Mereni rychlosti

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Každý udělá chybu, někdo víckrát, někdo skoro ne. Já najezdím ročně 25000km soukromě a skoro to samé služebně. To se prostě stane, že se občas nějaký přestupek udělá a člověk má při jízdě jen opravdu pár sekund na to, aby se rozhodl co udělá, já měl možnost se nacpat před kamion, což jsem v případě že proti nic nejelo vyhodnotil jako horší variantu a tak jsem dokončil předjíždění přes přejezd. Nechtěl jsem se tu nějak obhajovat, spíš jsem to napsal proto, aby i ostatní třeba věděli, že za to jsou papíry v čistírně a dali si na to větší pozor, než si třeba doposud dávali. Ani můj táta, co dělal policajta do nedávna netušil, že za to seberou papíry, takže to nebude úplně starého data ta kategorie... Tož tak, asi bych to víc nerozmazával, trest si odpykávám i když si myslím, že je to už celkem dost trestů najednou na to, co jsem udělal, ale je to prostě tak, tak si dávejte pozor na provokatéry s kamerama, protože někdo má bonzáctví zřejmě jako koníček #-o
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Stringo píše: 20 úno 2022, 14:16 Boryši, Boryši ... Zase jsi nic nepochopil :mrgreen:

Já přece nepsal nikde, že jsem neudělal přestupek, ani jsem nepsal že za nic nemůžu, šel jsem a normálně jsem se přiznal, jen jsem nevěděl, že takováhle banalita (že přejedu přejezd v levém pruhu, při tom nikoho neohrozil ani neomezím, což bylo na videu patrné) mě bude stát papíry, kdybych to věděl, tak jsem nic neřekl a přišlo by mi jen zaplacení pokuty jako provozovateli vozidla... Naopak jsem psal, že nedání přednosti v jízdě nebo nezastavení na stopce (při čemž dochází k většímu či menšímu ohrožení jiných účastníků provozu) je "oceněno" mnohem mírnějšími tresty a to poloviční pokutou, skoro polovičními body a žádným zadržením ŘP...

Jinak jsem nikde nepsal, že jsem za nic nemohl a že jsem nic neprovedl... Souhrou různých skutečností se to prostě stalo a já se rozhodl pro horší variantu, ale v té chvíli bezpečnější... Bohužel to nikoho nezajímá a ouřada co možná ani nevlastní ŘP narazil na blbce co se hloupě přiznal a využil toho pro další zářez ve spisu... Vůbec v mém případě nešlo o bezpečnost jako takovou, tedy trest pro mě má jediný výchovný efekt a to, že se už v životě jen tak nepřiznám jako jsem to dělal doposud :wink:

Mám rád lidi, co nikdy nic neudělali, jezdí předpisově, všechny by nejraději zavírali do vězení a pak sami dělají jednu botu za druhou, protože v provozu zmatkují :lol:
Stringo píše: 19 úno 2022, 18:08 Kluci klid, prostě se stalo, ale je to jak píše Richar555... V podstatě jsem za to nemohl a na kameře jsem to měl, jenže po 2 měsících se to smazalo a už tam ten záznam nebyl.

K tomu že bych věděl co to bylo za idiota... Ne že nych5mu chtěl škodit, ničit majetek atd. ale jakmile by něco posral a já ho měl natočeného, tak by mu to šel vrátit (mam záznamů celkem dost, v podstatě každý měsíc nějaký vážný dopravní přestupek, který přímo či nepřímo ohrožuje ostatní řidiče (mnohem víc, než přejetí přejezdu vlevo), ale nikam to neposílám, spíš to vytáhnu v kolektivu, kdy se o tom začneme bavit a divoké se nad tím...
Jojo, ono také plno předjíždění např. před horizontem nekončí smrťákem, proč to kritizovat... A jak jsem psal, tak asi ti co předpisy napsali vědí proč něco v těch předpisech zakazují a trestají. Např. předjíždění před horizontem, nebo na železničním přejezdu...

