Zimné pneumatiky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Já mám na autě přes zimu Nokian W a mužu potvrdit že držejí bezvadně.
Co jsem se zatím bavil z lidma tak každej kdo měl Nokiany tak si je jen vychvaloval.
http://www.nokiantyres.com/car_product_ ... e=NOKIAN+W#
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

Hardcam píše:Chlapi, nechci vm d toho keca, ale nevyplati se priplatit 2000 na novy 14" elektrony? Resp. cena 1ks elektronu 1899Kc.
Ked elektrony, tak 15-ky. Nech to uz nejak aj lepsie vyzera. Ale to je iba moj osobny nazor. Ci sa oplatia prave za taku cenu to neviem posudit.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

peter1205 píše:***cut***Mám však ešte jednu dilemu. Na jednej strane sa hovorí, že užšie zimné pneumatiky (menšia kĺzna plocha) sú vhodnejšie, ale na druhej strane počúvam, že zasa vhodnejšie sú širšie pneumatiky (väčšia plocha na záber). Aký je váš názor - vaše skúsenosti ?
Rozhodujem sa medzi GoodYear UG7 a Bridgestone LM-20. Doteraz som sa nevedel rozhodnut ci 175/70 alebo 185/65 ale uz som to rozriesil. Spomenul som si na technicky preukaz. V nom su definovane povolene pneu pre auto. Kedze pre rozmer 185/65 je predpisany rychlostny limit H (210km/h) a pre 175/70 staci T (190km/h), tak zvolim 175/70. Okrem toho je tam aj vahovy index pre 185/65 prisnejsi (86) oproti 175/70 (84).
Cim mensia sanca pre policajtov na vrtanie, tym lepsie :wink:
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

Hardcam píše:Chlapi, nechci vm d toho keca, ale nevyplati se priplatit 2000 na novy 14" elektrony? Resp. cena 1ks elektronu 1899Kc.
Neviem ako to presnejšie myslíš, ale ja mám napr. letné gumy na elektrónoch a zimné si chcem dať na tie plecháče, čo som dostal s autom. Inak ešte stále sa rozhodujem medzi pneu. Neviem sa rozhodnúť medzi Firestone, Kleber, Uniroyal a Yokohama. Skúste mi prosím poradiť.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

majco píše:***cut***Inak ešte stále sa rozhodujem medzi pneu. Neviem sa rozhodnúť medzi Firestone, Kleber, Uniroyal a Yokohama. Skúste mi prosím poradiť.
majco, v dunajskej napadne sneh? :wink:
Ale z tych pneu co si napisal vychadza asi najlepsie Uniroyal. Neviem to z vlastnej skusenosti, ale pneu testy tak hovoria.
Skus pozriet na test1 alebo na test2
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

diosko píše:
majco píše:***cut***Inak ešte stále sa rozhodujem medzi pneu. Neviem sa rozhodnúť medzi Firestone, Kleber, Uniroyal a Yokohama. Skúste mi prosím poradiť.
majco, v dunajskej napadne sneh? :wink:
Ale z tych pneu co si napisal vychadza asi najlepsie Uniroyal. Neviem to z vlastnej skusenosti, ale pneu testy tak hovoria.
Skus pozriet na test1 alebo na test2
Diosko, vďaka ti veľmi pekne. Inak v Dunajskej Strede z času na čas niečo padne, ale nie to je podstatné. S rodinou chodievame lyžovať a tento rok sa chystáme aj na Oravu. Tam tie zimné pneu využijem a ak nie náhodou aj snehové reťaze (dúfam, že nie :wink: ). Ešte raz vrelá vďaka.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

rybana1 píše:Tak som sa nechal inspirovat tym www.aaa-pneu.sk a v piatok som si objednal zimne pneu PIRELLI W 190-Snowsport 185/65 R 14 T.
Spolu 4ks = 7472Sk. A dnes mi prisli(cize len 2 pracovne dni im to trvalo :shock: )
Mal by som otázočku. Tá doprava a balné bolo naozaj zdarma?
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

