TEST HYUNDAI COUPE 2007

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dráček
**
Příspěvky: 170
Registrován: 09 úno 2006, 16:09
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dráček »

Nj, to muzu jenom potvrdit, at to papirove nebo teoreticky vypada jak chce, na vsech srazech kde byl Borek, bylo jasne ktery dvoulitr je nejrychlejsi, jedno jestli pri mereni radarem nebo pri sprintech.... nevim jak to dela, ale kdo umi, ten proste umi :idea:
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 1998 - RIP 10.9.2007 kolem 2 hodiny rano
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 2000 (2001 uvedeno do provozu) Facelift - Aktualne funkcni :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Borek píše:PetrHc-váha/výkon je jen malá část,záleží také na převodovce,co říkáš? :wink: Máš pravdu,že 2,gen.je těžší(zaplať bůh za výbavu),ale jinak zpřevodované a se skoro stejným výkonem je na zrychlení,dle katalogů o nějakou desetinku rychlejší(což je zanedbatelné).Ale co je hodně podstatné,že jsme mnohokrát(Mimoně,Roudná+-20x jízda)ověřili,že se na sprintech dívám na ostatní Coupátka ve zpětném zrcátku :!: Kdyby jsi nebyl Petře jen teoretikem,přijel bys alespoň na jeden sraz a ....... :lol: :lol: ověřil život. 8) (Zeptej se Martasze,jak 2.gen.-2,0l,peláší :shock: ).A to nejen ve sprintech v přímém srovnání,ale i dosažená rychlost na měřeném úseku Radem 622(každý jel 2x),jsem měl rychlost vždy vyšší než Coupe 1.gen. nebo Lantra. :wink:

Ps.Nebo je druhá možnost,že máš pravdu-auto nestojí za nic,ale má skvělého řidiče,tak jede rychleji a s lepším zrychlením než váhově lepší :lol: 1.gen. :lol: .To také není špatná varianta. :lol:
Nemyslim si, že bych byl jen teoretik :D , pokud jde o srazy, tak na minulé Mimoni jsem byl, na tomhle srazu bohužel ne, i když jsem se tam chystal. Každopádně si jsem jistej, že bys mi se svim Coupe záda neukázal :D Jak píšeš, záleží i na převodovce (mam 6ti kvalt) a ještě jsi zapomněl na průběh krouťáku, kterej mam díky proměnlivímu časování ventilů taky poměrně zajímavej :D Takže to vidim tak, že uzrála příležitost to na sebe prásknout....už nějaký čas nejsem majitelem Hyundai Coupe. :twisted:

P.S. Já jsem ale nikdy netvrdil, že Hyundai Coupe nestojí za nic, mam ty auta hodně v oblibě a rozhodně se pořád považuju za fanouška tohodle auta. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Tak vybal co vlastne mas 8) :shock:
Mimochodem, stojim za Borkem, v sobotu jsme v Auto Palace Butovice obdivovali cenu předváděčky (/-/) Coupe 2005 v plný palbě 2.7 za 525 000,- za to nic lepsiho nesezenes NIKDE :P
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Dráček píše:Nj, to muzu jenom potvrdit, at to papirove nebo teoreticky vypada jak chce, na vsech srazech kde byl Borek, bylo jasne ktery dvoulitr je nejrychlejsi, jedno jestli pri mereni radarem nebo pri sprintech.... nevim jak to dela, ale kdo umi, ten proste umi :idea:

tse to jeste nesprintoval s moji cicou :lol: scoupe ho "porazilo" sice jen "tesne" :P ale cica se nedaa :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
romikx
*
Příspěvky: 30
Registrován: 12 srp 2006, 11:37

OSOBNE

Příspěvek od romikx »

si myslim ze cena NOVEHO H Coupe je skutecne prijatelna za ty penize, otazkou vsak zustava co z te ceny zbude a jak bude rychle ztracet na cene... Nehlede na celkovou technickou uroven. Nemam na mysli zpracovani. Motor 2.0 105kw je skutecne malo a 2.7 123kw jeste mene...jiste za ty prachy. Pokud jde o to ze skodovka instaluje do vozu letity 2.0 85kw dela to pro to ze to nejsou sportovni vozy a kdyz to lide kupuji? Navic to nahradilo tehdy 1.8 20V 92kw ktery trpel nedostatkem krouiciho momentu v nizkych otackach a mel vysokou spotrebu i 12l...a cesti chalupari jeho sportovni charakteristiku nepochopili...Pravdou je ze v Octavii stejne jako Audi A3 jede mizerne naopak v A4 je super.

