Spotreba 2.0 CRDi VGT TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Asi to bude tím zastaralým 4-stupňovým automatem. Jezdil jsem s Volkswagen Touareg 2,5 TDI 6-st. AT a jezdil jsem za 10 l/100 Km. Když to tak čtu, jsem rád, že jsem si koupil manuál ikdyž bych bral 6-stupňový, ale za toho Touarega bych měl 2 Santa Fe.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ja jsem se porad take trapil vysokou spotrebou nafty a hledal jsem chybu ve svem aute, az kdyz v televizi probehla kampan na nekvalitni naftu jsem pochopil, ze ten kerosin memu autu nesvedci :)
Zmenil jsem benzinku a od te doby je to alespon podle tabulek vyrobce.
To jen, ze chybu nehledejte vzdy jen u sebe.
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

TUCSON 2,0 BENZIN

Příspěvek od bernard.kratochvil »

AHOJ chlapi, chtěl jsem se zeptat má někdo nějakou zkušenost, z benzínovým tucsonem 2,0, mám najeto asi 6500 km, průměrnou spotřebu od začátku mám asi 10,1 l a je to 50% město, a 50% mimo město, ale i tak se mi zdá, že ta ručička jede dolů jak hloupá. při dlouhé cestě asi 800 v kuse jsem se dostal na 8,6 to je můj rekord, jinak ve městě 12,5l, trochu mě to mate to co maji v tabulkách. dík
bob
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 lis 2005, 22:36

Taky mám Tucsona v benzínu

Příspěvek od bob »

Tucsona máme od prosince 2004 a od té doby najeto cca 14000km. Spotřeba mě taky trochu zaskočila, ale když se nad tím zamyslím, tak to žádná katastastrofa není. Přece jen to něco váží a má to 104kW, takže to asi za 5l benzínu jezdit nebude. na začátku mně počítač ukazoval cca kolem 11-12l/100, pak pokud jsem jezdil hodně místně a bylo to v zimě, tak jsem se dostal až na průměr cca 15/100 (ve městě). Teď to asi šlo trochu dolu a pokud se moc nešlape na plyn, tak jsem se dostal při cestě cca 200km na průměr do 9l. Jinak v kombinaci město a delší trasy se držím na cca 10,5-11l. Běda ale pokud začnu více šlapat na plyn, to tam pak teče a průměr leze dost rychle nahoru. Nejsem na to moc zvyklý, mám ještě Mitsubishi Carismu 1,8 a dost ji šlapu na krk (v Německu jezdím cestovní rychlostí 180 a více při spotřebe 7,6l), takže spotřebu Hyundaye nemohu tak trochu furt strávit, ale je to snad jediná chyba na kráse. Tchán má úplně nového Accenta a jezdí krátké trasy s průměrem 7l. Nechápu jak tady někdo s Goetzem může být na 10l. Je fakt, že zřejmě ty Hyundaye asi budou choulostivější na těžkou nohu řidiče než jiné značky.
Roman

Příspěvek od Roman »

Na mém počítač ukazuje 8,9L/100,ale kecá to o 1L.
Máte někdo odstraněné ty šílené otáčky při řazení??V Hyundai říkaj,že je to normální,jestli jo,tak měním značku.
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Jak jsem již psal, asi to bude tím zastaralým 4-stupňovým automatem. U nové generace Santa Fe má být nový 5-st. automat. Nicméně jsem rád, že mám mech. řazení.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Roman

Příspěvek od Roman »

Mám Tucson 2.0 benzin 104Kw man.
Jinak zdravím všechny bo jsem tu novej.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já nevím, co přád nadáváte na tu spotřebu.Mám novýho Tucsona najeto 1000 km (active). Jak jsem to několikrát spočítal, tak nepřelezu 8 litrů. Tu spotřebu dělají asi Vaše ( nevkusný ) plasty na blatníkách. FIN.
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

ahoj, nenapsal jsi ale jestli benzín nebo naftu, věř mi že plastama to nebude.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Nemáte někdo zkušenost s tím, co na to říkají, třeba samotní prodejci nebo servirási, že spousta lidí prostě nemá tu spotřebu ani podobnou k tomu co uvádějí v tabulkách, vždyť to není normální. A to platí jak to tak vidím i pro benzín i naftu. To přece není moc dobrá reklama, že to co propagují je úplně jinak. Možná kdyby toho bylo moc, měli by samotné servisy na popud výrobců to nějak napravit, třeba jako já nevím, když bude špatné ložisko u 5000 vozů, tak to bezplatně vymění. No tak něco podobného pro spotřebu. Mě to prostě dráždí, chápu že spotřeba bude vyšší jak třeba u Focusu co jsem měl, ale potom ať nepíší bludy do tabulek.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Taky myslím, že plastama to nebude. By the way, mě se dost líbí.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Sorry.nenapsal jsem ,že jezdím na naftu. Ale fakt mi ta spotřeba příjde úplně normální. Předtím jsem měl Oktávku v benzinu 1,6 101 koní a ta spotřeba je srovnatelná. Přitom jezdím město /mimo- 30/70. FIN.
Uživatelský avatar
bumbrle
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2005, 17:02
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bumbrle »

Ja mam ten samej motor v Elantre a musim rict, ze prumer za asi poslednich 8 mesicu mam 9,8. Jezdim tak 60% po Praze a zbytek mimo, ale v klidu do 120. Jinak mam zkusenosti, ze kdyz to jen trosku honim, tak jsem hned nekde kolem 10,5. Ale me to neprekvapuje, kdyz mi v Accentu 1,3 jezdi za 7,5, tak dvoulitr v tezsim aute na sirsich gumach musi zrat vic....
Sonata 2,0 CRDi Elegance - 2006, Trajet 2,7 V6 Automat - 2004, i30 CW 1,6 CRDi (manželky)
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

když nad tím tak přemýšlím , tak na tom něco je, asi jo, uvidíme po první kontrole po roce. Teď to asi moc lepší nebude, většinou jezdím po sněhu a ještě do kopce. To tak odpovídá momentálním 12 litrům. Ono je to přece jenom těžká potvora, ale jinak mimo spotřeby proti tomu nemám ani slovo. Zatím dík ahoj BEN.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Milan26
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2005, 23:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Milan26 »

Mám najeto pouze cca 800 km, takže to nemusí být objektivní. Mám už model 2006 VGT a 6-ti kvalt. Zatím je spotřeba 8,8 a cca 60-70 % najeto v Praze. Jinak myslím že se 4st. automatem se asi nedá dostat pod 10 l.

-
TUCSON 2,0 CRDi VGT (6r)
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“