Servisy v Brně

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

MartasZ píše:To já všechno vim.. no napsal jsem vám tři případy jízdního stylu a i spotřebu jaký sem při nich dosáhnul, z čehož ten první rovnou zavrhuju, protože to bych moh rovnou vozit vajíčka na platě, tak se prostě jezdit nedá :P
Druhej styl je nejčastější a nedělá mi sebemenší problém ukázat komukoli z vás, jak to u mě vypadá.. a třetí myslim nikomu ukazovat nemusim, ale to je taky vyjímečně ;)
Jde o to, že sem se o tom bavil s Petrem HC kterej má to samý Coupe co já.. motoricky a tvrdí mi, že i když to honí.. to znamená otáčky nad pět tisíc velmi často, tak má spotřebu kolem deseti.. Takže proč já kolem dvaceti?????????????????????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kdyz natankuje 7 litru a pojede jak ty tak ujede podobny km jak ty.A never ze kdyz to povali 220 s nohou na podlaze tak pojede za 10 litru!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Reklama
 

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Já už bych chtěl sakra nějakej objektivní názor.. to je furt samý, kdyby a aby a já nevim co.. Hujere.. já nemluvim o trvalým ježdění pod plnym plynem, to sem uved jako extrém, ale o normální jízdě, běžně se pohybující max kolem tří tisíc otáček, což logicky vyřazuje pálení gum na křižovatkách a vůbec prudký rozjezdy, mluvim o plynulym rozjíždění a pozvolnym přidávání a o tom, že i při takovym stylu jízdy mám spotřebu hooodně nad deset litrů.. o tom mluvim, a chtěl bych vědět, jak to maj ve skutečnosti ostatní kupéčkáři????
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Hujer píše:
MartasZ píše:To já všechno vim.. no napsal jsem vám tři případy jízdního stylu a i spotřebu jaký sem při nich dosáhnul, z čehož ten první rovnou zavrhuju, protože to bych moh rovnou vozit vajíčka na platě, tak se prostě jezdit nedá :P
Druhej styl je nejčastější a nedělá mi sebemenší problém ukázat komukoli z vás, jak to u mě vypadá.. a třetí myslim nikomu ukazovat nemusim, ale to je taky vyjímečně ;)
Jde o to, že sem se o tom bavil s Petrem HC kterej má to samý Coupe co já.. motoricky a tvrdí mi, že i když to honí.. to znamená otáčky nad pět tisíc velmi často, tak má spotřebu kolem deseti.. Takže proč já kolem dvaceti?????????????????????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kdyz natankuje 7 litru a pojede jak ty tak ujede podobny km jak ty.A never ze kdyz to povali 220 s nohou na podlaze tak pojede za 10 litru!
Já jse myslel kombinovanou,ale občas tomu dám třeba na 5000ot.Normálně jezdím v rozmezí 2000-4000.ot
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

MartasZ píše:Já už bych chtěl sakra nějakej objektivní názor.. to je furt samý, kdyby a aby a já nevim co.. Hujere.. já nemluvim o trvalým ježdění pod plnym plynem, to sem uved jako extrém, ale o normální jízdě, běžně se pohybující max kolem tří tisíc otáček, což logicky vyřazuje pálení gum na křižovatkách a vůbec prudký rozjezdy, mluvim o plynulym rozjíždění a pozvolnym přidávání a o tom, že i při takovym stylu jízdy mám spotřebu hooodně nad deset litrů.. o tom mluvim, a chtěl bych vědět, jak to maj ve skutečnosti ostatní kupéčkáři????
Jeden s problemu u tebe bude ten tvuj sport. filtr.Ja si ho dal taky a spotreba sla o 1 litr nahoru!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Tak s tim filtrem mě to taky napadlo.. no dobře.. o litr víc, ale to bych pořád moh mít spotřebu někde kolem devíti a ne daleko přes deset ;) Co všechno by se dalo udělat abysme zjistili, jestli je ta spotřeba normáální, nebo jestli jí něco negativně neovlivňuje? Udělal by sis některej den čas na kompletní diagnostiku a prohlídku veškerejch věcí, součástek a dílů který by mohli tu spotřebu ovlivnit? Samozřejmě zaplatim.. samozřejmě že ne moc :D :D To byl vtip, když se nějak rozumně dohodnem ;) Když snížim spotřebu, rychlejc ušetřim na opravu ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

