Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od vorlajz »

Raspeli, já pořád nechápu, proč jsi tady na fóru...?

Hyundai jsi nechtěl, jsi s ním nespokojený... v podstatě, jestli to dobře chápu, tak s tím autem vlastně ani nejezdíš...

mě přijde, že sis sem akorát přišel postěžovat a prudit... hm?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Dnes jsem opravoval na Ochcavce lanko na polozeni sedacek z kufru. Vydrzelo presne 2 x slozeni auto stare 3 mes. Opravdova kvalita koncernu. Asi pujdu na Skoda forum ;-) to si potom rikam ze pri 3mes starem aute a 11zavade jsem rad za Hyundai.

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
Raspel
*
Příspěvky: 64
Registrován: 07 dub 2016, 18:07
Bydliště: Sk / NR

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Raspel »

vorlajz - Som tu, pretoze sa chcem dozvediet o to aute viac, ake su problemy, na co si dat ese pozor.
1)Mylis sa, jazdim na nom denne. Len som nechcel byt hned zaujaty a najskor nieco pojazdit. Mam 1200km za sebou a nieco uz o aute viem.
2)Nikoho nekritizujem, za jeho volbu. Ak si totalne spokojny, tak OK. Len tie auta nedavajte na piedestal. Nepatria tam. Som si toho vedomi, jedno z nich stoji doma a si dovolim tvrdit, ze jedno z najlepsie vybavenych.
Nebudem lakovat antenu a lepit nalepky, aby som ho opticky vylepsil, to mi prepac.
Aj negativny nazor je nazor. A ak to niekomu pomoze pri rozhodovani sa, budem len rad.


bony - moja Skodovka mala za 3 roky 2 kozmeticke chyby. Prva bola listy na oknach - vymenene (vyrobna vada) a druha bola zle zmontovana laktova opierka pri montazi zabezpecovania - opravene na pockanie. Inak pohoda.
i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW STYLE+PREMIUM+SENZOR+SMART
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od vorlajz »

neubudu se tu s tebou dohadovat, je to samozřejmě tvoje věc...

na svoje auto si můžu taky dát co chci... a věř mi, že na rozdíl od tebe si to auto užívám, a to nemám ani tu nejvyšší výbavu jako ty...

každé auto má nějaké mouchy... ale mám pocit, že ty sis to auto před koupí ani neprojel... zatím jsem od tebe nezaznamenal jedinou pozitivní zprávu...

a na ten pomyslný piedestal já Hyundai rozhodně nestavím, ale zatím mohu s klidem tvrdit, že za ty peníze bych lepší auto nekoupil...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od JoKo »

ja som rad, ze sa prisiel podelit o svoje skusenosti s autom... a nevadi mi ani kriticky pohlad, lebo ma pravdu.
len stale nechapem preco kupoval i30tku, ked mu nevyhovuje a konkurencia je vraj za podobne peniaze... vsetky veci sa dali vyskusat pred kupou. okrem toho zatekaniu do kufra pri otvoreni piatych dveri na co sa tu stazovalo viacej ludi. a ano, je to neprijemna vec a nedotiahnuta. da sa s tym zit tak, ze to pootvoris do cca polovicky a potom pokracujes dalej v otvarani dveri. je to taky workaround, lebo kostrukcne riesenie podla mna uz vobec nepride... :(

ten zoznam na autovii stale nechapem co si nim chcel povedat... ze v inej cenovej kategorii su ine auta? :)

pri nemeckych autach {vw group} je tiez niekolko drobnosti, ktore sa dali vyriesit lepsie... ;) kolega by ti vedel rozpravat o "fungovani" na jeho superbe ;)
tym nehovorim, ze hyu je bez chyb [-X ma ich niekolko a urcite je tam priestor na zlepsenie... ale aj konkurencia ma niektore detaily menej dotiahnute a niektore zas lepsie zmaknute...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Raspel
*
Příspěvky: 64
Registrován: 07 dub 2016, 18:07
Bydliště: Sk / NR

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Raspel »

Nemas sa ani o com dohadovat... To auto je moje ako aj nazor nan.

