RESET, alebo OFF TPMS

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

veritas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 17 dub 2013, 12:02

Re: RESET, alebo OFF TPMS

Příspěvek od veritas »

Je to ponuka. Prieskum, ci by bol zaujem. Najskor ich budem mat az ale o take dva mesiace, idu sviatky :-)
i40 CW 2.0 GDI M/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: RESET, alebo OFF TPMS

Příspěvek od fikusino »

fikusino píše:
HUGO i40CW píše:Zdravim, da sa nejako na i40 zresetovat alebo vypnut TPMS?
Teraz tyzden pred vymenou na zimne mi pri jednej PNEU zacalo svietit TPMS dnes pri vyjazde z garaze aj pri druhej zadnej PNEU.
Kedze som dnes prezuval som to nejako neriesil. Daval som nove ALU bez TPMS(nenapadlo ma to riesit) a TMPS stale pri zadnych dvoch svieti.
Na octavii som dokazal TMPS resetovat rucne + nebol potrebny senzor na nove zimne ALU. Pri hyudani je to ale inak.

Da sa teda najeko TMPS docasne na zimu vypnut?

je to presne ako FISHkaa hovori. informoval som sa o tom u predajcu dnes a bohuzial to vyzera ze pri prezuti na zimne mi bude
celu zimu svietit kontrolka. (teda pokial nedopadnem rovnako ako robo, ktory ma rovnaku vybavu ako ja, ale nic mu nesvieti po prezuti)
bud kupis novu sadu senzorov a das si ich na zimne, alebo prehodis senzory z letnych na zimne (to chce ale odbornikov) alebo
to skusis ako jeden chlapik na nemeckom fore, ktory niekde nieco prelepil a oklamal tak sensor ;)


UPDATE:
dnes som prezul a zatial nic ani po najazdeni cca 50km. pridam este par kilometrov a uvidim ci sa objavi kontrolka alebo nie.
podla mojho predajcu by sa mala. kontrolku mam na palubovke, tak som zvedavy.
UPDATE2:
tak dnes po najazdeni par km mi zacala svietit kontrolka. predsa je tam a predsa je funkcna :)
aktivuje sa po cca 50-60km po prezuti na sadu bez senzorov. uz len neviem ci sa mam tesit alebo nie, kedze
mi to tu teraz bude svietit celu zimu.

po prezuti >>>
IMG_12102.jpg
IMG_12102.jpg (225.88 KiB) Zobrazeno 7835 x
Naposledy upravil(a) fikusino dne 01 pro 2013, 22:34, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: RESET, alebo OFF TPMS

Příspěvek od robertbulko »

aj mne sa tiez uz ukazala ta kontrolka a bolo to o hodne viac ako 100km :P takze predsa len mam tie snimace v letnom obuti a funguje to :) Inak celkom by ma zaujimalo ako to realne funguje, ked dostanem defekt. Oznami mi to system az o cca 100km? :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5100
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: RESET, alebo OFF TPMS

Příspěvek od petzl62 »

No nevím jak na i40,ale na i30 mi to oznámil až ve chvíli,kdy už jsem na to dávno přišel sám,takže bych konstatoval,že tahle fičura je na dvě věci... #-o
Jinak po přezutí na zimní kola(bez snímačů) se kontrolka rozsvítí cca po 30 km a vesele svítí celou zimu.Dá se na to zvyknout-nebo počkat,až odejde žárovka 8-[ Mohli by tuhle záležitost doladit k lepšímu výsledku,nicméně co bychom chtěli,za ty peníze :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
HUGO i40CW
*
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2013, 08:55

Re: RESET, alebo OFF TPMS

Příspěvek od HUGO i40CW »

Je pravda,ze je to naozaj pri zrovna nie lacnom aute ( 26500 EUR) nedoriesene.
Som to pisal davnejsie na OCTAVII je nato normalne tlacidlo RESET TMPS, toto tu zjavne chyba.
Zvlast ak naozaj cez cely displey bude celu zimu svietit vystraha. brrrrrr.
No co uz. Skor ma irituje ten stav, ze mi stale blikaju na displeji tie zadne dve letne kolesa. a nie vsetky4 , kedze auto nedostava informaciu o tlaku ani od jedneho zo 4 kolies.
I40CW 1,7 CRDi Business WHITE CRYSTAL
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: RESET, alebo OFF TPMS

Příspěvek od idam.i »

petzl62 píše:No nevím jak na i40,ale na i30 mi to oznámil až ve chvíli,kdy už jsem na to dávno přišel sám,takže bych konstatoval,že tahle fičura je na dvě věci... #-o
Jinak po přezutí na zimní kola(bez snímačů) se kontrolka rozsvítí cca po 30 km a vesele svítí celou zimu.Dá se na to zvyknout-nebo počkat,až odejde žárovka 8-[ Mohli by tuhle záležitost doladit k lepšímu výsledku,nicméně co bychom chtěli,za ty peníze :wink:
Keď mi klesol tlak na 2,0 z 2,4,tak som dostal varovanie (oranžové) s označením konkrétneho kolesa.Sám by som si to nepriplácal,ale rozhodne to funguje. [-X

http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... da527ee113
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: RESET, alebo OFF TPMS

Příspěvek od Adusko »

Ahojte, no neviem ako je to v praxi u i40, teraz mi svieti len oranžový piktogram pneumatiky na palubovke, ale na iX 55 mi zase svieti TPMS. Keď som dostal defekt na iX55-ke, tak som s ním prešiel ešte 4 km bez toho aby som si niečo všimol, zastavil som až na klepotavý zvuk. Na budíkoch nesvietilo nič. Až keď som mal auto na dviháku, tak sa rozsvietili tie somariny, ktoré asi mali reagovať troška skôr. Takže asi na toto to tam je :oops:
Preto som sám zvedavý, keď si na jar zase prezujem na i40 letné pneu so snímačmi a umelo vygenerujem zmenu tlaku podhustením, či sa to bude rovnako správať ako u iX55.
Odpovědět

Zpět na „i40“