signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od soban »

Ale to jsem mu radil v předchozím příspěvku :-)
Reklama
 

Milans2
*
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2015, 19:39

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od Milans2 »

soban píše:Ale to jsem mu radil v předchozím příspěvku :-)
no, ten arogantní příspěvek někdo smazal....
jinak snímače v autě mám a světýlko???...myslel jsem tu kontrolku jednoho kola, která ti svítí...

A tím v tomto tématu končím, protože robertbulko se chce spíš dohadovat, než diskutovat... :?
Mám za sebou: ŠKODA 100, ŠKODA 120, WARTBURG COMBI, ŠKODA FAVORIT 2X, ŠKODA FELICIA, ŠKODA 1203, ŠKODA FABIA
-A NYNÍ: HYUNDAI i20 1,2/75k
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od robertbulko »

Milans2 píše:...myslel jsem tu kontrolku jednoho kola, která ti svítí... A tím v tomto tématu končím, protože robertbulko se chce spíš dohadovat, než diskutovat... :?
Ten príspevok som zmazal ja sám a zmazal som ho preto, lebo som sa chcel vyhnúť ďalšej hlúpej a zbytočnej konfrontácií. Ak by si pozorne čítal, vedel by si že sa tu o "jedno světýlko" vôbec nejedná, viď obrázok čo som tu zavesil a zavesím ti ho tu ešte raz. Zbytočne tu spamuješ.
Přílohy
IMG_1799.jpg
IMG_1799.jpg (118.06 KiB) Zobrazeno 3630 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 09 led 2016, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Milans2
*
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2015, 19:39

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od Milans2 »

robertbulko píše:
Milans2 píše:...myslel jsem tu kontrolku jednoho kola, která ti svítí... A tím v tomto tématu končím, protože robertbulko se chce spíš dohadovat, než diskutovat... :?
Ten príspevok som zmazal ja sám a zmazal som ho preto, lebo som sa chcel vyhnúť ďalšej hlúpej a zbytočnej konfrontácií. Ak by si pozorne čítal, vedel by si že sa tu o "jedno světýlko" vôbec nejedná, viď obrázok čo som tu zavesil a zavesím ti ho tu ešte raz. Zbytočne tu spamuješ.
nechtěl jsem, ale musím :-) jedná se o jedno světýlko....signalizace tlaku pravé zadní pneumatiky....
Mám za sebou: ŠKODA 100, ŠKODA 120, WARTBURG COMBI, ŠKODA FAVORIT 2X, ŠKODA FELICIA, ŠKODA 1203, ŠKODA FABIA
-A NYNÍ: HYUNDAI i20 1,2/75k
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od Martinsp »

Já jsem to tedy pochopil, ale nechápu jak je to možné když nemáš čidla a také vím že když to ukazuje jedno prázdné kolo, tak to nejde nijak odmazat dokud se kolo nedofoukne. Ale takhle? To by mě zajímalo jestli je opravdu v každém podběhu čidlo. Pokud ano, tak nemusím vracet kolo kde bylo, ale můžu je různě přehazovat. Osobně bych jim tam to auto nechal ať se poserou.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od robertbulko »

Milans2 píše:nechtěl jsem, ale musím :-) jedná se o jedno světýlko....signalizace tlaku pravé zadní pneumatiky....
ahaaa, takže jedno světýlko. Tým svetielkom myslíš čo, to blikajúce koleso?. Ty zrejme ani len netušíš čo sa na PP :hyu: i40 normálne zobrazuje, že? Ja mám prekrytý takmer celý PP a ty tu hovoríš o svetielku? Si kompletný???
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 09 led 2016, 11:21, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od robertbulko »

Martinsp píše:Já jsem to tedy pochopil, ale nechápu jak je to možné když nemáš čidla a také vím že když to ukazuje jedno prázdné kolo, tak to nejde nijak odmazat dokud se kolo nedofoukne. Ale takhle? To by mě zajímalo jestli je opravdu v každém podběhu čidlo. Pokud ano, tak nemusím vracet kolo kde bylo, ale můžu je různě přehazovat. Osobně bych jim tam to auto nechal ať se poserou.
ahoj, konečne niekto normálny, díky Bohu. :P Neviem kde sú umiestnené tie snímače, ale kolesá môžeš v pohode medzi sebou meniť, auto si to vyrieši samo. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Kompletní asi je, ale kompetentní ne :mrgreen: .