Ovsem napriklad BMW 330i s vynikajicim motorem 170kw koupite rok 2002 kolem 400tis. i mene pokud se spokojite s necim i slabsim jeste min. A mate jistotu kvalitniho svezeni a jeste usetrite na palivo pripadny servis... A kdyz jsme u te spotreby s 330i se da jezdim pri bezne jizde za 9- 9.5l a ani pri ostre jizde neprekracuje 11.5 coz jsou uzasne hodnoty. Je to takova mala M3 :) Doporucuju si to nekde pujcit aspon na den dva a vychutnat si kroutak 300 zrychleni za 6.5 a rychlost 250 coz je jiste zbytecne, ale jde o ten pocit ze to mate pod plynem...a kdykoliv...kdyz se priblizi...nejaky pubertalni frajer muzete ho sfouknout ze silnice jako suchy list papiru.
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: OSOBNE

Příspěvek od Petr HC »

romikx píše:si myslim ze cena NOVEHO H Coupe je skutecne prijatelna za ty penize, otazkou vsak zustava co z te ceny zbude a jak bude rychle ztracet na cene... Nehlede na celkovou technickou uroven. Nemam na mysli zpracovani. Motor 2.0 105kw je skutecne malo a 2.7 123kw jeste mene...jiste za ty prachy. Pokud jde o to ze skodovka instaluje do vozu letity 2.0 85kw dela to pro to ze to nejsou sportovni vozy a kdyz to lide kupuji? Navic to nahradilo tehdy 1.8 20V 92kw ktery trpel nedostatkem krouiciho momentu v nizkych otackach a mel vysokou spotrebu i 12l...a cesti chalupari jeho sportovni charakteristiku nepochopili...Pravdou je ze v Octavii stejne jako Audi A3 jede mizerne naopak v A4 je super.

Ovsem napriklad BMW 330i s vynikajicim motorem 170kw koupite rok 2002 kolem 400tis. i mene pokud se spokojite s necim i slabsim jeste min. A mate jistotu kvalitniho svezeni a jeste usetrite na palivo pripadny servis... A kdyz jsme u te spotreby s 330i se da jezdim pri bezne jizde za 9- 9.5l a ani pri ostre jizde neprekracuje 11.5 coz jsou uzasne hodnoty. Je to takova mala M3 :) Doporucuju si to nekde pujcit aspon na den dva a vychutnat si kroutak 300 zrychleni za 6.5 a rychlost 250 coz je jiste zbytecne, ale jde o ten pocit ze to mate pod plynem...a kdykoliv...kdyz se priblizi...nejaky pubertalni frajer muzete ho sfouknout ze silnice jako suchy list papiru.
:shock: Tak takovejhle příspěvek bych tady nečekal :D ....naprosto s tebou souhlasim.
Obrázek
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

romikx: k cemu zase srovnavas ojety auto a novy? Tohle me dokaze vzdycky dozrat.
Ale kdyz uz mluvis o ztrate hodnoty, krasne jsi mi nahral na smec. Coupe, rekneme 2,7 se vsim vsudy koupis do 700.000. Za pet let klesne cen, hodne to prezenu, na 50.000.... tim padem prodelas 650.000. Zatimco Tvuj priklad, BMW 330i s jakous takous vybavou poridis za 1.400.000 kc a za pet let prodelas milion. Co je vic? Milion, neco 650.000???
Porovnej si nova auta.... nejlevnejsi coupe, sportovniho vzhledu, slusne jizdni vlastnosti a i slusny motor. Nic co by se mohlo coupe blizit, neni. Pokud si nechces priplatit nekolik set tisic. Na srazu si to rozdavaj Hujer s 2,7 coupe a A4 4x4 2,7bi turbo. Na to, ze Audi ma o 100koni vic a lepsi prenos vykonu to zas takova tragedie nebyla. Jenze to auto stoji 2x tolik a spotrebu o 50% vyssi.
Pri ostrejizde za 11,5 nepojedes ani s HTP, natoz s 330i.

Zakladem je porovnani toho, kolik za sve penize dostanu a v tom nema Hyundai Coupe konkurenci.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

hlobilp píše:romikx: k cemu zase srovnavas ojety auto a novy? Tohle me dokaze vzdycky dozrat.
Ale kdyz uz mluvis o ztrate hodnoty, krasne jsi mi nahral na smec. Coupe, rekneme 2,7 se vsim vsudy koupis do 700.000. Za pet let klesne cen, hodne to prezenu, na 50.000.... tim padem prodelas 650.000. Zatimco Tvuj priklad, BMW 330i s jakous takous vybavou poridis za 1.400.000 kc a za pet let prodelas milion. Co je vic? Milion, neco 650.000???
Porovnej si nova auta.... nejlevnejsi coupe, sportovniho vzhledu, slusne jizdni vlastnosti a i slusny motor. Nic co by se mohlo coupe blizit, neni. Pokud si nechces priplatit nekolik set tisic. Na srazu si to rozdavaj Hujer s 2,7 coupe a A4 4x4 2,7bi turbo. Na to, ze Audi ma o 100koni vic a lepsi prenos vykonu to zas takova tragedie nebyla. Jenze to auto stoji 2x tolik a spotrebu o 50% vyssi.
Pri ostrejizde za 11,5 nepojedes ani s HTP, natoz s 330i.

