odpadávající lišty

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

hyjunblej
*
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2014, 17:44

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od hyjunblej »

Lišty neřež,vyměníš lišty a upadne zase něco jinýho-korejci jsou korejci.
Reklama
 

Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od drastys »

prosím Tě co dalšího odpadáva, poděl se s námi o zkušenost ...
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od bony »

hyjunblej píše:Lišty neřež,vyměníš lišty a upadne zase něco jinýho-korejci jsou korejci.
Nechápu co dalšího odpadává... Tak na Škodě bych věděl, spodní plast lišta předního nárazníku, plastová mřížka v nárazníku, dnes nešla otevřít nádrž :-( utrhnuté lanko otevření kapoty, prasklá přední žárovka od začátku roku je to již 3 ks... Ono každé auto má nějaké mouchy...
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od mkr »

Vůbec na toho pacienta Dr. Chocholouška nereagujte - ono ho to přejde.
V Bohnicích měli v rámci terapie výuku na PC :mrgreen:
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
jankys
Příspěvky: 5
Registrován: 22 srp 2013, 20:55

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od jankys »

Hlasim sa do klubu!
Odpadli mi aj listy na zadnych oknach (i30 cw), aj aj listy na streche sa zacali odlepovat.
Obe mi vymenili v ramci zaruky. Lyziny davali nove, preto som cakal asi 3 tyzdne kym ich nastriekaju a zadne okna myslim ze vymenili kompletne tiez...
los.petros
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 led 2013, 14:56

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od los.petros »

Taky už jsem měnil obě lišty. Během první roční prohlídky. Do myčky jezdím tak 1x za měsíc. Mám nové okýnka i s lištama na účet podniku :-)
Uživatelský avatar
Belair
*
Příspěvky: 10
Registrován: 31 bře 2014, 17:36

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od Belair »

Taky mi odpadla pravá zadní lišta. Přilepil jsem to oboustranou páskou tak uvidíme jak dlouho to vydrží. :D
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od Dalin »

Špatné řešení, zajeď do servisu, vymění zdarma.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od bony »

Tak podobná závada se ukazuje i u i30 bez chrom. lišt. Odlepuje se ta guma v rohové části posledního okénka.
matej1410
*
Příspěvky: 92
Registrován: 09 srp 2013, 23:06

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od matej1410 »

Dúfam, že všetci máte len kombíky, na mojom hatchbacku sa tie chrómové lišty celkom držia...
Hyundai i30 1.6 CVVT Comfort + Smart Key, Creamy White, od 10/2013
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od t0x!n »

kdyz jsem o tom cetl nedalo mi to a rano jsem projel vizualne cely auto, cekal jsem nez mi otevrou trafiku :D ja teda po 6ti mesicich, podotykam taky hatch, tak bezproblemu, ale zase jsem si vsiml, ze na prave strane auta mezi prednima a zadnima dverma mi nenavazuje tesneni dveri ve vodorovne ose uplne nejvys podel dveri, proste v predelu dveri je to tesneni u prednich asi o pul cm smerem ven oproti zadnim, no snad mi casem nezacne "chcat" do auta, prijde mi trapny s timhle jezdit do servisu, naposled kdyz jsem tam byl ohledne problemu s razenim nebo spis cukanim auta v urcitejch otackach, tak jsem podotkl, ze bych chtel vymenit hlavni sterac u ridice, jelikoz mi zanechaval ryhu na skle a auto bylo tyden stary tak se na me koukali jak na debila :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Koky5
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 led 2014, 13:46
Bydliště: Bratislava

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od Koky5 »

Viem ze to je OT ale preco by sa na teba mali pozerat ako na debila. Neviem sice ako v Cechach, ale na slovensku plati ze mas 2 rocnu zaruku na akykolvek spotrebny material. To znamena aj na ziarovky a stierace.
Hyundai i30 1.4 MPI DOHC CVVT Family cool red 1/2014
Opel Vectra 1.8i 16V CD Dark Blue - predané (224824 km)
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od t0x!n »

Odpovim, ale dal uz nebudu resit, prave jak rikas OT, kdyztak pres zpravy, uz jsem to tehdy resil v jinym threadu

