Nabíjení baterie

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od bony »

Mám dotaz máte někdo zkušenost, co se stane po odpojení baterky cca po dobu nabíjení mimo auto? Krom toho, že se vynulují hodiny a PP.
Je třeba nastavovat nějaký kód rádia atd?
Jak se zamkne auto po odpojení baterie...?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Richard555 »

Nebude ti fungovat centrál, tak musíš všechny dveře zamknout ručně - ty čudlíky či packy všude zamáčknout ručně a dveře od řidiče zamknout normálně klíčkem.....

Jezdím od 18 let - tedy 42 let a za tu dobu jsem odpojoval a vyndaval baterku z auta jen když jsem ji měnil.
Baterku vždy nabíjím v autě a neodpojenou. Nabíjím v garáži nebo před ní s pootevřenou kapotou. Kdybych ale měl nabíjet na ulici tak bych asi tu baterku fakt vyndal.
Pokud vyndáš baterku, budeš muset nakodovat radio - pokud je kodem zabezpečeno , zamykání auta jsem ti popsal, vymažou se hodiny, hodnoty v palubáku, ostatní by mělo zůstat tak jak je. Řídící jednotka zapomene tvůj styl jízdy a můžeš mít o něco větší spotřebu prvních cca 500 km.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

V i30 GDH není čím ručně dveře zamknout. Takže zamykání by mělo proběhnout tak, že otevřeš kapotu, auto zamkneš klíčem ve dveřích řidiče a pak odpojíš baterku. Auto tak zamkneš ještě centrálem, neaktivuješ alarm a pak jen zabouchneš kapotu. Ale nevím jak je to s rádiem, jestli je chráněné kódem nebo ne. Ale myslím si, že chráněno kódem není, kartičku s kódem k autu nemám.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od bony »

Mr. HYUNDAI píše:V i30 GDH není čím ručně dveře zamknout. Takže zamykání by mělo proběhnout tak, že otevřeš kapotu, auto zamkneš klíčem ve dveřích řidiče a pak odpojíš baterku. Auto tak zamkneš ještě centrálem, neaktivuješ alarm a pak jen zabouchneš kapotu. Ale nevím jak je to s rádiem, jestli je chráněné kódem nebo ne. Ale myslím si, že chráněno kódem není, kartičku s kódem k autu nemám.
No právě, tak jak píšeš to nejde, teda aspoň u mé i 30. Pokud nechám otevřenou kapotu nebo jedny z dveří nejde zamknout. Zámek jako by zamkne ale v zápští odemkne. Tak to funguje krom kufru tam zamkne dveře a po zavření kufru uzamkne i ten, ale pokud nechám otevřenou kapotu chová se to jako bych nechal otevřeny dveře a auto se neuzamkne. No nic kamarád bude muset dovést auto do garáže a tam to napojit, nebo nechat auto odemknuté.
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od mnkk »

Odpojiť čidlo kapoty sa nedá? Tým by si oblbol snímač otvorených dverí a auto by sa zamklo... :-k

EDIT: alebo ten snímač stlačiť, zamknúť a potom vybrať baterku...
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Alf6 »

Ted jsem zrovna minuly tyden nekde cetl, ze se při nabijeni u modernich vozu nemá odpojovat baterie kvůli ŘJ.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
martax
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2016, 15:19

Nabíjení baterie

Příspěvek od martax »

Zkus to pohledat prosím.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition 8/2016
Škoda Octavia 2 1,8 TSI 12/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7912
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Mexican »

a co definuje moderny voz? Ked menis bateriu ktora dosluzila tiez to musis odpojit
Ja napriklad radsej nabijam baterie mimo auta (bezpecnost)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od bony »

Ted mi volal kamarad a potrebuje rychlou radu. Koupil nabijecku z Lidlu a chce ji pripojit primo na baterku v aute bez jejiho odpojeni. Ma jen strach zda se mu neco nestane s GPS lokatorem. Kdyz necha pripojenou baterku v aute pri nabijeni...?
GPS lokator je neustale pripojen. Nejake zkusenosti?
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Alf6 »

To bych se spis bal co to provede po odpojeni baterky.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

No prave ted otazka muze to neco udelat nebo je to o.k. a bude to brano jako ze se auto nabiji pri jizde...

Odeslano z Androidu.
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od CEVETE »

Baterie nabíjet zásadně připojené v autě. Některá auta - octavia - mají rádia nakodované s řídící jednotkou a asi to mají tak i jiná auta, takže po zapojení bat se zase samo odkóduje. Někde jsem četl, že elektronika se nevynuluje hned ale až po krátké době, asi kondenzátory nebo zálohovací špuntík a je to zejména kvůli výměně baterie. Určitě se nic nestane, ta baterie tam funguje jako filtr pokud dostává napětí jaké dostávat má. Tohle by ale měl vědět servis.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Richard555 »

Mám takovou obyčejnou nabíječku, sice ne starou, ale blbou. Teď v Lidlu byla akce na tu jejich chytrou, bohužel když jsem měl čas do Lidlu zajet, už všude byla vyprodaná :-((( tak snad příště ......
Mám ještě jednu ruskou nabíječku váží asi 10 kg, usměrnění má ještě selenové a nabíjecí proud se reguluje pohyblivým jádrem transformátoru..... samozřejmě je taky blbá :D , ale pokud jste blbý vy a necháte v garáži nedovřené dveře u auta klidně vám baterku nabije i kdyby na ní byla 0 V a neremcá :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Alf6 »

nabijim jen a pouze na neodpojenou nabíječku a nikdy zadny problém a to same, když jsem procital fora..většina lidi tak také nabiji a bez jekehokoliv problemu. Nevim o nicem cemu by to mělo vadit
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Slo pouze o ten GPS lokator, ktery je permanentne pripojen. Ted mi volal nabijeni je zdarne u konce a vse probehlo o.k Nic se nestalo nabijecku z Lidlu jen chvali.

Odeslano z Androidu.
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“