koroze 5. dveri po roce provozu

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Tak vidím, že se stále nic nezměnilo. Měl jsem stejný problém u I.generace a čekal jsem, že se :hyu: poučí ](*,)
Také jsem to kdysi řešil zde na fóru: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=105
V rámci garance mě to opravili =D>
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Reklama
 

trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od trafika »

a nyní je to ok?žádná rez?
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od only_one »

až to znova vyleze, tak je to znova nechám nalakovat.. co jiného s tím...
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od trafika »

only_one píše:až to znova vyleze, tak je to znova nechám nalakovat.. co jiného s tím...
škoda této závady na jinak solidním a cenově dostupném voze :(
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od Tommy.Koppy »

trafika: 5-té dveře jsou od odpravy bez koroze. Tuším, že se to jmenovalo koroze bodového sváru. Zvenku se mě začal loupat lak na 5-tých dveřích i střeše - naštěstí v rámci garance opraveno.
Mám jedno z prvních aut vyrobených v Nošovicích, tak jsem ty problémy s korozí a lakem připisoval začátku výroby a čekal jsem, že II.generace už bude mít tyto mouchy vychytané.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od only_one »

škoda to možná je, ale rozhodně to není nic co by rozhodovalo to nějaké celkové kvalitě. Alespoň to je místo, které se dá dobře a rychle opravit a ještě to není exponované pohledové míst. Takže v klidu.
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od trafika »

Tommy.Koppy píše:trafika: 5-té dveře jsou od odpravy bez koroze. Tuším, že se to jmenovalo koroze bodového sváru. Zvenku se mě začal loupat lak na 5-tých dveřích i střeše - naštěstí v rámci garance opraveno.
Mám jedno z prvních aut vyrobených v Nošovicích, tak jsem ty problémy s korozí a lakem připisoval začátku výroby a čekal jsem, že II.generace už bude mít tyto mouchy vychytané.
ale jak jsem četl na jiných strankách tak asi moc vychytané nejsou.Navíc jde o dvouleté vozy!
Nečekám,že vydrží 10 a více let bez koroze jako např.jedničková octávka,ale tohle u 2letého auta je velká ostuda pro značku.
Materiál volantu a řadičky vzhledem k ceně beru,navíc ji vymění v záruce,ale že mi "opraví dvouleté rezavějící dveře,nebyé střechu!Co bude po 5letech,kdy auto v záruce nebude?
Jasně můžu přece koupit nové a straré za pár kaček prodat,Ale potom ve finále se "cenový bonus :hyu: "ztratí. :(
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od only_one »

hele moc to hrotíš.. zajeď se podívat na první I30tky v bazarech. Normální ojetiny s normálním projevem stárnutí. U každé značky najdeš něco. Tohle jsou zatím prkotiny. Horší jsou ty padající katy u benzínů...
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od trafika »

only_one píše:hele moc to hrotíš.. zajeď se podívat na první I30tky v bazarech. Normální ojetiny s normálním projevem stárnutí. U každé značky najdeš něco. Tohle jsou zatím prkotiny. Horší jsou ty padající katy u benzínů...
nebo DPF u koncernových TDI PD :(
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Příspěvek od matysekul »

Po 3.letech mi to taky opravovali. Po 6.letech ani známka koroze. Zřejmě nějaká chyba ve výrobě.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od trafika »

Tuším,že korozi i prvních i30 zmiňovali i v časopise svět motoru speciál ojetiny :-k
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od only_one »

no pokud nám vydrží nájezdové tempo, tak na konci záruky bychom měli mít na I30 kolem 300 000km tak poreferuju co s tím autem bude. Ale nevěřím, že by to byl nějakej extra průšvih
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od trafika »

only_one píše:no pokud nám vydrží nájezdové tempo, tak na konci záruky bychom měli mít na I30 kolem 300 000km tak poreferuju co s tím autem bude. Ale nevěřím, že by to byl nějakej extra průšvih
3kila to je docela dost na :hyu: pokud "vydrží"bez velkých oprav tak klobouk dolů =D>
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od only_one »

tak od toho je záruka bez omezení kilometrů :-)) ale i tak jsem zcela v klidu, je to normální auto a provází ho normální problémy asi jako všude jinde.
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: koroze 5. dveri po roce provozu

Příspěvek od trafika »

only_one píše:tak od toho je záruka bez omezení kilometrů :-)) ale i tak jsem zcela v klidu, je to normální auto a provází ho normální problémy asi jako všude jinde.
To asi jo,ale ta kvalita matiriálů asi bude jinde :? viděl jsem nekolik ceedu jako služebky a oproti např. octávkám interiér,podvozek,sedačky-úplně jinde při podobném nájezdu.
Taky to tu někde řešili,kvalitu potahu volantu a řadičky
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“