MartasZ píše:Tak s tim filtrem mě to taky napadlo.. no dobře.. o litr víc, ale to bych pořád moh mít spotřebu někde kolem devíti a ne daleko přes deset ;) Co všechno by se dalo udělat abysme zjistili, jestli je ta spotřeba normáální, nebo jestli jí něco negativně neovlivňuje? Udělal by sis některej den čas na kompletní diagnostiku a prohlídku veškerejch věcí, součástek a dílů který by mohli tu spotřebu ovlivnit? Samozřejmě zaplatim.. samozřejmě že ne moc :D :D To byl vtip, když se nějak rozumně dohodnem ;) Když snížim spotřebu, rychlejc ušetřim na opravu ;)
Udelam.Jak budu zdravej tak na to vlitnem.Zacina se me to pekne kupit! :(
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

V žádným případě nechci, abys kvůli mě odkládal něco důležitýho, to ne.. ale když se nějak dohodnem, já myslim že se dokážu přizpůsobit.. ta spotřeba mě velmi trápí.. teď mám od rezervy najeto 160km a natankováno 20l a dneska už mi rezerva problikla, ale pro objetkivnější měření jezdim tankovat až když rezerva svítí trvale.. a fakt nejezdim stylem brzda plyn.. myslim že je to příliš velká spotřeba, když jediná úprava toho auta je ten filtr a kola mám teda 185/65/15 váha auta 1240kg.. se mnou teda 1315 ;) Většinou jezdim sám.. no poslední dobou vlastně s Wendy, (1370 :twisted: ) ale vidíme se málo.. napadlo mě ještě, co sme měnili u Ivana tu spojku, tak zjistil že bylo málo oleje v převodovce, tak tam dolil, ale měl jen nějaký vyjetý sračky, mohlo by to bejt i tim? Říkal že ten olej bych měl vyměnit co nejdřív...
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

MartasZ píše:V žádným případě nechci, abys kvůli mě odkládal něco důležitýho, to ne.. ale když se nějak dohodnem, já myslim že se dokážu přizpůsobit.. ta spotřeba mě velmi trápí.. teď mám od rezervy najeto 160km a natankováno 20l a dneska už mi rezerva problikla, ale pro objetkivnější měření jezdim tankovat až když rezerva svítí trvale.. a fakt nejezdim stylem brzda plyn.. myslim že je to příliš velká spotřeba, když jediná úprava toho auta je ten filtr a kola mám teda 185/65/15 váha auta 1240kg.. se mnou teda 1315 ;) Většinou jezdim sám.. no poslední dobou vlastně s Wendy, (1370 :twisted: ) ale vidíme se málo.. napadlo mě ještě, co sme měnili u Ivana tu spojku, tak zjistil že bylo málo oleje v převodovce, tak tam dolil, ale měl jen nějaký vyjetý sračky, mohlo by to bejt i tim? Říkal že ten olej bych měl vyměnit co nejdřív...
Neboj ja to nejak udelam! :wink: K tomu oleji:ten by chtel vymenit jestli je to dolito necim pouzitym,ale nebude to mit na spotrebu vliv.Ten filr urcite jo,ty kola taky trochu.S vyfukem se nic nedelalo?Jinej koncovej tlumic,dinamizer a tak?I tam muze bejt taky trochu vliv na tu spotrebu.Co svicky a kabely?Je potreba zjislit tu spotrebu oleje a kompresy,kvuli krouzkum?Pak uz jen teplotni cidlo,termostat,lambda,no a pak uz jen benzin a nohy.Jeste se zeptam kolik najezdis po meste?
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Výfuk byl předtim Sebring dual.. ale pak ho ten původní majitel odstranil a dal tam originál, akorát dynamizér zůstal.. Svíčky říkal Ivan, že by chtěly vyměnit a kabely nejspíš taky, jeden je omotanej izolačkou :oops: :oops:
Ten olej zkusim nějak vydedukovat.. schválně se podívám dnes, kolik ho tam je..
No je fakt že po městě jezdim většinou, právě proto se snažim nějak moc neaccelerovat..
Podle mě urkitě něco najdem, já v to doufám, jinak se zastřelim, tahle spotřeba je neúnosná.. mě by teda nevadila, kdyby to podle ní aspoň jelo.. neříkám že nejede dobře, ale takovou spotřebu má i Subaru a to je jiný svezení.. já vim no.. turbo :D
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