Kdyz uz to teda mam rozmaznout, dojel jsem presne do C&K v Brne na Videnske (mam nejbliz od domu)
Primarne jsem tam jel se zavadou, den po koupi jsem si vsiml, ze na pravym zadnim kotouci mam cca ve stredu kotouce ryhu, tak 2mm sirokou a aspon 3mm hlubokou. Byla to shoda nahod, kouril jsem u auta a mezitim jsem si ho obhlizel a trklo me to do oci. No jezdil jsem s tim jeste ten tyden a porad se to zvetsovalo, tak jsem se objednal do servisu s tim, ze se mi zvetsuje ryha na onom kotouci. Kdyz uz jsem tam byl rekl jsem o onom steraci, kterej me zrovna fakt vytacel a to proto, ze zrovna byl tyden, kdy neustale prselo a vecne mi to po zaschnuti nechavalo "ryhu" presne nekde ve stredu hlavniho sterace podel jeho osy. To jsem pritom zkousel doma cistit i lihem gumicku na steraci, rucne vypucoval cely predni okno, kdyby tam byla nejaka necistota, no poprve zaprselo a bylo to tam zase...
Pak jsem mel problem jezdim stejnou trasu, rovinka kde je 30ka a jedu v ni, tak dle tacho 40 zarazena za 3 cca 1800 ot. noha konstantne na plynu bez pridavani a auto poskubava, podradim na 2 ot. na 2500 auto zase cuka, ale rozjedu se na vic zaradim za 4 a je to pryc.
Posledni vec mi vadila a to bylo, ze uz venku zacinala byt zima a proste nemuzu si pomoct, pres "skviru" pod tlacitkem zpatecky na salt pace mi proste dle myho nehorazne fouka studenej vzduch, takze mi az neprijemne opravdu mrzne ruka ( diky tomu jsem se naucil za toho pul roka co mam i30 jezdim aniz bych nechaval ruku na salt pace, protoze se to proste neda ).

No zhodnoceni servisu, objednanej na urcitou hodinu, jak blbec jeste dojedu o 15min driv, aby nekdo nemel reci, ze cekaj atd. proste jak vychovanej klucina.
Jeste kdyz jsem se objednaval telefonicky mluvil jsem o onech zavadach a dobe vyrizeni (prohlidky) pripradne bych se pak objednaval na zakazku (jako vetsina servisu, objednaji si dily), bylo mi receno do hodiny hotovo.
No takze zacina cekani nez budou mit kluci z dilny cas, tak jdu ven kourit, po pul hodine cekani vedle me stoji 2 "technici" kourici asi 3 cigara po sobe u toho kafco, po te pul hod co porad cekam jeden odejde a v zapeti se vraci, ze si jde vyzvednout moje auto ( dobry cekat 45min. nez si parkrat mechosi vypali hubu ).
Odjede, cekam asi 30min, dojde pan co semnou sepisoval zakazkovy list ( divny, ja mam reklamaci, nechtel jsem zadnou zakazku ale neresil jsem v tu chvili ) a povida mi, ze v cem jsem jezdil doted, rikam Peugeot 206, benzin 1.4ka, ale ze to je auto stary 12 let, uz se do neho jen zacinaj sypat penize, v tom odpoved technika, tak na slogan WTF? :idea: Mel jste si toho Peugeota nechat, no tak tohle mi povida prijimaci technik zastoupeni Hyudai no dobra...

Za 5 min. prichazi s brzdovou destickou z myho auta ( no muzu mu, tak leda verit, nic jinyho mi nezbyva ) je v ni ryha a povida, ze mi tam vlitl asi kamen, ale ze tam nic nenasli a nic tam nebylo, takze neni co reklamovat. No nevim za tyden se to dle myho pekne zvetsilo, tyden tam ten kamen byl, nedelal zadny zvuky a kdyz to rozdelaji nic tam neni, no dobra.

Cekam dalsich 25min., pan prichazi, ze je hotovo a zduvodnuje mi dalsi moje reklamovane zavady:

O tom cukani vime, je spatny FW ridici jednotky, ale novy zatim neni a uz se na nem rok pracuje ( no supr takze budu jezdim s cukajicim autem kdo vi do kdy :D ).

Pokracujeme "foukanim" salt paky, prej nic nedela a zda se mi to od toho kovu tlacitka, no nevim prilozim ruku na 10 cm od ni a proste kdyz jedu, samozrejme kdyz auto stoji tak se nic nedeje, ale cim jedu vyssi rychlosti tim vice z ni fouka studeny vzduch. Takze dle nich bez zavady.

Posledni sterac u nas jsme nic nevideli, no myslim si, ze dilnu nemaj asi pod svetlem jako je denni svetlo "svitici" na predni sklo, ale vymenili jsme vam gumicku a pohled, ze jsem vlastne uplne debil co chci.

Koncime, ze jim podepisoju ukonceni servisni zakazky a posledni perlickou, ze proc jsem nekoupil u nich svou i30, ale dle servisni knizky v Trutnove.
Na to mu uz odpovidam docela arogantne, ze kdyz mi nabidnou za supr "vyhodnou cenu" i30 1.4 v trikoloru v bile za 300 bez koruny, tak si ji muzou nechat kdyz v Trutnove mam to samy ale s paketem Komfort a za 275 ( to uz se mi oplati zajet si 300km nekam za rozdil 25 a vybavy ).

