Co si myslíte o této Sonatě?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Bobmarley21
Příspěvky: 4
Registrován: 24 srp 2008, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od Bobmarley21 »

Díky moc za rady.Jdu na ní mrknout v pátek s automechanikem tak uvidíme.Hlavně že vím na co se zaměřit.Ruzné recenze co jsem četl tak byly z většiny kladné tak sem zvědav :-).S nějakou investicí počítám,ale zase abych do toho vrazil víc než dám za auto to ne. Takže ještě jednou díky a v pátek písnu jak sem dopadl :-) (popravdě doufám že dobře)
Hyundai accent 1.3 r.v.1995 55kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: uvažuji o nákupu Sonaty 2.0 prosím o radu!!!

Příspěvek od Farrael »

Na toto téma je tu sekce. Move :arrow:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
06insane
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 črc 2011, 21:14
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai Sonata 2.5 V6 GLS LPG

Příspěvek od 06insane »

Dakujem za info :)
0948 977 669
Fastarrow
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Fastarrow »

Ahojte, se Sonatou nemám vůbec žádné zkušenosti, mám Lancii Kappu, měl jsem Omegu v AT a mám ještě Xantii HDi Exlusive 99rok. Chtěl bych to vyměnit kus za kus s touto Sonátou. Kolik tak žere a jak jsou na tom automaty u Sonat a ND? Děkuji!!!

http://www.sauto.cz/osobni/detail/hyund ... oFrom=list
Naposledy upravil(a) Fastarrow dne 02 dub 2012, 23:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Hardcam »

:arrow: presunuto do spravne sekce

vypada zachovale, zajimalo by me, co se skryva pod tou cernou paskou na masce...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Fastarrow
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Fastarrow »

Srry za špatnou kategorii [-X . Jen se zeptam na poruchovost AT a na spolehlivost těchto motorů. Máš nějaké info?
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Borek »

Přesně tenhle typ,motor i LPG(v manuálu) má Nexus,tak mu napiš.O zkušenosti můžeš také napsat členovi Hlobilp. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Farrael »

Srazil jsem to do tématu na koupi Sonaty. :wink:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Nexus »

Na tuhle sonatu cena dost vysoká, ale podle vzhledu bych řekl asi opodstatněná, vypadá krásně zachovale :) k automatu ti bohužel nic neřeknu, motor se dá jenom chválit. Mezi výměnami oleje nemusím dolívat ani decku (12-15tis km), stejně tak táta a že nějaký kilometry za sebou mají. Určitě si prohlídni podvozek (já si byl teď prohlídnout 2 sonaty, které jsem chtěl koupit na díly, převážně kvůli tažnému (cena nového tažného=cena auta), ale když jsem viděl jak to je shnilý tak jsem vycouval, ale na zadních lemech nic špatného nevidím, otázka co bude v reálu? Co skrývá tou páskou na kapotě těžko říct, ale podle mě asi estetický doplněk, podle světel to bouraný není bych řekl :roll: co se kůže týče, tak rozhodně lepší než hadrový sedačky co má táta - nechtěl bych je ani omylem :twisted: a ještě si zjisti co tam je za systém plynu, abys věděl kam budeš jezdit za servisem. Montáž vypadá moc pěkně, z toho usuzuji že v servisu s tím nebudeš tak často jak já :mrgreen: (už jsem byl asi 5x během 45tis km, ale posledních 10 měsíců jsem se tam neukázal a vše jak hodinky, ťuk ťuk), ale i tak je to dobrý vědět. V německu montují nejvíc tuším Prins VSI a ten u nás dělají málokde, vím jenom že v Praze a pak ve Fryštáku u Zlína (tam to montovali tátovi), je to jeden z nejkvalitnějších systémů, ale mastně ho taky zaplatíš... Táta s Prins má najeto skoro 200tis a kromě přestavby tam byl 2x po 70tis měnit membránu a filtry, takže náklady na servis plynu na 200tis km má 5000kč + 250km za 4 cesty a to je krásný výsledek, jo a ještě víčka od nádrže, ty ztrácí pravidelně :lol:
Spotřeba se nejvíc odvíjí od kvality plynu, když jsem jezdil na střední a tankoval opravdovou flagu - vždy ve 4 lidech a vcelku svižně, dálnice 130, okresky 130 tak jsem jezdil okolo 9,5-10 ale to už jsem tomu šlapal, mohelničák třeba 160 abych předjel náklaďáky :oops: Teď tankuju jinde, kde byla cena donedávna o 3kč nižší, teď asi 2,3kč na litru a jezdím za 11-12l :roll: ale jezdím v 5lidech Olomouc-Brno a cukačky po městě, což taky udělá své a beru to za adekvátní... táta jezdí okresky něco málo přes 9, dálnici ve 140 vpohodě do 10 akorát město má tak 13-14, na rozjezdy má těžkou nohu a často zapomíná řadit, asi to bude věkem :|
jediné špatné věci co jsem si na tom autě všiml, že nemá zasunutou anténu? Měla by zajíždět úplně pokud je origo... mě se taky takhle zasekla a nějaký dobrák mi ji po týdnu zlomil, krásně do pravýho úhlu. Chytit ho u toho tak udělám jasnou věc co tady někdo na foru psal. Dát pracky do dveří a třísknout, pak si jdi po svých a pochlub se v nemocnici, proč máš polámaný prsty...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Fastarrow
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Fastarrow »

