Opravy laku - skrabance, preliaciny

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Martun »

ZdeněkSvoboda píše:Tak to na...re.
Co dodat, holt někteří couvají asi jako moje bývalka a to tak, že při couvání koukají dopředu :evil: :twisted: Vraždil bych, kdyby mi to někdo takhle udělal, ale co se dá dělat, hlavně, že se nikomu nic nestalo [-o<
Pevné nervy a kdyžtak dej nějaké foto.
To je ta co ti odřela ten přední spojler? :-D chudák! A ty se ji takhle hnedka zbavíš! :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Martun »

cert píše:Tak pánové dneska první větší šrám :( . Na parkáči u obchoďáku zajíždím na místo a jeden pán couval z uličky a odnesl to můj LZ blatník a nárazník - nic vážnýho, ale lakovna to jistí. Ach jo. Zítra půjdu na pojišťovnu...
To mi povídej! Když mi poprvé odřel nějakej jouda nárazník při parkování byl jsem na mrtvici. Je to až na plast, jak to ten debil rval. To jste viděli na srazu. No a měsíc nebo dva nato je ještě větší šlinc cenťák pod tím prvním. Takže bys vraždil jak některý blbci dokážou parkovat mezi auta. Takže u mě je achilova pata levý roh u zadního nárazníku :-(
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Vilda píše:A co pachatel, už leží na oddělení ARO ?!?! Proto radši zaparkuju klidně 200 metrů daleko a dojdu ... tyhle parkoviště, to je neštěstí a nový auto takovýhle průsery jenom přitahuje :?
Ale neleží, je to starší pán (r. 1942) a nechtěl jsem ho deptat. Sepsali jsme to a dneska jsme se dohodli, že to zaplatí z povinnýho - nabízel jsem mu že kdyby nechtěl přijít o bonus, tak to srovnáme na férovku v hotovosti a bude klid. Dojel jsem dneska do lakovny a tam mi lakýra řekl, že to dá do stavu, že se to nepozná za 3000 + DPH, Asi se mu to zdálo moc, tak že oželí bonus a já dám auto do autorizáku - tam ať si s tím dělají co chtějí, hlavně aby to zase bylo ve stavu jako před karambolem. Akorát je blbý, že budu 3-4 dny bez auta a jak bydlím na vesnici, tak to bude na prd s dojížděním, ákupem a s vožením dcerky na kroužky po škole. Nevíte jak to je s půjčením náhradního vozu dealerem? Ptal jsem se v Pyramidě a jako že půjčí, ale za 650,-/den - což mi přijde dost. Nešlo by to zahrnout do ceny opravy? Asi ne co?

Jinak taky parkuju co nejdál od vchodu kde je prázdno a pokud musím mezi auta, tak si vybírám nový nebo v pěkným stavu - tam je předpoklad, že mi to neorvou - ikdyž tohle drcnutí bylo s 2 roky starým Peugeotem 308...
Martun píše:To mi povídej! Když mi poprvé odřel nějakej jouda nárazník při parkování byl jsem na mrtvici. Je to až na plast, jak to ten debil rval. To jste viděli na srazu. No a měsíc nebo dva nato je ještě větší šlinc cenťák pod tím prvním. Takže bys vraždil jak některý blbci dokážou parkovat mezi auta. Takže u mě je achilova pata levý roh u zadního nárazníku :-(
Kdybych měl chycenej jen plast nárazníku, tak bych ani autorizák kvuli záruce neřešil, ale mám odřenej i LZ blatník až na lem blatníku. Naštěstí to není ani promáčknutý.

