Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Budu drzet palce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od mkr »

Mikro píše:
Tu je linka na to tazne:
http://www.mobisparts.eu/de_de/custom/m ... armodel=27

[/i]
Stejná fotka je i v katalogu originálního příslušenství
http://www.hyundai.cz/files/download/mo ... -kombi.pdf

Takže reklamace a požadavek na nový nárazník s úpravou dle oficiální dokumentace :hyu:
Hlavně se nenech odbýt slevou, což dle nového občanského zákoníku může prodejce nabídnou, v písemné reklamaci požaduj výměnu vadného dílu a namontování dílu odpovídajícího dokumentaci výrobce - ještě jednou zdůrazňuji, abys ten požadavek dal písemně.
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od 89majlo96 »

Mikro píše:Reklamacia sa tiez pripravuje.
Je uplne jedno ze som auto prevzal alebo nie pretoze fotky som urobil hned a dobre vedeli co mi davali.
Na reklamaciu mam narok vzdy. Je jedno ci ho prevezmem alebo nie.
uvidime :)
ked som to auto preberal tak toto bola posledna vec ktora mi bola ukazana a hlavne som to poriadne nevidel.
Tu si tak trochu protirecis nie ? Tak bud si to nafotil hned na mieste a z fotiek je jasne vidiet ze si to musel vidiet okamzite, alebo si si to nevsimol a nafotil si to az doma.
Podla mojho nazoru si to nemal prebrat, pretoze akonahle nieco preberies tak to znamena ze suhlasis so stavom v akom sa to nachadza, bol si oboznameny s vysledkom pri preberani a ak si o tom nespravil ziadny pisomny zaznam priamo pri preberani, ktory nebol podpisany predajcom tak asi velmi nepochodis. Nie je to ziadna skryta vada kedze mas o tom fotodokumentaciu ktoru si podla teba urobil priamo pri preberani. Skor by som dufal ze bude predajca natolko zhovievavy, uzna chybu svojho zamestnanca a daju ti novy naraznik s riadnou montazou.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od sagen »

Mikro, mali ti ukazat manipulaciu s taznym, takze pri tom by si to videl. To, ze pri preberani auta ludia prevezmu kluce a za 5 minut je hotovo, nie je chyba predajcu. Predajca ti ( aj ked niekedy nerad ) vysvetli vsetko, co sa spytas. Dolezite je napriklad skontrolovat prevadzkove kvapaliny, aby si nesiel bez oleja v motore, lebo zadrety bez oleja je uz tvoj problem, ovladanie svetiel, kde su poistky ( auta maju casto viac poistkovych skrin ) u hyundaia nahradne poistky, kde je nahradne koleso, ako sa vybera, ozivenie radia po resete, kontrola VIN ( pri preberani Santu bol uz prihlaseny, znacky nahodene, pri kontrole VIN som zistil, ze moj je vedla ), nenechat sa odbit, ze konci pracovna doba ( pri konci pracovnej doby som bol v polovici zoznamu, ale ja som cas pol hodinu pred zaverecnou neurcil ), je to vzdy ako v skole, kto nerozumel ? Nikto sa nehlasi ale nerozumel skoro nik.

Myslim, ze podla navodu sa robila uprava aj na kovovej vystuhe narazniku ( prestuduj si montazny navod k tvojmu taznemu, docitas sa tam mozno aj to, ze po 1000 km s vozikom skontrolovat a dotiahnut ) a to je mozno tvoje stastie, lebo tato uprava nie je bezne viditelna, je zakryta tum znicenym plastom. Ak sa bude predajca cukat, treba skontrolovat rozmery tej upravy vratane dodrzania polomerov ( podla ufaklenia plastu mechanik o vrtaku nepocul ) a ak nebudu podla navodu, vykonal autorizovany servis neschvalenu upravu vozidla, naraznik ( ta kovova vystuha ) nevyhovuje schvalovaciemu protokolu, vozidlo nevyhovuje schvalenemu stavu , znalecky posudok, ci tazne a jeho montaz ( prekontrolovat utahovacie momenty ) vyhovuje schvalenemu typu vratane montaze, lebo aj ta je schvalena...pravnik by si s tym uz mal poradit, na taku blbost sa da najst dost ukonov, ktore v pripade prehry bude musiet servis zaplatit a bude to viac, ako jeden naraznik. No a nakoniec otazka na toho, kto vydal servisu potvrdenie o skoleni a povoleni montaze, ci aj napriek dokazatelne neodbornej montazi servisom mu toto povolenie ponecha a tym nesie tiez zodpovednost za neodbornu montaz na inych autach a aj za nasledky, pokial to dorucis pisomne a preukazatelne, ak by si sa musel sudit, tak povolujucu organizaciu predvolat na sud aby sa vyjadrila, ci je montaz v poriadku, tym bude aj preukazatelne oboznamena. Myslim, ze naraznik ti vymenia vratane tej kovovej vystuhy, len nesmies so vsetkym suhlasit, lebo to neznamena, ze rozumies.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od Mikro »

