HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od FISHkaa »

hlásím najeto 38kkm, teď sem si užil D1 Praha-Vyškov-Praha a nehrká :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

jiří1
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 led 2011, 11:07

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od jiří1 »

To jak si psal že po výměně tlumiče teď slišíš hrkání to je naprd , mě to velmi s prominutím sere? :cry: když jsem jim to řekl před třičtvrtě rokem tak mi řekli že to dělají dorazy v předních tlumičích a že to tak je, ](*,) tak jsem se hnedka vyptával druhých jestli jim to dělá také a jim nic a i jsem se už projel s jiným a nic. Tak že jsem na první garančce jim to tam řekl [-X a oni řekli až bude teplejš ať se obědnám a že to budou řešit na třasadlech,tak uvidim? :-k Jinak se to hlavně rozhrká né na děravé silnici ale na vlnité a záplatované silnici a když jedete daleko tak to hrkání vám leze na nervi a hučí s toho hlava : #-o oops:

:hyu: IX 35 1,6 comfort
barva: sirius silver
jiří1
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 led 2011, 11:07

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od jiří1 »

Tak po výměně předních a zadních tlumičů HRKÁNÍ je pryč ,velká úleva [-o< ???????? to je teďka svezeníčko =D> ještě kdyby nebyli ty blbci co mě obuchují atd
Jinak jsem měl půjčenou novou i30 1,6 plná výbava ,řeknu vám dobré poježdění a řízení je tam trochu tužší tak se stím líp ( takzvaně blbne ,lepší cit)

:hyu: ix35 1,6 comfort
peposisa
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2010, 21:19
Bydliště: Liptovský Mikuláš,Slovensko

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od peposisa »

Asi rok som takisto pozoroval tupý kovový hrkotavý zvuk v oblasti zadnej nápravy viac vpravo. Teraz na jesen to začalo ale už riadne, hlavne pri rýchlosti medzi 20 -40km/h. a pri hustejších a menších priečnych nerovnostiach. Na moje prekvapenie mi v servise povedali, že o tom vedia a dokonca mi ukazali cca 3 stranový manuál od výrobcu ako majú postupovať pri oprave.
Obsahuje 3 kroky, ktoré sa aplikuju ak predošlý krok nepomohol
1.krok - prilepit silikonom spolu 2 čierne plastové tuby, ktoré nájdete ako kryty tlmičov a navzájom do seba zapadajú.
2.krok - výmena tyčiek stabilizátorov
3. krok - výmena tlmičov
Technik sa šiel previesť a hned mi povedal, že vymeníme tyčky, o týždeň som prišiel, tyčky sme vymenili aj zlepili tie čierne plast.tubusy ( celý čas mi dovolili byť pri výmene) - a hrkanie zmizlo. Pravda, placebo efekt funguje a začal som počut hrkanie zasa v prednej náprave... :)
Vymenená tyčka (menili sa ale obidve) z pravej strany mala skutočne v klbe neskutočnú vôľu a údajne ich kvalita nedosahuje úroven napr.škodováckych. Výrobca však nie je známy, nie je vyznačený, len Made in Korea. Priznali však, že može íst o rozdiel kvality pri danom type kus za kus. Dohodli sme sa však, že po zime ak sa mi to nebude pozdávať, tak vymeníme aj tlmiče.
Manuál má názov cca hrkanie PREDNEJ nápravy, ale vedia o tom ,že sa tento problém týka aj zadnej. Na jar dám vymenit aj predné a tesne pred koncom záruky všetky štyri :oops: ...
ix35,2.0 diesel,100 kW,4x4,premium
chorche
*
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2012, 17:26

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od chorche »

No mně už měnili po najetých 50km přední pravý tlumič.Teď mám najeto necelých 8 tisíc a dnes mi vyměnili oba přední tlumiče :shock:
:hyu: IX35 1.6 GDI Comfort
peposisa
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2010, 21:19
Bydliště: Liptovský Mikuláš,Slovensko

