Výmena spojky komu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
matocz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2015, 19:30

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od matocz »

Dobrý den všem, sice vlastním auto Kia Ceed II 1,6GDi, najeto 29 tisíc km, ale viděl jsem, že se tady objevují i Ceedy, tak tedy napíši svou zkušenost se spojkou.
Před cca. 3. týdny jsem zaregistroval, že mi spojka začala zabírat až nahoře. Zajel jsem do servisu, technik se s autem projel a konstatoval, že spojka rozhodně v pořádku není, nicméně mě objednal až za dva týdny na garančku a při té příležitosti se na spojku podívají.
Pak následoval výlet a na dálnici při stoupání a rychlosti cca. 140 - 150km/h došlo k proklouznutí spojky a to celkem dvakrát. Při nižší rychlosti se spojka chytla, ale riskovat s tímto proklouznutí spojky třeba při předjíždění ... Takže auto putovalo okamžitě do servisu.
Nyní jsem druhý týden bez auta, na autě se pracuje a postupuje se přesně podle výše uvedeného scénáře - dle technika se bude měnit: nová spojka, nové gufero (těsnění výstupní hřídele řevodovky), výstupní hřídel převodovky na šestém rychlostním stupni a nově se mění i hřídel v převodovce na třetím rychlostním stupni - došlo tam nově k nějaké změně.
Další informace napíšu, až budu mít konečně auto zpět ze servisu.
Pokud tady nechcete číst o Kii Ceed, tak prosím admina o vymazání mého příspěvku.
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od mmv »

sakra ty tam máš ale hřídelů :shock:
:idea: a na prvním, druhým, čtvrtým a pátým stupni se měnit hřídele náhodou nebudou ??

já že v převodovce jsou fakticky jenom dva hřídele a to hnaná hřídel a hnací hřídel, nic dalšího bych tam moc nehledal [-X
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od idam.i »

Nemyslím si,že niekomu bude vadiť že máš Kiu.Ono je to vlastne to isté. :wink:
Počas opravy si nemal náhradné auto ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
matocz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2015, 19:30

Příspěvek od matocz »

Náhradní auto jsem nedostal. Nedostal jsem ani nabídku, že bych měl nárok na náhradní auto. Jezdím ale druhým vozem, tak jsem to ani neřešil.
S tou hřídelí jsem čerpal z informací od technika. Auto zatím nemám opravené, až ho budu mít, napíšu, co bylo přesně měněno. Jen jsem chtěl dát informaci, že došlo k nějaké další změně oproti známým informacím.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od ivan »

t0x!n píše:Jen mozna blba pripominka ale koukal jsi se do nastaveni palubaku? ten trojblik se tam vypina / zapina, neprovedli pouze treba reset nastaveni? Ja totiz kdyz mel pokazde auto v servisu, tak jsem mel vymazany vsechny radio stanice a pokazdy byl zaplej radce razeni a musel jsem si to nasledne nastavovat a radce vypinat :wink:
Žeby odpojena autobaterie :!: A po sepnuti tovarni nastaveni jako třeba Windows??? Tak doladuješ obrazu k svemu :mrgreen: :mrgreen: Moderni auta to fakt umí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re:

Příspěvek od ivan »

matocz píše:Náhradní auto jsem nedostal. Nedostal jsem ani nabídku, že bych měl nárok na náhradní auto. Jezdím ale druhým vozem, tak jsem to ani neřešil.
S tou hřídelí jsem čerpal z informací od technika. Auto zatím nemám opravené, až ho budu mít, napíšu, co bylo přesně měněno. Jen jsem chtěl dát informaci, že došlo k nějaké další změně oproti známým informacím.
Jsou to jen keci a blaboly :roll: :roll: Převodovky funguji skvěle :o Tam problem neni [-X [-X [-X Problem děla přitlačny taliř a spojkove lozisko :? :? Japonske nebo Korejske zavady se neměni porad stejna pisen :mrgreen: :mrgreen: Se nepouči fakt to nechapu :lol: :lol: Nebo jako treba Suzuki grand vitara se Pani ing s koreje předvedli =D> =D> =D> =D> =D> Motor renault 1.9 dci alias 1.9 DDiS :lol: :lol: :lol: :lol: jak stači k inovaci =D> =D> =D> Zkratka monstrozni,ale k hovnu [-o< [-o< a korejska převodovka origo , sakra když neco kopiruji tak pořadně sakra :o :o
Ps cely motorismus takovy jak ho zname miři do zahuby :roll: :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
pthvCZ
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 lis 2012, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od pthvCZ »

Jenom jeden malej detail, suzuki je japonská a né korejská značka :o)
ivan píše:
matocz píše:Náhradní auto jsem nedostal. Nedostal jsem ani nabídku, že bych měl nárok na náhradní auto. Jezdím ale druhým vozem, tak jsem to ani neřešil.
S tou hřídelí jsem čerpal z informací od technika. Auto zatím nemám opravené, až ho budu mít, napíšu, co bylo přesně měněno. Jen jsem chtěl dát informaci, že došlo k nějaké další změně oproti známým informacím.
Jsou to jen keci a blaboly :roll: :roll: Převodovky funguji skvěle :o Tam problem neni [-X [-X [-X Problem děla přitlačny taliř a spojkove lozisko :? :? Japonske nebo Korejske zavady se neměni porad stejna pisen :mrgreen: :mrgreen: Se nepouči fakt to nechapu :lol: :lol: Nebo jako treba Suzuki grand vitara se Pani ing s koreje předvedli =D> =D> =D> =D> =D> Motor renault 1.9 dci alias 1.9 DDiS :lol: :lol: :lol: :lol: jak stači k inovaci =D> =D> =D> Zkratka monstrozni,ale k hovnu [-o< [-o< a korejska převodovka origo , sakra když neco kopiruji tak pořadně sakra :o :o
Ps cely motorismus takovy jak ho zname miři do zahuby :roll: :roll:
Hyundai i30 combi - 2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od r0b3rt »

ok, taky sa pripajam do klubu vymenenych spojek...

