Tak jsem asi dojezdil

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od DanielD952 »

Kdyz lehce odbocim...je to normalni, ze pulka z vas vozi olej v aute? Ja jezdim na servis po 20tis km coz je zhruba 1x za necely rok a nikdy mi olej nechybel a to u zadneho auta...nikdy jsem nedolil kapku oleje a to jezdim hodne a vydatne...no treba je to jenstesti a nebo si jen myslim, ze tam olej mam :-) Ne delam si srandu, kontroluju to.
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od oltcitak »

olej,voda,brzdovka je "povinna vybava" Na dlhsie cesty mimo civilizacie beriem celu napln oleja,aj so vsetkymi filtrami.. 8)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

Napadla mě jedna věc. Pokud jsem dotankoval naftu s vodou a udělalo mi to to co jsem už psal, tak auto dotáhnu domů, všechno vypustím a pokud nebudou v oleji žádné částečky železa, tak všechno vyčistím, vyměním za nové a uvidíme co se stane. Nebo máte jiné řešení.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Karamusa »

Pokud jsi dotankoval vodu s naftou tak voda se drží udna . A třeba můj Santa ma na palivovém filtru čidlo na množství vody a mam i červenou kontrolku na budících. A na filtru by měl být zespod výpustný šroub ,který když povolíš tak by měl vytect usazená voda
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Zdeněk ČB »

DanielD952 píše:Kdyz lehce odbocim...je to normalni, ze pulka z vas vozi olej v aute? Ja jezdim na servis po 20tis km coz je zhruba 1x za necely rok a nikdy mi olej nechybel a to u zadneho auta...nikdy jsem nedolil kapku oleje a to jezdim hodne a vydatne...no treba je to jenstesti a nebo si jen myslim, ze tam olej mam :-) Ne delam si srandu, kontroluju to.

Také nic nevozím, nic mi neubývá a nic nedolévám .... kontrolu dělám občas před dlouhou štrekou ... pokud by mi na cestě náhle zmizelo pár litrů oleje tak dolitím to stejně asi neopravím a kdyby, benziny jsou téměř na každém rohu.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od ajrton »

oltcitak píše:olej,voda,brzdovka je "povinna vybava" Na dlhsie cesty mimo civilizacie beriem celu napln oleja,aj so vsetkymi filtrami.. 8)
tak já ti nevím, karle, ale ... olej, vodu a brzdovku som mal v kufri naposledy pred 20-timi rokmi v Skode 120, odvtedy neviem co je to dolievat vodu alebo olej ... a to som jazdil nexiu, lanosa, accenta, merivu ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od XMira »

Já oltcitaka naprosto chápu. On se s autem pohybuje v poněkud jiném režimu i prostředí než většina z nás. A na jeho místě bych taky vozil to, co píše.
Ale já, coby pilot silničního povozu, který se pohybuje vesměs v civilizaci, taky nic takového nevozím. Možná to někteří považují za čirý hazard a koledování si. Ale za mou krátkou řidičskou praxi (20let) jsem nikdy po cestě olej dolévat nepotřeboval. Navíc mám zatím zaplacené i asistenční služby.
Naoopak obdivuju odvahu těch, co jezdí jen s kompresorem a tmelem. 5cm dlouhou trhlinu v boku pneu už jsem zažil.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od sagen »

Rocles píše:Napadla mě jedna věc. Pokud jsem dotankoval naftu s vodou a udělalo mi to to co jsem už psal, tak auto dotáhnu domů, všechno vypustím a pokud nebudou v oleji žádné částečky železa, tak všechno vyčistím, vyměním za nové a uvidíme co se stane. Nebo máte jiné řešení.

skôr by si našiel zmes medi, olova z ložisiek, ak vôbec. Vypusti z palivového filtra trochu paliva do priehľadného skleneného pohára. Ak tam plávajú nejaké chlpy, vyčisti. Ak nie, počkaj 24 hodín, ak tam máš vodu, usadí sa ti dole a hranicu ľahko rozoznáš. Ak je to palivo nejaká zmes, aj to na druhý deň uvidíš. Ak je to nafta, tak od hora dole to bude rovnaké a nazakalené. Ale stále to nevysvetľuje občasnú stratu tlaku oleja. Tých 24 hodín využi na to, aby si u predajcu Hyundai zistil cenu dielov, čo som ti písal, zožeň niekoho s diagnostikou alebo si nejakú do 50 EUR kúp, pozri hlášky a napíš ich sem. Ak budeš experimentovať, tak zajtra budeš možno zháňať blok, piesty, ojnice, kľukovku, hlavu, spodné veká ložísk kľukovky. Rôznymi pokusmi stratíš čas, ale získaš skúsenosti [-X , ale o tie asi nestojíš. Počul si už motor so zlými žhavičmi naštartovaný pri -15stC ? Vibroval ti motor podobne ? Mohlo by to byť zlé palivo, ale stále to nevysvetluje stratu tlaku oleja ( ale aspoň by si mal nádej, že nie sú chytené piesty ).
Pre ukľudnenie, pred 15 rokmi na octavii som rozbil olejovú vaňu, mala prasklinu. Prešiel som 120 km a nič. Kým som sa naobedoval, zvyšný olej na parkovisku vytiekol. Kúpil som 2 4litrovky MADIT PRIMA, jednu som tam mrskol a valil som hľadať servis. Došiel som zo Smokovca až do Starej Ľubovne. Vaňu vymenili, a odvtedy auto nabehalo ešte 150.000 km a po predaji ešte stále jazdí.