Ahoj děkuji za zkušenosti. Díval jsem se na ceny dílů, řekl bych že jsou nižší než na Kappu co mám. Tlumiče na tom jsou cenově stejně draho. Jinak kosti a takové běžné věci jsou v normě. Dotaz č. 1) Co se na těch aut nejvíce kazí a jaké jsou slabiny? Každé auto má svoje - nějaký častý a drahý problém. Dotaz č. 2) Náhodou neznáte někoho spolehlivého v okolí Strakonic, kdo rozumí Sonatam? Já jsem z Havířova, tak je to celkem drahý špás se tam jet jenom podívat. Samozřejmě se vyrovnám.

Dotaz č. 3 )Tu spotřebu, kterou jsi zmiňoval v příspěvku, tak to je v LPG? A ještě jeden dotaz, někdy budu potřebovat převezt 3m věc. Dotaz č. 4) Je tam prulez za zadní loketní opěrkou do kufru, takže to protáhu až do kufru? Díky.

Dotaz č. 4) Je to dobrý nápad to vyměnit za Xantii v HDi 81kw kombi v nejvyšší výbavě? :) Nevím jestli znáte Lancii Kappu, ale to je kočár a já potřebuju velké auto, tak si říkám, že Sonata bude asi taky velká ne? Nikdy jsem v ní neseděl, tak nevím - ptám se. Xantia je střední třída.

Kdyby tu někdo mohl přispět s informacemi ohledně automatu a spolehlivosti (měl jsem Omegu v AT 3x jsem ho měnil!!!) tak budu rád.

:hyu:
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Nexus »

