Povinné zmluvné poistenie / Havarijne poistenie

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Schwarzie píše:Nevíte někdo, jestli může prodejce dopředu zjistit číslo technického průkazu a VIN (dřív než je auto u něj)? Potřeboval bych tyto dva údaje znát co nejdříve, abych mohl auto pojistit přes internet (je to levnější).
VIN zrejem vedia ak auto je uz vyrobene (zrejme podla toho to blokuju na konkretneho zakaznika).. TP sa robi v praglu po kupe vozidla, takze s tym bude problem..zrejme
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schwarzie »

Techničák se dělá až po koupi auta? Rozumím tomu dobře, že, až si auto koupím, dovezu domů, tak techničák dostanu až za pár dnů? (Já jsem Fabii kupoval jako ojetou, před tím Feldu sice jako novou, ale ta byla psaná na otce a už si to nepamatuju.)
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

No logický je že když auto poprvý přihlašuješ tak dostaneš techničák aš v závislosti na tom co dostaneš za káru. Když dotáhneš auto z němec, taky musíš nechat udělat českej techničák to samý když ho poprvý přihlašuješ.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Schwarzie píše:Techničák se dělá až po koupi auta? Rozumím tomu dobře, že, až si auto koupím, dovezu domů, tak techničák dostanu až za pár dnů? (Já jsem Fabii kupoval jako ojetou, před tím Feldu sice jako novou, ale ta byla psaná na otce a už si to nepamatuju.)
Já jsem dostal techničák cca týden po koupi... Až teprve poté jsem byl zařídit pojistky. Jinak prodejce by měl bít možnost udělat pojistku rovnou při koupi.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

tom píše:
Schwarzie píše:Techničák se dělá až po koupi auta? Rozumím tomu dobře, že, až si auto koupím, dovezu domů, tak techničák dostanu až za pár dnů? (Já jsem Fabii kupoval jako ojetou, před tím Feldu sice jako novou, ale ta byla psaná na otce a už si to nepamatuju.)
Já jsem dostal techničák cca týden po koupi... Až teprve poté jsem byl zařídit pojistky. Jinak prodejce by měl bít možnost udělat pojistku rovnou při koupi.
U nového auta to není asi vyjímka protože jsem měl na dílně ani ne týden starého GETZe protože ho majitelka stačila při 103km nabourat a také z tohoto důvodu neměla ještě poviné tak to bohužel musela platit ze svého
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schwarzie »

No to jste mne moc nepotěšili. Já jsem myslel, že techničák nedostanou, akorát ti, kdo auto kupují na leasing. Myslel jsem, že když platím v hotovosti, hned mi dají techničák, že ho vezou už od hlavního dovozce s autem. Budu to teda muset pojistit v autosalonu. Naštěstí jde pojistka do dvou měsíců vypovědět, takže to tak po měsící udělám a pojistím levněji přes internet.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

Schwarzie píše:No to jste mne moc nepotěšili. Já jsem myslel, že techničák nedostanou, akorát ti, kdo auto kupují na leasing. Myslel jsem, že když platím v hotovosti, hned mi dají techničák, že ho vezou už od hlavního dovozce s autem. Budu to teda muset pojistit v autosalonu. Naštěstí jde pojistka do dvou měsíců vypovědět, takže to tak po měsící udělám a pojistím levněji přes internet.
Je to tak, techničák dostaneš cca týden po koupi. To ale nebrání tomu uzavřít pojištění hned při koupi, povinné ručení i havarijní pojistka se dají uzavřít na VIN. Každý pojišťovák jakékoliv pojišťovny to rád udělá, protože z toho má provizi, není potřeba využívat služeb autosalonu. Mimochodem uzavřené povinné ručení je nutné k vydání pževozní značky.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Moje zkušenosti s TP: Atos za cca 14 dní po koupi auta (Průhonice), Accent TP ihned při koupi auta (Spořilov). V obou případech se musí pojistka nejdříve udělat na VIN aby se dalo auto přihlásit. Pak znovu na pojišťovnu a změnit smlouvu na RZ.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Techničák mi přišel poštou asi za 14 dní po nákupu.V autosalonu mě dali převozní značku-několikrát jsem se ptal a několikrát jsem byl ujištěn,že kdyby náhodou něco...,tak mají s Českou poj. uzavřené zák.poj.na tuto převozní značku(auto).Nic se nestalo,tak v poho,ale nejsem si jistý jestli nekecali. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Příspěvek od michal2828 »

Schwarzie píše:No to jste mne moc nepotěšili. Já jsem myslel, že techničák nedostanou, akorát ti, kdo auto kupují na leasing. Myslel jsem, že když platím v hotovosti, hned mi dají techničák, že ho vezou už od hlavního dovozce s autem. Budu to teda muset pojistit v autosalonu. Naštěstí jde pojistka do dvou měsíců vypovědět, takže to tak po měsící udělám a pojistím levněji přes internet.
Můžu tě ujistit, že je třeba si prvně nechat spočítat i dopředu pojištění od prodejce, resp. prodejce ti dá kontakt na dealera pojišťovny. Hyundai spolupracuje s pojišťovnou UNIQA. TAky jsem řešil, že si to pojistím přes internet, protože to vycházelo líp, ale nakonec mě nabídl ještě lepší podmínky, takže pohoda.