Prostě minulej tejden byl fajn - v úterý jsem píchnul PZ kolo a v neděli tohle. Doufám, že už stačilo :( .
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Martun píše:
ZdeněkSvoboda píše:Tak to na...re.
Co dodat, holt někteří couvají asi jako moje bývalka a to tak, že při couvání koukají dopředu :evil: :twisted: Vraždil bych, kdyby mi to někdo takhle udělal, ale co se dá dělat, hlavně, že se nikomu nic nestalo [-o<
Pevné nervy a kdyžtak dej nějaké foto.
To je ta co ti odřela ten přední spojler? :-D chudák! A ty se ji takhle hnedka zbavíš! :mrgreen:
:mrgreen:
Jo, to jsem taky dělal jako nepříčetnej, ale nebyl to hlavní důvod rozchodu :D
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Gandalf »

Cert: Pokud to jde z povinného ručení viníka, tak by náklady na náhradní vozidlo měly jít plně z jeho ručení. Zkus to zkonzultovat s nějakým "nezaujatým" pojišťovákem nebo s lidmi z http://www.nehoda.cz
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Gandalf píše:Cert: Pokud to jde z povinného ručení viníka, tak by náklady na náhradní vozidlo měly jít plně z jeho ručení. Zkus to zkonzultovat s nějakým "nezaujatým" pojišťovákem nebo s lidmi z http://www.nehoda.cz
Díky za info, myslíš, že tahle firma funguje i v takovém vidlákově jak u nás? Máš s ní nějakou zkoušenost ?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Gandalf »

Cert: Myslím, že mají zajištěno pokrytí celé republiky. Osobní zkušenost s jejich službami přímo nemám, jen jsem s nimi e-mailem konzultoval pár věcí, ale zatím mě naštěstí nemuseli zastupovat... Ale za zeptání nic nedáš.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Tak jsem žádal na leasingovce devinkulaci, aby mi mohly pojišťovna proplatit škodu - asi za dva dny mi volali, že mám kontaktovat při řešení pojistné události firmu MM Car Plzeň. Zavolal jsem tam a ona to firma co provozuje www.nehody.cz . Po novém roce dávám auto do servisu a pak se uvidí jak zafungují s tím náhradním autem atd.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Gandalf »

cert: Tak to jsem moc zvědavý, jak firma zafunguje v praxi. Však dej časem vědět, jak se to vyvíjí. Přeju hodně štěstí s kvalitní opravou :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych Accentíka umyl a udělal fotky toho odřeného blatníku a nárazníku...

Obrázek

Obrázek

Zas tak moc to není, ale kytovat se bude muset - maličko to promáčklé je :( . Doufám, že to opraví k nepoznání.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Mexican »

cert mam nieco podobneho (ale v mensom) na tom istom mieste.. nechapem ako to niekto tam mohol odriet :-/

vela stastia pri oprave... BTW vcera som zrazil asi 8kg zajaca Fiestou, rana ako hrom - krv az na celne sklo (zobral som ho prednym naraznikom, asi sa snazil vyskocit a BUUM), okrem odletenej krytky na tazne oko v narazniku ani skrabanec.. tu musim pochvalit Forda za lak
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Bolí z toho oči :? :cry:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Martun »

Mno máš to pěkný!... Ale snad to zas tak strašný není.. Předpokládám že to budou dělat rozstřikem tak hlavně aby to bylo neznatelný! Já byl s autorizákem spokojenej, až na přebytek laku kterej jim stekl na hranu haupny. Ale to se dá zbrousit a vyleštit. Jinak barva ok! Tak si myslím že nemusíš mít strach, pokud teda nemaj lakýru nějaký kopyto! :lol: :roll:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od SlavoRK »

Mexican píše:cert mam nieco podobneho (ale v mensom) na tom istom mieste.. nechapem ako to niekto tam mohol odriet :-/

vela stastia pri oprave... BTW vcera som zrazil asi 8kg zajaca Fiestou, rana ako hrom - krv az na celne sklo (zobral som ho prednym naraznikom, asi sa snazil vyskocit a BUUM), okrem odletenej krytky na tazne oko v narazniku ani skrabanec.. tu musim pochvalit Forda za lak
Pánové, kožešinka nepoškrábe, kožešinka leští !!! :lol:

Ale vážne, radšej nech sa nám všetkým podobné nepríjemnosti vyhýbajú ...
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

SlavoRK píše:Pánové, kožešinka nepoškrábe, kožešinka leští !!! :lol:

Ale vážne, radšej nech sa nám všetkým podobné nepríjemnosti vyhýbajú ...

Škoda, že ten Peugeot 308 neměl kožešinový zadní nárazník..... :)
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“