Jak říkávala dcera, když udělala botu a já se jí snažil vysvětlit v čem byla: Co zase máš, vždyť se nic nestalo...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Připadá ti, že tady jsem opravdu mohl udělat nějaký průser? Když i na videu bylo vidět, že po celé viditelné rovince nejelo nic v protisměru?

https://www.google.cz/maps/place/Hromni ... b7ab8e132a

Tím se samozřejmě nechci ospravedlňovat, já jsem se bohužel přiznal, chtěl jsem přijmout pokutu, ovšem za řidičák je to už trochu moc a jde tu zjevně jen a pouze o represivní tresty, navíc jsem byl potrestán 3x najednou (pokuta, body, zabavení ŘP) a to nemluvím o ušlý zisk za ten půlrok.

Jsou takovéto přehledné přejezdy a jsou nepřehledné přejezdy a tady by se mělo trochu přemýšlet u udělování trestů a to jak vůči povaze konkrétního místa, tak i vlivu porušení předpisů vůči ostatním účastníkům provozu. Tady prostě ouřada koukal do tabulky a vysmahl tam trest bez toho, aniž by se nad tím konkrétním případem alespoň na chvíli zamyslel a to je problém...

Už to tu bylo řečeno, hoď kamenem, kdos nikdy nic neudělal 8-[
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Martinsp »

Tak tady zrovna o trestu rozhodla nějaká tabulka a ne hlava. Pokutu ano, je to zakázané, ale pak jen ty ty ty.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Udělal neudělal. Pokud ano tak nebudu tvrdit že jsem vlastně nic neudělal, protože se zrovna náhodou nic nestalo... Pořád si myslím, že zákaz předjíždění na přejezdu má své důvody. I takový trest jaký je. Ten zákaz nebude jen o provozu na silnici.

A ano, před přejezdem se nesnažím předjíždět, ani před horizontem, nebo vůbec tam kde nevidím. Dokonce ani na křižovatce, i když je to tam v určitých případech povoleno. Nikdy tak nespěchám. Ale nejsem podnikatel ani manažer, takže mi kvůli pár sekundám či minutám neutíkají kšefty za miliony...

Tak ten přejezd je fest nepřehledný... Barák, les... Ale jo, utěšuj se že jsi nic strašného neudělal a další mohou také tvrdit, že tvá jízda nebyla vůbec nebezpečná a řešila mnohem horší situaci...
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od petzl62 »

Tohle ti přijde nepřehledný [-o< [-o< :shock:
https://www.google.cz/maps/@49.8711952, ... 384!8i8192
A ano přestupek to je a to viník nerozporuje.
A ano řešila aktuální situaci nejlíp, jak v tu chvili šlo. Za mě tečka. :-#
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Já si jako přehledný železniční přejezd představuji něco úplně jiného. Ale nemám rentgenové oči jako jiní super hrdinové... Železniční přejezd není jen o provozu na silnici, nebo ano?
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Martinsp »

Je to přehledná situace pro předjíždění. Že není tolik přehled jestli jede vlak je možné, ale pokud nejsou světla, nebo závora,tak minimálně 90% řidičů profrčí přes přejezd alespoň 80km/h bez toho aby se rozhlédl a kdyby jo, tak už stejně nic nestihne. A je jedno v jakém jede pruhu. Znovu opakuji že průserář vinu přijal a o tom co provedl si je vědom. Jen se mu zdá trest příliš tvrdý, což byl.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Tak to pak není o čem. Ale je fakt že takových je plno, co neuznávají předpisy a bojují proti jejich totalitě. Berou s sebou nevinné často a v diskuzích píší něco o házení kamenů a že oni nejezdí dle pitomých předpisů ale dle svých zázračných schopností.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

https://www.instagram.com/p/CP0rzb_Km7g ... atch_again

Není to zrovna z Česka, ale také určitě přehledný přejezd... Proti nic nejelo, tak proč by nejel, že.
Ale je to určitě důvod zákazu předjíždění i u nás. Ne zrovna auta na silnici.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Martinsp »

Tak zrovna já jsem jeden z mála kdo dodržuje rychlost a vše co může poškodit někoho nebo něco. Vážím si lidského života zdraví i majetku jak cizích, tak svého. Myslím že jsem i jeden z mála kteří si váží lidské fyzické práce. Ale u všeho používám rozum. Pro mě je člověk který ukradl chleba míň zloděj než ten kdo vykradl klenotnictví. Pro někoho jsou oba zloději kteří si zaslouží stejný trest, protože krást se nesmí.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Martinsp »

Jenže to byl nechráněný přejezd se stopkou+ tam stojí kolona aut, takže se něco děje. To je to používat hlavu. A ještě nepředjížděl protože auta stojí, ale to je jedno vůl to byl.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Já myslel hlavně ty co létají 80 km/hod přes přejezd. A pak i ty co omlouvají porušování předpisů že se vlastně nic nestalo.