Prekonzultoval som to uz s pravnikom a je uplne jedno ci som to prevzal alebo nie pretoze reklamaciu mozem dat hocikedy pokial sa jedna o nieco comu sa pouzivanim nezhorsuje stav. Nafotil som to hned v ten den ale az ked som sa na to pozrel na parkovisku od zadu poriadne :)

Uvidime... budem informovat ako to pokracuje.

Ako som uz povedal predtym, po boji je kazdy general. Ten servis/predajca bol do momentu ako nam dal to nove auto na 100% spolahlivy takze som nemal dovod im nedoverovat. Ale ako vidno obcas je nutne preverovat aj veci ktore na prvy pohlad v poriadku.

To je ako keby ste neustale overovali vsetko co povie vas najlepsi kamos... komu potom mozete verit ze?!
Naposledy upravil(a) Mikro dne 04 led 2015, 18:52, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak to bych hned toho pravnika vymenil pokud ti rekne takove bludy. Reklamovat to muzes kdy chces ale uz je otazkou jak se k tomu postavi prodejce. 89majlo96 to napsal presne. Budu drzet palce aby prodejce nebyl...
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Mikro »

bony píše:Tak to bych hned toho pravnika vymenil pokud ti rekne takove bludy. Reklamovat to muzes kdy chces ale uz je otazkou jak se k tomu postavi prodejce. 89majlo96 to napsal presne. Budu drzet palce aby prodejce nebyl...
Pravnik je dobry :)
Urcite to dopadne dobre.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Re:

Příspěvek od mkr »

Mikro píše:
bony píše:Tak to bych hned toho pravnika vymenil pokud ti rekne takove bludy. Reklamovat to muzes kdy chces ale uz je otazkou jak se k tomu postavi prodejce. 89majlo96 to napsal presne. Budu drzet palce aby prodejce nebyl...
Pravnik je dobry :)
Urcite to dopadne dobre.
Pokud by se servis, potažmo centrála :hyu: cukali, tak bych jim suše oznámil, že tuto kvalitně odvedenou montáž autorizovaným NADservisem budu medializovat, kvůli čemuž by byl určitě ten malý soused z Boleslavi celý zelený :mrgreen:
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Mikro »

mkr píše:
Mikro píše:
bony píše:Tak to bych hned toho pravnika vymenil pokud ti rekne takove bludy. Reklamovat to muzes kdy chces ale uz je otazkou jak se k tomu postavi prodejce. 89majlo96 to napsal presne. Budu drzet palce aby prodejce nebyl...
Pravnik je dobry :)
Urcite to dopadne dobre.
Pokud by se servis, potažmo centrála :hyu: cukali, tak bych jim suše oznámil, že tuto kvalitně odvedenou montáž autorizovaným NADservisem budu medializovat, kvůli čemuž by byl určitě ten malý soused z Boleslavi celý zelený :mrgreen:
aj to som mal v plane ale zatial vyzera ze to nebude potrebne.
kazdopadne viem ze mam asi jedinu i30cw v europe ktora ma takto namontovane tazne ](*,)
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od Mikro »

Môj prípad by mal byť mementom pre všetkých ktorí sa spoliehajú na kvalitné služby autorizovaných predajcov :)
Berte to ako príklad "Ako to nerobiť"...

Budem priebežne informovať ako to prebieha.

Každopádne posledné neoficiálne info by malo byť že sa ide meniť nárazník a robiť to znovu...
Je mi na plakanie keď si predstavím že na aute ktoré má pár týždňov sa mi bude meniť nárazník a striekať... čo znamená že sa nemusia trafiť do bielej farby... fakt radosť. A to stále nemám istotu že opätovné rezanie bude na 100%.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od 89majlo96 »

Ked sa netrafia do odtienu tak znovu reklamovat. Do odtienu sa na novom aute proste musi trafit, inak su to suflikanti. Dopredu im povedz ze ak sa netrafia tak ho budu lakovat znovu.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od idam.i »

Mikro píše:Môj prípad by mal byť mementom pre všetkých ktorí sa spoliehajú na kvalitné služby autorizovaných predajcov :)
Berte to ako príklad "Ako to nerobiť"...

