koupě santa fe

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
jozo77
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2010, 23:32
Bydliště: Zvolen

konrola pri kupe

Příspěvek od jozo77 »

Dobry den,

v pondelok si idem kupit auto, Santa fe 2,7 4x4, r.v. 10/2003. Potreboval by som poradit, ako zistim, ci auto skutocne ma vybavu ako deklaruje predavajuci. Veci ako Manuálna klimatizácia, Centrál, El. predné a zadné okná, El. zrkadlá, atd. skotrolujem fyzicky ale AKO skontrolujem EBD, ESP(VDC), ASR(TC,EDS), Brzdový asistent(BAS).

Pretoze nie vsetky auta maju tlacitko na vypnutie napr. ESP

Musia byt na vsetky tie systemy nejake kontrolky na palubnej doske?

Dakujem vopred za odpovede.

Jozo
Hyundai Santa Fe 2,7 GLS, r.v. 2003 - LPG sekvencne Solaris
Ford Mondeo 2.0 TDCi, r.v. 2004
Skoda 110 R, r.v. 1974, LPG
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: konrola pri kupe

Příspěvek od zdenek76 »

to máš jednoduchý, tenhle model ESP, ASR ani brzdového asistenta nikdy neměl :D
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
jozo77
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2010, 23:32
Bydliště: Zvolen

Re: konrola pri kupe

Příspěvek od jozo77 »

dakujem za odpoved, ak ho nemal seriovo nedal sa ani doplatit? Su nejake inzeraty aj s tymto motorom a maju ESP s dieslovym motorom skoro vsetky maju. Zeby sa davalo vyhradne do dieslov? Tiez mam teraz Ford Mondeo vo vybave Trend, ktora nema seriovo ESP a ja ho mam. Zaujima ma to preto, lebo autom jazdi aj manzelka a bola by radsej aby tam bolo aj ESP a ASR.
Nema nahodou niekto na tomto fore tento model 2,7 GLS s ESP.

Dakujem Jozo
Hyundai Santa Fe 2,7 GLS, r.v. 2003 - LPG sekvencne Solaris
Ford Mondeo 2.0 TDCi, r.v. 2004
Skoda 110 R, r.v. 1974, LPG
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: konrola pri kupe

Příspěvek od zdenek76 »

o takové možnosti nevím, podle mě se nikdy ani jako příplatek tyto systémy do SantaFe SM nedávaly. V Koreji se dal koupit pouze jednoduchý brzdový asistent pro rozjezd do kopce, nebyl to ale ofiko doplněk a pokud vím, tak do Evropy to nikdo nedovážel.

Hoď nějaký inzerát, kde to píšou. Fakt se mi to nezdá. ESP a TCR se začalo dávat až do Santa Fe CM. Jinak teda verze 2.7 V6 GLS by měla mít automatickou (digitální) klimu a ne manuální. Jedině by to bylo dotažený ze zahraničí, pak by to chtělo i kontrolu, jestli je to fakt 4x4, protože hodně dotažených Santíků z venku (hlavně z USA) jsou jen dvojkolky.

Dej mi odkaz na inzerát toho auta o němž uvažuješ, nebo pošli do SZ. Kouknu na to.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
haako
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2010, 14:46

Starší Snata Fe?!

Příspěvek od haako »

Zdravím,
hodně dlouho pokukávám po tomhle autě, předtím nějak nebyly panízky, a hodně závazků bylo. Ted se doba zlepšila tak opravdu uvažuju o tomhle autě, prostě mi nějak sviňsky podlo do oka nevím proč :D Celé jsem to tady pročetl a více méně si tady všichni jen stěžujou, ti co si nestěžujou mají najeto málo KM :D Mám se považovat za blázna když chci koupit něco kolem rv 2007 nalítáno kolem 100 000Km. Nebo si to mám raději rozmyslet a jít do něčeho jiného? Opravdu díky za každý názor
Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od Karel6888 »

Ahoj těžko radit,je to asi o konkrétním autě já mám r.v.2007 najeto 50 000km a zatím jsem se nesetkal se žádnou závadou a to jezdím denně ale na krátké vzdálenosti.
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od sosi »

Fakt je ťažko radiť. Tiež tu chodím na toto forum už dlho, ale v podstate nejaké vážne poruchy mali tak 2 ludia. Kotúče a podobné prkotiny, to treba meniť na každom aute. Ja osobne som zatial spokojný. Uvidím dokedy :-)
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
haako
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2010, 14:46

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od haako »

Právě jen jestli to je problém jen párlidí ty špatné motory a turba, nebo je to nějaký všeobecný že se to kazí.
Uživatelský avatar
Plano
*
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2009, 20:39
Bydliště: pár kilometrů od Hradece Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od Plano »