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od peposisa »

chorche píše:No mně už měnili po najetých 50km přední pravý tlumič.Teď mám najeto necelých 8 tisíc a dnes mi vyměnili oba přední tlumiče :shock:
Ako sa to prejavovalo pred výmenou - akusticky a pocitovo ?
Vedeli v servise už o tomto probléme a boli teda aj ústretový, ako postupovali ?
ix35,2.0 diesel,100 kW,4x4,premium
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od FISHkaa »

já mám nalítáno 55kkm a žádné pazvuky od náprav (a to si autí užívá D1 a Pražský tankodrom 8) )
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
peposisa
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2010, 21:19
Bydliště: Liptovský Mikuláš,Slovensko

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od peposisa »

FISHkaa píše:já mám nalítáno 55kkm a žádné pazvuky od náprav (a to si autí užívá D1 a Pražský tankodrom 8) )
Ja mám najazdené 35 tis. na cestach severu Nízkych Tatier :roll:
Pravda ale je že na tie tyčky stabilzátora ( a tlmiče) možu mať vplyv tieto faktory :

1. nie je kus ako kus
2. diesel agregát je tažší ako benzín
3. výbava premieum je na 18 palcových diskoch, chcel som 17-ky ale výmena len za zakúpenie komplet 4 kolies aj s pneu (v zime som na na 16-kach)
4. cesty a sposob jazdenia

Technik ešte povedal, že tie tyčky možno časom vymenia(výrobcu) ale že majú toho plné sklady a tak ich zatial akože míňajú...to sa mi však nezdá, skor ide asi o kombináciu kvality tlmič-tyčka v závislosti kus na kuse a vplyvu vyššie uvedených faktorov...možno aj daný výrobca po reklamáciach upravil "kvalitu" výroby a hoci vizuálne sú tyčky tie isté, tak vydržia viac .... :D
ix35,2.0 diesel,100 kW,4x4,premium
chorche
*
Příspěvky: 21
Registrován: 01 led 2012, 17:26

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od chorche »

Tak já tam mám 16ky od začátku a od začátku divné zvuky.Teď mi tam dali přední tlumiče,které se údajně dávají na nafťáky.Rozhodně je to lepší.
Problém s reklamací nebyl žádný.Zkoušeli vyndat stabilizační tyčky,ale problém přetrvával,takže tyčkami to nebylo.Zkušenosti............ano,nějaké měli prý s i30,že nemohli přijít na to co to dělá a nakonec snad,že tam byl každý tlumič jiný.Prý jsou na benzín a na nafťák rozdílné,ale nedá se to poznat ani podle čísla.Tak nějak jsem to pochopil.
A jak se to projevovalo?Teď v poslední době,od přezutí pneumatik,takové vibrace,jako když se ve předu něco klepe.I jsem se díval,jestli třeba není uvolnění nějaký filtr,nebo jako když jsem nedomáčkl přední haubnu.Já to nějak neumím popsat :D
:hyu: IX35 1.6 GDI Comfort
Uživatelský avatar
Mawerick
Příspěvky: 3
Registrován: 15 lis 2012, 19:12
Bydliště: Banskobystricky kraj

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od Mawerick »

Mam ix 35 2 roky 1,6 benzin a mam najazdene na nej 80.000km a za tu dobu som menil niekolko krat zlomené stabilizatory, menené vytečené tlmiče vzadu aj vpredu, vpredu mi dali silnejšie tlmiče a nič nehrká inak nápravy na tomto type auta su mizerne si myslim takže radšej si kupte audi alebo bmw.... hned ako splatim leasing ho predavam... hadam novy Santa Fe bude lepší
ix 35, 1,6 GDi, Style
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od FISHkaa »

jako sorry ale srovnávat ix35 s prémiovými modely? Tady nemůžeš čekat lichoběžníkovou nápravu a prémiovou kvalitu. Nicméně taky za takové auto nezaplatíš bambilion :mrgreen: Jinak nevím jak si s autem jezdil, ale já mám cca 55tis a podvozek v kondici 8-[
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
kopecrada
Příspěvky: 9
Registrován: 19 čer 2012, 17:09