Neboj, pred kupov som si :hyu: vyskusal.
A ma aj dobe stranky podla mna sedacky su Ok :D A vela veci, ktore som nepopisoval, nakolko to povazujem za samozrejmost.
i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW STYLE+PREMIUM+SENZOR+SMART
Uživatelský avatar
Raspel
*
Příspěvky: 64
Registrován: 07 dub 2016, 18:07
Bydliště: Sk / NR

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Raspel »

JoKo píše:ja som rad, ze sa prisiel podelit o svoje skusenosti s autom... a nevadi mi ani kriticky pohlad, lebo ma pravdu.
len stale nechapem preco kupoval i30tku, ked mu nevyhovuje a konkurencia je vraj za podobne peniaze... vsetky veci sa dali vyskusat pred kupou. okrem toho zatekaniu do kufra pri otvoreni piatych dveri na co sa tu stazovalo viacej ludi. a ano, je to neprijemna vec a nedotiahnuta. da sa s tym zit tak, ze to pootvoris do cca polovicky a potom pokracujes dalej v otvarani dveri. je to taky workaround, lebo kostrukcne riesenie podla mna uz vobec nepride... :(

ten zoznam na autovii stale nechapem co si nim chcel povedat... ze v inej cenovej kategorii su ine auta? :)

pri nemeckych autach {vw group} je tiez niekolko drobnosti, ktore sa dali vyriesit lepsie... ;) kolega by ti vedel rozpravat o "fungovani" na jeho superbe ;)
tym nehovorim, ze hyu je bez chyb [-X ma ich niekolko a urcite je tam priestor na zlepsenie... ale aj konkurencia ma niektore detaily menej dotiahnute a niektore zas lepsie zmaknute...
Kupovali sme ju pre zenu na cestu do prace. A kedze bude jazdit vela km ina volba nebola - zaruka bez obmedzenia km.
Veci pred kupou nevyskusas vsetky, lebo na predjniach v tej vybave nebolo - predaju tak 2 rocne, povedal predajca.
Ten zoznam bol len nastrel pre vysvetlenie ze za podobne peniaze vies kupit rozne auta. Prosim, neber to, ako alfa-omega. Ten neries.
Netvdim, ze VWgroup nema chyby, len som od auta skoro v plnke cakal asi viac.

Za tu radu ohladom kufra dakujem, vyskusam.
i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW STYLE+PREMIUM+SENZOR+SMART
Uživatelský avatar
frantaemail
*
Příspěvky: 50
Registrován: 09 led 2016, 21:19

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od frantaemail »

JoKo: představa, že za deště budu laborovat s 5. dveřmi, aby mi nenateklo do kufru se mi zrovna moc nezamlouvá. To mi také navrhl človíček z centrály, aby "oklepal" vodu ze dveří. Za deště je to nesmysl.
i30 CW orange caramel 1,6 CRDi 100kW Premium
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Mirus30 »

Tak si vycisti 5.dvere s ONR a nemusis to resit, zustane ti tam tak malo vody ze ti tam ani nenatece :mrgreen:
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
frantaemail
*
Příspěvky: 50
Registrován: 09 led 2016, 21:19

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od frantaemail »

Mirus30, i kdybych to vyčistil pozlaceným ONR, tak tam voda zůstane, jelikož je tam žlábek, kde se voda drží.
i30 CW orange caramel 1,6 CRDi 100kW Premium
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Mirus30 »

Raspel píše:Tak kratke zhrnutie pocitov po 1200km:

