Kvalita benzínu Mol, OMV, Ono, Benzina

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita benzínu Mol, OMV, Ono, Benzina

Příspěvek od Mexican »

ja by som slabostku trochu opravil/doplnil - ono po jednej nadrzi clovek moc nezisti. Teraz som tankoval XJ cko na pumpe, ktoru som nezazil fakt davno. No vlastne asi som nezazil. Je to v Pohorele na Horehroni. Tamojsie obyvatelstvo tvori vacsina indoslovakov, mam pocit ze som tam dostal hepatidu len co som zliezol z moto. Benzin E10,celkovo som mal obavy pretoze psychicky som mal prvych 100km pocit, ze moto nejde ako ma. Ale ouha - benal sa ukazal ako uplne v pohode, nasledne som s tym lietal celkom sportovym tempom cez Donovaly a Sturec. Nakoniec spotreba dokonca nizsia nez obvykle - takze ano, pocity niekedy klamu. Aj v dobrom aj v zlom. Ten termin placebo nevznikol nahodou

PS: fakt som tam nestal dobrovolne: ale poslednych 50km som proste nenasiel pumpu. Je to tam krasny kraj. Len ti obyvatelia :-/
Přílohy
Capture.JPG
Capture.JPG (59.03 KiB) Zobrazeno 1098 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Kvalita benzínu Mol, OMV, Ono, Benzina

Příspěvek od petzl62 »

Mr. HYUNDAI píše: 20 črc 2020, 16:17 A s tím, že dokáže Jožo poznat vypalování DPF je úplný extrém :mrgreen: !
Teď to má jednoduché, vypaluje mu furt ](*,) ](*,) :mrgreen: :mrgreen:
No a jinak to je syndrom Jožo- on v tom autě, spí, jí, a já nevím co všechno... :wink: :idea:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Kvalita benzínu Mol, OMV, Ono, Benzina

Příspěvek od petzl62 »

A k věci... já, teda moje auto, rozdílné palivo okamžitě, teda tak po 10-20 km(filtr) po natankování pozná.
A rozhodně to placebo není. [-X
Svého času, cca 2 roky zpět, jsem tím dostal obsluhu Benziny v Opavě, dříve před převzetím to byla OMV a doprodávali palivo OMV 98 jako Vervu 100- za cenu Vervy 100 :!: :!: :!: :oops: :oops: . Poprvé mi to přišlo jen divné-auto se chovalo hrozně :roll: , podruhé jsem se při tankování zaměřil na barvu(Verva je modrá) a hle, s modrou to mělo společného-nic.Navíc benzín do nádrže nechtěl téct, teklo to čůrkem. Tak jsem přerušil tankování a šel se trošku "důrazně" zeptat, co to má znamenat. Paní na pokladně chvilku dělala mrtvého brouka,než jsem začal hledat telefon. Posléze mi přiznala, že jim zamrzá stojan zrovna s Vervou, tak to už jsem ten telefon nejen hledal, ale šel pro něj do auta...Pak už se objevil i pan nájemce. No a nakonec jsme se rozumně domluvili :!: :!: :oops: :oops: [-X
A několik týdnů mě dotyčná pumpa neviděla. Pak už bylo vše v pořádku a pamatují si mě ti dva dodnes... :-$
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita benzínu Mol, OMV, Ono, Benzina

Příspěvek od Stringo »

Pokud tankuješ 100oktan pravidelně, tak se na něj jednotka motoru naučí, ale trvá min 2 nádrže, než se jednotka přeučí zase na 95 oktan. Tedy je možné, že prvotní dojem poznat opravdu je. Píše se o tom i v odborných článcích. Dnešní motory zvládnou od 95ky po 100vku což dříve nebylo jen tak možné. Dneska si s tím poradí jednotka motoru, ale chce to nějaký čas. Takže věřím tomu, že když se nagankuje opravdu rozdílné palivo, může někdo ten rozdíl pocítit. Otázkou je, zda je nutné tankovat dražší paliva, jestli to není jen placebo efekt. Já měl na dieselu najeto víc jak 250000km a nic prémiového jsem netankoval, pouze v zimě VIF kvůli zamrzání. A v motoru nebylo po těch km a letech (12let) nic špatně.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Kvalita benzínu Mol, OMV, Ono, Benzina

Příspěvek od Boryš »

Pro motory stavěné na 95oktanový benzín nemá vyšší oktanové číslo extra význam. Jediné co je určité plus je to, že většinou benzíny nad 95 oktanů mají pro motor lepší "ekologické" příměsi a další aditiva. Což ve vlákně bylo zmíněno. Takže vlastně význam má, ale jiný než si někteří myslí. U motorů, které jsou stavěné pro 98 oktanů a víc (vyšší kompresní poměr) je použití 95 oktanových benzínů jiné kafe.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“