santa a sneh

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Jarda2007
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2007, 13:34

Příspěvek od Jarda2007 »

Musím říci, že když jsem se rozhodoval nad koupi staršího SF tak mně někteří lanařili do RAV4. Nelituji svého rozhodnutí. Ale abych se vrátil k meritu věci. Ten den jsem měl letní pneu a musím říct, že auto nezastavil sebevěčí kopec-jen ten sjezd byl horší. Teď budu přezouvat na Cooper pneu-tak určitě budou nové fotečky z hor a strání.
Nicméně si myslím, že průměrný řidič nepotřebuje u automobilu elektronické vychytávky jako jsou :( DAC a HSAC)-ale je to můj subjektivní názor-tak nechci nikoho pobouřit.
Dále jsem uploudnul foto mé pneou-foto vysvětluje vše:
Reklama
 

tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

zdenek76 píše:
bondro píše:Ok páni, asi ste ma presvedčili.....tie dva týždne ako mi povedali na predajni ešte teda počkam a ked nie, tak to asi ruším.....a našiel som niečo iné, čo ma dosť zaujalo..... http://www.ssangyong.sk/rexton2.php respektíve http://www.ssangyong.sk/kyron.php Co hovoríte na tieto SUV-ká? Máte s nimi nejaké skúsenosti?
Prilis velke skusenosti nie, ale najprv som ho chcel, lenze v plnej palbe s prkotinami co mam na sante by stal minimalne 1,6 mega a to sa mi zdalo uz dost ked som si porovnal zaruku. Ale jednoznacne je na tom lepsie co sa tyka vybavy ako pamet sadaciek a taketo prkotiny, je tam motor zo stareho ML 2,7CDi, teraz ma 186koni. Problem je ten ze je tato znacka tak malo predavana ze ani nemali predvadzacku a skusali sme akurat auto nachystane pre zakaznika!!!!! A to iba vo dvore predajcu kde to rozbehol na 60km/h a musel brzdil lebo by sme vleteli do showroomu. Takze asi tolko k predvadzacej jazde. Aj to bol dovod preco sme to zavrhli. Tiez spotreba medzi 12-13l nic moc. Skusali sme akurat starsi model so 165konami ktory myslim ponukaju stale, iba v plnej vybave ma vyssi vykon ak sa memylim, lenze ma ramovu konstrukciu a na ceste sa choval nie dobre, trochu nervozne, vzadu to hrozne buchotalo a dostavali sme rany do chrbtice, pretoze to je skratka offroad. Ak budes jazdit viac po terene tak moze byt ale ak chces mat cestne auto tak radsej santa fe. Nebavme sa ani o dizajne, santa je krasna to sa musi nechat, rexton je hroza, je vlastne az tak skaredy az je pekny :roll:
Kazdopadne s nim nic nepokazis, ale ked tak len v plnej vybave. Interier je urcite min. o triedu vyssie naz santa fe. Tiez ma prevodovku z ML
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