A jak již bylo napsáno k uzavření pojištění nepotřebuješ velký TP ani RZ. Až je dostaneš tak tyto údaje pošleš na pojišťovnu a oni ti dají pouze nový doklad o pojištění, toť vše.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

michal2828 píše:
Schwarzie píše:No to jste mne moc nepotěšili. Já jsem myslel, že techničák nedostanou, akorát ti, kdo auto kupují na leasing. Myslel jsem, že když platím v hotovosti, hned mi dají techničák, že ho vezou už od hlavního dovozce s autem. Budu to teda muset pojistit v autosalonu. Naštěstí jde pojistka do dvou měsíců vypovědět, takže to tak po měsící udělám a pojistím levněji přes internet.
Můžu tě ujistit, že je třeba si prvně nechat spočítat i dopředu pojištění od prodejce, resp. prodejce ti dá kontakt na dealera pojišťovny. Hyundai spolupracuje s pojišťovnou UNIQA. TAky jsem řešil, že si to pojistím přes internet, protože to vycházelo líp, ale nakonec mě nabídl ještě lepší podmínky, takže pohoda.

A jak již bylo napsáno k uzavření pojištění nepotřebuješ velký TP ani RZ. Až je dostaneš tak tyto údaje pošleš na pojišťovnu a oni ti dají pouze nový doklad o pojištění, toť vše.


Já budu mít auto pojištěné u Allianz - HP i PR (Hyundai v Třebíči má smlouvu s Allianz). Auto si budu brát na leasing, takže to za mě vyřídí prodejce :lol:
Je asi fakt, že i když mi přičtou bonusy, tak na tom prodělám, ale holt to se nedá nic dělat.
:(
Tak čágo Zdeněk
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Zdenek Svoboda: ja prave v lete prejdem k Allianz (rok som musel ostat u poistovni ktoru mi vybrala banka kedze tam mam uver)... havarijna a povinne rucenie s lepsimi podmienkami (5% spoluucast, poistenie celneho skla navyse) ma vyjde cca o 1000 kc menej za rok ako mam teraz v Uniqa
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

jaara píše:
Schwarzie píše:No to jste mne moc nepotěšili. Já jsem myslel, že techničák nedostanou, akorát ti, kdo auto kupují na leasing. Myslel jsem, že když platím v hotovosti, hned mi dají techničák, že ho vezou už od hlavního dovozce s autem. Budu to teda muset pojistit v autosalonu. Naštěstí jde pojistka do dvou měsíců vypovědět, takže to tak po měsící udělám a pojistím levněji přes internet.
Je to tak, techničák dostaneš cca týden po koupi. To ale nebrání tomu uzavřít pojištění hned při koupi, povinné ručení i havarijní pojistka se dají uzavřít na VIN. Každý pojišťovák jakékoliv pojišťovny to rád udělá, protože z toho má provizi, není potřeba využívat služeb autosalonu. Mimochodem uzavřené povinné ručení je nutné k vydání pževozní značky.
Měl jsem desetidenní převozku a neměl jsem uzavřené povinné ručení...

Jinak s tím techničákem si myslim že někteří prodejci mají auto zaplacené importérovi a tudíž mají techničák na prodejně a někde ho mají jen "půjčené" od importéra a techničák dostanou až dostane peníze importér.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

tom píše:
Měl jsem desetidenní převozku a neměl jsem uzavřené povinné ručení...

Jinak s tím techničákem si myslim že někteří prodejci mají auto zaplacené importérovi a tudíž mají techničák na prodejně a někde ho mají jen "půjčené" od importéra a techničák dostanou až dostane peníze importér.
Přesně tohle mi řekl prodejce v Autopalace Spořilov.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Borek píše:Pokud tam bude pozorný úředník,tak ti je před platností pov.ručení nevydá.A platí se nějaké drobné i při vyzvednutí. :wink:
Tak jsem si dneska ráno byl vyzvednout značky z depozitu :) A nestálo mne to ani korunu, jeste sem ty slecne nabizel svy cislo protoze zadarmo ani kure nehrabe ale zdvorile odmitla :lol: :wink:

Mjo a mimochodem, pojištění mi běží az od zítra ale přesto mi ty značky vydali :idea: Možná to ale bylo způsobené tím že tam v pátek nejsou takže bych si je zítra těžko vyzvedl.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“