i30 Pneumatiky na novom aute z výroby

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: i30 Pneumatiky na novom aute z výroby

Příspěvek od mozecek »

jestli myslis na inzerci tak sem sel cestou jak nakupujes - koukni do heureky a najdi nejnizsi cenu (pripadne vynechej nejaky super pochybny eshop co nema nic skladem a kde bys sam nekoupil)... tato cena je v podstate je zaklad, jelikoz eshop casto neni v tvem meste tak jako kupujici musis pripocitat dopravu. V lepsim pripade pokud bydlis ve velkem meste to prodas za tu zakladni cenu, protoze kupujici bude ze stejneho mesta a tak usetri jen za dopravu. A pak je potreba byt pripraven na nejake smlouvani popr. ja si treba s letnima udelal sobotni vylet asi 50km, typkovi sem to dovezl a dovoz jsem spojil s vyletem po okoli.

Priklad: vetsina eshopu danou pneu prodava za 2000kc (mozna s dopravou zdarma), ale za tuto cenu ji ty nejspis neprodas (tezko das zaruku atd) a navic ti kazdej rekne ze se prodava tam a tam levneji. Tj. nejnizsi cena na eshopu je 1750kc/ks (bez dopravy), tak 4x 1750 = 7000 kc, ale potrebujes nizsi a hezci cenu takze das 6900. Potom 6900 / 4 = 1725kc/ks .. prodavej "cenu za kus" nikoli cenu za sadu. Samo do textu napis ze prodavas sadu 4 kusu tj celkem 6900kc. S nizsi cenou totiz vyskocis driv skrz filtraci a razeni dle ceny.

Vse je jen otazkou nabidky a poptavky. Na tom prikladu vidis ze nejen prodavas nizsi cenu nez na internetu (do inzeratu klidne napis ze pneu jinde levneji nekoupi), ale pripadny kupujici pokud je z tveho mesta ji dostane bez dopravy (obvykle tak 100kc/1pneu).
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 290
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: i30 Pneumatiky na novom aute z výroby

Příspěvek od Matrix44 »

Ďakujem ti. Stotožňujem sa s tebou, len som sa chcel uistiť že si to predstavujem správne. Cena 6.900.-CZK resp. 280.-EUR je pre mňa akceptovateľná a je podľa mňa prijateľná. Tiež som pozeral Heuréku kde sa ceny pohybovali od 90.-EUR vyššie za kus, v závislosti od roku výroby. Jeden predajca tam mal ešte jeden posledný X-ročný kus za 75.-EUR čo nie je reálna cena. Navyše drvivá väčšina pneumatík predávaných na SK trhu je vyrobená bohužiaľ Čina, Poľsko... Tieto pneumatiky sú vyrobené v Nemecku čo je ďalšie plus.

Ďakujem a prajem pekný deň.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: i30 Pneumatiky na novom aute z výroby

Příspěvek od lumix »

mozecek píše: 16 led 2024, 12:58 btw mate zkusenosti s pojistenim pneu a disku? Kdyz sem bral Hyundai vzal sem u nich rovnou pojisteni Uniqua (mel sem ho i na minulem aute), pri vsem laborovani o zabezpecni a slevach jsem si vzal i to pojisteni gum a disku asi 500 rocne. Tak nejak sem si vybavil taky jeden z prvnich vyletu superbem, kdy sem prehlidl hranu vyfrezovane silnice a onu gumu 94W jsem asi za 3300kc pak bral v prvnim servise :-/ ono je totiz fajn resit dobrou cenu na eshopu, ale kdyz se to semele cestou na dovolenou tak se bere to co je v nejblizsi dilne. Predloni jsem prorazil gumu ani nevim o co .. prazdna byla hned dira 3 cm. Ta nastesti byla skoro sjeta a nebylo to v prvni den dovolene, takze v klidu rezerva a vyber doma. Nakonec mi tech 500 neprislo az tak zle, ale jak na to koukate vy? Vzali jste si to pojisteni?
Najel jsem už cca 1,3 mil. kilometru a ani jednou za celou dobu bych takové pojištění nevyužil.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“