zdenek76 píše: ......... motory Mercedes. V Koreji je řazen do vyšší kategorie než Santík, patří do kategorie Sorento ............
?? Mluvíš o Kie Sorento? Já jsem vždy myslel, že Kia je technicky i kvalitativně pod Hyundai a Sorento u Kia je totéž co SF u Hyundai. Vím, že Sorento mělo být vyráběné původně u Hyundai, ale nakonec ho dali do vínku Kie, když do ní dali peníze, ale že by bylo o třídu výš? Proč si tedy nekupujeme Sorento, když je levnější? :?
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Zdeněk ČB píše:
zdenek76 píše: ......... motory Mercedes. V Koreji je řazen do vyšší kategorie než Santík, patří do kategorie Sorento ............
?? Mluvíš o Kie Sorento? Já jsem vždy myslel, že Kia je technicky i kvalitativně pod Hyundai a Sorento u Kia je totéž co SF u Hyundai. Vím, že Sorento mělo být vyráběné původně u Hyundai, ale nakonec ho dali do vínku Kie, když do ní dali peníze, ale že by bylo o třídu výš? Proč si tedy nekupujeme Sorento, když je levnější? :?
Jj, Kia Sorento. Kia je u nich (ale třeba i v US) brána jako prestižnější značka, která je teď ale v červených číslech, Hyundai je něco jako levnější alternativa. Kvalitou na tom budou oba stejně, přece jen je to stejná fabrika. Sorento je levnější teď, ale generačně je to model jenž konkuroval starému Santíkovi a proti němu byl opravdu výrazně dražší. Nakonec i Sportage jako konkurent Tucsonu je dražší. Myslím, že i následovník Sorenta bude dražší než Santík a bude spíše konkurentem Veracruzu. Ale uvidíme.
Jinak je ještě zajímavé cenové porovnání nového Santíka s konkurencí, kde už neplatí za nejlevnější SUV na trhu (jako razil předchozí model). Ve výbavě Active je sice stále pod 800t, ale v takové výbavě, že by mě fakt zajímalo, jestli si Active vůbec někdo koupí. Tím nechci říct, že H nemá důvod k navýšení cen, právě naopak (kvalita jde stále nahoru). Ale na druhou stranu míří cenově do vod, kde je už hodně husto a konkurence je sakra silná.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

tomki píše:... co sa tyka vybavy ako pamet sadaciek a taketo prkotiny, ...
Paměť sedaček se dělá i pro Santíka, akorát ne u nás. Dá se však domontovat modul, paměť na dvě pozice.
Obrázek
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

zdenek76 píše:
tomki píše:... co sa tyka vybavy ako pamet sadaciek a taketo prkotiny, ...
Paměť sedaček se dělá i pro Santíka, akorát ne u nás. Dá se však domontovat modul, paměť na dvě pozice.
Jééé, to by se mi líbilo. kolik by to stálo?? :o
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Zatím zjišťuju, jestli budou schopní to sem vůbec dodat.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

bondro píše:Ok páni, asi ste ma presvedčili.....tie dva týždne ako mi povedali na predajni ešte teda počkam a ked nie, tak to asi ruším.....a našiel som niečo iné, čo ma dosť zaujalo..... http://www.ssangyong.sk/rexton2.php respektíve http://www.ssangyong.sk/kyron.php Co hovoríte na tieto SUV-ká? Máte s nimi nejaké skúsenosti?
Ahoj,
měl jsem možnost jízdy s rextonem letos na počátku léta.
Zkusil jsem jak dobrou silnici tak i "JZD"štrase.
Hodnocení ?
Je to takové jako řídit něco podobného autobusu - do zatáček přemlouvat. Zprostředkování informací od vozovky - nic moc.
Řekl bych, že mimo "vyjímečného" vzhledu, vazbu na mědvěda, pravověrnost OFF ROADU a přeci jenom dojem luxusnějšního interiéru tak nic lepšího než nové Santa Fe.
Přiznám se, že po projížďce jsem to auto ihned vymazal z potenciálně možných.

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

ESP a terénní dovádění

Příspěvek od Ozawa »

Ahoj vespolek. I když už teď Santu nevlastním, tak sem občas zabloudím. Věřím, že nadšení z nového auta zastírá nějaké drobnosti, ale to jestli je ve sněhu zapnuté ESP nebo ne - má obrovský vliv. Nevím jak to má nový Santa, ale budu mluvit o kecání VDC do jízdy Forestera - vyzkoušeno aktuálně v Jeseníkách minulý týden. Pokud jedu v hlubokém sněhu a do svahu se zapnutým ESP - nikam nedojedu - sebere mi výkon TCS a nechá mne stát ve svahu. Proto v hlubokém sněhu vždy ESP vypínám a dojedu mnohem dál, byť s driftem. Naopak na slabé vrstvě uježděného sněhu je ESP k nezaplacení, protože koriguje ústřely a drží na silnici - ale není všemocné - na to bacha. Jinak zkušenosti se starou santicí bez ESP ve sněhu veskrze pozitivní. Jen s tím bahnem, jak jsem četl si spíše myslím, že by bez skutečně offroudových gum s pořádnými hrabáky došlo k zahrabání a uvíznutí, ze kterého pomůže jenom traktor. Tak se na mně nezlobte, že jsem zabrousil a ještě psal... :wink:
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP a terénní dovádění

