Hyundai se bouří největší dealer...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od PALI-PALI »

Ste skutocne zaslepeni.
VSETCI mate nejake negativne skusenosti s predajcami a napriak tomu obhajujete status quo.
Je to cudne.

Ad napr konkurecia.
TO je fikcia, ze je dobre pre biznis nechat dilera volneho.
Diler ziska moznost robit pre firmu az vtedy, ak splni nejake podmienky. CO samo o sebe obmedzuje konkurenciu.

Moj navrh:
Nech Hyundai zverejni na nete servisne prirucky a postupy na opravu vozidiel.
Nech kazdy servis ma moznost ziskat pristup k tymto datam (aj za poplatok).
Nech nie je spojeny predaj aut s ich servisom.

Potom sa ukaze skutocna konkurecia a skutocna kvalita sluzieb.

Prave to, ze ludia nerozmyslaju a nie su kreativni a nehladaju nove moznosti nas udrzuje aj v dobe informacneho veku v davnej minulosti, ked auto nebolo psotrebny tovar, ale mimoriadna udalost,ktoru si ludia uzivali v salonoch.

dnes to tak uz skratka nie je.
ix20, 1,4b, 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

PALI-PALI píše:Ste skutocne zaslepeni.
VSETCI mate nejake negativne skusenosti s predajcami a napriak tomu obhajujete status quo.
Je to cudne.
Jestli sis všiml, já negativní zkušenosti prakticky nemám! Měl jsem jeden problémek a vyřešil jsem ho okamžitou změnou servisu. A je vyřešeno. A to byl problém osobního rázu, nikoliv kvality práce servisu apod.
Ad napr konkurecia.
TO je fikcia, ze je dobre pre biznis nechat dilera volneho.
Dealer není volný, musí splňovat standardy na každou drobnost. A je průběžně kontrolován. A když nedodržuje, je pokutován a posléze vykázán ze sítě. Za předpokladu, že to funguje jak má, vynecháme teď pana VV :wink: .
Diler ziska moznost robit pre firmu az vtedy, ak splni nejake podmienky. CO samo o sebe obmedzuje konkurenciu.
Právě si protiřečíš. Nejdřív mluvíš o volnosti dealera a hned v další větě se stavíš proti alespoň základním standardům....

Moj navrh:
Nech Hyundai zverejni na nete servisne prirucky a postupy na opravu vozidiel.
Nevidím to jako smysluplné řešení, zabere to spoustu místa, bude to drahé a reálné využití je v jednotkách procent.
Nech kazdy servis ma moznost ziskat pristup k tymto datam (aj za poplatok).
To je, kdo chce, ten si o to řekne a za poplatek, něco i zdarma, dostane.
Nech nie je spojeny predaj aut s ich servisom.
De jure svázaný není, smlouva na servis je oddělená od smlouvy na prodej. To, že to provozovatelé spojují, protože je to výhodné (prodám, pak servisuji) je věc druhá. Je zde mnohem více autorizovaných servisů než prodejců.
Potom sa ukaze skutocna konkurecia a skutocna kvalita sluzieb.

Prave to, ze ludia nerozmyslaju a nie su kreativni a nehladaju nove moznosti nas udrzuje aj v dobe informacneho veku v davnej minulosti, ked auto nebolo psotrebny tovar, ale mimoriadna udalost,ktoru si ludia uzivali v salonoch.

dnes to tak uz skratka nie je.
Právě o tu kreativitu jsem Tě tu žádal, ale kromě "nadávání na stávající poměry" jsem zatím nedostal odpověď. "Můj prodejce" mi na emaily odpovídá, tabulky cen údržby na jednotlivé modely a motorizace má zpracovány na 10 prohlídek. Servis funguje bez potíží, když mám problém, okamžitě jej řeší. Neuhýbají od povinností, záruční opravy řeší okamžitě (včetně vrzání).
Já si na fungování systému prodeje a servisu nemohu stěžovat, vše funguje podle mých představ, poskytují i pick-up servis, ale ten mi nevyhovuje, tak si tam raději zajedu.
A troufám si tvrdit, že to nesouvisí s tím, že těch aut mám na krku víc a že jsem tudíž celkem provařený. Tento přístup pozoruji i v komunikaci s ostatními zákazníky, když tam třeba čekám na auto po servisu.
Takže jsem zase na začátku - je to o lidech, jestli se budou chovat prozákaznicky nebo jako idioti! Tady musí fungovat kontrola ze strany importu (ta díky VV momentálně u :hyu: nefunguje :( ), ale i ze strany zákazníků, kteří import informují a k neschopným dealerům nejezdí.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od Richard555 »