ako niekto pisal, prekvapilo ma, ze vymenili len spojkovu lamelu a 6x srub... pretesneni mazaciho kanaliku...

ako sa tomu teda vyhnem do buducna, ak je chyba v hriadeli?

inak auto hotove do druheho dna vramci garancie v Hyundai Dolni Pocernice, so servisom som bol ako vzdy celkom spokojny, az nato, ze auto tentokrat nebolo umyte ani exterier ani interier, a vnutri este smrdelo po oleji zo servisu, a to som ho tam mal tri dni, pretoze nebol cas na vyzvednuti...

hlavne ze mali cas mi na prednej SPZ vymenit ramecek za ich (mal som iny, ked mi slecna nacuvala do auta s taznym zariadenim) :))

inak som vacsie problemy so spojkou nezaznamenal, akorat po precitat fora som to zacal testovat a mal som pocit ze to klze... no nevedel som, ci je to fakt, alebo som si to vsugeroval ze to klouzat ma, tak som tam siel viac menej naslepo ze to klze... v duchu mi prebehlo, ak neklze, tak mi to vratia ze to je v poriadku :)))

no hold a ono to bola zamastena spojka... takze to vyslo
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
bobor
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2014, 14:14

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od bobor »

Menili Ste niekto spojkový válec? Mne pri stáčaní spojky, asi vjednej tretine dráhy pedálu niečo pukne. Podozrievam spojkové ložisko.
Servis vraví, že je to spojkový válec a som objednaný na výmenu. Neviem čo by mohlo pukať v spojovom valci. Auto nemá ani 6k km.
kongresman
**
Příspěvky: 261
Registrován: 08 dub 2014, 17:33

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od kongresman »

Mám dotaz.

To s tou spojkou, převodovkou apod. dělalo, dělá pouze u i30 vyrobených v konkrétním období ? Mám i30 1,6 kombík, vyrobeno leden 2014, nyní cca 22 000 km najeto a za 14 dnů s ní vyrážím poprvé do HR. Tak jsem z vašich příspěvků trochu znejistěl. Jinak zatím v poho, nic se neprojevuje a ani jiné závady.

Díky
Hyundai Tucson 1,6 GDI, Fiery Red, edice Best of Czech (v provozu od 28.11. 2017)
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
wamoz
Příspěvky: 2
Registrován: 15 dub 2015, 14:09

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od wamoz »

zdravicko,
pridavam sa do zoznamu s vymenou spojky ...reps...prevodovka/gufero zakvapkalo spojku...
i30 1,6 GDI, rok vyroby 2013, zavada sa prejavila cca po 1,5 roku jazdenia, 39 400 km

16.7.2015 som s tym bol v servise, pracuje sa na aute....technik mi povedal, ze uz len on sam riesil 30 aut s tymto problemom....vymenia mi to kus za kus, len pevne verim, ze s hriadelom z dobrej serie...zistoval som si este veci v servise v BA, ze co menili oni tak by tie opravene auta mali byt uz v 100 percentom stave a porucha trvalo odstranena...tak neviem ci mam cakat dalsi rok a pol alebo strelit auticko uz teraz po oprave kym ma aku taku cenu :P
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od copper5252 »

Tak se asi taky brzo přidám k majitelum nové spojky ](*,) :evil: , když jedu kolem 100 až 140 kmh mírnější kopce , tak začné spojka smrdět :lol: , zatím neklouže aspo ne pocitově ale prostě při jízdě na 6tku a rychlost 100 až 140 kmh smrdí :D , více než 140 kmh jsem zatím nejel !

auto I30 1.6 mpi cvvt 2015 FC najeto 4870 km

tak by mně zajímalo kde pak soudruzi udělaly chybu :lol:
to se jako neumí poučít a udělat spojku pořádně ? ](*,) ](*,) ](*,)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Johny-D »

Ahoj možná taky problém se spojkou. Nemám ověřeno nikde jsem s tím zatím nebyl. Při brždění motorem auto cuká, občas taky smrdí spojka, klepe v ní, když brzdím motorem a pak chci přidat auto cuká, myslel jsem že je to motor, teď mám pocit, že spojka, uvidíme.

Další věc, když přidávám chci prudčeji jet, tak auto jede tak houpavě, jako by jelo pak vteřinu jako by nepřidá a pak zase jede normálně, to se projevuje i když třeba na dvojku přidám jemně plyn až ke 3 000 otáček tak je cítit že auto chvilku kolem 2500 otáček nezabírá, a pak ještě jednou, takový houpavý výkon a protože to vypadá že otáčky motoru stoupají a rychlost ne tak bych řekl že v tom místě prokluzuje. Ale jedná se o vteřiny. Najeto 4000 km
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od jaroslav5 »

Pisete,že za preklzovanie spojky môže pritlacny kotuc a spoj.ložisko. V pritlacnom kotuci môžu byt slabsie pruziny ale co ma spolocne lozisko s preklzovonim. Ked je spojka v zabere tak lozisko sa vypinacieho mechanizmu nedotyka.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“