Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Moderátoři: vipe, Moderátoři

gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

slabostka píše:Ak ste z vychodu mám dobrú skúsenosť so servisom v Prešove- t.č. sa to volá myslím Motor car, predtým Automo na Petrovanskej- vedľa Mercedesu, Fiata a Mitsubishi. Mal som to za 5 minút a bez akýchkoľvek debát.
Myslim, ze problem je skor s novsimi getzmi, rv 2008-2009... tie zda sa nevedia opravit.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Reklama
 

JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od JuloKE »

Pozri moj prispevok:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 08#p182008

Cakam na minusove teploty a uvidime, co dalej s autom. Ak sa to zopakuje-auto vraciam a pytam peniaze.
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Pochybujem, ze ti zoberu auto spat a vratia peniaze, takze jednoduche to nie je ani ked kupis mixer v tescu :) Ale drzim palce, daj vediet...
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
peter_h
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2009, 22:40

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od peter_h »

Mne tvrdili že pridaním termistoru k čidlu teploty sa problém odstráni. Urobili mi to v servise v SNV a je to ešte horšie. Yjavne tomu rozumejú, je na hanbu že tak rozsiahli problém tak dlho nevedia spoľahlivo odstrániť.
peter_h
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2009, 22:40

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od peter_h »

Mal som auto už tri krát v servise v SNV a po každej oprave ide stále horšie . Nevedia si s tým dať rady budem žiadať výmenu auta , keby sme tak urobili viacerí asi by sa aj importér trochu viac snažil.
Uživatelský avatar
gizmonka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 kvě 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gizmonka »

ja uz som od septembra evidovanaa v hyundai servise a vedia velmi dobre o co ide, a do dnes sa mi neozvali, este mne povedali ze si mam zavolat importerovi do ciech..a tu to maju na salame..a to ma caka vo februari prva garancka a pytaju si nehorazne peniaze..
Naposledy upravil(a) gizmonka dne 01 úno 2010, 08:54, celkem upraveno 2 x.
Getz Dynamic 1.4 5dv.
JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od JuloKE »

Klop,klop...auto ide OK. Boli dobre mrazy, takze auto otestovane dobre. Ziadne kolisanie otacok a zdochynanie motora.
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

gizmonka píše:ja uz som od septembra evidovanaa v hyundai servise a vedia velmi dobre o co ide, a do dnes sa mi neozvali, este mne povedali ze si mam zavolat importerovi do ciech..a tu to maju na salame..a to ma caka vo februari prva garancka a pytaju si nehorazne peniaze..
mna caka garancka v aprili, tak som zvedavy... napis potom, kolko od teba pytali

inak co sa tyka servisu, tiez cakam a cakam... lebo ked tam volam ja, tak mi aj tak povedia, ze nemozem nic, len cakat :) pochybujem, ze sa to bude este nejako riesit.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od lada t5 »

Jako jak čekat? To snad nemyslí vážně - řekl bych jim, že pojedu do Německa nebo do Rakouska a že mi zaplatí cestu, pokud to sami neumějí. Když se i tak nedovolám nápravy, píši výrobci podrobné vyprávění o činnosti jejich autorizovaného servisu, s kopií pro ně.
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

lada t5 píše:Jako jak čekat? To snad nemyslí vážně - řekl bych jim, že pojedu do Německa nebo do Rakouska a že mi zaplatí cestu, pokud to sami neumějí. Když se i tak nedovolám nápravy, píši výrobci podrobné vyprávění o činnosti jejich autorizovaného servisu, s kopií pro ně.
Pisat vyrobcovi o cinnosti ich autorizovanych servisov? Neviem co by som tym dosiahol, kedze prave vyrobca je ten, ktory este nenasiel sposob, ako tento problem vyriesit... Servisy cakaju na instrukcie/software od vyrobcu.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
peter_h
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2009, 22:40

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od peter_h »

Písal som mail importérovi do Blavy a zdá sa že urobili v servise veľký vietor začali sa ku mne úplne inak chovať a už som objednaný na pondelok na opravu. Mali by ste tak urobiť všetci a nie čakať - nedočkáte sa ničoho. Pohrozil som vrátením auta v záruke a toho sa veľmi zľakli.
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Tak potom nezabudni napisat, ci ti to aj v tom servise naozaj opravili
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od clovek »

O ake kolisanie sa tu jedna? Mne obcas (velmi malokedy) po nastartovani ako keby trosku dusilo motor, tak sa zdvihnu trochu otacky a pozvolna klesaju. Tak to spravi 2-3 krat a potom uz pohoda. Je to ono?
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od vipe »

clovek píše:O ake kolisanie sa tu jedna? Mne obcas (velmi malokedy) po nastartovani ako keby trosku dusilo motor, tak sa zdvihnu trochu otacky a pozvolna klesaju. Tak to spravi 2-3 krat a potom uz pohoda. Je to ono?
:-k Jo to je ono. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
slabostka
*****
Příspěvky: 1732
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od slabostka »

Myslím že nieje rozdiel či je rok výroby 2006 alebo neskor- je to všetko facelift verzia, nemyslím že je tam niečo iné. Takže ak to vedia v Prešove urobiť v roku 2006 musia to vedieť urobiť aj v SNV v r. 2009-2010.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „GETZ“