reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od t0x!n »

Tak mám první info, když jsem to dával do servisu, tak jsem to musel projíždět s dvouma lidma ze servisu, nikdo mi nechtěl pomalu nic věřit (že si to snad vymýšlím) bohužel to ten den v servise nic neudělalo, dnes jsem si zavolal jak to vypadá, jelikož termín předběžné opravy byl před 2ma dny.

Takže dle prvního infa má zítra přijít komplet spojka a bude se měnit, víc zatím nevím, takže jak jsem říkal ještě vyměníme převodovku a mám to komplet vyměněný do posledního dílu a nic není původní z výroby.

Že by moje auto skládal nějakej učeň? ](*,) ](*,) ](*,) [-o< [-o< [-o<
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od Skyline »

Tak ja si myslím, že je ještě dost prostoru na výměnu dalších věcí, kompresor klimatizace, elektricky posilovac rizeni, nápravy, tlumiče, řídící jednotka atd. díky tomu budeš mít Auto i po 5 letech jako nové.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od t0x!n »

Dík hodnej... :D o posilovači bych mlčel, nejezdím dlouhý trasy, takže jsem zatím moc nepocítil jeho tuhnutí, párkrát se mi něco při cestě 50km zdálo ale moc jsem to zatím neřešil, zatím to nemám jako tady mají někteří, no až teď v létě pojedu par set km, tak uvidím a pak si případně zase budu "hrát"...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od JirN »