Jsou tam světla, není vidět jestli jdou. Stopka mě připadá že je bokem. Ten tam jel tak suverénně že to vypadá že to dělal normálně. Dle něj a i jiných přehledný přejezd, na silnici viděl. To proč tam stojí auta moc nebral. Třeba tam na někoho čekali nebo jeden čekal a ostatní byli posraní jej objet si mohl myslet. To třeba neberou mnozí ani u přechodu pro chodce kdy stojí auta v jiném pruhu nebo v protisměru. Přitom předpisy i tam jsou jasné. Ale tam je faktem, že chodec jej tak nezválcuje, takže pohodička klídeček... A má se chodec dívat, že někteří na předpisy kašlou, i když jej jiný pouští - to mnozí říkají.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

To je ale úplně něco jiného, než co se stalo mě. Já začal přejíždět na místě, kde se předjíždět může, předjel jsem kamion a když jsem předjížděl dodávku jedoucí před ním, kterou bych normálně stihl předjet, tak ta začala najednou přidávat. V tu chvíli jsem měl 2 možnosti, buď začít brzdit a nacpat se před ten kamion a stihnout se vrátit, nebo přidat a bohužel předjet tu dodávku na přejezdu. Na to rozmýšlení máš cca 2-3 vteřiny a rozmyslel jsem se v danou chvíli, kdy nic proti mě nejelo radši jet dál, než omezovat ten kamion... Podle tebe a i úředníka, jsem skoro vrah - chápu, je to strašný jak jsem ohrozil všechny ostatní účastníky provozu a možná i vlak (jinak na tom přejezdu jsou světla i závory, takže nic nejelo ano po kolejích) a není tam vedle dům, ale stará drážní budka, která se nepoužívá...

Já neměl nic proti trestu, šel jsem se přiznat byť jsem na záznamu jako řidič vidět nebyl, ale stojím si za tím, že papíry se mají sebírat za něco, co při přestupku vážně ohrozí ostatní, což se v mém případě absolutně nestalo, naopak ten řidič co to pak na mě poslal to udělal schválně a v podstatě bránil on mě k dokončení bezpečného předjetí. Bohužel po měsíci kdy jsem byl předvolán a bylo mi oznámeno obvinění jsem já už v kameře měl záznam přehraný novějším záznamem, takže jsem neměl možnost se nějak bránit...

Každopádně se nechci tady nějak ospravedlňovat, už jsem to psal na začátku, napsal jsem to proto, aby ostatní věděli, co za tohle banální porušení předpisů dneska dávají za tresty - stejný trest je za řízení pod vlivem alkoholu nebo drog, řízení bez řidičského oprávnění, ujetí od způsobené nehody atp.

Známá před týdnem zrušila auto sobě i nějakému chlapovi, nedala mu přednost, oba pomlácený. Ona jezdí dál jiným autem, dostala 4 body a 5000kč pokutu... Já "jenom" předjel auto na blbém místě a o papíry jsem přišel a musím jít na psychotesty, jako nějakej deviant #-o
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Jak vidím, tak nehody na přejezdech (střety vlaku s autem) považuješ za stejnou možná i menší banalitu jako střet dvou aut... A nejsi sám, to tě může utěšit. Ale ti co určili tresty za porušení předpisů (za porušení, nemusí být nehoda, je to prevence) to tak nemají. Dle mého oprávněně. Co tak kolikrát čtu, tak nedání přednosti na křižovatce a nedání přednosti na žel. přejezdu mívá diametrálně odlišné následky... Takže nejspíš proto i jiné tresty.

No a jestli si myslíš, že by se měl každý přejezd, každá křižovatka, každá část silnice obodovat (podle toho jaký je tam provoz např.) a dle toho dávat když tak pokuty, tak to asi nikde není a nebude...

A domnívám se že nehoda se zraněním nebo dokonce smrtí se řeší i jinak než jen nějakou pokutou a body...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“