ABS kontrolka

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Takze v prvom rade som bol na teste, ten ukazal 2 chybove kody ale mechanik povedal ze kym sa to nerozoberie nebude sa vediet viac, odhalilo to chybne cislo - neskor nabiehalo ako ostatne a vypadavalo, diagnostikoval to na chybny konektor alebo zaoxidovany konektor, ale povedal ze ak mam cas mam to rozobrat a premerat.
V prsom rade som si tu na strankach nasiel adresu s kade sa daju stiahnut servisne manualy, tak som is ho stiahol, nasiel som si v nom sekciu ABS a podla chyboveho kodu nasiel testovaciu proceduru. POtrebujes voltmeter ktory vie merat kontinuitu obvodu a odpor. Na pravej strane kufra som odstranil polstrovanie a nasiel ABS riadiacu jednotku, odmontoval a odpojil konektor. Sikmooki dali extra kratky kabel tak pozor na to aby si ho neposkodil. Na konektore som si podla manualu odratal piny a premeral som presne podla postupu co bol popisany jednotlive cisla, 3 boli OK a prave zadne uplne v cudu, ukazovalo nulovy odpor a malo mat hodne vyse 1000 ohm ... . Takze sa to potvrdilo. Konektor som precistil ale nepomohlo, pre istotu som prezvonil este kable medzi konektorom od cidla a konektorom do ABS a vsetko OK. Zaver - vadne cidlo. Pri merani odporu som mal zapnuty klucik, presne som dodrziaval postup napisany v servisnom manuale
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Reklama
 

Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od vladinko-SK »

PROBLEM VYRIESENY !!!
Vazeni :-) problem som konecne vyriesil, ako som uz vyssie pisal bolo vadne cidlo RR, zial nikde nebolo k zohnaniu len original cez nippart co by vyslo okolo 5tis SK, brutalna cena to by som radsej jazdil bez ABS ... mirpie mi ponukol cidlo z lantry J2, rozmerovo sedelo len ohmicky nie ... ked som ho daval dnu, nesedelo uchytenie kabla ale vsetko sa dalo vyriesit, po zapojeni stale vyhlasovalo chybu, rozdiel v ohmickej hodnote cidla bol cca 700 ohm. tesne pred konektor som naletoval odpory tak aby som bol cca v strede ohmickej hodnoty uvadzanej v servisnom manuale a cuduj sa svete kontrolka ABS zhasla a ABS spolahlivo funguje!!!
Mirpie, fakt vdaka, pomohol si mi !!!

Cize potvrdzujem ze cislo z lantry J1 a J2 sa da v pohode prisposobit a je plne funkcne, hovorim o zadnom pravom a predpokladam ze aj lave bude take iste predne som nastastie nemenil, neviem povedat ci by v pohode zapasovali
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od mirpie »

nemáš zač, hlavně, že ti to funguje... Ale netušil jsem, že tam bude takovej odporovej rozdíl...
Tak at slouží, já mám pořád problém, vypadá to na ozubený věnec, čidla mám ok.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Adyhash
*
Příspěvky: 13
Registrován: 04 čer 2008, 16:56

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od Adyhash »

No, tak nadesla nova zima a problem s ABS je tu opet. Pres leto se mi rozsvitila snad jen jednou, kdyz jsem jel v nejakem desti.

Ted sviti tak ob jednu jizdu. Vzdyky pri jemnem dobrzdovani uplne zbytecne zacno ABSko kopat a pak to se rozsviti kontrolka a prestane fungovat. Nekdy se rozsviti hned po nastartovani, nekdy ale celou jizdu bez problemu a to vcetne prudkeho brzdeni s aktivovanou ABSkou.

Takze to mi nerikejte, ze mam v prdeli cidlo, to by prece muselo svitit neustale ne? Nezna nekdo v Praze nejaky servis, ktery by byl alespon ochoten promerit ty cidla? Jak moc je to asi tak prace? (odhadem v hodinach). Sam se v tom fubec nevyznam, takze sam si to nepromerim. Ale zacina me to pekne stvat, s ABSkou je to precijenom jistejsi jezdeni...

Adyhash
Hyundai Lantra 2.0 Combi, rv 2000
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od vladinko-SK »

Ak nemas ozubeny veniec tak to bude cidlo, ja som mal vykyvany kablik, niekedy to malo kontakt inokedy nie zavyselo to od teploty, aj po akych jamach som chodil a tak ... a podla toho aj svietilo aj nie ... a spravalo sa to tak ako tebe, ak ABS nahodou fungovalo tak pedal skubal ako sialeny ako keby som isiel po cistom lade a robil to blby kablik na blbom cidle ... najistejsie bude zajst do servisu kde maju rucny tester, sadenete do auta a prejdete sa chlapik uvidi /on-flight data/ ktore cidlo blbne, pretoze sa bude spravat inak ako ostatne, moje cislo nabiehalo neskor ako ostatne a vypadavalo ... takze to bolo jasne ale bez testera som bol mimo ... nemas si ako pomoct, to ci je cidlo OK sa da overit aj premeranim ohmickej hodnoty na konektore ale to mas istotu len v tej chvili ze je dobre ked ides a strati kontakt uz to nemas ako zmerat ... riadiaca jednotka ABS vyhodnoti aj kratku stratu signalu ako chybu a vypne ABS

Pytal si sa kolko je s tym prace ... no test sam o sebe trval cca 15-20 minut aj s jazdou, samozne vymenenie cidla kedze sa prisposobovalo z inej lantry trvalo dlhsie tak pol dna ... bolo treba prerobit uchyty a tak, a dost dalo zabrat aj dostat sa ku konektoru kde je cidlo zapojene do kabelaze ... ale robil som to svojpomocne ... takze v servise a s originalnym cidlom mozno 2 hodiny

Ak sa to rozsvieti pocas jazdy na dialnici cca 120km/h a predtym si nebrzdil je vacsi predpoklad na ozubene koleso ako na cidlo ...

