Pálící se spojka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od Hardcam »

Meggie007: diky za potvrzeni meho nazoru, ac to nebyl tvuj ucel :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od mmv »

:-) vy jste komici :-) jeden tu napíše, že mu spojka smrdí a že to u jiných aut nezná a hnedle se tu sypou milioony naježděných kilometrů, v celé diskuzi jde nejspíš o to, že dodavatel spojkového obložení nejspíš na něčí žádost použil nějaký materiál který při (nešetrném) prokluzu spojky smrdí, nic víc nic míň a dále se v emperické diskuzi tápe, že když to smrdí jak dlouho to vydrží, vono to asi vydrží dlouho jen si člověk holt na ten vedlejší produkt (smrad) musí zvyknout :-)
ono rozjíždět se na pětku a ještě se tim chlubit ve fázi kdy je převodovka v pořádku a jak to vypadá tak i spojka nakonec nějak fungovala je teda valiký hrdinství to sem napsat :-) ještě žes toho dědu měl, co by bylo bez něj radši nepředjímám #-o
mkr píše:
No, ale jinak tě toho děda moc nenaučil, když neumíš řadit bez spojky :lol:
todle jsi vystihl na jedničku :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od Meggie007 »

Celkem zacinam chapat, ze se to tu ne a ne dohodnout :-) :-) :-)

Pocty kilometru a ruzna auta byla uvadena pro predstavu, ze to standart situace u :hyu: neni. Spojka i30-ky co se tu resi - jezdil jsem se 4-ma a jednu mam vlastni, ani jedna nesmrdela. Proste akorat tvrdim, ze je to bud spatny kus anebo chyba na pedalu. Tot vse.

Kazdy typ auta ma svoje mouchy. Od horici elektroinstalace pres praskajici retezy po podelane vstriky a turba az po praskajici ramena. Kdo chce, ten si to najde. I30-ka ma taky svoje mouchy, ale spojka mezi ne nepatri.

Ohledne frajereni s rozjezdem na 5-ku. Usmevna reakce, kazdy jsme hold nejaky :-)
Bylo to mysleno jako pribeh ze zivota. Nejsem na to reseni zrovna hrdy, ale v ten moment me hold nic lepsiho nenapadlo. Pro info byla KO lamela. A zvladnul bych to aj bez dedy :-)
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od mmv »

všechno to jsou narážky na hovno, ať už že někoho děda něco naučil lépe či hůře, nebo že chyba je mezi volantem a pedálem :-) prostě fakt je, že má spojka na mém :hyu: smrdí a že spojka na služební fábii (berlingu, felicii) nesmrdí i když mezi volantem a pedálem je stejnej hardware, je prostě fakt, nikdo tu netvrdí, že smrdící spojka nevydrží 200k Km, ale ten smrad, když už ho vyrobím (já nebo žena) je ukrutnej :^o
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od mkr »

mmv píše:všechno to jsou narážky na hovno, ať už že někoho děda něco naučil lépe či hůře, nebo že chyba je mezi volantem a pedálem :-) prostě fakt je, že má spojka na mém :hyu: smrdí a že spojka na služební fábii (berlingu, felicii) nesmrdí i když mezi volantem a pedálem je stejnej hardware, je prostě fakt, nikdo tu netvrdí, že smrdící spojka nevydrží 200k Km, ale ten smrad, když už ho vyrobím (já nebo žena) je ukrutnej :^o
Přesně tak, pkud je smrad jen vedlejší produkt a "vlastnost" a spojka vydrží 200tis. km, tak se s tím hold naučím žít :-k
Pokud ale půjde do kytek po 60tis. km, tak je to na ho... a pak je ten smrad logický #-o

Takže navrhuji diskusi ukončit :D/
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od Richi_i30 »

Někteří tady slušně bavíte, hned se mi vybavilo toto: http://www.youtube.com/watch?v=LcKdTeEklRA

pardón za OT, ale nedalo mi to ](*,)

k tématu - ano, taky už se mi podařilo s i30 zasmrdět při rozjezdu do kopce :shock:
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od mkr »

