i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Příspěvek od copper5252 »

Ahoj tak konenčně nejsem sam z tím problémem popsaným v prvním příspěvku :) ten samy zvuk mám už skoro rok reklamovano u rally servisu v ostravě 3 x něž mně vzaly na milost a vymněnily spojkové ložisko ! po přadaní auta se zavada tedy chrastěni od převodvky oběvilo znova po ujeti 10 km :(

od ty doby jsem reklamoval 5x po každé mně odbyly že to je norlmální projev vule na převodovce a že nikde není napsani jake maji být , nebo že nikde neni stanové jak auto má chrastit atd ! dělji se ze mně blazny !

u mně se to chrastění projevuje když je chladněji cca pokud je min než +8 nad to není skoro slyšet ale pazvuk je tam :( pokud vymáčknu spojky tak chrastění zmizí tedy to jde na 100 pro od spojky a převodovky

někdy když zastavím na křižovatce tak se začne ozivat jak v prvním videu a někdy to dělá jen když prošlápnu plyn bez rychlosti tak to zarachotí jako hrnec co se točí a jsou v něm "šroubky"

prvni video co tu je vadná převodovka na 100 pro , a druhé video podle zvuku je vadne spojkové ložisko

bohužel si mi zvuk nepodařilo zatím nahrát :((((

držím palce at vám uznaji reklamace , já zatím bojuji marně
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Příspěvek od ob3l1x »

preco nejdes do ineho servisu ?
tusim tu uz pisali ze treba vymenit servis a ked tak mozes rovno aj napisat na centralu ako sa spravaju a mozno svoje spravanie prehodnotia
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Příspěvek od copper5252 »

To vím taky že do jiného servisu jen že jich tu na severní moravě je , byl jsem ve všech které jsem našel že jsou autorizované , bud se závada neprojevila nebo mně odbyly :(

tak stale bojuji ze servisem raly kde autobylo kupované jelikož ho mám kousíček od baráku :)

osobně mám pocit že hunday ví kde je problem a aji serivis , vše možně se snaží aby nemusely reklamovat a hlavně abych tam auto nenechal aby si to mohly otestovat když je chladneji atd

stejně nejlepší hláška od majitele raly servisu , (( dukud vám to jezdí tak rešít nebudeme , přijdte až to prestane jet ))
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5100
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Příspěvek od petzl62 »

Fakt nechápu,že si takhle necháváš s prominutím srát na hlavu... #-o [-X
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: i30 2012 problém s převodovkou (divné zvuky)

Příspěvek od copper5252 »

no nevím co bych jiného mněl dělat ? soudit se ? ha ha ha znám naše soudy , táhlo by se to 10 nebo 12 let ( už mám vyskoušené ) a nakonec by stejně žalovaná strana uplatil soudce ! nebo se obratit na ČOJ ? co udělaji ? nic jen tam maximalně zajdou a tim to skončí , nebo se obrátit na dýlera hundaje (centrálu) to jsem udělal byl mi zděleno že mám reklamovat :))) to mi fakt pomohly

problem je ten že nemám nic v ruce, kdyby to dělal stabilně to rachocení tak by to bylo lepší ,jenže to rachocení dělá pokud jsou nižší teploty pod +8 navíc pokud několikrát vymačknu spojku tak skoro rachocení zmizí jako by si něco sedlo do jiného místa , navíc už na zaruku vymněnily spojkové ložisko které se ale projevuje jiným zvukem ( je to tu taky na videu ) a od výmněny spojkového ložiska reklamačni technik mi do očí tvrdí že už vymněnily všecko co by to mohlo dělat :)))

buhužel slavná hunday neposkytoje žadné servisní manualy a ani schemata takže těžko říci co to muže dělat v převodovce (pokud by někdo mněl schéma převodovky tak bych uvítal )

ps nejsem zastancem fizického vyřizovaní problemu :mrgreen:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“