Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od idam.i »

petzl62 píše: 08 úno 2023, 23:23
gogocik píše: 08 úno 2023, 09:20 V prosinci jsem koupil Tucson r.v.21, najeto 20000 km a teď po ujetí 500 km se mi taky tato kontrolka rozsvítila. Je to mild hybrid 48V automat, takže řadí si sám v nízkých otáčkách. Jak zajistit regenraci gpf? Moc těch kopců v Ostravě není, takže asi zajet do servisu že?
Jak ti tady kolegové radí, jeď to projet, tak jak je popsáno. Vypni start stop, přepni do normálního módu, žádné ECO. A jeď dokud to nezhasne. Třeba Ostrava- Opava a zpět.
Nebo jeď do servisu a tam si poradí [-o<
Pokud chceš vidět jak vypadá nucená regenerace GPF, tak takhle: https://www.youtube.com/watch?v=gyWrWFq ... oL%C3%A4te

Názor na to, co vidíš a co je pro tebe i auto lepší si doufám uděláš sám... :-k :idea:
TVL to je brutalita.Zvlášť to vypnutie motora po tom týraní. #-o #-o #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
gogocik
*
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2021, 13:23

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od gogocik »

Tak jsem to projel z OV do OP a kontrolka zhasla. Snad to vydrží.
Hyundai Tucson, 1,6 T-GDI, DCT MHEV SMART
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od petzl62 »

=D> =D> :D/ :D/
Nějaký čas ano a protahuj ho pravidelně [-o<
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Šíma65
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2019, 17:27
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od Šíma65 »

Mám najeto (1,6 T-benzín) cca 11tis km a kontrolka už svítila 3x, vždy v zimě. Dávám VIF, ale nepomáhá to. Ano, do práce mám 4km.....no na koni tam jezdit nebudu jen proto, že dělají debilní auta. Dřív jsem měl Tucsona 2017 v naftě a kontrolku jsem neviděl za celou dobu. Na fejsu je lidí s podobným problémem spoustu. Prostě špatná konstrukce auta.....
Hyundai Tucson 1,6T-GDI 110kW Navi,Smart
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od dibarbora »

V tvojom prípade to nie je zlá konštrukcia auta, ale zlý výber auta.... to, že aspoň ako tak vhodných áut a motorizácii na presuny "zo spálne do obývačky" je ako šafranu je fakt... ale niečo sa vždy dá nájsť. S tým naftovým Tucsonom si mal viac šťastia ako rozumu, pretože za takéto používanie sa Ti vedela "odvďačiť" aj bahenná pumpa typu 1,9TDI ešte s rotačným vstrekovacím čerpadlom.... (stačilo mať regulované turbo)..

V princípe by som bol na tvojom mieste za tú kontrolu rád... pretože ak by motor nemal GPF, tak by ťa auto nijako nevyhnalo na servisnú jazdu a v pohode by si motor mazal zmesou oleja a benzínu, čoho výsledkom by bol zničený motor možno už po 50tis km....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Valo84
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 črc 2019, 13:14
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od Valo84 »

dibarbora píše: 08 úno 2023, 18:23
gogocik píše: 08 úno 2023, 09:20 ..... Jak zajistit regenraci gpf? Moc těch kopců v Ostravě není, takže asi zajet do servisu že?
Deaktivovať štart stop systém, zohriať motor a zregeneruje Ti aj pri dojazde ku križovatke bez plynu... ak ten motor nedosiahne aspoň približnú prevádzkovú teplotu, tak sa nedokáže GPF vypaľovať. V servise ťa isto radi uvidia, ale či sa Ti chce platiť za aktiváciu nútenej regenerácie dva krát do mesiaca je otázka... Upravil by som režim používania auta...
Pri dojazde ku križovatke bez plynu (ak už svieti kontrolka mu to nezregeneruje nikdy). Takychto pokusov som uz urobil milion...
Hyundai I30 kombi 1.4 T-GDI Family 6 st. fiery red
Hyundai I30 kombi 1.5 DPI Family 6 st. amazon grey
Suzuki Grand Vitara III 2.0 benzín
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od dibarbora »

To som ani nepísal.... a nemyslel... myslené bolo. že pokiaľ to auto je aspoň trochu zohriate a jazdí sa s tým rozumne, tak by kontrolka nemala vôbec svietiť.
Úprimne, ani neviem čo s tými autami všetci stvárate.. mám teraz prvú zimu auto s GPF. Mali sme tu v Žiline viac ako týždeň fakt poctivých mrazov(na túto otepľovaciu dobu) ... teplota bezmála 9dní nonstop pod nulou... cez víkend po som to vytiahol na dlhší výlet(230km) inak od pondelka do piatku - ráno 5km do roboty a poobede 5km z roboty(cesta dokonca vždy raz prerušená - pred školou). Kontrolka žiadna. V decembri síce nebola taká zima, ale auto viac ako dva týždne vkuse jazdilo tých 5km hore dolu.. cez víkend stálo (chrípková sezóna nedovolila cestovať)... tak isto žiadna sťažnosť motora. Jediné čo sledujem po takejto monotónnej tortúre "okolo komína" je vyššia spotreba na najbližšej dlhšej ceste - evidentne kombinácia vyššieho protitlaku vo výfuku a potrebe nejakého času na vypálenie sadzí...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od kiviss »

Vyzkoušel jsem, že pravděpodobnost rozsvícení kontrolky výrazně zvyšuje EKO režim.....
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
Decin
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2024, 17:56

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od Decin »

Dobrý den.
Mám Tucsona 3 benzín 1.6 a kontrolka gpf svítí že bych s ní mohl vytápět kabinu.
Ženu to na čtverku 125 km/h na vzdálenost 62km a stejně nezhasne. Otočím to a stejnou trasu také nezhasne. Nucená regenerace statická a opakovaná je ničení motoru. Největší slabinou je že řidič nedostane informaci že auto chce regenerovat. Nájezd 15000km. R.V. 7/21
Prodám to...
Škoda 120 GLS , Peugeot 309 2,0 , Peugeot 405 D, Seat Toledo 1.8 , Opel Astra G 1.4 , Hyundai Tucon III 1.6 ,
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od Mexican »

predaj to :-) mne prijde ze ak za 30 mesiacov co auto vlastnis najazdis 15 000km, znamena to ze mesacne najazdis v priemere 500km
To mi prijde, ze to auto nepozna dlhsiu trasu. Tam je vsetko zle (caste ohrievanie/chladnutie oleja, benal dlho stojaci v nadrzi, ....