Budem priebežne informovať ako to prebieha.

Každopádne posledné neoficiálne info by malo byť že sa ide meniť nárazník a robiť to znovu...
Je mi na plakanie keď si predstavím že na aute ktoré má pár týždňov sa mi bude meniť nárazník a striekať... čo znamená že sa nemusia trafiť do bielej farby... fakt radosť. A to stále nemám istotu že opätovné rezanie bude na 100%.
Dnes už nie je problém trafiť farbu auta ,zvlášť pri novom aute.
No pokial chceš mať istotu,tak skoč na exkurziu do fabriky https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=0&t=29409 zober si velku flašu od uhoriek a nechaj si tam načapovať farbu. :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
polus
*
Příspěvky: 32
Registrován: 01 led 2015, 08:33

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od polus »

No mikro vitaj v klube, ak to tak mozem povedat :) Ja som si nechal urobit tmave skla (zadne) a dopadlo to tak, ze teraz riesim s predajcom to, ci je normalne, aby boli fialove po cca 2 mesiacoch. Proste fuserina ako prasa a to je ofiko.

Ale uz to ma moj pravnik na stole, lebo s niektorymi ludmi sa proste neda nic robit a ja sa nebudem s nikym vybavovat a ani pisat listy a pod. Kazdopadne mam jasne spisanu objednavku, vybral som znacku, odtien a po liste od pravnika uz chlapci obratili kabat a zrazu uz nie je problem to poriesit, dokonca ponukaju fin. kompenzaciu, za ktoru by som si aj nove okna vymenil :) Cize klud, ak si podal reklamaciu je to v pohode a ako som to tak prebehol, je jasne, ze ta odrbali a nemaju kam uhnut. Musia riesit reklamaciu a odstranit problem, ktory zavinili tym, ze ti nedodali upravu ktoru si si objednal. Nie je o com.

Ale verim, ze to nasere a cloveka otravi. O to viac, ak je to ofiko dealer :(
Hyundai Santa Fe 2014- 2,2 crdi :)
Ocean view
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od Mikro »

polus píše:No mikro vitaj v klube, ak to tak mozem povedat :) Ja som si nechal urobit tmave skla (zadne) a dopadlo to tak, ze teraz riesim s predajcom to, ci je normalne, aby boli fialove po cca 2 mesiacoch. Proste fuserina ako prasa a to je ofiko.

Ale uz to ma moj pravnik na stole, lebo s niektorymi ludmi sa proste neda nic robit a ja sa nebudem s nikym vybavovat a ani pisat listy a pod. Kazdopadne mam jasne spisanu objednavku, vybral som znacku, odtien a po liste od pravnika uz chlapci obratili kabat a zrazu uz nie je problem to poriesit, dokonca ponukaju fin. kompenzaciu, za ktoru by som si aj nove okna vymenil :) Cize klud, ak si podal reklamaciu je to v pohode a ako som to tak prebehol, je jasne, ze ta odrbali a nemaju kam uhnut. Musia riesit reklamaciu a odstranit problem, ktory zavinili tym, ze ti nedodali upravu ktoru si si objednal. Nie je o com.

Ale verim, ze to nasere a cloveka otravi. O to viac, ak je to ofiko dealer :(
to je fakt pripad ako z filmu :)
ja si davam robit folie u Autozuzi... podla mna maju najlepsiu reputaciu hlavne to vidno na ich aktivite na facebooku.

ale ako si povedal... totalne to naserie hlavne ked to je na novom aute.
si zober ze mne prakticky nie mojou vinou budu striekat cely zadny naraznik a znova ho rezat. mozem sa len modlit aby to urobili poriadne.
hlavne ked to prvy krat dodrbali.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vertikálne ťažné na i30 cw (kombi)

Příspěvek od Mikro »

Tak auto je v servise a menia naraznik + robia novu dieru :)
Drzte palce... urobil som im dokument ako to nerobit, tak pevne verim ze to tentokrat neposeru LOL

Zena mi sice hovorila ze by im to auto uz nedala, ale ja som dost tolerantny.... chybu moze urobit kazdy ze :D/
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“