Navigacia - strach... Minimalne 2roky stare podklady, hlas roboticky, ziadne upozornenia, navadzanie v krizovatkach zmatocne, sekany obraz, ziadne automaticke priblizovanie.
Okna - sok, ze sa pri zamknuti nezavru (ked podrzim klucik), neotvoria pri odomknuti.
Zatekanie do kufra - veľmi nemile mat mokry nakup.
Prevodovka - cudesna kombinacia prevodovych stupnov. Nevyuzitelny vykon motora. Zrejma je to dan za DIESEL
Pocit neistej jazdy do zakrut
Varovanie pri vyboceni z pruhu - iba vizualne a zvukom. Ziadne vibracie do volantu a nebodaj korekcia. A to napriek tomu, ze mam asistenta parkovania a teda volantom otacat vie.
Nastavenie tempomatu a hlaska SET namiesto zvolenej rychlosti?! Pritom obmedzovac to vie.
Display by mohol ukazovat aktualnu rychlost resp spotrebu ciselne... som na to zvyknuty.
Radio to uz radsej nehodnotim. Ozvena v aute ako bez tapaciru.

Domaca konkurencia je za podobny peniaz a urcite horsie na tom nebude.

A teraz ma kľudne bičujte, :hyu: proste ma rezervy. Esteze manzelka je spokojna - bude jej.
No jednoduse, vetsina vytek je diky tomu ze si jezdil na nemcich, takze jiny zpusob je automaticky nevyhovujuici.
Jinak nejistej pocit jizdy do zatacek a zvuk radia si prestrelil, to rozhodne neni slabina toho auta.
Domaci konkurence za podobny peniz NENI v podobne vybave, zajimalo by me jak bys byl spokojen s prujezdem zatacky s vleckou v Octavii? Pravdepodobne ano, protoze je to "nemec" a jsi na to ZVYKLY :lol:

To neber jako nejaky rejpani, ale jen muj kontrast pohledu na ten tvuj.
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Mirus30 »

frantaemail píše:Mirus30, i kdybych to vyčistil pozlaceným ONR, tak tam voda zůstane, jelikož je tam žlábek, kde se voda drží.
Mylsis ten pod zadnim oknem? jj ten pojme tak 2 litry vody, ale ne, nerikam ze to neni otravny, ale ani pri desti nikdy nemam pocit ze musim do vteriny otevrit kufr schvalne aby mi to tam nateklo, nez k tomu autu dojdes tak stejne zmoknes.... ale nic, pro nekoho je to ohromny problem pro jineho malickost :wink:
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
frantaemail
*
Příspěvky: 50
Registrován: 09 led 2016, 21:19

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od frantaemail »

Mirus30, já netvrdím, že to je ohromný problém, ale vadí mě takovéhle blbosti, kterým jde snadno předejít. Ten lem mohl být zkosený hned od žlábku (zadní hrany skla) nebo tam měli natlačit elastický tmel (gumu). Zrovna dneska, ikdyž jsem kufr otvíral pomalu (přidržel jsem dveře), stejně tam trochu vody nateklo.
i30 CW orange caramel 1,6 CRDi 100kW Premium
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Mirus30 »

Kdyby mi to vadilo jako tobe tak bych si tam samo domo nejakou gumu nacpal, ale jak rikam, me to netece dovnitr tak abych to resil... spis premyslim aby to nebylo takove misto jako mela Felicie, to ze se tam drzi voda a samozrejme spina mi spis vadi z hlediska budouci odolnosti koroze patych dveri :roll:
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Raspel - i30 kombi 1,6 CRDi HP 100kW ASH BLUE

Příspěvek od Martinsp »

Vždy schází pár těch blbostí aby bylo auto dokonalé. Mluvím o všech značkách. Nebo pokud by takové bylo, tak se nebude nikdo rozmýšlet co za určitý obnos koupit a koupí právě to bezchybné. Nebo takové je? Já ho nenašel a vždy mi něco nesedlo. U i30 to bylo za ty peníze nejmenší zlo a nejméně kompromisů.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“