Richi_i30 píše:Někteří tady slušně bavíte, hned se mi vybavilo toto: http://www.youtube.com/watch?v=LcKdTeEklRA

pardón za OT, ale nedalo mi to ](*,)

k tématu - ano, taky už se mi podařilo s i30 zasmrdět při rozjezdu do kopce :shock:
Vodička je fakt dobrej (no Slováci by měli možná problém s určením pohlaví dle jeho jména - pro neznalé přeložím - jeho jmeno je "řidička" :mrgreen: ), kdyby žil tak by pro nás mohl nazpívat verzi " Hjundeee ten smradlavou spojku má " :D/
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
matej1410
*
Příspěvky: 92
Registrován: 09 srp 2013, 23:06

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od matej1410 »

Zhruba pred týždňom, keď som parkoval cúvaním na vyvýšený chodník mi zdochol motor, keď došlo na predné kolesá - cúvam opatrne a nemal som až taký rozbeh, občas mi to teda na predných kolesách zdochne. Predné kolesá teda ostali pred cca 15cm obrúbnikom. Trochu som pridal viac a pekne som pomaly vyšiel, trvalo to zhruba 3-5 sekúnd. Následne sa do kabíny navalil fajný smrad. Odvtedy sa tomu fleku vyhýbam, zbytočne trápiť auto. Ale teda potvrdzujem, že keď sa trochu viac zaťaží spojka, tak fajne zasmrdí...ale počas bežnej jazdy sa mi to ešte nestalo, vrátane rozbehu do kopca.
Hyundai i30 1.6 CVVT Comfort + Smart Key, Creamy White, od 10/2013
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od OGYN »

Zaráží mne dvě věci. Atypický smrad obložení, a to "kudy se tak rychle"dostane do kabiny :shock:
Zápach musí být způsoben materiálem obložení bez osinku,aby vyhovoval asi nějakým normám. Ale bleskové rozšíření zápachu dovnitř auta nechápu ! Prostor je utěsněn,kvůli hluku a teplu...... :-k
S tím zápachem se setkáváte jen při puštěném topení nebo třeba i v létě ?
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od mmv »

ještě že nám :hyu: dodává to bezazbestový obložení jako jedinej, ostatní automobilky bych zažaloval že tam ten azbest dávaj !!! :D/ :P
... smrdí to v létě, v zimně , s topením i bez , s otevřeným oknem i zavřeným, takže to smrdí nejenom v autě, ale i mimo něj
Naposledy upravil(a) mmv dne 25 pro 2013, 13:43, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od benny »

Když jsem měl ácu nového , tak taky zasmrděla , hlavně při prudkém rozjezdu nebo couvání do kopce kdy to šlo tzv. přes spojku . Neboj , sedne si. Aspoň u mě si sedla a je klid.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od mmv »

:-) ale my se asi nebojíme :-) jen ten smrad je ... takovej divnej :-) naštěstí se to nepovede vyrobit tak často :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
kiwi16v
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2013, 09:16

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od kiwi16v »

Mne to zasmrdi aj pri jazde po rovnej ceste 70kmh a zacalo to po 8000km
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od mkr »

Možná jsem zjistil příčinu, proč se smrad dostane tak rychle do kabiny.
Měl jsem vypadlou gumovou průchodku v příčce motorového prostoru (viz foto), podařilo se mi ji namáčknout zpět (i když je to pro štíhlé ruce), nicméně jsem neměl čas zatím "otestovat", tak uvidím jestli to pomůže.
642_hatches_03_KRUH_zm.jpg
642_hatches_03_KRUH_zm.jpg (204.76 KiB) Zobrazeno 3526 x
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
matej1410
*
Příspěvky: 92
Registrován: 09 srp 2013, 23:06

Re: Pálící se spojka

Příspěvek od matej1410 »

Tou priechodkou to asi nebude, dnes som ju skontroloval a je na svojom mieste. V sobotu, keď u nás napadala kopa snehu a cesty ešte neboli odhrnuté sa jazdilo max 30kou! :mrgreen: Aj to sa šmýkalo jak fras. No a pri parkovaní v tej kope snehu sa mi zase podarilo trochu zasmradiť spojku a v kabíne to bolo prakticky okamžite.
Hyundai i30 1.6 CVVT Comfort + Smart Key, Creamy White, od 10/2013
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“