t0x!n píše:Tak to odstoupeni jsem zkousel uz v prosinci pri vymene motoru, volal jsem prodejci a mel dlouhej rozhovor, ve zkratce jo kdyby melo byt vubec uznano na 3 opakovane nebo 4 ruzne zavady, tak pry uznaji jen vazne zavady jako napr. ten motor, ale nejakej piskajici sterac, vrzajici plasty apod. neni pry pro provoz "dulezite" a tudiz neni jako zavazna zavada a i kdyz bych mel ty 4 zavazne chteli by znalecky posudek a i tak by to slo do obcanskospravniho sporu, jelikoz si nemuzou dovolit vratit mi celou cenu auta, to pro maly autosalon bude pomalu likvidacni :D Mj. ja taky nemam cas se tahat po soudech, platit pravnika s nejistim vysledkem, podivej se pohledej kolik takovych kauz bylo a jak se to tahle, schvalne jsem se dival a tahat se treba 3-5 let po soudech to se na to muzu doslova vysrat, jeste by to pri mym stesti skoncilo, ze bych jeste platil pravnika...
Promin, ale delaji si z Tebe vola. Z hlediska zakona (a obzvlaste kdyz jsi to kupoval jeste podle stareho obc. zakoniku) je naprosto jedno, jestli zavada v zaruce byla na vymenu motora nebo na vymenu tesneni za petikacku (pokud to bylo uznano jako reklamace, tj. zdarma). Pokud mas 4. ruznou zavadu nebo 3x tu samou (jedno druhe nevylucuje), mas - krome dalsi opravy - narok bud odstoupit od smlouvy nebo na vymenu "zbozi". Zbozi pisu proto, bo je jedno, jestli se jedna napr. o hrnec za stovku nebo auto za milion. Nepotrebujes k tomu ani zadny znalecky posudek - mas k dispozici protokoly ze servisu, kde by melo byt napsane, co se reklamovalo, co se uznalo jako vyrobni vada nebo vada materialu a co se opravovalo.
Ano, prodejci (bacha, odstoupenoi od smlouvy nebo vymenu neresis se servisem - krome toho, ze Ti mohou /ale bez opravy zavady!!!/ potvrdit zavadu-, ani ne s dovozcem/vyrobcem, ale vzdy s prodejcem!, ten je pro Tebe partnerem) s oblibou pouzivaji Tebou uvadene argumenty (a mnozi tomu i veri), ale tak to neni. Ja sam jsem podobne martirium absolvoval s jinym svym autem jeste v obdobi 2004-2005, ale nakonec jsem se domluvil na prodlouzeni zaruky a "poradnem proklepnuti, a oprave" auta, protoze jsem to auto nutne potreboval na dojizdeni do prace a nemel jsem penize, abych si pujcil nekde nahradni na dobu, kym se vsechno vyresi. A nelitoval jsem, od te doby auto jezdilo, jak melo. Pri zavade (asi 13-te za rok a pul) jsem jim napsal ctyrstrankovy dopis se seznamem zavad, skutkovym stavem a popisem sveho pozadavku na odstoupeni smlouvy, vcetne citaci ze zakonu, kopii jsem si nechal od nich potvrdit razitkem a auto jsem jim tam nechal. Zajimave bylo, ze po domluve najednou vyplnili v zarucni knizce zavady, ktere do te doby nikam nezapisovali a nestacil jsem se divit, jake soucasti auta uz vymenili bez toho, aby mi o tom dali vedet ](*,).
Jeste Ti poradim, jestli ocekavas dalsi zavadu, zaplat si na rok pojisteni DAV, tu verzi, do ktere patri i motorova vozidla, resp. i reklamace. Stoji to snad do 3000 rocne a oni Te budou zastupovat v podobnych pripadech - ty zajdes do servisu se zavadou na reklamaci (zadej od nich vyplnit reklamacni protokol, pokud by nechteli, tak rekni, ze je to jejich zakonna povinnost, ale ze OK, at Ti to daji pisemne a ze s tim ihned jdes na COI), nebudou tam chtit neco udelat jak maji, vyzadas si to od nich pisemne spojis se s nimi a oni to budou dal resit.
Ale muzes taky pri dalsi zavade zajit za nejakym pravnikem i s protokoly ze servisu a zeptas se ho, jestli do toho chce jit s tim, ze se zaplati pouze v pripade vyhry (a to by mel Tobe po prohranem sporu proplatit prodejce) - takovych na tento pripad urcite najdes, protoze jsou to jasne pripady, castecne podporene taky nalezy Ustavniho soudu. Pokud bys nevedel, za kym mas zajit, obrat se na sdruzeni pro ochranu spotrebitelu nebo jinou podobnou organizaci, tam by Te meli nasmerovat na pravnika specializovaneho na podobne spory. A muzes si pujcit i nahradni vozidlo, pokud Tvoje bude nepojizdne nebo jej nechas v servisu do vyreseni pripadu - i toto je vyuctovatelna polozka v pripade Tve vyhry.
Prodejce Te bude odkazovat na delku podobnich pripadu, na nejisty vysledek, atd aby Te odstrasil. A u drtive vetsine lidi se jim to podari - ale toto vsechno pravda neni, i kdyz Ti uvedou nejake pripady. Ty si musis peclive prichystat zdokumentovani zavad, jednani prodejce, atd a jit do sporu se zodpovedni pravni podporou. Spravne poradi by pri odmitnuti odstoupeni melo byt nejdrive dat podnet na COI se zdokumentovanymi zavadami i odmitnutim odstoupeni (uz tam jim hrozi docela mastne pokuty a to bez Tve prime ucasti, jenom na zaklade poskytnutych dokumentu) a az potom zacit s dalsimi krokmi; pred soudem jsou jeste dalsi moznosti, jen bacha, nesouhlas s rozhodcim rizenim (nebo jak se to jmenuje), kde by oni urcili toho, kdo rozhodne Vas spor. A nenechat se tahnout do sporu s dovozcem/vyrobcem . s tim Ty opravdu nemas co resit, podle zakona Tobe zaruku poskytuje a problemy resi (vcetne odstoupeni od smlouvy) prodejce!!! Ale vetsinou uz po upozorneni, ze jsi pripad predal COI, nejpozdeji po jejim setreni (a pripadne pokuty) se ledy zacnou hybat, protoze je neco jineho jit do sporu s COI a "nesmelym a nejistym" jednotlivcem.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od JirN »

