Slabé pružiny?!?

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od shawt »

Taky si rikam, ono to taky musi nejak jezdit, kdyz to neni nalozene, az po strop, jak asi nekteri cesi jezdi :))
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Reklama
 

bubo6
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2015, 15:33

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od bubo6 »

Ahoj .Ze vraj sa to da riesit gumenými dorazmi pružin ./autodoplnky.com.cz /.Chcem to vyskusat,uvidime. 1,6 88kw-2015.
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Slabé pružiny?!?

Příspěvek od Neo-Mike »

Taky jsem o tom uz slysel. Dej pak vedet co a jak.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
bubo6
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2015, 15:33

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od bubo6 »

Ahoj.Tak som tie gumene dorazy nahodil do zadnych pružin.Kupil som rozmer -105x33 mm./ Stranka-auto-doplnky .com-Ostrava/.Sadlo to tam dobre. ..Prvy dojem -jazda v pohode,zatial len kratka .Uvidim ako sa to bude chovat .Caute.
Slunko606
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 pro 2016, 18:58

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od Slunko606 »

U i 30 se dají vyměnit zadní pružiny.. stačí říct že jezdíte pořád naložení a je je to nebezpečné ... Pak si jen vyfotí barevné označení pružin.. a podle toho vám tam hodí jinatsi tvrdší..
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od robil »

Zajímali by mně bližší informace.Nejezdím stále naložený ale jsme čtyři řádně urostlí dospělí.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Slunko606
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 pro 2016, 18:58

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od Slunko606 »

Záleží na ochotě servisu.. ale vím že jedno firemní dostalo jinatsi pružiny protože jezdilo věčně naložený.
Vím informací nemůžu říct :-# [-X
ondrab
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2016, 16:27

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od ondrab »

Ahoj,
uvádím mou zkušenost s poddimenzovanými zadními tlumičemi, či pružinami: zkusil jsem to u prodejce /Domanský Zdiby - auto je na leasing , tak kvůli zachování záruky/.
V servisním oddělení sice trochu koukali co chci, ale když jsem jim ukázal naložený kufr / vozím v autě cca 150 kg nářadí / a auto s jedním pasažérem vypadalo jako bych vyloupil banku a vezu dvacet zlatých cihel, uznali, že to asi je k řešení....
Poptali u dovozce zřejmě jiné tlumiče / nemyslím ale , že to jsou zátěžové, které jsem chtěl /, auto jsem musel přivézt, měřili mezeru mezi kolem a lemem / zřejmě - nemohl jsem být u toho, asi bych neokoukal hyundai dílnu a nemohl pak prodat know-how například vietnamcům / a zjistili, že auto se po vyložení zvedne cca o 2.5 cm.
Druhý den měli resumé a to takové, že mají číslo dílu, které jak jim řekl importér a prý ,, by měl být ten správný ´´a že by se vůz měl zvednout o 3 cm ......garance žádná a celý postup mi přijde poněkud amatérský.....cena za tuto pro mě akci s nejasným výsledkem je bratru 8500,-Kč.
Jelikož nejsem kaskadér, ani osel , poděkoval jsem za snahu pánům od domanského a zřejmě se budu muset smířit s novým autem s poddimenzovanými tlumičemi s hyundai vizáže želvy a budu se bát přejet vyšší retardér, nebo jinou nerovnost......je to ale ku...a nepochopitelné a zfušované!
Je to škoda, je to má první zkušenost s Hyundai, chápu, že je auto levnější než třeba neustále zmiňovaná koncernová konkurence, ale tohle je fakt tristní...jo podotýkám žena má rok starou i10 a tenhle problém to auto nemá...samozřejmě není naložené tolik, ale i když jsme v něm jeli čtyři, tak to nebyl takovejhle prů..r.....
Jo a další negativní zkušenost na sebe dlouho nedala čekat - zadní tlumiče víka kufru po měsíci při teplotě okolo nuly a denním používání již nedokážou víko zvednout v celém rozsahu a zůstanou cca 30 cm pod vrcholem .....při zavírání se tváří , že to nebude moc dlouho trvat a budu muset zavírat tlakem zvenku.
Nu jsem zvědavý , co mě ještě čeká......ostatně mám co jsem chtěl :D :D
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od Martinsp »

Tak nevím co má společného tlumič s tím že auto sedí, ale že majitelé octávií si nechají zvedat auto podložkou pod péra je zřejmě normální. Potřebuji nebo chci vyšší, nebo auto s vyšší nosností- tak si ho koupím. Koupil jsem pro mně nevyhovující auto (nic jsem si o autě před koupí nezjistil a jsem trubka) a nechci ho měnit, tak se to musí nějakým způsobem upravit. Ať už nějakou podložkou, nebo výměnou za tvrdší pera. Já chtěl normální osobák pro rodinu s dostatečným kufrem, tak mám hyundai i30.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
ondrab
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2016, 16:27

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od ondrab »