Fakt by ti pomohol test
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od mirpie »

Adyhash píše:No, tak nadesla nova zima a problem s ABS je tu opet. Pres leto se mi rozsvitila snad jen jednou, kdyz jsem jel v nejakem desti.

Ted sviti tak ob jednu jizdu. Vzdyky pri jemnem dobrzdovani uplne zbytecne zacno ABSko kopat a pak to se rozsviti kontrolka a prestane fungovat. Nekdy se rozsviti hned po nastartovani, nekdy ale celou jizdu bez problemu a to vcetne prudkeho brzdeni s aktivovanou ABSkou.

Takze to mi nerikejte, ze mam v prdeli cidlo, to by prece muselo svitit neustale ne? Nezna nekdo v Praze nejaky servis, ktery by byl alespon ochoten promerit ty cidla? Jak moc je to asi tak prace? (odhadem v hodinach). Sam se v tom fubec nevyznam, takze sam si to nepromerim. Ale zacina me to pekne stvat, s ABSkou je to precijenom jistejsi jezdeni...

Adyhash

u tebe to vidim na vadný ozubený kroužek jednoho z kol, stejný problém mám i já. Od kamaráda z fóra už jsem sehnal celou poloosu (mám to vadný na levém předním), ale ještě jsem se nedostal k tomu ji vyměnit).
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Adyhash
*
Příspěvky: 13
Registrován: 04 čer 2008, 16:56

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od Adyhash »

No ze by se mi chtelo menit celou poloosu, to se mi teda moc nechce. Mam nejakou moznost si ten krouzek omrknout sam? Kdyz sundam treba kolo nebo tak. Kde bych ho asi tak mel hledat? Diky
Hyundai Lantra 2.0 Combi, rv 2000
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od Bruno »

Z vnitřní strany kola. Nech to někde zvednout, vlez pod to a zkontroluj jestli jsou čistý a celý. I čidla musí být čisté.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od mirpie »

někdy to není okem poznat..Kroužky jsou nasazené zatepla. U předních kol jsou na homokinetickém kloubu ještě před manžetou, viditelné za těhlicí, ve které je strčené čidlo otáček. U zadních kol je kroužek taky nasazen zatepla, na náboji kola. V těhlici opět zašroubované čidlo. Já kontroloval všechny kroužky a na nic jsem nepřišel. Viditelnou prasklinu jsem nenašel a zuby se taky zdály celkem ok. Že je to kroužek levého předního kola mi ukázala až diagnostika (Hujer měl na srazu H-scan).
Celou poloosu nebo homokineťák (v případě na předku) nebo celý náboj (v případě na zadku) měnit nemusíš, pokud se ti podaří ty kroužky opatrně nasadit. Horší je ty kroužky ovšem někde sundat bez toho, aby se poškodily. Samostatně je prý Hyundai neprodává, takže nejjistější je výměna bud celé poloosy (měnit zvlášť homokineťák mi přijde ještě složitější) nebo celého náboje (zadek).
Přílohy
kroužek zadního kola na náboji
kroužek zadního kola na náboji
NIPPJ4710502.JPG (9.35 KiB) Zobrazeno 3155 x
kroužek předního kola na homokineťáku
kroužek předního kola na homokineťáku
poloosa u.JPG (150.61 KiB) Zobrazeno 505 x
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od vlastaFR »

jak je to pekny kdyz je to novy :D me uz se rozpad ten krouzek celej jak byl podrezlej
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

vlastaFR píše:hmm, tak mi zacala svitit. tak sem se pustil do cisteni cidel a narazil sem na problemek..: u predniho kola jak je (tisicihranej venecek :lol: ) ze kteryho snima cidlo, tak je prasklej. tak jezdim zatil bez ABS a je to na pikacu!! zadek velky houby brzdi :( :(
Tak jsem se včera doslechl (od mechanika z H servisu) že se dá ten tisícihranej věneček objednat.Neřekl kolik stojí,ale prý by to nebyl problém.To jsem jako zíral,protože jsem se tady všude dočetl,že se sehnat nedá...Pokud zjistím něco víc,tak dám vědět.
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od vlastaFR »

to verim ze se da sehnat. vzdyt je to jen venecek :D , ale musi se nalisovat a hlavne ta piplacka to vsechno rozdelavat a sundavat, kdyz je to vsechno zarezli :arrow:
ja uz lantricku dojezdim a chystam se na radnej autak :D
jinak Dikes :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

Tak jsem toho moc nezjistil.Nebo jestli mi to jen nechtel mechanik rict,nevim.Pry to neni zadnej problem objednat dle katalogoveho cisla a to,ze kazdy rika ze se to neda sehnat je pry jen kvuli tomu aby prodaly díl za víc penez...
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od mirpie »

no pokud ti sežene samotný kroužek tak nic neřeš a kup to.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS kontrolka

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

mirpie píše:no pokud ti sežene samotný kroužek tak nic neřeš a kup to.
Mě je můj dvorní mechanik podlepil silikonem a po půl roce zatim ok.Jen jsem měl vadné čidlo které ten popraskaný kroužek poškodil,ale ted je jiz vše v naprostém pořádku a čekám na sníh... :-)
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“