Myslím si, že na to kolik santíků jezdí to nebude tak hrozný. Kolik z té spousty majitelů sem píše, zanedbatelné procento.
I30 Kombi 1,6 2014

předtím:
Trabant 601
VW Pasaat 1.6 CL
Peugeot 405 1.9 GRi
Škoda Felicia 1.3
Opel Vectra 2.0 16V
Škoda Fabia Combi I. 1.9 sdi
Škoda Octavia Combi I. 1.9 TDi
Hyundai Santa Fe 2,0 CRDi 4WD 2003

https://www.e-samolepky.eu
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od Pavel M »

Právě,že sem píše málo a problémů hodně.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od miooo »

nie ze by som sa tymto nedrzal ale keby som dal len na to co sa pise na forach tak by som ziadne auto nekupil...
prejdi si ine znacky a vsade zistis ze su neajake problemy...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od PetrB »

Když ono je to těžké. Fórum by asi vypadalo hodně blbě, kdyby sem každý člen 1x týdně přišel a napsal. "Od posledního zápisu jsem ujel x km a jsem stále spokojen, protože auto šlape". Ale pro tentokrát to udělám, aby si měl i nějaké kladné body pro Santu. :lol: Mám rok starého, najeto cca 38500 km a jsem spokojený. Kromě občasného problému s handsfree (někde už jsem to tady psal) auto funguje a to je v provozu prakticky denně a najede 100 km.
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
Standa Fe
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 črc 2010, 20:57
Bydliště: Olomouc

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od Standa Fe »

Ahoj všem na fóru. Přidám taky své krátké zkušenosti. Koupě staršího auta je vždy sázka do loterie, já mám zatím pocit, že jsem neprohrál. Pro Santu jsem se rozhodl proto, že se mi moc líbí, je to velké auto, 4x4, automat a starší kus byl za dobré peníze. Za stejné prachy byl k mání i Touareg, ale dost starší a s více km a s jistotou výrazně vyšších provozních nálkadů. Tak tedy mám SF 2,2 AT Elegence, r.v. 2007, ověřených 90.000 km, z druhé ruky přes bazar a zatím nelituju. Ještě v záruce se v servisu měnila táhla stabilizátoru a 2 x mi svítila kontrolka motoru, ale auto jelo normálně - proběhl servisní zásah s výměnou blíže neurčených čidel, od té doby mám pokoj. Ujel jsem cca 7.000 km. Podle servisky auto jezdilo do značkového servisu v Česku. Moje Santa má teď za sebou prohlídku po 90 tis., dělali to kluci v Reprecaru v Opavě a hlásím velikou spokojenost. Kompletní prohlídka, výměna všech olejů (i v AT) a filtrů, vyčištěné brzdy ... (parkovací zůstávala trošku viset), byl jsem si u toho, vlídné zacházení a dobrá cena. Jezdím s naftou už moc let, nezatěžuju auto zastudena, nechávám vyklapat turbo, prostě chci, aby mi to vydrželo, tak snad mě moje Santa poslouchá. Držím palce při výběru a potom samou spokojenost.
Standa Fé, Olomouc
Standa Fe a béžový mazel Santa 2,2 AT Elegance
gnat
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2010, 12:47

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od gnat »

Jestli ten poslední příspěvek měl tomu názoru na SF pomoci, tak mě spíš odradil. Jestli se u 3 roky starého auta, co nemá ani 100.000 km musí něco měnit na podvozku a v motoru (a ještě ke všemu nerotační součásti, které by měli být nesmrtelné), tak začínám mít pocit, že éra nesmrtelných Hyundaiů končí. Mám Accenta 2005, nezacházím s ním v rukavičkách, používám ho tím pro auto nejméně vhodným způsobem (dojíždění 2x6 km do práce, ráno pospíchám, takže na ohřívání motoru není čas) a na tom autě jsou měněné jen provozní kapaliny a spotřební věci. Ještě před týdnem jsem byl rozhodnutý, že další auto bude taky Hyundai, že zkousnu to jak jsou ta auta vevnitř ošklivá a budu se těšit z jejich spolehlivosti, ale teď si tím už vůbec nejsem jistý.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Starší Snata Fe?!

Příspěvek od Hardcam »

To je pro Tebe stabilizacni tycka takovy problem? Rotacni sice neni, ale od nasich silnic dostava pekne zabrat. Vymena stabilizatoru (zkrutna tyc) je bezna spotrebni vec i na jinych autech a odpovida tomu i celkem prizniva cena (cca 500-800Kc kus).
Design interieru je ciste spekulativni, nove Hyundai maj interier vydareny a chvalou kupodivu nestri ani redaktori.
Lidi by toho za tech pomrne malo penez chteli moc, ale na Mercedes nemaji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“