Martinsp píše:Tak nevím co má společného tlumič s tím že auto sedí, ale že majitelé octávií si nechají zvedat auto podložkou pod péra je zřejmě normální. Potřebuji nebo chci vyšší, nebo auto s vyšší nosností- tak si ho koupím. Koupil jsem pro mně nevyhovující auto (nic jsem si o autě před koupí nezjistil a jsem trubka) a nechci ho měnit, tak se to musí nějakým způsobem upravit. Ať už nějakou podložkou, nebo výměnou za tvrdší pera. Já chtěl normální osobák pro rodinu s dostatečným kufrem, tak mám hyundai i30.
psal jsem tlumiče, nebo pružiny, u domanského při popsání problému sami navrhovali výměnu tlumičů , byl u toho i jejich mechanik...já sám bych řešil zřejmě spíš silnějšími, nebo delšími pružinami, zřejmě včetně jiných tlumičů, popisuji jen zkušenost s autorizákem, jelikož možnost bastlení / podložky , tenisáky apod. / vzhledem k záruce nemám....

nepotřebuji auto s vyšší nosností, tenhle korejec není mé první auto, ale je první nové a první s tímto problémem. Jezdil jsem se stejným zatížením peugeotem 406 break, nebo vw golfem IV variant a ani jedno auto o tom prakticky nevědělo.Co se toho samotného zatížení týče , váhu zhruba odhaduju, ale je to podle mě 130 kg , max 150...a to mi tedy věru nepřijde s řidičem jako neúměrné zatížení kombi auta .....pokud bych tam narval 10 pytlů cementu a divil se , že to sedí , tak jsem magor , ale já spíš hádám, že většina čechů, kteří nutně potřebují kombíka ho ani nevyužívají, možná na vánoce na nákup a dvakrát za rok na dovolenou a korejští šetřílci se těmto kombíkářům přizpůsobili...chápu i nutnost kompromisu s nějakým nastavením podvozku, ale soudný člověk když se na to podívá, vidí, že se tady šetřilo až příliš.Já takhle jezdím prakticky každý den po Praze a bát se u každého retardéru, nebo obrubníku , jestli nebudu drhnout se mi úplně nechce.

Jinak trubka zřejmě jsem , že jsem si chtěl dopřát nový auto a nekradu, neměl jsem 600- 700 t na něco koncernovýho a koupil hjúnda .Co se dalo jsem si samozřejmě zjišťoval, zkouknul recenze , přečetl nějaké statistiky, auto prohlédl a projel, ale fakt jsem nepřijel s nářadím do autosalonu, jestli náhodou korejci nezapomněli na dostatečné odpružení zadní nápravy.
Os12
Příspěvky: 1
Registrován: 21 pro 2016, 13:10

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od Os12 »

Tento problém vyřeší pružiny z IX35 ale musí se změřit vzdálenost od středu kola k lemu blatníku protože je víc druhů pružin.
Pan OndraB jen neví o čem mluví. Vztek mu zatemnil mozek. #-o
Naposledy upravil(a) Os12 dne 22 pro 2016, 10:53, celkem upraveno 6 x.
Tomáš Novák
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2016, 13:15

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od Tomáš Novák »

Vážený pane Ondro,
Dovolím si reagovat na Váš příspěvek jménem společnosti Domanský pobočka Zdiby. Vede mě k tomu přesvědčení, že celá situace není popsána zcela objektivně. To, že Váš „problém" technika překvapil, je pravda. S podobným případem jsme se opravdu nesetkali, takže jsem ani neznali řešení.
Přesto jsme se pokusili vyjít Vám vstříc a celou záležitost následně konzultovali s HMCZ a to právě s ohledem na zachování záruky na vozidlo. Doporučeným řešením, které Vám bylo nakonec navrhnuto, byla montáž pružin z modelu iX35. Současně jsme se zaručili, že pokud to problém nevyřeší, nebo pokud pružiny nebudou konformní, uvedeme vůz do původního stavu, a nic Vám nebudeme účtovat. Toto řešení jste odmítl.

Velmi mě mrzí, že snahu našeho pracovník a lidí z HMCZ vyřešit Váš problém nazýváte amatérským postupem. Každopádně naše nabídka na tuto úpravu vašeho vozu stále platí a pokud se rozhodnete ji přijmout neváhejte mě kontaktovat.

Tomáš Novák
Vedoucí servisu
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od idam.i »

Pán Novák, =D> jednanie na úrovni,tak by to malo byť.
Len bohužial pán Os12,ktorý sa zdá má tiež niečo spoločné so servisom dosť neguje celkový dojem. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Tomáš Novák
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2016, 13:15

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od Tomáš Novák »

Já bohužel netuším, kdo je autorem zmiňovaného příspěvku. Z tohoto důvodu nemohu tvrdit, že se nejedná o našeho zaměstnance, ani že jde o pracovníka jiného koncesionáře. Každopádně to na mě působí tak, že se dotyčný již s podobným problémem setkal a toto řešení je mu známé.
Ale souhlasím s vámi, že v kontextu s tím co jsem psal, to vyznívá negativně. Pokud by se ukázalo, že jde opravdu o někoho z naší pobočky, mělo by to pro něj zcela jistě nějaké důsledky.
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Slabé pružiny?!?

Příspěvek od shawt »

Co psal "OS12" ... ted to vypada, ze to smazal.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“