Malinko jsem se taky pohyboval v branži prodejů vozů. A je tam mnoho úskalí, marže dealera na voze je velmi malá..... vždy jsem měl přehled o tom za kolik se vůz nakoupí, co a za kolik se do něj dá v rámci přeprodejního servisu a přípravy prodeje a za kolik nakonec je prodáno. Kdykoli jsem udělal "kasa cink" ihned jsem věděl kolik na prodeji mám zisku a jsou to velmi smutná čísla...... Samo můžeš je vylepšit "úvěrem" či montáží doplňků, ale v žádném případě se zisk se nedosahuje enormních čísel, jako třeba v Tescu, nebo Kauflandu..... prostě tam obvyklá průměrná marže 100% je absolutní nesmysl, u aut se dá hovořit o jednotkách procent ......
Ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že by můj nákup vozu překročil doporučenou cenu importéra..... dokonce pokud se měnila doporučená cena v síti dealerů byly zasílány dobropisy i na zakoupené skladovky (po jejich prodeji).
Ale nikdy jsem neprodával Hyundai :wink:
Každý dealer pak musí vydělat na provoz pomocí servisu, protože každý snad podniká kvůli zisku.
A určitě to není jednoduché..... zaplatit úvěry, mzdy a odvody za zaměstnance, energie, ev. nájem není vůbec snadné....
Úplně na hlavu je systém :hyu: kdy dealer auta nakupuje za ceny vyšší než jsou ceny doporučené importérem.... a následný rozdíl, aby se generoval aspoň nějaký zisk se podmiňuje prodejem, vzhledem autosalonu, oblečením zaměstnanců atd. Myslím, že každý, i kdyby prodal jedno auto za měsíc má právo na nějaký přiměřený zisk z takového prodeje...... o tom přeci obchod je
No a pak přijde nějaký "balvan" a řekne že chce z bonusu "všimné" ani se nedivím tomu náboji v Rumunsku :twisted:
Spíš mě překvapuje, jakým tempem se mění nahlížení na auto z luxusního zboží na věc osobní spotřeby, tedy do stejné kategorie jako je třeba televize, vrtačka........ ale co mi nepřekvapuje je že zatím žádný řetězec auta jako spotřební zboží neprodává.... zisk je totiž absolutně nezajímavý, to raději koupit kamion brambor po 3,- /kg a obratem ho prodat za 15,-/kg ...... takže asi tak....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od JoKo »

PALI-PALI píše:Ste skutocne zaslepeni.
VSETCI mate nejake negativne skusenosti s predajcami a napriak tomu obhajujete status quo.
Je to cudne.

Ad napr konkurecia.
TO je fikcia, ze je dobre pre biznis nechat dilera volneho.
Diler ziska moznost robit pre firmu az vtedy, ak splni nejake podmienky. CO samo o sebe obmedzuje konkurenciu.

Moj navrh:
Nech Hyundai zverejni na nete servisne prirucky a postupy na opravu vozidiel.
Nech kazdy servis ma moznost ziskat pristup k tymto datam (aj za poplatok).
Nech nie je spojeny predaj aut s ich servisom.

Potom sa ukaze skutocna konkurecia a skutocna kvalita sluzieb.

Prave to, ze ludia nerozmyslaju a nie su kreativni a nehladaju nove moznosti nas udrzuje aj v dobe informacneho veku v davnej minulosti, ked auto nebolo psotrebny tovar, ale mimoriadna udalost,ktoru si ludia uzivali v salonoch.

dnes to tak uz skratka nie je.
pali-pali vsetci vyrobcovia maju {musia mat} na webe dostupne servisne manualy a aj maju.... a samozrejme, ze je to za mierny poplatok... takze kazdy jeden servis sa moze tomu moze naplno venovat ak chce...
taktiez servis nie je spojeny s predajom automobilov. vid priklad autopola v bratislave...

su predajcovia, kde vybavis {skoro} vsetko cez ineternet. donesu auto ukazat domov. kedysi to robil fancar {teda, minimalne dodanie}, teraz to robi urcite karireal { http://www.karireal.sk/mobilny-predajca } a najdu sa aj dalsi...

takze vsetky tvoje "prevratne" napady tu su :) alebo boli. ak nie priamo na svk, tak v europe urcite, samotne automobilky skusali predaj automobilov cez internet a pokial mam spravne info, tak sa to nechytilo... { http://byznys.ihned.cz/c1-63262580-volv ... le-ponecha , viem, ze okolo roku 2007 sa o to pokusalo aj psa...}

a ak mas nejake napady a myslis si, ze by to ludi chytilo, tak nic ti nebrani v tom pretavit myslienky na skutocnost... budem ti drzat palce s novym modelom predaja...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od Hardcam »

PALI zije v Utopii.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od PALI-PALI »

zijem v 21 storoci na rozdiel od okoloiducich ](*,)
ix20, 1,4b, 2013
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jedna věc je zbožné přání, druhá reálná znalost možností, fungování celého stávajícího systému a důvody jeho fungování.