majco píše:
Hardcam píše:Chlapi, nechci vm d toho keca, ale nevyplati se priplatit 2000 na novy 14" elektrony? Resp. cena 1ks elektronu 1899Kc.
Neviem ako to presnejšie myslíš, ale ja mám napr. letné gumy na elektrónoch a zimné si chcem dať na tie plecháče, čo som dostal s autom. Inak ešte stále sa rozhodujem medzi pneu. Neviem sa rozhodnúť medzi Firestone, Kleber, Uniroyal a Yokohama. Skúste mi prosím poradiť.
Nekdo sem daval par odkazu na plechove disky, ale jejich ceny jsou nehorazne, proto jsem se ptal, jestli by se nevyplatily elektrony...pokud jsi k autu dostal plechy, tak je jasny, ze je vyuzij.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

majco píše:
Hardcam píše:Chlapi, nechci vm d toho keca, ale nevyplati se priplatit 2000 na novy 14" elektrony? Resp. cena 1ks elektronu 1899Kc.
Neviem ako to presnejšie myslíš, ale ja mám napr. letné gumy na elektrónoch a zimné si chcem dať na tie plecháče, čo som dostal s autom. Inak ešte stále sa rozhodujem medzi pneu. Neviem sa rozhodnúť medzi Firestone, Kleber, Uniroyal a Yokohama. Skúste mi prosím poradiť.
zalezi na co pneu potrebujes - ak jazdis casto cez hory, tak nejake ktore maju dobru trakciu na snehu (Briggestone Blizzak, Nokian W) ak jazdis po cestach triedy ktore su mokre ale ohrnute pri nizkych teplotach tak Uniroyal, ak jazdis sem - tam brecky tak Kleber Krisalp, ktore maju dobry odvod vody. Ja som to zratal a podciarkol minuly rok a na Fiestu som kupil Krisalp HP a bol som s nimi tak spokojny ze som kupil tie iste aj na Accenta. takisto ich dam na povodne plechy a na jar podem do elektronov s rozmerom pneu 195/55/15 zrejme Kleber Dynaxter, Bridgestone E300 alebo Pirelli P7

BTW z reakcii ludi nekupovat Firestone - je to tragedia a Yokohama za tie peniaze neponuka nic extra.. ak si priplatis mas Goodyear G7 (myslim) a to stoji za to
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rybana1
**
Příspěvky: 142
Registrován: 27 črc 2007, 11:40
Bydliště: Trnava

Příspěvek od rybana1 »

majco píše:
rybana1 píše:Tak som sa nechal inspirovat tym www.aaa-pneu.sk a v piatok som si objednal zimne pneu PIRELLI W 190-Snowsport 185/65 R 14 T.
Spolu 4ks = 7472Sk. A dnes mi prisli(cize len 2 pracovne dni im to trvalo :shock: )
Mal by som otázočku. Tá doprava a balné bolo naozaj zdarma?
Ano, vsetko zdarma a ako som uz pisal aj rychlo :!:
Sucasne: Hyundai Tucson 2022 1.6T-GDi 110kW Shine+ Teal
Predtym: Hyundai i40sedan 2012 1.7CRDi 85kW Style(+navi+Infinity audio+parkovacia kamera+xenony) SG
Predtym: Hyundai Accent 2007 1.5CRDi 81kW Elegance EB
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

Mexican píše:
majco píše:
Hardcam píše:Chlapi, nechci vm d toho keca, ale nevyplati se priplatit 2000 na novy 14" elektrony? Resp. cena 1ks elektronu 1899Kc.
Neviem ako to presnejšie myslíš, ale ja mám napr. letné gumy na elektrónoch a zimné si chcem dať na tie plecháče, čo som dostal s autom. Inak ešte stále sa rozhodujem medzi pneu. Neviem sa rozhodnúť medzi Firestone, Kleber, Uniroyal a Yokohama. Skúste mi prosím poradiť.
zalezi na co pneu potrebujes - ak jazdis casto cez hory, tak nejake ktore maju dobru trakciu na snehu (Briggestone Blizzak, Nokian W) ak jazdis po cestach triedy ktore su mokre ale ohrnute pri nizkych teplotach tak Uniroyal, ak jazdis sem - tam brecky tak Kleber Krisalp, ktore maju dobry odvod vody. Ja som to zratal a podciarkol minuly rok a na Fiestu som kupil Krisalp HP a bol som s nimi tak spokojny ze som kupil tie iste aj na Accenta. takisto ich dam na povodne plechy a na jar podem do elektronov s rozmerom pneu 195/55/15 zrejme Kleber Dynaxter, Bridgestone E300 alebo Pirelli P7

