Brzdy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

forrest1
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2006, 10:24
Bydliště: Slovensko, Nitriansky kraj

Příspěvek od forrest1 »

Ahojte. Obcas mi zapinalo ABS aj v pripade, ked by nemalo (napr. pri slabom pribrzdovani na suchej vozovke). V servise mi zistili, ze na pravom zadnom kolese je prasknute to ozubene koliesko na ABS. Vraj treba kupit cely naboj. Vedeli by ste niekto o nejakom nepotrebnom prosim? Nechce sa mi platit za novy kus (je to veeelmi drahe). A ak by ste niekto vedeli aj o komletnom strmeni na lave zadne koleso, bolo by to super. Tam mam vraj zaseknuty hlavny valcek. Precistit a pretesnit mi v to v sevise vedia, ale ten valcek vraj treba vymenit. Vopred dakujem :)
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR, r.v.: 96
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Na přední poloosy lze vyměnit kroužek bez problémů,ale na zadních kolech (nábojích)to vidím bledě :? To má takovejblbej tvar,že těžko se to sundá,já sám jsem to ještě nedělal,ale když nechceš kupovat nový náboj,tak jedině ho koupit na vrakovišti,jinak když už Ti odešlo jedno prasátko(brzdový váleček),taky bych koupil hned obě za nové,to druhé půjde za chvíly za ním a přité příležitosti bych se juknul na zdní brzdy dal je do kupy a je na čas vystaráno :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Dastin

Příspěvek od Dastin »

forrest1 píše:Ahojte. Obcas mi zapinalo ABS aj v pripade, ked by nemalo (napr. pri slabom pribrzdovani na suchej vozovke). V servise mi zistili, ze na pravom zadnom kolese je prasknute to ozubene koliesko na ABS. Vraj treba kupit cely naboj. Vedeli by ste niekto o nejakom nepotrebnom prosim? Nechce sa mi platit za novy kus (je to veeelmi drahe). A ak by ste niekto vedeli aj o komletnom strmeni na lave zadne koleso, bolo by to super. Tam mam vraj zaseknuty hlavny valcek. Precistit a pretesnit mi v to v sevise vedia, ale ten valcek vraj treba vymenit. Vopred dakujem :)
Mám kompletní zadni i přední brzdové kotouče i zadní kompletní náboj se najde. Ten náboj není nový,ale je plně funkční.
Pol Bin
Příspěvky: 5
Registrován: 09 srp 2007, 12:34
Bydliště: Hněvotín 320

Příspěvek od Pol Bin »

vlastaFR píše:helet zvedni haupnu a myslim ze po levy strane jak stojis pred autem vedle motoru je abs (takova stribrna hruza se spoustama tlakovych hadicek a napisem abs) jestly to tam nemas tak ti to nekdo ukrad :wink: :wink: :wink: jinak bud tam nemas pojistku nebo porucha abs.... a to jedine servis sam nic nedelej !brzdy te drzej pri zivote!!!!!!!!!!!!!!
Ahoj , ja mam také Lantru 1.6 16v a tak jsem udělal vše podle tvé rady
a došlo na tvá slova ABS tam není takže to bude tak jak si říkal, někdo mi ho ukard to je fakt bordel. :P :P :P :P :P
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

tak to mas vzadu pakny zejo?
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Pol Bin
Příspěvky: 5
Registrován: 09 srp 2007, 12:34
Bydliště: Hněvotín 320

Příspěvek od Pol Bin »

vlastaFR píše:tak to mas vzadu pakny zejo?
Ano vzadu mam pakny Well zase mas pravdu. :P
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

nestourej. abud rad to ABS-ko je nejaky prvni generace a fakt stim nejsem spokojenej!!!
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Dastin

Příspěvek od Dastin »

vlastaFR píše:nestourej. abud rad to ABS-ko je nejaky prvni generace a fakt stim nejsem spokojenej!!!
No to teda nevím co by na něm mělo špatně fakat,když je vše OK. Já měl 1997 a tam fungovalo naprosto suprově. A nevím, že by pak procházelo nějakou lepší úpravou.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

mas x generaci ABS... nevim mozna to nemam naprosto v cajku ale vim ze kdybych ho tam nemel tak brzdnou drahu mam odost mensi!! hlavne na sterku atd.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Dastin

Příspěvek od Dastin »

A zkoušel jsi to? Je lepší když se kola točí,než když jdou do smyku a navíc při ABS se dá pořád točit volantem a auto reaguje podle něho. Tak mě vysvětli, proč se již nová auta dělají s ABS a ne bez něj. Že by dobový trend :lol: , to si nemyslím.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

kamo kup si porsche a uvidis jestly tam mas ABS. a tuhle debatu radsi ukoncime uz sem to tenkrat rozepisoval na jinym foru. kdyz mas auto v ruce tak nepotrebujes ABS akorat ti tam prekazi.. (neni umeni to zaslapnout ale nedostat kola do smyku) a kolikrat je dostat i do smyku treba na sterku, se ti navali sterk pred kola a stojis skoro hned. jeste kdyz sem mel shade a tata felcku s ABS tak na brzdnou drahu nemel sanci. na jakymkoli povrchu ale rozmlouvat ti to nechci zustan u toho cemu veris. ikdyz je pravda ze ty nejmodernejsi ABS-ka sou uz skoro dovedeny do stavu dokonalosti BMW si to nechalo i patentovat smejdi
Naposledy upravil(a) vlastaFR dne 07 říj 2007, 01:14, celkem upraveno 1 x.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

a jestly sem to skousel.. kamos ma civika a ten brzdi jak svin bez ABS. ABS nema za ucel skracovat brzdnou drahu ale jak si psal tak mit autak pod kontrolou. aby kdyz zazmatkujes a zaslapnes to v zatacce si nejel rovne ale to je otazka ridice
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

sory ale jeste jedna vec... guma nejlip zabira at uz pri zrychleni nebo brzdeni v nejakym cca. 30%prokluzu
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

vlastaFR píše:kamo kup si porsche a uvidis jestly tam mas ABS
Tomu jsem nějak nerozuměl.Proč Porsche :?: Ty mají všechny ABS ve výbavě stejně tak jako i ostatní auta.Přikláním se na stranu tvrzení,že ABS je dobré pro udržení směru při brždění a to je jeho hlavní poslání,ne zkrácení brzd.dráhy.Kdybych měl vybírat mezi stejnými auty bez a s ABS(nebo připlatit u nového za ABS,TCS,ESP..),tak neváhám ani vteřinu,protože to jsou vše funkční a léty prověřené a vyzkoušené systémy pro bezpečnější jízdu. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

jasny!! a takovy porche 911 turbo, tam od vyroby ABS nenajdes akorad kdyz si ho tam nechas dat. Protoze je to ciste zavodni vozidlo a do tech se ABS-ka nemontujou. jinak jasny tyhle vychytavky sou dobry. ("se nemusis o nic strarat"), ale puvodne tu slo o tu brzdnou drahu nebo sem to tak pochopil.......... :roll:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“