V duchu si jeste rikam i kdyby mi dali stejnou cenu tehdy, jeste, ze to auto nemam od nich, nikdy me tam uz neuvidi, proste nikdy jsem nebyl v autorizovanym servise, ale takovyhle chovani, bohuzel jsem i v takovych situacich slusnej a nesnazim se chovat spatne, ale kdyby mi to slo poslal bych ho, tak leda do prdele za takovej pristup.

Takze tot moje zkusenost s timto "uzasnym" servisem, no nikdy vice.


Jeste jsem byl v jednom a to Auto Pokorny v Brne u Globusu, pristup uplne jinej, napsal jsem maila, oni zavolali, termin 3 dny od hovoru, mezitim byl jeste vikend, takze pohoda. Prijedu a potreboval jsem aby se mi podivali na "drncici" plynovy pedal, ted uz si z hlavy nevzpomenu v kolika, ale letmo si vybavuju ze cca po 700km na tachu mi zacal v rozmezi 2500-3000 na jakejkoli rychlostni stupden drncet plynovej pedal, proste neprijmene vibroval a slo to do cele nohy. Pod 2500 a nad 3000ot. bezproblemu...
Takze prijdu na recepci, ano hned vam dam technika, ten je u me do 30s a jedeme to projet, necham ho ridit aby to videl sam.
Projizdka asi 15km, povida mi, ze to citi ale neni to nic silnyho a spis je to subjektivni pocit, ale samozrejme pokud jezdi clovek kazdy den zacne ho to otravovat.
Takze bingo aspon hned neco priznava. Prijedeme zpet do salonu a vemede teda rozhovor, ze na vymenu neceho to neni, ale muze to zpusobovat uchyceni silentbloku, ze se ty vibrace takhle prenaseji, takze je povoli "zatrepou" a zase dotahnou a muze si to lepe sednout, nic jinyho mi bohuzel ted s timhle udelat nemuzou. Takze se domlouvame, ze se to zkusi a uvidi se co dal, jsem usazen, obslouzen zatim kavou a cekam asi 15min.
Pote prichazi, ze hotovo, dekuju a jsou mi predany klice, jako negativum vidim, ze mi nebyl vystaven zadny protokol ( co kdyby se neco potom delo ), ale v te chvili to neresim. Dal si povidam s prijimacim technikem, pratelskej rozhovor, ze bych se u nich stavil na 1. garancku az bude a jestli muzu mit vlastni olej, to mi odpovida, ze s tim nemaji problem, ale ze kdyby neco Hyundai pak dela problemy kdyz se neco deje s motorem. Na to mi dava radu, ze kdyz uz svuj at davam pozor na eshopy, ze clovek nikdy nevi co je dotahly treba z Polska, ze radsi kdyz uz, tak kamenny prodejny, ale porad v duchu pratelstvi a slusnosti. Pak se loucime a prichazi podekovani, ze jsem se stavil, tim u me stoupaji na latce, prijedu a jeste mi podekuji.

Takze zaverem bych rekl, asi za 4 mesice me ceka prvni garancka, budu se rozhodovat mezi Auto Pokorny a nebo dle myho kolegy z prace, kterej je od Hodonina a ma zas dobryho kamarada co je ve vedeni Vista Car Hodonin mezi nim ( udajne maji taky dobry pristup a jeste lepsi ceny ).

V Brne je jeste Balvin, ale u toho byl zas byvalej kolega z prace na 1. garancce, taky s i30 a za vymenu oleje, filtru a "kontrolu" auta tam nechal 7000, tak tam nepachnu ani nahodou...

Tot moje kratke zhodnoceni :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: odpadávající lišty

Příspěvek od bony »

Koky5 píše:Viem ze to je OT ale preco by sa na teba mali pozerat ako na debila. Neviem sice ako v Cechach, ale na slovensku plati ze mas 2 rocnu zaruku na akykolvek spotrebny material. To znamena aj na ziarovky a stierace.
Zarovky beru ale sterac je blbost je tam jine opotrebeni u zarovek je urcity pocet hodin... ktere za dva roky nedas...

odeslano z telefonu.
mia
Příspěvky: 2
Registrován: 23 čer 2015, 21:23

Re: odpadávající lišty

Příspěvek od mia »

nemáte někdo fotku jak vypadá ta odstávající lišta toho malého okna u kombi co odstává? je to lichoběžníkové okno co jsem tady četl... ať můžu porovnat se svým jestli je ok? děkuji
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“