Příspěvek od Borek »

Ozawa píše:Ahoj vespolek. ................Tak se na mně nezlobte, že jsem zabrousil a ještě psal... :wink:
Za holkama a sem na klub,můžeš "zabrousit"vždy. :wink: :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
avro04
*
Příspěvky: 14
Registrován: 21 lis 2007, 10:30

Příspěvek od avro04 »

no ja bych chtel jen podotknout ze az se zase jednou rozhodnete v te pliskanici v zime skocit do pole se santou, az budete mit zase tu detskou radost z toho jak za sebou nechavate 30cm ryhy a blato lita vsude okolo, ze to pole nekomu patri, a na podzim vynalozil nemale prostredky a lidskou praci aby to pole obdelal a zasel, aby mu na jare to pole zazelenalo....
Santa Fe 4WD 2.7i V6
127 kW (173 HP), 2001
--------------
KIA Sorento XM AWD 2.4i LPG
128 kW (175 HP), 2012
--------------
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

avro04 píše:no ja bych chtel jen podotknout ze az se zase jednou rozhodnete v te pliskanici v zime skocit do pole se santou, az budete mit zase tu detskou radost z toho jak za sebou nechavate 30cm ryhy a blato lita vsude okolo, ze to pole nekomu patri, a na podzim vynalozil nemale prostredky a lidskou praci aby to pole obdelal a zasel, aby mu na jare to pole zazelenalo....
dakujem za prednasku ale to pole bolo asi 80 hektarove a my sme presli asi tak 30 m2. Neviem ci nejaky stary dedko rucne sadil 80 ha co je teda 800 000m2 zeme.
Skor to vidim na kombajn :P
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

tomki píše:
avro04 píše:no ja bych chtel jen podotknout ze az se zase jednou rozhodnete v te pliskanici v zime skocit do pole se santou, az budete mit zase tu detskou radost z toho jak za sebou nechavate 30cm ryhy a blato lita vsude okolo, ze to pole nekomu patri, a na podzim vynalozil nemale prostredky a lidskou praci aby to pole obdelal a zasel, aby mu na jare to pole zazelenalo....
dakujem za prednasku ale to pole bolo asi 80 hektarove a my sme presli asi tak 30 m2. Neviem ci nejaky stary dedko rucne sadil 80 ha co je teda 800 000m2 zeme.
Skor to vidim na kombajn :P
30 m2? to je např. 6x5 m a na tom se ani neotočíš. Mám takovou malou loučku kde se mi pravidelně otáčí nějakej trouba s dodávkou a popravdě mne ty vyježděné koleje taky štvou.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

30 metrů čtverečních? To je 15 kg pšenice. Kolik nás čtyřkolkářů je?Pár tisíc? Pojďme VŠICHNI do polí!
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

avro04 píše:no ja bych chtel jen podotknout ze az se zase jednou rozhodnete v te pliskanici v zime skocit do pole se santou, az budete mit zase tu detskou radost z toho jak za sebou nechavate 30cm ryhy a blato lita vsude okolo, ze to pole nekomu patri, a na podzim vynalozil nemale prostredky a lidskou praci aby to pole obdelal a zasel, aby mu na jare to pole zazelenalo....

nejaky si precitliveli..........nebolo to sukromne pole........
bolo to pole polnohospodarskeho druzstva...a nehovor mi ze ak by si mal prilezitost nieco take urobit tak by si to neurobil....bo ti to neuverim.....takze nerob tu zo seba spasitela ...
______________________________________
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Kola a pneu“