BTW z reakcii ludi nekupovat Firestone - je to tragedia a Yokohama za tie peniaze neponuka nic extra.. ak si priplatis mas Goodyear G7 (myslim) a to stoji za to
No teraz je problém v tom, že v DS je naozaj málokedy sneh, ale zas keď nasneží, tak je ho tu dosť. Teda aspoň na našich cestárov :roll:
Ale zas väčšinou je tu buď sucho alebo mokro. No a chystám sa aj lyžovať na hory. No ešte porozmýšľam a uvidím. Vďaka pekne za rady.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

rybana1 píše:
majco píše:
rybana1 píše:Tak som sa nechal inspirovat tym www.aaa-pneu.sk a v piatok som si objednal zimne pneu PIRELLI W 190-Snowsport 185/65 R 14 T.
Spolu 4ks = 7472Sk. A dnes mi prisli(cize len 2 pracovne dni im to trvalo :shock: )
Mal by som otázočku. Tá doprava a balné bolo naozaj zdarma?
Ano, vsetko zdarma a ako som uz pisal aj rychlo :!:
Do 18.10.2007 majú vraj dovolenku, takže zajtra idem objednávať.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
peter1205
*
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2007, 22:45
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter1205 »

Ja som sa dosť poctivo venoval výberu zimných pneu a myslím, že som si zvolil TOP medzi gumami - Goodyear UltraGrip 7+.
Už UG7 v mnohých testoch víťazili a jedinou slabinou bola jazda na mokrej vozovke. V roku 2007 prišiel Goodyear s updatom tohoto typu, ktorý nazval UG7+ a vylepšil pri ňom dezén pneumatiky, čím úplne odstránil nedostatky za mokra. Práve naopak, má skvelé jazdné vlastnosti pri všetkých typoch povrchov a hlavne na snehu a ľade a vyznačujú sa perfektnou priľnavosťou k vozovke i záberom. Viac o nich tu:
http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=de ... rip_7_plus

K výbornému výberu patria aj Bridgestone LM20(25), Continental TS810 a Dunlop SP WS 3D. Ide o pneu v cenovom rozhraní 1800 až 2200 Sk.
Ak zakúpite niečo lacnejšie, musíte počítať aj so slabšími vlastnosťami, aj keď možno niektorí budú mať voči tomuto námietky. Lepšie pneumatiky jednoznačne prejavia svoju kvalitu hlavne v krízových situáciách a verte, že viem, o čom hovorím. Keď si to tak zoberiete, tak oproti slabším pneu preplatíte max. 1600 Sk na auto a keď pomyslíte len na fakt, že ich nekupujete na 1 rok, tak je to zanedbateľné.

Cez internet nakúpite najlacnejšie, napr na:
www.aaa-pneu.sk
www.az-pneu.sk
www.nejlevnejsipneu.cz/sk
www.pneumatikyadisky.sk
www.pneumax.sk

Ja som dal za Goodyear UG 7+, plechové disky, komplet obutie a vyváženie 14720 Sk na celé auto (t.j. 3680 Sk / koleso).
Uživatelský avatar
PaoloS
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 zář 2007, 21:49

Příspěvek od PaoloS »

Hyundai Accent 1.4
Elegance - Space Silver
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

Takže včera som konečne objednal. Rozhodol som sa pre GOODYEAR UG7+. Bolo to ťažké rozhodovanie, ale aj vďaka vašim radám a testom na internete som sa takto rozhodol. Dúfam, že budúci týždeň okolo stredy-štvrtka prídu a idem ich obúvať na disky.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“