díly jsou docela vpohodě bych řekl, není problém dostupnost ani cena :roll: zadní tlumiče jsem měnil na podzim, včetně pružin, poštovného, pronajmuté garáže s heverem a kámošem co mi pomáhal mě to vyšlo na 5700 :P
spotřebu píšu jenom lpg, na benzin pouze zahřívám motor, průměrně 0,5l na 100km :(
že by se na tom autě něco vyloženě kazilo nevím, napadá mě jediná věc a to je uchycení bloku motoru, drží na malých poddimenzovaných šroubkách a dlouhodobé namáhání při akceleraci/brždění nevydrží, tátovi se jeden urval, pohnul se motor a praskl řemen na alternátor, takže koupil náhradní baterku a jel z Jihlavy zpět do Olomouce a dojel:) takže mu to mechanik převrtal a dal pořádný šrouby. Mě když dělal velkou servisku ve 190tis tak to preventivně udělal taky dřív než se šrouby zalomí, řikal že to bylo dost načatý. Nápravy jsou z pořádnýho železa co vydrží, toho se bát nemusíš. Okolo 200tis počítej vymletý ložiska a vymlácený silentbloky na zadní nápravě (438kč/ks), už je mám asi dva měsíce na stole, ale není čas to vyměnit. Jinak táta měl dvě nečekané závady, odešel regulátor tlaku paliva a zhruba při 230tis mu praskla tlaková hadice u serva. Toť asi vše co mě takhle napadá :roll: drobnosti jako brzdy nevím, tuším že táta kotouče měnil 2x a brzdí stále dobře
co se velikosti týče tak zklamanej asi nebudeš a po plečce xantii se ti stýskat těžko bude, tohle vypadá taky na plnou palbu :P akorát xantia asi bude mít měkčí odpružení, jak u citroenů bývá zvykem..

přes loketní opěrku do kufru nic nedáš, musíš sklopit sedačky, pak 3m nejsou žádný problém... jestli chceš tak to zajdu vyfotit


Strakonice jsou daleko, ale záleží jak na to spěcháš. Někdy začátkem června pojedu za babičkou na šumavu a Strakonice jsou po cestě, ovšem 2 měsíce jsou pekelně dlouhá doba...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Fastarrow
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Fastarrow »

Ahoj díky za nabídku. Dneska, respektive dle datumu včera jsem tam volal a už si ji někdo odvezl... Takže někdy příště, ale ty tvoje informace využiju. Musím se někde svézt v Sonatě ať vím co je za auti.

Můžeš mi dát ještě info, kterým motorům se mám vyhnout?

Díkec
George
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Hardcam »

Jednoduse - zadnemu. Byla k dispozici pouze s motory 2.0 a 2.5 V6 a oba jsou velmi spolehlive. Rozhodoval bych se pouze dle rocniho najezdu a s tim spojenymi naklady za benzin.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Fastarrow
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Fastarrow »

Tzn. 2,5 žere víc? Někdy to je obráceně, protože na těžké auto slabý motor = větší spotřeba.

Taky dělali 2,5 24V 118 a 2,5 12? kw (to je kolikaventil?). Který je lepší a jak žerou?

U Kappy jsou taky dvě převodovky Comfort driver (dlouhá) a power driver (silná). Má něco takového i Sonata? Nebo má jen jednu převodovku?
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o této Sonatě?

Příspěvek od Nexus »

pokud se někdy pohybuješ v Brně nebo Olomouci tak není problém... :)
dvoulitr nevím, ale ta V6 je supr motor, my máme najeto ještě relativně málo, ale na podzim tu byl chlapík který má na ní najeto 480tis a v hyu servise kam s tím jezdí, jezdí ještě jeden blázen na pravidelný servis a má najeto 700tis :shock: :mrgreen: ale to už je zase extrémní případ :)
najdeš jinou, na prodej jich je docela dost, ale s lpg minimum, to už to člověk většinou dojezdí... :lol:

s těma jinýma motorama nevím, narazil jsem pouze na ty co psal hard. Spíš to bude z Austrálie nebo možná USA, fakt netuším, ale u nás s nima vůbec nepočítej. A převodovka je podle mě stejná pro obě motorizace (usuzuji podle videa na youtube, když jsem porovnal otáčky a rychlost)


pokud chceš jezdit převážně ve městě, tak tě 2.5 asi sežere, podle techničáku má městský provoz 14,5l :lol: jestli hodně okresky a dálnice, tak rozdíl bude asi dost malý a rozhodně bych dal přednost V6, ale pravda že s plynem se mi to řiká jinak :D
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“