A pre prípad núdze vozím v aute číslo na asistenčku, mobil, toaletný papier, kompresor na pneu, mapu a nejaké peniaze ( na ten olej )
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

no asi tak. v servise mi rekl ze motor je v haji. proste nastartoval, sedel v aute, motor klepal a aniz by vylezl rekl ze je po nem. to uz me utvrdilo v tom ze je to ocas. no a ja nakonec taky, ze jsem udelal to co jsem udelal. dalsi vec je, ze uz vim urcite ze ta nafta byla spatna. volal jsem do servisu, kde stoji to auto ze ktereho ta nafta byla. pokud auto necham prevest do jineho servisu, tak jen prevoz bude stat kolem 100euro a co pak dal. pokud je motor v haji tak to nema cenu financovat. to by me znicilo. takze dalsi prevoz domu a jsme na 200eurech. ja bych udelal to co jsem uz psal. musim zajistit jak auto dopravit za levno domu. je to 20km a stalo by to taky kolem 100euro. tahat na lane je tu zakazane a nikdo to nechce riskovat. az ho tu nejak dopravim, tak pujde vsechno ven. te nafty tam uz neni moc a olej s filtrama to me nezrujnuje. je fakt ze mi lidi pise, ze to muze byt i jina vec nebo poskozene i dalsi veci. uvidime. ta vymena vseho bude stat kolem 50ti eur a dal se uvidi. nic jineho mi nezbyva. jo a navic kdyz jsem se zeptal na cenu v tom servisu, jestli by vsechno vymenil, vycistil atd at vime na cem jsme tak se mi pretocili panenky. 250euro. proste profesional kazdym coulem a neverim ze jinde by to bylo jinak.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od sagen »

A vies zdemontovat nadrz, aby si ju vycistil ? Mas nato zdvihak ? Servisna prehliadka pocas zaruky stala cca 400 EUR! Kazdych 15.000 km. Oprava motora je draha, ale nevies ako, zlacnis ju metodou pokus omyl ? Je lacnejsia oprava, alebo kupa druheho auta ? Kolko ma auto km, bolo havarovane? Chces ho opravit ?
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

jasne ze ho chci opravit co je to za otazky ale ja se neprobouzim s penezma pod polstarem a ani nemam oslika. co mam delat. auto je r.v. 2006 po laku v kuzi najeto 200.000km. krasavec. pokud je v haji motor tak ho prodam, ale co mi kdo za nej da ze? pokud se to po vymene pojede no tak slava. na vyber moc nemam. a kupovat motor tak to je taky slusna palka.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Karamusa »

Nádrž nemusíš sundávat,jsou 3 možnosti. Bud přes hrdlo nádrže vysaješ - jsou tam klapky a muže se stát že se tam hadice sekne ale.. 2, pod zadníma sedačkama když je zvedneš ,tak je výřez v čalounění pod kterým je plech který je upevněn 4šrouby na šroubovák a podním je ukryto podávací čerpadlo cca 10-12 šroubky na 8čku ořech pak to můžeš důkladně odsát. 3, odpojit přívod před filtrem v mot. prostoru a odsát to pomocí podávacího čerpadla v nádrži pomoci otočením klíčku zap.
Prodej levných autodílů.
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od vlastimil »

nevim jak moc ti ten motor klepe, ale mne vrcelo neco pri nastartovani a postupne i motor pri jizde vydaval vselijake zvuky a vysledek byl ze ty zvuky pri startu a to klepani delal totalne zanesenej saci kos ve vane. bohuzel se na to prislo az kdyz se drobet pridrely zdvihatka na vahadlech, protoze to malo mazalo, a nevim jestli to melou souvislost ale 2 vstriky byli podfouknute.po vycisteni vse ok a vse funguje jak ma.
Naposledy upravil(a) vlastimil dne 11 bře 2014, 20:03, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Karamusa »

Prosimtě zkus nahrát 2 krátké videa od 10-20s. 1, jak nastartuješ z kabiny při zavřených dveřích a 2, at ti to někdo natočí od motoru (zvedla kapota...) Vemu to doprace a třeba nas něco napadne.
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Tak jsem asi dojezdil

Příspěvek od Rocles »

Karamusa píše:Prosimtě zkus nahrát 2 krátké videa od 10-20s. 1, jak nastartuješ z kabiny při zavřených dveřích a 2, at ti to někdo natočí od motoru (zvedla kapota...) Vemu to doprace a třeba nas něco napadne.
To je fakt dobry napad, ale ja mam uz fakt strach auto startovat. Udelame to jinak. Ja na aute udelam celkovou vymenu oleje, filtru, nafty atd. a pak az nastartuju. Pokud bude vsechno v poradku tak hura a kdyz to bude delat porad , tak udelam video. To nebude problem. Ted uz bych to neriskoval.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“