MartasZ píše:Výfuk byl předtim Sebring dual.. ale pak ho ten původní majitel odstranil a dal tam originál, akorát dynamizér zůstal.. Svíčky říkal Ivan, že by chtěly vyměnit a kabely nejspíš taky, jeden je omotanej izolačkou :oops: :oops:
Ten olej zkusim nějak vydedukovat.. schválně se podívám dnes, kolik ho tam je..
No je fakt že po městě jezdim většinou, právě proto se snažim nějak moc neaccelerovat..
Podle mě urkitě něco najdem, já v to doufám, jinak se zastřelim, tahle spotřeba je neúnosná.. mě by teda nevadila, kdyby to podle ní aspoň jelo.. neříkám že nejede dobře, ale takovou spotřebu má i Subaru a to je jiný svezení.. já vim no.. turbo :D
No tak po meste jezdim z lantriskou 1,8 prevazne taky a sem tam kolem 10L,to jezdim tak na spotrebu z 50 procent a s 50 trochu sviznejc :lol: ,no mozna vic jak z 50! :twisted: Ty svcky a kabely to je kapitola sama o sobe!A k tomu subaru:Tak spotreba u Imprezy 2.0 PRO SPORTS LINE bez turba 118kw je psana 9L a v testu 9.9L realna.Mit.EVO 9 206kw ma spotrebu v testu ekon.11,2 L a pri sport jize i 25 L.Jezdis po meste a to udela strasne moc!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Dobrá.. ale nevykašlem se na to... Takže na 20l sem najel 180km, takže spotřeba 11,1.. nevim.. přijde mi to hodně :-(
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

MartasZ píše:Dobrá.. ale nevykašlem se na to... Takže na 20l sem najel 180km, takže spotřeba 11,1.. nevim.. přijde mi to hodně :-(
To zas ne.Ty kabely a svicky rozhodne bych vymenil.Skusime tam dat seriovy filtr i s original boxem(nemam problem si ho pucit) a vyskousis to.A skouknu ti to testem.Temadle vecma bych zacal.Jo jeste ti muzu pucit kola,ktere tam maj bejt.Nebudem to radeji resit pres SZ.Abysme nedostali sprdana. :lol:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Taky sem si říkal, ale co už.. píšem sem jenom my, tak nač SZ :D Ten filtr bych ale čéče neměnil, jednoduše páč bez toho zvuku už si to neumim představit :D Spíš bych zkontroloval to teplotní čidlo co bylo původně v boxu a já ho musel předělat do tý hadice za filtr..
Každopádně pořešíme ty svíčky a kabely.. a hlavně nějakou tu diagnostiku na bohatou směs a třeba i ten předstih, no prostě všechno co pude, ať víme jestli je opravdu vše tak jak má ;) no nějak se dohodnem, až budeš zdravej a trochu volnější.. Tak se pěkně pulíruj a nevysedávej furt u toho netu :D
Neeeee.. hrozně moc ti děkuju ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Taky sem si říkal, ale co už.. píšem sem jenom my, tak nač SZ :D Ten filtr bych ale čéče neměnil, jednoduše páč bez toho zvuku už si to neumim představit :D Spíš bych zkontroloval to teplotní čidlo co bylo původně v boxu a já ho musel předělat do tý hadice za filtr..
Každopádně pořešíme ty svíčky a kabely.. a hlavně nějakou tu diagnostiku na bohatou směs a třeba i ten předstih, no prostě všechno co pude, ať víme jestli je opravdu vše tak jak má ;) no nějak se dohodnem, až budeš zdravej a trochu volnější.. Tak se pěkně pulíruj a nevysedávej furt u toho netu :D
Neeeee.. hrozně moc ti děkuju ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“