Prosím o radu.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od JoKo »

espero: ano, rakusko zatial je bez obmedzeni pre osobaky, ale su ekologickejsi ako najvacsi ekolog a zajtra mozu okopcit este prisnejsie pravidla ako navrhuju francuzi...
k tym daniam napriklad http://www.novinky.cz/auto/383251-kauzu ... naftu.html , ale najdes aj starsie clanky este pred vypuknutim dieselgate. viem, ze o to sa chcela zasadit aj nejaka skupinka poslancov v eu, ale {zatial} im to nevyslo na celoeuropskej urovni...
a ano, vyberam si auto aj tak, ze ci ho budem moct pocas planovaneho vlastnictva plne vyuzivat, alebo budem obmedzovany, popripde ze auto bude "nepredajne" {auto si planujem nechat maximalne 4-5rokov}. tie spominane lokalne obmedzenia su/budu v parizi, londyne... ale nizkoemisne zony tiez boli najprv vo vacsich mestach a dnes to chcu/chceli zaviest aj v prahe... a zajtra to moze byt brno a pozajtra okopcia zakaz vstupu naftakov... staci, aby niekomu na spravnom mieste preplo a.... a ked mozem takemuto niecomu predist a nebude to mat {velky} financny dopad, tak ja tomu rad predidem.... ci ty by si si kupil elektricke auto kebyze ho nemas kde nabijat? alebo kupil by si si auto s ktorym vies, ze by si nemohol chodit niekde, kde zvyknes chodit? {napr. praha chce{le} zakazat vjazd autam nesplnujucim euro3 http://praha.idnes.cz/praha-omezi-vjezd ... zpravy_jkk .}
neboj sa, tiez som proti kadejakym hlupym ekologickym opatreniam... ale ako mam proti nim bojovat?
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od Espero »

No dobře, brzdy jako gumové necítím, ani při mé výšce 185 cm stísněnost za volantem, ani ty jiné nectnosti, na druhou stranu to zázrak není, dobrý otrok na denní službu. Ale máš právo na názor. Ještě k té klimatizaci. To se týkalo situace, kdy v létě na mne auto čeká celý den na slunci, rozpálí se na 70 stupňů, takže to ta klima za nějakých 18 minut jízdy z práce než zastavím u garáže (valím to po dálnici D5) opravdu celkově neuchladí, souvisí to s výkonem motoru u těchto malých objemů jsou obecně klimošky méně účinné), protože nejde jen o ochlazení vzduchu, ale celého prostředí, sedadel, palubky, plastů... a to trvá déle.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Dave405
*
Příspěvky: 91
Registrován: 22 srp 2015, 19:51

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od Dave405 »

Jde o to, že kdyby sis projel všechny auta co se nabízí v salonech, do nějaké max stanovené částky, zjistil bys třeba, že to jde udělat i jinak/líp. Ale pokud jsi měl strop max na tu Dacii, pak to chápu. Já chtěl taky původně nové auto za min cenu, ale brzy jsem vystřízlivěl, když jsem si projel všechny ostatní.
Uživatelský avatar
tmx
**
Příspěvky: 328
Registrován: 02 pro 2014, 23:00

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od tmx »

Otázka zněla benzín nebo diesel, nikoliv Hyundai nebo Dacia. Což je sice podobné v tom, že jde o dvě zcela rozdílné věci, ale na foru o Hyundai na rozdíl od vaší debaty dává smysl. :wink:
Volkswagen Tiguan People 1,5 eTSi 110 kW mHEV, 2024, modrá Nightshade
Hyundai i30 1,6 MPI 88 kW Weekend, 2014, Ice Blue (XAF)
Ford Focus Combi 1,8 85 kW, 2002, modrá Metropolis
Fiat Brava 1,6 76 kW, 1999, modrošedá
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od Espero »

Už končíme.
To dave 405: Nešlo o strop, důvod byl jiný. Moje téměř ex žena jezdila a jezdí se starší Dacií taxi (začala, když to mělo 135 tis na tacho) a pro případ potřeby rychlé náhrady vozu jsem nechtěl přecházet na jinou značku (s myšlenkou na I 30 kombi jsem fakt hodně koketoval, ale také jsem koketoval s myšlenkou na Renault Fluence, I 30 ve srovnání s ním vycházela trošku lépe), jednak kvůli o dost pružnějšímu servisu, levnějším náhradním dílům, jednak kvůli celkové ekonomii, jednak kvůli jejímu zvyku na tu značku a již zavedené image. Takže vlastně ta MCV II měla být okamžitá náhrada za MCV I v případě větší bouračky nebo zásadní poruchy toho taxíku a zatím jsem s tím měl jezdit jako s rodinným vozem do dne, kdy by stará Dacia byla ukončena, případně to mělo jezdit jako druhý taxík, kdyby se podnikání rozšířilo, což se naštěstí (vzhledem k nastalým okolnostem) nestalo. Takže to domácí ježdění už té D MCV II ("Metelesku blesku II") zůstane natrvalo, taxi D MCV I ("Metelesku blesku I") mi fyzicky zmizelo ze života i s manželkou.

Já bohužel nemohu nabídnout zkušenost s dieslem u malých Hyundají, s velkou H1 mám také dobré zkušenosti, ale u 2,5 litrového motoru je to o dost jinde, jak spotřebou, tak chováním vozu a příliš srovnatelné to s dieslovou i30 nebude. Myslím, že zkušenosti s řepkonaftou se mezi např. i 30 kombi a D MCV příliš nemohou lišit. Jedno je společné. Za lihobenzin bych zatím neměnil. Howgh.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od Espero »

Kousek výš jsme se bavili o rakouských omezeních. Dávám na to informační link. Paradoxní je, že česká Dekra chce za zajištění 1000 Kč, zatímco v A stačí zajet do servisu (ale TP vzít s sebou) a tam to v přepočtu stojí mezi 70 - 80 Kč, když jsem četl přímo rakouské stránky vloni.
http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... kousko.php
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“