Jo, jeste pripominka - kdyz Ti neco na voze vymenili (motor), nezapomen, ze dvouleta povinna zaruka bezi na ten dil od vymeny znova!!! A to vcetne moznosti odstoupeni od smlouvy, alespon pri opakovanych problemech s tim dilem. Prodlouzeni povinne zaruky (a tim i posunuti terminu pocatku dodatkove zaruky :hyu: 3 roky) o kazdou opravu a to od nahlaseni az do uplneho vyreseni, tj., ne jen o dobu, kym auto bylo v servisu, kdyz dostali nahradny dil a vymenili jej je snad jasny.
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od t0x!n »

To s tím vracením a odstoupení od kup. smlouvy bych nechtěl už kvůli jedné věci. Jelikož jsem koupil to co mám za 270k, tak s novým ceníkem potažmo skladovkama se na tuhle cenu už nikdy nedostanu...

Je sice hezké, že bych po nějakém tahání asi i ty peníze mohl získat zpátky, ale co potom s 270k, za to stejný nový auto nekoupím. K tomu bych jen navázal, že původní pneu od koupě již nemám, to bych taky chtěl vidět jak by se to řešilo, slevou z finální vyplacené ceny? :D

Spíš se mi líbí ta formulka o nové záruce, určitě narážíš na: Pokud dojde k výměně věci nebo její části, běží nová záruka (§ 627 odst. 1) - beru to u své smlouvy protože jsem nakupoval podle starého občanského zákoníku. Ok, to je sice hezký, ale všude v podmínkách H máš, že ta bonusová +3 roky je pouze navíc a není na ní žádnej případnej právní nárok a to se dostáváme k jádru věci, když se mi např. odteď za 2 roky posere zas motor, tak ta rádoby prodloužená záruka na to kdyžtak taky pořád bude platit, kdežto když se mi třeba odteď za 4 roky podělá, tak zákonná podle toho § 627 odst. 1 už platit nebude a ta "bonusová" nemá žádnou právní a zákonnou oporu, protože je pouze jako bonusová a mají to uvedeno i v podmínkách a tuším je to i v garanční knížce, takže mě pak pošlou někam.

Je to sice naprd, ale zas musím říct, že vše co jsem si v posledním servisu kam chodím řekl, tak bylo opraveno, až na blbě opravenej lak na 5. dveřích a to mi řekla jak centrála tak přímo servis, že musím řešit jako opakovanou reklamaci u toho servisu kde už to bylo jednou, takže jak dostanu auto vezmu a pojedu do 2. servisu kde ho nechám s tím slavným kufrem a budu chtít výměnu, no a jestli se o té doby už nic neposere, tak mám novej motor, volant, spojku, snad i 5. dveře, nějaký to těsnění kolem oken, a opravený povrzávání sedadla, snad kromě toho 1. jsem už zde viděl nekolik lidí se stejnýma problémama, tak je menší pravděpobonost, že se to objeví znovu, jak kdybych koupil pak zas novej kus a na tom by případně bylo taky něco stejnýho :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od JirN »

Jeste Ti zbyva vymena, pokud je to novy model :-).

Ale jinak se jim "pohrozit" muze, ze jsi se radil s pravnikem (klidne rekni, ze s DAVem) a vsichni potvrdili, ze jsi v pravu a ze s tim zadny problem nebude a ze pokud se objevi dalsi zavada, maji na stole od tebe vypovezeni. Mozna se take podivaji na Tvoje auto "iniciativne" mnohem zevrubneji.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Reklamuj a tvrde jsi v pravu a zaruku mas 5 let! Nenech se oblbnout kecama kolem. Z pravniho hlediska bych ti doporucoval reklamace resit pisemnou formou z tve strany. Jejich servisni listy nemusi byt brany jako reklamace, nemaji patricne nalezitosti.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od JirN »