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od kopecrada »

Zdravim všechny. Taky se mi začaly ozývat takové tlumené zvuky na přední nápravě asi v 15000km, na zvlněné vozovce, ne na dírách. Byl jsem v servisu a našli jen povolenou matici ložiska náboje pravého předního kola. :? Což zvuky neodstranilo a se snižující venkovní teplotou se zvuky ozývají více. Tyčky a stabilizátor prý kontrolovali. Po Novém roce tam hned jedu a jsem zvědav, na co páni servisáci přijdou. Dělá to hlavně když je auto ztuhlé a studené. Ty samé zvuky mi dělal Superb do té doby, než jsem vyměnil všechny ramena a tlumiče. :(
Tucson HEV 230HP
Uživatelský avatar
Mišák158
*
Příspěvky: 17
Registrován: 20 pro 2012, 21:24
Bydliště: Jihlava

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od Mišák158 »

kopecrada píše:Zdravim všechny. Taky se mi začaly ozývat takové tlumené zvuky na přední nápravě asi v 15000km, na zvlněné vozovce, ne na dírách. Byl jsem v servisu a našli jen povolenou matici ložiska náboje pravého předního kola. :? Což zvuky neodstranilo a se snižující venkovní teplotou se zvuky ozývají více. Tyčky a stabilizátor prý kontrolovali. Po Novém roce tam hned jedu a jsem zvědav, na co páni servisáci přijdou. Dělá to hlavně když je auto ztuhlé a studené. Ty samé zvuky mi dělal Superb do té doby, než jsem vyměnil všechny ramena a tlumiče. :(
Taktéž Vás všechny zdravím. V současné době, při najetých 11500 km, řeším taktéž problém s hrkáním přední nápravy. U nového auta a při tomto počtu najetých kilometrů mě to docela rozčiluje ](*,) . Nicméně po návštěvě servisu mi bylo řečeno, že nic nenašly a tak mi objednali nové tlumiče a v lednu jedu na výměnu. Tak snad to tento problém vyřeší.. :? Ale co, od toho je 5-ti letá záruka. :lol: Jinak velká spokojenost..
Hyundai IX35, 1,7 CRDi Style + int. klíč + navi
Uživatelský avatar
ParnosCZ
*
Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2013, 17:02
Bydliště: Gablonz a/N

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od ParnosCZ »

Presunuto do pokecu diky
Naposledy upravil(a) ParnosCZ dne 08 led 2013, 18:25, celkem upraveno 1 x.
Škoda 100 L
Dacia
Lada Niva
Felicia Combi 2X
Opel Astra G
Opel Vectra GTS C
Kia Sorento 2003(bohužel to nejhorší, co jsem měl)
začátek léta 2013 ix35 2.0 benzin 4x4 Trikolor
mezi tím mnoho zkušeností s BMW a Oplem
Jinak různé CItroeny atd..........
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od idam.i »

ParnosCZ : vitaj u nás na fóre.Nechcem hneď zkraja buzerovať,ale tvoj príspevok je OT.Tu riešia hrkanie prednej nápravy. :) [-X
Založ si nové téma pod IX 35 so svojim názvom a všetci ti tam budu dávať svoje skúsenosti.
Ja som tiež novým majiteĺ :hyu: (síce iný model),ale čo môžem povedať,že som z :hyu: príjemne prekvapený.Pokial si bol spokojný s Oplom Vectrou apod.,nemal by si mať žiadné problémy.Čo sa týka konkrétne IX 35 to ti tu lepšie vysvetlia kolegovia.
Naposledy upravil(a) idam.i dne 09 led 2013, 20:44, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Podvozek a řízení“