iX35 2.0 - FISHkaa

Založte si své téma a představte svojí ix35 ostatním

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od juramac »

Bangla píše:A copak se ti na ix35 nezda? Zda se mi trochu smutne to, ze mas nove auto za 3/4 mega a koukas po levnejsim nissanu, se kterym si vsak byl doposud spokojen (QQ). Bylo by dobre znat duvody proc se ti ix35 tak nezamlouva a jaktoze te nadseni bleskove opustilo. Zkratka bych predpokladal, ze po presednuti ze starsiho a levnejsiho auta do drazsiho, novejsiho a technologicteji pokrocilejsiho vozu budes nadsen. Nadruhou stranu se starym autem si byl jiste v symbioze, takze kazde nove ti mozna bude pripadat zpocatku jine, mozna subjektivne horsi. Nebo se pletu? Pokud to nechces hazet sem muzes mi to podrobne vylicit do posty, tech negativnejsich zkusenosti od majitelu vseobecne na foru neni, diky predem za ochotu :-)

No, tak levnejsi QQ nebyl, byl v plne Tekna vybave za priblizne stejne penize..Ale to neni podstatne. u ix35 mne na prvni pohled zaujal design , vybava a 5-ti leta zaruka. Navic se libil hodne i me manzelce a i to melo svuj dil na rozhodovani..... A co se mi nelibi ? Samozrejme to je ciste subjektivni, ale ve zkratce - QQ ma vyrazne mekci podvozek, mnoho nerovnosti v nem neni citit, ix35 nekdy docela "poskakuje" . Dale sedacky, ty mi vadi asi nejvice. Nevedou zada tak dobre, jako u QQ, jsou tvrdsi a nejsou zdaleka tak pohodlne, ergonomie neni dotazena a napr. mi vadi i to, ze je potreba neustale nastavovat vysku, protoze paka na jeji upravu je nestastne umistena a staci dotek stehnem pri vystupovani a sedacka jede z nastavene vysky dolu.... Dale mi nesedi spotreba. U stejneho obsahu ma ix35 spotrebu o dost vetsi, coz je dano zejmena klasickym automatem, i kdyz 6-ti stupnovym. QQ ma CVT=bezestupnovou prevodovku, na kterou si clovek hodne rychle zvykne a ktera dava vyrazne nizsi spotrebu . Pak se mi zda, ze je ix35 i hlucnejsi a take mi docela zacinaji vadit tvrde plasty na pristrojovce, QQ je ma lepsi-mekcene. A podobnych musek je vic.... Zkratka, lepsi pocit jsem mel v QQ, i kdyz je to opravdu ciste subjektivni. Jinak jsem celkem spokojeny, vybava apod. je vice ,nez bohata a auto urcite dobre. Ale mozna jsem si mel dat na rozhodovani vice casu a vice zkusebnich jizd....... Na ten novy Nissan Juke jsem docela zvedavy. Je to male auto, ale s vyrazne sportovnim charakterem, 190 koniku je lakavych, ma opet CVT a velmi bohatou vybavu atd. Uvidime, jak mne oslovi. Pokud ano, rad si udelam na vanoce radost a me manzelce take, az ji ix35 necham. Ta je z neho, na rozdil ode mne ,nadsena a velmi spokojena. Staci ? :)
Reklama
 

Bangla
*
Příspěvky: 47
Registrován: 18 črc 2010, 17:26

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od Bangla »

Ano staci, diky :-) O slabem podvozku a sedackach ses mohl dozvedet z recenzi nebo osobne z testovacich jizd, ktere vsak mozna takove slabiny zprva po kratke jizde neodhali. Spotreba? O spotrebe automatu a 2.0i je toho napsano nejvice a myslim, ze je to co se spotreby tyce nejhorsi spojeni.

PS: Tvé ženě asi závídím :-))) joke..
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od Hardcam »

Kolik mel ten Nissan vykon, ze srovnavas spotrebu?

To, co popisujes, je normalni u modernich aut. Nissan jsou fajn auta, jen skoda, ze po posledni Primere a Muranu nestvorily hezky auto, o interieru ani nemluve. Ty jejich radoby designovky jsou pro Evropu uplne mimo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od juramac »