Pisemna forma je lepsi. Ale zakazkovy list ze servisu by mel byt dostacujici - je tam uvedene, co za zavadu se ma opravit a jestli a co se opravilo, stejne tak i cena 0 Kc (a nekde vetsinou je i nejaka poznamka ze je to na zaruku). Toto jsou dostacujici - a pokud by delali problem v servisu, na prodejne, tak jim muzes pripomenout, ze pri kazde zarucni oprave (jinymi slovy kazde oprave v zarucni dobe, ktera neni zpusobena uzivatelem nebo neni bezne opotrebeni) maji povinnost napsat reklamacni protokol a jednu kopii dat tobe, ma tam byt uvedeno, co se reklamuje, kdy se reklamovalo, jak se to vyresilo a kdy se zavada odstranila. A kdyz to neudelali, urcite si na nich rada smlsne COI pro poruseni povinnosti. Moc to nedelaji, uz jen proto, ze zakonna zaruka nebezi za dobo od podani reklamace az do jejiho vyreseni a prevzeti zakaznikem. Tj. ne od pristaveni vozidla po oznameni servisu (po trech tydnech, termin do servisu za dalsi tyden), ze prisel nahradni dil a pristaveni vozidla rano v 8, pul hodina prace na vymenu a v 8:30 auto hotove, tj. zaruka nebezela 30 minut... V tomto pripade by mela byt zastavena (jinymi slovy prodlouzena o) cele 4 tydny.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od JirN »

t0x!n píše:Spíš se mi líbí ta formulka o nové záruce, určitě narážíš na: Pokud dojde k výměně věci nebo její části, běží nová záruka (§ 627 odst. 1) - beru to u své smlouvy protože jsem nakupoval podle starého občanského zákoníku. Ok, to je sice hezký, ale všude v podmínkách H máš, že ta bonusová +3 roky je pouze navíc a není na ní žádnej případnej právní nárok a to se dostáváme k jádru věci, když se mi např. odteď za 2 roky posere zas motor, tak ta rádoby prodloužená záruka na to kdyžtak taky pořád bude platit, kdežto když se mi třeba odteď za 4 roky podělá, tak zákonná podle toho § 627 odst. 1 už platit nebude a ta "bonusová" nemá žádnou právní a zákonnou oporu, protože je pouze jako bonusová a mají to uvedeno i v podmínkách a tuším je to i v garanční knížce, takže mě pak pošlou někam.
Formulace, ze "+3roky je pouze navic a neni na ni pravni narok" tam nikde asi nebude, protoze to by je uz davno rozcupali. Nemam tady garancni podminky, ale spominam si tak, ze je tam uvedeno cca, 3-leta dodatkova zaruka zacina bezet po ukonceni zakonne zarucni lhuty a plati +- stejne mimo moznosti odstoupeni od smlouvy a pod, o cem jsme si predtim psali.
Kdyz napisou, ze +3roky poskytujou, tak na to pravni narok mas!, protoze mas to ve smluvnich zarucnich podminkach a oni se tim vsude chvali. Mohou tam napsat neco ve smyslu, ze se neprodluzuje o prodlouzeny cas pri vymene nektere soucasti (tj. max doba platnosti zakladni+prodlouzena je 5 let), to ano, ale na to si nevzpominam.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od Borek »

Vidím to tak,že jediné původní,co z tvého auta zůstane,bude.......... :idea: řidič :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od only_one »

i ten se dá v rámci záruky vyměnit :-)
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od jjenda »

Řidič - to je spotřební materiál, něco jako leštěnka :mrgreen: :mrgreen: .
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od idam.i »

Na šoféra sa záruka nevzťahuje. ](*,) Ja som skúšal reklamovať manželku u svokrovcov a povedali,že smola.Bez záruky. :shock:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: reklamace nekolika zavad, rada, postup, nazory

Příspěvek od Borek »

idam.i píše:Na šoféra sa záruka nevzťahuje. ](*,) Ja som skúšal reklamovať manželku u svokrovcov a povedali,že smola.Bez záruky. :shock:
Nemáš si brát Slovenku bez záruky.Kdyby jsi nešetřil a zajel pro Korejku,mohl jsi 7 roků reklamovat. :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“