Co robit ked primrzne nafta !

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Garcia007 »

Mexican píše:Accent MC vyhrievany palivovy filter nema. Resp nikde v dielenskom katalogu som nic take nenasiel


... ani ho mat nikdy nebude ... asi ... :D ... skoda investicie
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od 69pavel »

a stejne vyhrivany filtr by nic neresil, primrzlo byto stejne napr v privodnich trubkach, jedine reseni vyhrivani paliva primo v nadrzi.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od jarous020 »

Mě zamrzla v loni, měl jsem tam naftu od benzini (VERVU) ráno jsem přišel k autu , nastartovl v pohodě, ujel jsem asi 5 km, a konec ,najednou mi chcípnul, zkusil jsem to nastartovat,nastartoval po stometrech mi znova chcípnul, tak jsem se bohužel nechal odtáhnout do práce, tam jsem to dal na halu, a asi po třech hodinách jsem to zkusil a pohoda, ani filtr jsem nemusel měnit....
Letos jsem v pohodě, auto už má garáž takže se nebojim :)
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Garcia007 »

... ako klesa parafin v nafte ... vid. priklad .... nafta polska kupovana 29.11.2011 ... pridane Vif zimne na 10 L 30 ml Vif-ka ... vysledok ... vidite samy ... 1. foto po naliati do sklenej flasi - 25 C ... 2. foto nechane vonku pri teplote - 19 C cca 8 hodin. Krasny priklad ze nafta naozaj parafinuje ... ! ... :D ... netuhne ! po preliaty do inej nadoby sa nafta spravala ako voda ... nie žiadny gel ... !


Obrázek


Obrázek


... a ak si dobre pamatam tak nafta by mala byt trochu do modra az mierne fialova ... nie do zlta ! ...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Mexican »

nafta vdzy zlta bola a zrejme aj bude. Viac zlta je IMHO aj pridanymi biosrackami 8)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od miro263 »

Garcia , do fialova je Ukrainska nafta. Uz fungujes ?
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od oltcitak »

taky Maxxmotion od OMV je krasny modrasto-zelenkavy a tuhne az pri -35 8)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Garcia007 »

oltcitak píše:taky Maxxmotion od OMV je krasny modrasto-zelenkavy a tuhne az pri -35 8)


... miro263 - ete nie ... v pondelok alebo v utorok by mi mal prist paliv. filter budem robit aj fotonavod ako to vymenit ... pomoze aspon uzivatelom ... :D ... dufam ze pride dobry ... KC101/1 ... takze uwidime ... inak tu naftu v tej flasi ked som samiesal tak bola uplne cira ... je to zaujimave ... tu farbu nafty do fialova som myslel ked sa prelieva trebars do bandasky tak vidno take fialkaste sfarbenie ... idem skusit doplit nadrz tym OMV ... dufam ze sa nic nestane ... mam pridat aj Vifko poradte ... ? ...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Mexican »

urcite to dolej VIFom (zimnym).. na plnu nadrz tak 60 - 70ml a bude to v cajku. Ja som si po dobrych skusenostiach s ultra lacnym Benzinolom dnes doprial druhu plnu nadrz v tejto treskucej zime (tankoval som pred chvilou pri -15 na Drietome za 1,36. No neber to :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od oltcitak »

ja by som do Maxxmotion nedaval depresiva(zimne prisady),ale dat maximalne tak nejake mazacie prisady(enhancery),pretoze podla jedneho nazoru odbornika (z nejakej petrochemickej spolocnosti) vela depresiv skodi a ta samotna nafta je aditivovana.Preto napriklad aj samotny zimny VIF zamrzne pri nizsich teplotach ako ked je zmiesany s neaditivovanou naftou a cital som dost zlych skusenosti ked sa prekracoval miesaci pomer(typicky pri aditivovany zimnej nafty).Takze za mna: natankoval som zimny OMV a dal som tam len Bishops aditivum(na zvyseniu cetatu a zlepsenie mazania,plus cistiaca formula) a nebudem to menit.Ked VIF,tak dat skor letnu verziu do zimnej nafty a nie zimny VIF do zimnej nafty. Samozrejme je to len moj skromny nazor.A ked su hlasene extra nizke teploty,tak to idem radsej v noci prestartovat.Neskor ,ked namontujem teplovodne nezavisle kurenie a dialkovy start,tak to bude komfortnejsie.A celozakrytovanie podvozku,ktore siaha az po zadny kardan mi pomaha chranit podlahu pred ochladzovanim za jazdy a vsetok teply vzduch od motora,vyfuku mi ohrieva vsetky trubky,aj samotnu nadrz pocas chodu motoru. 8) Auta prevadzkovane v arktickych podmienkach maju specialne riesenia(zateplenia motorov,ohrievace vody,oleja a zvycajne sa ani nevypinaju,ale bezia trvale(musi to konstrukcia motora umoznit) Samozrejme na nase podmienky je to zbytocne,ale tie principy su dane. :D
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Mexican »

ked uz ukazujeme flasky s naftou, dostalo sa ku mne toto, ma to byt pri -15. Je to mozno viral (pravdepodobne) ale mozno na tom cosi pravdy je. Vervu diesle som natankovanu mal (od 14.1 do 3.2) a jazdilo to / startovalo suprovo. Potom nafta od Benzinolu Slovensko (desny lowend, nieco ako Ono v CR) a chod motora trochu hrubsi, ale slo to bez problemov
Přílohy
nafty.jpg
nafty.jpg (51.44 KiB) Zobrazeno 2128 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Farrael »

Tak a teď se zeptám jakožto nenafťák co je horší, jestli čim je to čiřejší, nebo čim je to hustčí a více mléčně žluté. Já se teda laicky domnívám, že čim čiřejší tim lepší. Jinak to chci vědět pro moji orientaci, kde na to kálej na těch benzínkách co se týče kvality.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Espero »

Tušíš správně, čím čiřejší lepší, na barvě až tak nezáleží, ale zákal znamená vysrážení parafinu.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Mexican »

ja tiez neviem :P ale beriem to tak, ze cim cirejsie tym to lepsie prejde cez filter. resp malo by to byt aj dole aj hore v nadobe rovnake
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co robit ked primrzne nafta !

Příspěvek od Farrael »

Tož to znamená, že se mi potvrdilo, že Lukoil a Benzina jsou na tom dobře. U Benziny je jen blbý, že je drahá.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“