Oprava laku

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od Tilopacar »

Já to zatím tak nechám, je to jen estetický problém, aspon si ho poznám 8-[ Možná zkusím ten lak, jak píšeš, kouknout jaký odstín se dá sehnat
Reklama
 

SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od SKV »

Taky už jsem členem. Před týdnem, při vyjíždění z garáže, rána jako z děla. Nevyšla mi pravá strana a odneslo to zrcátko - při couvání se ohnulo o 90°. Myslel jsem, že je po něm. Odnesl to černý rámeček a odřený metalický lak. Rámeček jsem posbíral na zemi a trochu poslepoval vteřiňákem. Malé varování, že i3O není malé Renault Clio, tak mi to snad zamezilo větší škodě. Zkusím v servise koupit korekční barvu a trochu to zamaskovat, jinak s tím nic nedělám, protože mi to stejně nějaký prase za chvílí odře.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

ja mam taky docela odrenej predni nazrznik z jedny strany a chtel bych se zepat koik by to stalo nechat si nekde namichat barvu na prestrikani toho predniho narazniku ajky sou moznosti ty barvy jaky soua ktrea je nejlepsi neche se mi nechat delat v servise je to uz starsi auto tak jenom aby to nak vypadalo
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Oprava laku

Příspěvek od Chrochnik »

Tak jsem si pořídil originál korekční tužku na Vivid Blue na opravu prvního škrábance a jsem zhnusený o kolik je tmavší než lak na autě. Napřed jsem sprostě nadával na Nošovice, že to namíchali světlejší, ale když jsem tady viděl Laufasovu fotku na Vivid Blue z Ulsanu, tak vidím, že je to to samý. Chcou za to 397Kč a nakonec je to jiný odstín. :oops: Nezkoušel jste to někdo reklamovat nebo nějak řešit s :hyu: že jim nesedí odstíny?
Já jsem naštěstí nenatíral tak široce jako Laufas, takže tamvší lak má pouze šířku škrábance. Co přesáhlo mimo jsem "odleštil" Tempem na staré laky.
Kdybych si tohle téma přečetl dřív, tak bych ten Orig lak asi nekupoval, holt člověk napřed jedná a až když vidí, že něco nehraje tak hledá na webu :?
Mimochedem laufasi, jak jsi to nakonec vyřešil? Nebo jsi to nechal tak?
Přílohy
lak.JPG
lak.JPG (23.78 KiB) Zobrazeno 4176 x
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku

Příspěvek od 89majlo96 »

ja som si dal namiesat do spreja a farba v spreji by mala pasovat podla farby naraznika, lebo ten mi striekali a ostatnu farbu natlacili do spreja.
Ale este som ho neskusal... ale volakedy aj k tomu dojde
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Oprava laku

Příspěvek od laufas »

Dobry vecer :-)
Tuzku mi ani nepripominej ](*,) Ta tmava cara je na aute porad a ve Zline nam pri garancce a snaze o reklamaci tvrdili, ze odstin sedi, ale ze sme to natreli vice nez jednou, a proto je to tmavsi. Kdybych mel nervy z oceli, snazim se to nejak vyreklamovat jinde - proste nejak to vyresit, ale kdyz vidim laksni pristup servisu Hnujdaj, kaslu na to :x
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Oprava laku

Příspěvek od Radim Brožek »

Chrochnik píše:Co přesáhlo mimo jsem "odleštil" Tempem na staré laky.
Co to je za přípravek? Jinak už to tu bylo výše bez odpovědi - čím přelakovat, pokud mám ze servisu jen tu barvu? (mě taky prodali pouze lahvičku s barvou bez krycího laku)
Já měl hluboké tečky od šutrů na kapotě a pouze jsem to zakápnul, ničím neleštil. Mám docela obavu, co by ten vodní smirkl apod udělal s okolním lakem, abych nenadělal více škody než užitku.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku

Příspěvek od Mexican »

Radim Brožek píše:
Chrochnik píše:Co přesáhlo mimo jsem "odleštil" Tempem na staré laky.
Co to je za přípravek? Jinak už to tu bylo výše bez odpovědi - čím přelakovat, pokud mám ze servisu jen tu barvu? (mě taky prodali pouze lahvičku s barvou bez krycího laku)
Já měl hluboké tečky od šutrů na kapotě a pouze jsem to zakápnul, ničím neleštil. Mám docela obavu, co by ten vodní smirkl apod udělal s okolním lakem, abych nenadělal více škody než užitku.
tak to ta natiahli... vsetci vyrobcova davaju k laku aj kryci lak... balenie musi vyzerat tak ako ukazoval majlo... ak t ju nedali a robili by problem s tym ze ti to nezoberu naspat, moze ti niekto pozicat ten svoj... ak si z Brna, napis mi SZ
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Oprava laku

Příspěvek od Radim Brožek »

