prave bych musel jezdit 70 abych byl rad za 8 :D.. tka jezdime asi stejene po tech okrskach +-podle toho kde. Ja mam 3bodovky Brisky...jeste jsem po dalnici nejel ale chystam se na to :D

Jako musim rict ze na ten plyn to je proste pohoda a asi dalsi auto taky na plyn.Cerpacek je dost a ta cena je proste lahoda.:)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Odpovědět

Zpět na „COUPE“