Zakladem je porovnani toho, kolik za sve penize dostanu a v tom nema Hyundai Coupe konkurenci.
Presne tak chlape!!!!Jen dodam par skusenosti ze zivota a spraxe.Furt posloucham jak motory TDI nezerou a jak kazdej jezdi za 5 litru.Ma osubni praxe pri me ostrejsi jizde spotreba 8,5 l a to sem nejel po dalnici ,ale po okrsce na Slapy!!!!Tak neverim tomu ze kdyz si pucim to Bavo ze pojedu za 11 L!!!Dneska sem odvezl 2,7 do Sukorad a jelikoz sem pospichal tak sem to trosku valil(nereknu kolik pac by jste rekli ze jsem Magor :twisted: ) a spotrebu odhaduji na 17 litru.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Už jsem ani nechtěl reagovat.Ale přesně co napsal Hlobilp,jsem si říkal hned,jak jsem četl o starém BMW :lol: .Stále někdo srovnává stará olítaná auta nebo několikanásobně dražší nová auta s NOVÝM AUTEM V ZÁRUCE(za zlomek ceny). :wink: Už to s nikým neřeším(zvlášť ne s někým,kdo H.prodal,koupil v bazaru značku XY......a to je teprve dělo :lol: ).Navrhuji řešení-každý má to nejlepší auto na světě a všichni jsou spokojení-OK? 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

Až na mě ;-) Moje nejlepší auto na světě se stále ještě "vyrábí" :-(
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Borek píše:Už jsem ani nechtěl reagovat.Ale přesně co napsal Hlobilp,jsem si říkal hned,jak jsem četl o starém BMW :lol: .Stále někdo srovnává stará olítaná auta nebo několikanásobně dražší nová auta s NOVÝM AUTEM V ZÁRUCE(za zlomek ceny). :wink: Už to s nikým neřeším(zvlášť ne s někým,kdo H.prodal,koupil v bazaru značku XY......a to je teprve dělo :lol: ).Navrhuji řešení-každý má to nejlepší auto na světě a všichni jsou spokojení-OK? 8)
Vždyť jsme to viděli na vlastní oči,kdyby ta Audi neměla turbínu no nevím,jak by se tvářil ten řidič :lol: :lol: :wink:
Ale Hujer to nevzdal,držel :shock: se ho jak kliště :lol: :lol:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Nechci machrovat,ale ve sprintu s Hujerem jsem byl v cíli na vršku první(možná to bylo tím,že vezl Karlose :lol: ),takže jak jsem psal-tohle moje auto se korejským montérům asi opravdu povedlo. :wink: Jo,a kdyby se někdo chtěl zeptat,jak jsem nové auto zajížděl-prvních 150km předpisově,dále jízda jako nyní-tzn.bez jakéhokoliv šetření,dodržování nějaké rychlosti při zajíždění nebo omezování otáček.Za číslo 200km/h(dost :oops: )se ručička podívala už po 800km. :wink: Alespoň se z něho nestala líná potvora. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Borek píše:Už jsem ani nechtěl reagovat.Ale přesně co napsal Hlobilp,jsem si říkal hned,jak jsem četl o starém BMW :lol: .Stále někdo srovnává stará olítaná auta nebo několikanásobně dražší nová auta s NOVÝM AUTEM V ZÁRUCE(za zlomek ceny). :wink: Už to s nikým neřeším(zvlášť ne s někým,kdo H.prodal,koupil v bazaru značku XY......a to je teprve dělo :lol: ).Navrhuji řešení-každý má to nejlepší auto na světě a všichni jsou spokojení-OK? 8)
Tohle předpokládám byla narážka na mě....já si na rozdíl od tebe ale nemyslim, že mam nejlepší auto na světě :) Pravda je, že původně jsem si chtěl koupit Hyundai Coupe 2002+ (kdyby do něj dávali lepší motor tak bych mu byl snad ochotnej odpustit i těch pár nedostatků který to má)
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Ještě se vrátim k tomu porovnávání novejch a jetejch aut. Když to přeženu, přijde vám rozumný koupit si za svoje peníze novou Dacii Logan a nebo za úplně stejný peníze 5 let starý BMW v plný palbě? Já bych šel radši teda do toho BMW...ale každýho věc. :twisted:
Obrázek
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

to je presne ono.... ne kazdy ma takove priority. Zalezi mu na tom, ze si koupi nove auto, se zarukou a jistotou, ze s autem nejsou zadne problemy. U ojetyho auta nemas nikdy jistotu puvodu, najetych km, bouracek, zachazeni s predchozim majitelem. Jsou vyjimkky, ale ta auta jsou o dost drazsi. Zkratka koupi nobeho vozu mam jakous takous jistotu nekolikaleteho bezproblemoveho jezdeni a na to spousta lidi da. Navic naklady provozu noveho auta jsou nizsi, nez ojeteho.
Nic proti Tobe, ja bych si radeji taky koupil ojety. Nejsem v takove situaci, abych mel na nove. Mam radeji vetsi auta a ty jsou preci jen trosku drazsi.
Jo a jestli mi sezenes slusny petkovy BMW 2002 za 200tisic, koncim s Hyundaiem :D :D
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „COUPE“