Ale ten nápad s odpojením snímače u PZ kola by mohl zabrat. Každopádně se systém TPMS v Tvém autě rozhodl žít vlastním životem. Taky bych jim to nechal v servisu ať to dají do cajku.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od robertbulko »

Mr. HYUNDAI píše:Kompletní asi je, ale kompetentní ne :mrgreen: .

Ale ten nápad s odpojením snímače u PZ kola by mohl zabrat. Každopádně se systém TPMS v Tvém autě rozhodl žít vlastním životem. Taky bych jim to nechal v servisu ať to dají do cajku.
Ak by som bol v štádiu, kde nie je iná možnosť, pravdepodobne by som si naštudoval ako to celé funguje a potom by som riešil samotné snímače na strane auta - ak to teda fakt pracuje týmto spôsobom. Predpokladám, že v tomto momente sú to len dohady.

Čo mám v pláne urobiť ja?
1. vymením koleso, kde PP hlási pokles tlaku za letné koleso so snímačom a urobím skušobnú jazdu.
2. ak to nezaberie, vymením všetky kolesá
3. ak ani to nezaberie, auto pôjde do servisu
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od Martinsp »

No pokud máš na to chuť, tak já bych taky nandal letňáky s čidlama a jel se projet. Je to o chuti. Já jsem tento týden poklouzával v koloně asi 10 minut za třicítkou a zhasla mi kontrolka (nemám čidla). Když odbočil, tak se mrcha rozblikala a už zase svítí. Jestli to byla náhoda nevím, ale bylo to prvně co zhasla.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To vypadá, že Tvoje auto načetlo čidla auta před sebou. V zimákách taky nemám ventilky s TPMS, ale zkusím postavit svoje nastartované auto za jinou firemní ix35 jestli se taky chytne :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od robertbulko »

Mr. HYUNDAI píše:To vypadá, že Tvoje auto načetlo čidla auta před sebou. V zimákách taky nemám ventilky s TPMS, ale zkusím postavit svoje nastartované auto za jinou firemní ix35 jestli se taky chytne :wink: .
Auto nedokáže načítať čidla samo. Musia sa najskôr v servise spárovať. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Dneska skoro ráno som viezol manželku do práce a cestou domov som si všimol, že mi nesvieti jedno stretávacie svetlo. Pred chvíľou som bol vonku vymeniť žiarovku. Svelo svieti a nechápem prečo, ale po výmene žiarovky zmizlo aj upozornenie o nízkom tlaku v pneu. Nechápem tomu, je to úplná haluz. Nechce sa mi veriť, že je medzi tým nejaká súvislosť. Skôr to bude dobre načasovaná náhoda. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od Martinsp »

Mr. HYUNDAI- Když my jsme u toho těch 10-15 minut popojížděly v koloně. Pršelo a mrzlo, takže velmi pomalu, ale možná to byla jen náhoda.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: signalizácia nedostatočného tlaku v pneu

Příspěvek od JoKo »

Martinsp píše:No pokud máš na to chuť, tak já bych taky nandal letňáky s čidlama a jel se projet. Je to o chuti. Já jsem tento týden poklouzával v koloně asi 10 minut za třicítkou a zhasla mi kontrolka (nemám čidla). Když odbočil, tak se mrcha rozblikala a už zase svítí. Jestli to byla náhoda nevím, ale bylo to prvně co zhasla.
to iste sa stalo ocovi, ked stal s jeho i30tkou vedla mojej. na zimnych nema cidla, postal vedla mna nejakych 15min a prestala mu svietit kontrolka nizkeho tlaku {po cca 10km sa rozsvietila} :)
robertbulko, nemas nahodou v garazi letne pneumatiky a ked parkujes auto vedla, tak nacita nizky tlak z tej jednej pneumatiky? a preto to hadze tu jedno koleso?
p.s.: pise sa kontrolka, nie kontrólka.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „i40“