Ale ještě jednou, už potřetí, Tě žádám, aby jsi nám tu svoji konkrétní představu předestřel. Já netvrdím, že mám patent na rozum. Stejně tak netvrdím, že tento systém je ideální, ale ještě nikdo nepřišel s lepším. Řídím se v životě heslem, že kdo chce, ten hledá způsoby, kdo nechce, ten hledá důvody. Ale stejně tak jsem realista a používám kritické myšlení k tomu, abych každou variantu posuzoval z hlediska možnosti i nemožnosti.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od JoKo »

PALI-PALI píše:zijem v 21 storoci na rozdiel od okoloiducich ](*,)
ja tiez a ukazal som ti, ze vsetko funguje ako chces ty... nezavisle servisy, autorizovane servisy nezavisle na predaji, online/onsite predaj... ale medzi ludmi sa to {zatial} nechytilo...
mas moznost tak nakupovat, preco tak nenakupujes?

kupa auta je nieco ine ako kupa nejakej drobnosti, alebo listka cez internet... ja nakupujem vela veci cez internet, ale skoro vzdy predtym si to idem pozriet do obchodu... lebo jedna vec je ako to vyzera doma na monitore a druha ako v skutocnosti...

poviem priklad, preco auta sa nebudu kupovat cez net... otec pred dvoma rokmi zhanal auto, papierovo najlepsi kandidat bol renault fluenc az kym si don nesadol a zistil, ze mu vobec nesedi. kde si ho ma vyksusat, ak nie v predajni? naopak, outsider citroen c4 sa v jeho pripade dostal az do uzsieho vyberu po usadnuti a prehodeni par slov s predajcom...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od milda h »

Pánové, Vy se tady dohadujete a ten odkaz, který sem dal mmv se neustále aktualizuje a jsem zvědav, jak to nakonec dopadne. :-k Zde je jádro vlákna.
http://www.vladimireodstup.cz/
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já gauneřiny VV sleduji celých 5 let velice pečlivě. Vím jak proběhla katarze sítě, kolik špičkových dealerů vyštval. Sleduji žalobu u rozhodčího soudu, trestní oznámení (hromadné), kvůli pomluvě i nejnovější akce pana Fischera. Co ale oceňuji je právě ta stránka na níž dal mmv odkaz a Ty jsi ho teď připomenul. Postupně tam nabíhá většina dostupných článků ke všem probíhajícím kauzám. Koukám tam na novinky i několikrát denně. Zatím mě nic nepřekvapilo (asi bohužel), ale takhle pěkně na jednom místě je to pohodlné :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od Hardcam »

Fuj. Je mi smutno, kdyz si vzpomenu na zacatky s Hyundai z roku 1994. Vsechno takovy pratelsky, pohodovy, vsechno slo, nic nebyl problem, clovek se nemusel stydet v tom jezdit i pres kecy ostatnich. Dneska je Hyundai v CR co? Znackaslavici uspech na srovnavani se Skodovkou a vedena jednim doslova kryplem. A ta jejich mailova komunikace to jen a jen potvrzuje.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od cert »

Koukám, že ta aféra nějak utichla - to jsem zvědav, co z toho bude (nakonec asi nic než problémy pro :hyu: Fischer)...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od milda h »

Já bych neřekl, že to úplně utichlo, poslední aktualizace toho odkazu je ze včerejška . Pan Fišer to rozhodně nevzdal. [-X
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od airwaves »

Je samozřejmě důležité mít šéfa kterého si vážím. Nejen odborně, ale i lidsky. Zatím se mi to nikdy nesplnilo. Tak to alespoň přeji našim dodavatelům služeb. Osobně jsem se nikdy s VV nesetkal , nemohu hodnotit. Slyšel jsem pouze od kamaráda, co se u něj účastnil nějakého jednání, jako možný dodavatel příslušenství, že se jim nechtěly uvěřit podmínky......myslím finanční. Domnívám se, že krom trochu srandy v mediích se to nikoho z nás žádným způsobem nedotkne.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai se bouří největší dealer...

Příspěvek od airwaves »

Tak co bude? Odstupné pod stromeček? :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „Pokec“