Na tieto trasy nieco s nepriamym vstrekom, idealne Euro4 / 5 alebo si proste priplatit za elektromobil
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Bagrid
*
Příspěvky: 42
Registrován: 17 pro 2019, 21:45

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od Bagrid »

GPF se vypaluje jízdou bez plynu se zařazeným kvaltem. Takže si najdi nějaký pěkný kopeček. Cestou nahoru zahřeješ filtr a pak s kvaltem bez plynu dolů, aby se oxidačním hořením filtr vypálil. Kvalt zvol dle situace, aby byly otáčky 2-3 tisíce. Jestli je filtr echt plnej, tak otáček víc klidně k 5 tisícům. Kopeček si možná několikrát sjedeš, než se to vyčistí.

Netuším, jakým stylem jezdíš, ale s GPF je potřeba na to myslet a kdykoliv to jde, tak z kopce nebo při dojíždění mít zařazený kvalt. Hodně předvídat a využívat k brždění motor. Pak se taky nebát dát zahřátému motoru trochu za uši.
Hyundai Tucson IceBreaker 1.6 T-GDI 4×4 2019
Ex: Dacia Duster 1.6 SCe 2018
Ex: Fiat Doblo 1.9 JTD 2002
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od dibarbora »

Decin píše: 12 úno 2024, 14:40 Dobrý den.
Mám Tucsona 3 benzín 1.6 a kontrolka gpf svítí že bych s ní mohl vytápět kabinu.
Ženu to na čtverku 125 km/h na vzdálenost 62km a stejně nezhasne. Otočím to a stejnou trasu také nezhasne. Nucená regenerace statická a opakovaná je ničení motoru. Největší slabinou je že řidič nedostane informaci že auto chce regenerovat. Nájezd 15000km. R.V. 7/21
Prodám to...
Kúpil si si nevhodnú motorizáciu na tvoje použitie… to gpf v TGDi si toho celkom nechá… ale keď to aspoň raz za jeden, dva týždne nezoberieš niekam na dlhší výlet, tak po čase začne zlostiť… čo je logické. Očividne si ten motor za tých 15tkm poriadne nezohrial, lebo aj v meste to dokáže regenerovať, len to tteba zobrať na cestu dlhšiu ako do samošky o ulicu ďalej… Ako radí Mexican… vymeniť za niečo staršie benzínové, prípadne EV.. k tomu doplním ešte novú fábiu so základným motorom 1.0MPI, Sandero so základným litrom a úplný ideál auto predať a chodiť pešo, mhd a na nákup taxikom… pretože pri mesačnom nájazde 500km je auto (nové dupľom) do neba volajúca diera do peňaženky….
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Decin
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2024, 17:56

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od Decin »

Dobrý den.
Děkuji za odpověď. Jezdím i mimo město. Jezdím oněch 62 km. Jedu i delší trasy. Tucsona jsem koupil v benzínu neboť to bylo auto s největším obsahem mimo 2.0 různých značek. Koupil jsem ho jako druhé auto abych mohl tahat lehký opakuji lehký karavan v letní sezóně.
Doteď všechno v pořádku.
Souhlasím v plném rozsahu že od listopadu auto jezdí mimo těch 60 km dvakrát do měsíce jen krátké trasy ca 25 km denně. K tomu zimní období a je problém na světě. Záměrně jsem nebral naftu abych se tomuto vyhnul. Ovšem netušil jsem že jsou dnešní auta tak citlivé.
Koupím dálniční známku a půjdu vyhnat pavouky z výfuku.
Ovšem pokud došlo několika násobně k nedokončené regeneraci nucené regeneraci se nevyhnu. Jinak auto je velmi pohodlné.
Jedná se o Tucson 3 Smart.

S přátelským pozdravem Dekař.
Škoda 120 GLS , Peugeot 309 2,0 , Peugeot 405 D, Seat Toledo 1.8 , Opel Astra G 1.4 , Hyundai Tucon III 1.6 ,
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od dibarbora »

GPF filter nepotrebuje vôbec nútenú regeneráciu... aj keď svieti kontrolka a GPF je po niekoľkej nedokončenej regenerácii... zásada je zohriaty motor a veľa brzdiť motorom... aj v dielenskej dokumentácii je návod, že ak svieti kontrolka tak zákazníka treba vyhnať na okresku a jazdiť na 3-4 prevodový stupeň.. auto rozbehnúť na 3-4tis otáčok.. potom ubrať plyn a nechať to dobrzdiť na 2000 otáčok a potom zase opakovať dookola... pretože prebytok kyslíka po ubratí plynu rozpáli oxidačný katalyzátor a zabezpečí zhorenie sadzí v štruktúre GPF... plynulá jazda po diaľnici na takúto núdzovú regeneráciu úplne vhodná nie je...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka filtru pevných částic ‐ 1.6 T-GDI

Příspěvek od Mexican »

tou jazdou vo vyssich otackach aspon pomoze od karbonizacie :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Motor a převodovka“