No asi mě nenatáhli. Je to plastová flaštička s barvou (jako oční kapky z lékárny) a je míchaná z lakovny. Za 100,-. Podobně jak tu někdo psal o té hnědé. Jiné tužky prý pro mou barvu nemají. Buď se nedělají, nebo o nich neví.
Z Brna jsem, dík moc za nabídku, ale rád bych sehnal vlastní, i pro příště.
V servisu jsem se na to ptal. Technik mi ale říkal, že je to jen na drobnosti, ne velké škrábance,
tak že to nepotřebuju. Že je to pak přímo hnusný.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku

Příspěvek od Mexican »

Radim Brožek píše:No asi mě nenatáhli. Je to plastová flaštička s barvou (jako oční kapky z lékárny) a je míchaná z lakovny. Za 100,-. Podobně jak tu někdo psal o té hnědé. Jiné tužky prý pro mou barvu nemají. Buď se nedělají, nebo o nich neví.
Z Brna jsem, dík moc za nabídku, ale rád bych sehnal vlastní, i pro příště.
V servisu jsem se na to ptal. Technik mi ale říkal, že je to jen na drobnosti, ne velké škrábance,
tak že to nepotřebuju. Že je to pak přímo hnusný.
tak to potom nie je origo - ta stoji myslim 300 kc.. origo sa robia pre vsetky odtiene
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Oprava laku

Příspěvek od Chrochnik »

Radim Brožek píše: Co to je za přípravek?
Tempo je taková levná pasta v tubě na oživení a konzervaci laku, má v sobě jemné abraziva, takže se to dá použít místo jemné brusné pasty. Po použití se to tempo raději snažím smýt aby náhodou na laku něco nudělalo.

Příležitostně vyfotím jak ten bůj škrábanec dopadl.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Oprava laku

Příspěvek od Chrochnik »

laufas píše:ve Zline nam pri garancce a snaze o reklamaci tvrdili, ze odstin sedi, ale ze sme to natreli vice nez jednou, a proto je to tmavsi.
No to si teda vymysleli ohromnou kravinu, kdyby odstín seděl tak to můžeš přece přetřít třeba stokrát a pořád to bude stejná barva...
Vydím to u tchána, má Seat, tmavě červenou metalízu a škrábance přetírá třeba 5x a odstín, mu sedí perfektně.
Naposledy upravil(a) Chrochnik dne 25 srp 2009, 19:38, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku

Příspěvek od kowalski1410 »

Radim Brožek píše:No asi mě nenatáhli. Je to plastová flaštička s barvou (jako oční kapky z lékárny) a je míchaná z lakovny. Za 100,-. Podobně jak tu někdo psal o té hnědé. Jiné tužky prý pro mou barvu nemají. Buď se nedělají, nebo o nich neví.
Z Brna jsem, dík moc za nabídku, ale rád bych sehnal vlastní, i pro příště.
V servisu jsem se na to ptal. Technik mi ale říkal, že je to jen na drobnosti, ne velké škrábance,
tak že to nepotřebuju. Že je to pak přímo hnusný.
tak mne asi natáhli...mám tu samou flaštičku ,ale za 200kč a ještě jsem musel čekat až mi ji namíchají ](*,) ....jinak u mne odstín ok :lol:
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Oprava laku

Příspěvek od Laxius »

Ahojte, manzelka mi minule kupila Turtle Wax - Safe Cut, pastu na auto, videla v obchode ze je to na odstranenie skrabancov, tak sa potesila a kupila mi to. Kedze som zatial nepouzival nic este na auto na skrabance, a info ktore som o tejto paste nanasiel na nete nie su jednoznacne, chcem sa vas spytat, ci je toto brusna pasta, alebo ci opravuje skrabance inou formou. Pasta sama o sebe nevyzera byt tvrda, ale na auto ju nechcem davat kym neviem co od nej mozem cakat.

Pouzivali ste ju uz niekto? Ako presne funguje a je vhodna na opravu laku na relativne novom(1-2rok) aute?

PS. Este info z netu:
"Safe Cut - odstraňovač škrábanců

Výrobek určený k opravě menších škrábanců a šmouh, které se na laku objeví i po umytí vozu. Ideální k odstranění skvrn a oxidace. Působí rychle a povrch vyhladí. SAFE-CUT Odstraňovač škrábanců je možné použít na všechny typy laků (i metalické)."
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
mboyeduard
*
Příspěvky: 32
Registrován: 02 lis 2007, 19:03

Re: Oprava laku

Příspěvek od mboyeduard »

Neviete poradit, kde sa da zohnat ta horna krycia vrstva laku? Mam namiesanu original farbu z Hyundai (metalizu) len po naneseni ju potrebujem este niecim vytvrdit, lebo nedrzi. Moj sused v garazi mi totiz okrem skrabanca na dverach este pilil nejake trubky nad strechou a odrel aj strechu a potrebujem to zalakovat.
i30 1,4 Comfort, Hyundai Tucson 2,0 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“