ten QQ mel vykon 130 koni a obsah 2,0 , stejne, jako ix35 . Jen ta spotreba u ix35 je jen o malo mensi, nez napriklad 8 let stary 3 litrovy a sestivalcovy Opel Sintra s 5-ti stupnovym automatem, ktery mame ve firme.... Ale jinak samozrejme , a take jsem to zduraznil, se jedna o ciste subjektivni pocit a nazor. Proste QQ ma PRO MNE vyrazne lepsi sedacky, prijemnejsi interier z mekcenych plastu,je tissi, ma o dost mensi spotrebu a neni zdaleka tak tvrdy, jako ix35. Proste jsem se osobne v nem citil daleko lepe. Ale tim rozhodne nemam v umyslu nadavat na ix35. Je to krasne auto, ktere pouta pozornost, jeho vybava v zakladu podle druhu vybavy je vice, nez bohata, treba se mi libi hodne to modre podsviceni i ergonomie pristroju atd. Jen ze mne skutecne to prvotni nadseni docela vyprchalo. Jezdim s nim denne , mam najeto za 2,5 mesice 9600 km, ale proste jsem si na vyse zminene nedostatky jeste nezvykl..... :( A pochybuji, ze si zvyknu....proste se s nimi ale asi budu muset na nejaky cas naucit zit... :)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od FISHkaa »

trochu mi tu děláte OT, ale chápu ;-)
Jenom se trochu pochlubím:
Obrázek

možná to bude tím, že sem tam jedinej... :lol:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od Hardcam »

juramac píše:ten QQ mel vykon 130 koni a obsah 2,0 , stejne, jako ix35
jestli se 130 koni = 163 koni, tak to asi stejne bude...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od juramac »

Ale no tak, budiz , opravim tedy i ten QQ - 140 koni. Ale jinak plati vse ostatni, samozrejme ciste subjektivne..... Jinak, dnes me docela zarazila dalsi "blbost" - neco docela silne huci a drnci pri prekroceni cca 90 km rychlosti. Jestli v motoru a nebo v prevodovce, to nevim. ale ani v servisu nevedi, pocitac jim samozrejme u stojiciho auta nic nerekl. Takze to budou muset rozebrat a budu nekolik dni bez auta.....neco podobneho u QQ nepamatuji.... :cry: A ty zminene tvrde plasty mi take zacinaji skutecne vadit. Ze jsem je musel uz na dvou mistech dopasovat a dolepit, aby nedrnceli, to bych jeste snesl,ale vycistit je , to je docela zapas....No, ale uz tady nebudu FISHkovi delat OT a kazit mu radost :) Presunte to pripadne do vlakna o zavadach .....
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od Hardcam »

Ono je 23 koni docela rozdil...na 163 konovy tezko auto a jeste s automatem si myslim, ze je spotreba 10 litru naprosto idealni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od FISHkaa »

tak už mám první vlašťovky spotřeby: 9,5l/100km = 2/3 po Praze normální (neeko) jízdou... podle mě pohoda... 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od FISHkaa »

tak už je nalepená 8) :
Přílohy
ix35b.jpg
ix35b.jpg (29.91 KiB) Zobrazeno 2479 x
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od hawk »

Hardcam píše:Kolik mel ten Nissan vykon, ze srovnavas spotrebu?

To, co popisujes, je normalni u modernich aut. Nissan jsou fajn auta, jen skoda, ze po posledni Primere a Muranu nestvorily hezky auto, o interieru ani nemluve. Ty jejich radoby designovky jsou pro Evropu uplne mimo.
"O Nissan Juke je velký zájem. Za 4 měsíce, co je v prodeji, má automobilka už 50 tisíc objednávek, mnohem víc, než původně očekávala. Za tuto dobu jej už stihlo objednat 50 tisíc zákazníků – 30 tisíc v Evropě a 20 tisíc v Japonsku." Zdroj zde: http://www.auto.cz/nissan-juke-50-tisic ... sice-51839

Jak vidno nejsou skvělé designy NISSANu pro evropu zase až tak úplně mimo... :wink:
Jinak samozřejmě je hodnocení vzhledu čistě subjektivní...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od Hardcam »

O zmenseninu Murana asi zajem je, ale cisla ve prospech Cube asi tak pekna nebudou, ze jo? :)
Ano, design je ciste subjektivni, nekdo vylozene zada blaznivy design nekdo zase ne. Jelikoz jsem ohledne designu spise prizemni, radeji bych jezdil v Dacii Duster.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od hawk »

o Cube se tady nikdo nebavil - prostě Juke jde výborně na odbyt. nic víc - nic míň 8)
A ohledně toho Dusteru - proti gustu.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od Hardcam »

Reagoval jsi na moje vetu o designovkach a do toho samozreme pocitam hlavne Cube...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: iX35 2.0 - FISHkaa

Příspěvek od hawk »

Čísla Cube neznám, nic to ale nemění na faktu, že jsi byl prostě s tvým výrokem (v případě Juke) mimo. Juke prostě "jede" a dle mě vypadá skvěle :)
Odpovědět

Zpět na „ix35 Auta členů“