TCS jak vlastne funguje

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Já mám takový pocit, že každá automobilka ten systém jinak nazývá. No a v Hyundai ČR v tom mají ještě trochu chaos a tak to raději nazývají v každém autě jinak :D
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Ale v podstatě jsi to popsal z toho webu, tak jak jsem se to dozvěděl já.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
kleVr
*
Příspěvky: 40
Registrován: 17 lis 2005, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kleVr »

alda píše:Já mám takový pocit, že každá automobilka ten systém jinak nazývá. No a v Hyundai ČR v tom mají ještě trochu chaos a tak to raději nazývají v každém autě jinak :D
No já si myslím, že TCS je to samé co ASR u VW Group. A ten je dobře popsanej zde http://www.volkswagen.cz/page.php?chapt ... a&show=asr
a že ESP - tedy stabilizace je něco jiného - že TCS nezabrání smyku.
Sonata 1999, 160k
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

A nebo má SONATA jako luxusní auto :lol: :D tak trochu lepší TCS, spíše ESP, ale popisují to jen jako TCS. Teď jsem si trochu připadal jak Ivan Mládek se svou písničku, ty zkratky mě zničí. :wink:
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Tak jsem kouknul na ten odkaz a musím s tím souhlasit, ale také jsem se podíval na ESP a je tam psáno: ESP v kritických situacích automaticky cíleně přibrzdí jednotlivá kola a navede vozidlo do správné stopy, což jsi popsal v předchozí zprávě v anličtině. Tak a včil mudruj. Ať je tam co je tam, hlavně když to funguje. A to auto opravdu nemá tendenci jít do smyku, odjezdil jsem s ním již tři zimy a nikdy žádný problém, teď buším do stolu, ať to nezakřiknu. :D
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
kleVr
*
Příspěvky: 40
Registrován: 17 lis 2005, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kleVr »

alda píše:Tak jsem kouknul na ten odkaz a musím s tím souhlasit, ale také jsem se podíval na ESP a je tam psáno: ESP v kritických situacích automaticky cíleně přibrzdí jednotlivá kola a navede vozidlo do správné stopy, což jsi popsal v předchozí zprávě v anličtině. Tak a včil mudruj. Ať je tam co je tam, hlavně když to funguje. A to auto opravdu nemá tendenci jít do smyku, odjezdil jsem s ním již tři zimy a nikdy žádný problém, teď buším do stolu, ať to nezakřiknu. :D
No já bych řekl, že to přibržďuje jen poháněná kola a tedy v případě sonaty jen přední, u SantaFe všechny 4. ESP bere v potaz i natočení volantu a směr pohybu auta, což si myslím, že TCS nedělá.
Do smyku auto nejde proto, že ve většině případů je smyk způsoben tím, že poháněné kolo se protočí - respektive ustřelí i zadek, ale to třeba ani nepoznáš, proto je lehkej a sám se jednoduše vyrovná. Zatímco smyk předního kola je daleko náročnější na zvládnutí. Ale souhlasím s tím, že předchází smyku. V zimě jsem neměl žádnej problém někam vyjet - ale narazil jsem na jinej problém - všude jsem zůstal na břichu. Tak kde fóbie projela s přehledem, tak já zůstal na břichu, protože sonata má hodně nízko podvozek. Ale pokud byl sníh ujetej, tak to bylo v pohodě - mám i docela kvalitní gumy. I když mají na sníh velkou šířku - 195, tak jízda byla v poho.
Sonata 1999, 160k
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Jezdím taky na 195 od SAVY a jsem s nimi moc spokojený. Vyjel jsem taky skoro všude. To břicho je fakt nízký, ale letošní zimu jsem prošel bez ztráty kytičky. Uvízl jsem minulou zimu a asi 3 hodiny jsem dostával sních z podauta. Asi máš pravdu s tím systémem. Určitě je rozdíl při pohonu obou náprav nebo jen jedné. Ty systému pak musí zaručeně fungovat jinak a proto se také jinak jmenují.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Jo ještě jsem zapoměl, Sonata ma ve volantu pružinový snímač, který hlídá jak je natočený volant, ale k čemu by tam jinak byl? Když ne k fci TCS. Ale ještě si vzpomínám na zimu: trochu jsem měl problém, když požádně ujetý sníh začal prudce tát a tvořila se taková ta vodňatá břečka, to byl docela problém vyjet i v mírném kopečku a nepomohlo ani TCS ani bez TCS, nakonec jsem nahodil řetězy.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

TCS se zapina, jen kdyz je auto pod plynem. ESP zasahuje vzdy. Jakmile se auto rozhodi, TCS uz s tim nic neudela, ESP je schopne i to stovnat.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

No a je to, konečně to někdo nevydržel a vysvětlil. Dík 8)
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
sweetcip
*
Příspěvky: 32
Registrován: 24 čer 2008, 09:33

Re:

Příspěvek od sweetcip »

hlobilp píše:TCS se zapina, jen kdyz je auto pod plynem. ESP zasahuje vzdy. Jakmile se auto rozhodi, TCS uz s tim nic neudela, ESP je schopne i to stovnat.
TCS funguje pod plynem a jen predni (hnana) naprava

viz:
http://cs.wikipedia.org/wiki/TCS

nebo lepe

http://en.wikipedia.org/wiki/Traction_Control
sonata 2.0/2002
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: TCS jak vlastne funguje

Příspěvek od Richard555 »

Já tedy TCS u Nubiry nemám, ale slyšel jsem že je to i trochu problémové zařízení, chcete vyjet do prudkého kopce a co se stane když začne jedno kolo hrabat? TCS přibrzdí pomocí ABS protáčející kolo a ubere výkon motoru. No a ten ubranej výkon nestačí na vyjetí toho kopce = začarovanej kruh :shock: Tento problém znám z doslechu, nezbývá pak nic jiného než navlíknout řetězy a vypnout TCS :roll: :roll: Takže při malých problémech pomůže, ale určitě ne vždy.... pokud TCS zasahuje často, za chvíli se stejně vypne, protože se zahřeje brzda ..... :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: TCS jak vlastne funguje

Příspěvek od Gandalf »

Nádherně názorně ukazovali funkci systému TC (i ESP) v jednom dílu Fifth Gear. Konkrétně TCS je asi od páté minuty záznamu.
http://www.youtube.com/watch?v=j-hHWSQhKuc
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: TCS jak vlastne funguje

Příspěvek od mirec »

Lidicky,

no ja teraz nevim...odkedy som kupil sonatku mam pochybnosti o stupni vybavy...nema niekto prospekt z toho roku ?
Lebo ako tu na vas pozeram ze TSC...ja mam jedine ESP tlacitko a nic viac. Kazdopadne to ESP je poklad :) skusil som ho jak napadlo trosku viac snehu a urcite pomaha.
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
sweetcip
*
Příspěvky: 32
Registrován: 24 čer 2008, 09:33

Re: TCS jak vlastne funguje

Příspěvek od sweetcip »

sonata 2.0/2002
Odpovědět

Zpět na „SONATA“